Jagiellonia – Piast 0:2 (koniec) | Korona – Lech P. 0:3 (koniec) | Pogoń – Lechia 1:1 (koniec)
Raków – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Śląsk – ŁKS 4:0 (koniec) | Arka – Wisła K. 0:0 (koniec)
Cracovia – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Legia 2:0 (koniec)
Jagiellonia Białystok
0:2 (0:1)
Piast Gliwice
Niedziela 14.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Czas na ostatnią kolejkę fazy zasadniczej PKO BP Ekstraklasy. Mimo, że znamy już podział na grupę mistrzowską i spadkową, to jest o co walczyć! W Białymstoku miejscowa Jagiellonia podejmie mistrza Polski – Piasta Gliwice.

Gospodarze słabo weszli w nowy rok, ale szybko się przebudzili. W ostatnich pięciu spotkaniach Jaga wywalczyła aż 13 punktów. W środę białostoczanie pokonali w Łodzi ŁKS 3:0.

Przyjezdni mają już zapewnione drugie miejsce. Ich dystans do liderującej Legii jest jednak spory – Piast traci aż dziesięć punktów. W poprzedniej kolejce gliwiczanie bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Zabrze.

Obada sędziowska:

Główny: Paweł Raczkowski
    Asystenci: M. Obukowicz, T. Niemirowski
    Techniczny: G. Kawałko
    VAR: Z. Dobrynin
    AVAR: T. Listkiewicz.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Piasta 3:1. Jak będzie tym razem? Przekonajcie się, śledząc naszą relację!

Pełne zestawienie:

Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk (C) – Makuszewski, Imaz, Bida – Puljic.
    Rezerwowi: Gostomski – Szymanowicz, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski, Toporkiewicz, Košťál.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński, Kirkeskov – K. Vida, Hateley, Sokołowski, Milewski – Parzyszek, Tuszyński.
    Rezerwowi: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Klupś, Huk, Rymaniak, Malarczyk, Alves, Steczyk.

1

2
    Przy piłce na własnej połowie mistrzowie Polski.

3
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Jagiellonii i spokojnie przechwycił piłkę Węglarz.

4
    Gliwiczanie od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

4
    Konczkowski w czysty sposób powstrzymany w polu karnym rywali.

5
    Parzyszek sfaulowany na lewym skrzydle. Paweł Raczkowski po krótkim namyśle podyktował rzut wolny dla gości.

6
    Ależ niewiele brakowało! Dobre dośrodkowanie Kirkeskova i minimalnie chybił Czerwiński! Jak się jednak okazuje, kapitan przyjezdnych był na ofsajdzie.

7
    Zza pola karnego uderzał Kadlec, ale skutecznie został zablokowany.

9
    Akcja Piasta prawym skrzydłem przerwana w nieprzepisowy sposób. Rzut wolny dla mistrzów Polski.

10
    Białostoczanie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

12
    Jak na razie lepiej prezentują się zawodnicy Waldemara Fornalika, ale nie przekłada się to na okazje podbramkowe.

13
    Czerwiński znakomicie odebrał piłkę Imazowi we własnym polu karnym.

13
    Z dystansu zdecydował się uderzyć Borysiuk, ale skutecznie interweniował Plach.

15
    Faulowany jeden z defensorów Jagi. Od rzutu wolnego gospodarze.

17
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Piasta i miejscowi będą wykonywać rzut rożny.

18
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gliwiczan, ale ostatecznie przyjezdni zdołali wybić piłkę!

19
    Dość niemrawo grali na początku białostoczanie, ale z minuty na minutę rozkręcają się.

22
    Konczkowski przewrócony w polu karnym Jagiellonii przez Arsenicia i arbiter dyktuje jedenastkę!

23
    Żółtą kartkę otrzymuje Zoran Arsenić (Jagiellonia Białystok).
    23. Żółta kartka

24
    Gol dla Piasta!
    Bardzo pewnie wykonany rzut karny! PIOTR PARZYSZEK uderzył płasko, tuż przy słupku i wyprowadził Piasta na prowadzenie!
    24. Piotr PARZYSZEK - 0:1

25
    Kadlec nie zdołał sięgnąć piłki na siedemnastym metrze.

26
    Długo budują swój atak gospodarze. Widać, że podrażniła ich utracona bramka.

30
    Pół godziny gry w Białymstoku za nami. Póki co niewiele ciekawego dzieje się na stadionie Jagiellonii.

31
    Bardzo dobre uderzenie Milewskiego z woleja, ale ofiarnie zablokował to Runje! Tylko korner dla Piasta.

32
    Dość ryzykownie blisko własnej bramki zagrali gospodarze, ale uniknęli błędu.

35
    Mamy remis w żółtych kartkach. Za faul na lewej stronie boiska upomniany został Czerwiński.

36
    Runje wygrał walkę w powietrzu z Sokołowskim, jednak piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Placha.

37
    Bardzo dobrze w destrukcji gliwiczanie, którzy łatwo przerwali kontratak wyprowadzany przez gospodarzy.

38
    Romanczuk sfaulował Parzyszka na połowie Piasta, ale obyło się bez kartki.

40
    Pięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Piast utrzymuje się na prowadzeniu po golu z karnego.

40
    Mogło być 2:0! Zbyt lekkie podanie Arsenicia do Węglarza, do piłki dopadł Parzyszek, ale przegrał pojedynek z golkiperem Jagi!
    40. Piotr Parzyszek (PIA)

41
    Strzał Czerwińskiego zablokowany i jeszcze jeden rzut rożny dla mistrzów Polski.

43
    Dobra okazja gospodarzy! Romanczuk zagrał w pole karne do Puljicia, ale jego płaskie uderzenie było niecelne!

44
    Po nieudanym wykończeniu kolejnej akcji przez miejscowych Plach wznawia grę od bramki.

45
    Nie poradził sobie z rozpędzonym Milewskim Borysiuk i faulował. Żółta kartka dla gracza Jagi.

45
    Bezpośrednie uderzenie Hateleya, ale prosto w mur.

45+1

Do przerwy mistrzowie Polski zasłużenie prowadzą w Białymstoku. Piast od początku był aktywniejszy i częściej utrzymywał się przy piłce. Niebawem wracamy na drugą połowę, zostańcie z nami!
    Piast prowadzi po golu Parzyszka:

46
    Kilka ujęć prosto z Białegostoku:

46
    Mocne wejście Jagi w drugą połowę. Strzał Puljicia, ale czujnie interweniował Plach.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Dośrodkowanie Makuszewskiego z rzutu rożnego, ale bez zagrożenia pod bramką Piasta.

51
    Bardzo wysoki pressing stosują od rozpoczęcia drugiej połowy białostoczanie. Widać, że podopieczni Iwajło Petewa będą walczyć o jak najszybsze odrobienie strat.

52
    Strzał Borysiuka z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki gości.

53
    Kadlec umiejętnie przypilnowany przez Kirkeskova. Od bramki rozpoczną przyjezdni.

55
    Od dłuższego czasu zawodnicy Fornalika utrzymują się przy piłce na połowie rywali.

56
    Niezbyt udane uderzenie Bidy i spokojnie interweniował Plach.

58
    Kolejny strzał Borysiuka z większej odległości, ale znów zabrakło precyzji.

60
    Godzina gry już za nami. W drugiej połowie nieco lepiej grają miejscowi, ale wynik pozostaje bez zmian.

61
    Ależ okazja Jagi! Po uderzeniu Imaza Piasta przed utratą bramki uratował słupek!

62
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Tuszyński, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

63
    Kolejne zagranie w pole karne Piasta, ale wybił piłkę Korun.

64
    Minimalnie niecelne uderzenie głową Puljicia!

66
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez gospodarzy grę od własnej bramki wznawia Plach.

67
    Tiru powalił na murawę Milewskiego na wysokości czterdziestego metra. Żółta kartka dla zawodnika Jagi.

69
    Mocne uderzenie Imaza z kilkunastu metrów, ale bardzo wysoko ponad poprzeczką.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Wynik nie ulega zmianie.

72
    Od autu na połowie rywali wznawiają grę gliwiczanie.

73
    Ostro potraktowany Vida przez Borysiuka. To drugie żółtko dla tego zawodnika, a więc Jaga nie dokończy meczu w komplecie!

74
    Dobra interwencja Węglarza po strzale jednego z rywali z rzutu wolnego.

76
    Obiecująco zapowiadała się akcja przyjezdnych, ale źle w kluczowym momencie odgrywał Hateley.

77
    W znakomitej sytuacji znalazł się Parzyszek, ale uderzył zdecydowanie zbyt lekko, aby zaskoczyć Węglarza!

78
    Tiru świetnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Vidy w polu karnym gospodarzy.

79
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Karol Struski.

79
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Tomáš Přikryl.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

82
    W ostatnich minutach zdecydowanie lepiej spisują się przyjezdni. Jagiellonia nie gra już z taką energią, jak na początku drugiej połowy spotkania.

83
    Białostoczanie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

84
    Spóźniona interwencja Tiru we własnym polu karnym! Jodłowiec sfaulowany i arbiter dyktuje kolejny rzut karny!
    84. Tomasz Jodłowiec (PIA)

85
    TOM HATELEY równie bezbłędny jak Parzyszek i gliwiczanie prowadzą już dwiema bramkami!
    85. Tom HATELEY - 0:2

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Tiago Alves.

87
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Martin Košťál.

89
    Jagiellonia broni się niemal całym zespołem na własnej połowie. Piast ma ochotę na strzelenie jeszcze jednego gola.

90
    Zablokowane uderzenie Czerwińskiego z kilkunastu metrów.

90+1
    Dwie minuty dłużej potrwa spotkanie w Białymstoku.

Jaga bez punktów:

Piast Gliwice zasłużenie zwyciężył w Białymstoku! Dzięki tej wygranej, a także porażce Legii z Górnikiem, zawodnicy Waldemara Fornalika zmniejszyli stratę do lidera z dziesięciu punktów do siedmiu. Dziękuję za uwagę! (19:59:37)

Gole: 24. Parzyszek (kar.), 85. Hateley (kar.)

Kartki:   23. Arsenić (JAG), 45. Borysiuk (JAG), 67. Tiru (JAG) – 35. J. Czerwiński (PIA)   73. Borysiuk (JAG)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:1. Foule: 16:16.
    Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk (C) – Makuszewski (87. Košťál), Imaz (79. Struski), Bida – Puljic (79. Přikryl).
    Zmiany: Gostomski – Szymanowicz, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski, Toporkiewicz, Košťál.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – K. Vida, Hateley, Sokołowski, Milewski (86. Alves) – Parzyszek (80. Steczyk), Tuszyński (62. Jodłowiec).
    Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Klupś, Huk, Rymaniak, Malarczyk, Alves, Steczyk.

AVAR: T. Listkiewicz