Pogoń – Lechia 0:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 1:2 (koniec) | Legia – Śląsk 2:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
0:1 (0:1)
Lechia Gdańsk
Niedziela 21.06.2020, 12:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 31. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Pierwszy niedzielny mecz 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrany w Szczecinie. Tutejsza Pogoń zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą także przed tygodniem, w ostatnim meczu fazy zasadniczej. Wtedy, także na terenie Portowców, padł remis 1:1.

Zarówno Pogoń, jak i Lechia mają jeszcze szanse na europejskiej puchary, ale ich strata do czołowej czwórki wynosi odpowiednio 4 i 6 punktów. Gdańszczanie mają jednak o tyle lepiej, że w dalszym ciągu uczestniczą w Pucharze Polski.

Obsada sędziowska:

Główny: Paweł Gil
    Asystenci: Marcin Borkowski, Andrzej Zbytniewski
    Techniczny: Jacek Małyszek
    VAR: Bartosz Frankowski
    AVAR: Adam Kupsik.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Pełne zestawienie:

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Nunes – D. Dąbrowski, Drygas (C) – Żurawski, Listkowski, Hostikka – Cibicki.
    Rezerwowi: Bursztyn – Malec, Bartkowski, Matynia, Podstawski, Smoliński, Frączczak, Turski, Manias.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa (C), Maloča, Pietrzak – Saief, Kałuziński, Gajos, Makowski, Conrado – Zwoliński.
    Rezerwowi: Alomerovic – Tobers, Kubicki, Haydary, Lipski, Maulana Vikri, Mihalik, Gomes, F. Paixao.

Tak rozgrzewali się Portowcy:

1

2
    Przy piłce Portowcy, choć wysokim pressingiem atakują gdańszczanie.

3
    Teraz przy piłce przyjezdni, powolnie wymieniając podania między obrońcami.

4
    Coraz wyżej podchodzą na połowę rywali szczecinianie, próbując wywrzeć presję na rywalach.

4
    Na ofsajdzie złapany Saief. Od rzutu wolnego zawodnicy Pogoni.

5
    Zwoliński w czysty sposób zatrzymany na połowie rywali. Snajper w Lechii lekko ucierpiał w tym starciu, ale nie było mowy o faulu.

6
    Groźnie zapowiadała się akcja gospodarzy, ale Hostikka w ostatniej chwili został uprzedzony przez Makowskiego.

7
    Szczecinianie od rzutu wolnego na linii środkowej.

8
    Nieporozumienie miejscowych w ofensywie i piłka wylądowała w objęciach golkipera Lechii.

9
    Zupełnie nieudanie Maloca próbował przerzucić piłkę na prawe skrzydło do Saiefa. Od autu gospodarze.

10
    Faulowany Kałuziński przez Steca na połowie Pogoni.

11
    Dobre dośrodkowanie Pietrzaka i strzał głową Zwolińskiego, jednak piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

12
    Kolejna okazja Lechii, ale Zwoliński trafił w słupek!
    12. Jednak nie było spalonego:

13
    W odpowiedzi gospodarze, ale Kuciak wybronił strzał Steca!

14
    Saief faulował rozpędzonego Listkowskiego i został upomniany żółtą kartką.

15
    Zbyt niskie dośrodkowanie w pole karne Lechii i defensorzy pewnie wybili futbolówkę.

16
    Pogubili się na własnej połowie gdańszczanie, łatwo oddając futbolówkę rywalom.

17
    Z woleja uderzał Stec, jednak wykończenie było dalekie od ideału.

19
    Próbowali zaatakować prawym skrzydłem lechiści, ale bez skutku.

20
    Dwadzieścia minut gry w Szczecinie już za nami. Trzeba przyznać, że spotkanie toczone jest w dobrym tempie, oby tak dalej!

21
    Uderzał z dogodnej sytuacji Hostikk, ale na posterunku był Kuciak!

23
    Dusan Kuciak interweniuje raz jeszcze! Tym razem uderzał z piętnastego metra Żurawski. Korner dla Pogoni.

25
    Próbują teraz nieco uspokoić swoją grę przyjezdni.

26
    Rzut wolny na lewym skrzydle wywalczyli goście. Może być groźnie pod bramką strzeżoną przez Stipicę.

27
    Gol dla Lechii!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z lewej flanki, KENNETH SAIEF ładnie przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a następnie strzałem z woleja po rykoszecie skierował piłkę do siatki!
    27. Kenneth SAIEF - 0:1

29
    Wyraźnie faulował Fila przy narożniku boiska, ale obyło się bez kartki dla zawodnika Lechii.

30
    Przewinienie Dąbrowskigo w środkowej strefie boiska i zasłużona żółta kartka dla zawodnika Pogoni.

32
    Wyraźnie uszło powietrze z zawodników Pogoni, którzy po utracie bramki całkowicie oddali inicjatywę przyjezdnym.

33
    Faul Zecha i rzut wolny dla Lechii, ale gospodarze szybko odzyskali futbolówke.

34
    Znakomita okazja na 2:0! Najpierw jednak Saief został zablokowany, a uderzenie Makowskiego wybronił Stipica!

35
    Kostas nakładką zaatakował jednego z rywali na linii pola karnego! Czy będzie rzut karny?

35
    Jedenastka dla Lechii!

36
    Nie ma gola! Wyczuł intencje Zwolińskiego Stipica i świetnie wybronił jego uderzenie!
    36. Rzut karny

38
    Uderzenie Cibickiego zza pola karnego, ale bardzo niecelne.

40
    Nieustannie napierają gdańszczanie. Zawodnicy Pogoni od dłuższego czasu mają niewiele do powiedzenia.

41
    Rzut rożny dla Lechii, ale daleko wybijają futbolówkę Portowcy.

41
    Dobra szansa Pogoni! Żurawski świetnie przepuścił piłkę do Drygasa, którego uderzenie wybronił jednak Kuciak!

42
    Faulowany w środku pola Maciej Żurawski.

43
    Kolejna akcja szczecinian, ale znów bronią się przyjezdni. Rzut rożny dla zawodników Koste Runjaicia.

44
    Zbyt mocne zagranie Kostasa do Steca, który nie zdołał opanować piłki. Od bramki wznowi grę Kuciak.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+2

Za nami bardzo ciekawa pierwsza połowa spotkania! Lechia prowadzi 1:0, a mogła nawet wyżej, ale Stipica udanie wybronił rzut karny egzekwowany przez Zwolińskiego. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans. Zostańcie z nami!

46

46
    Już pierwsza okazja Pogoni, ale Drygas zbyt lekko uderzył głową.

47
    Dobra dośrodkowanie Steca, choć nie zdołał przeciąć tego zagrania żaden z jego kolegów.

48
    Centymetrów zabrakło Gajosowi, aby doskoczyć do futbolówki i głową skierować ją do siatki!

50
    Duża liczbą zawodników na połowie rywali urzędują szczecinianie. Widać, że Pogoń będzie dążyć do wyrównania.

51
    Stracił piłkę w środku pola Zwoliński.

53
    Od dłuższego czasu przy piłce utrzymują się gospodarze.

54
    Spóźniony Listkowski i za faul na Conrado arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

55
    Dośrodkowanie Pietrzaka, ale akcja została przerwana, gdyż na spalonym złapany został jeden z lechistów.

56
    Ależ było groźnie! Niepewnie piąstkował Kuciak, ale główkujący Kostas uderzył jedynie w boczną siatkę.

57
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Conrado, na boisku pojawia się Jaroslav Mihalik.

59
    Skiksował przy próbie uderzenia jeden z Portowców i spokojnie złapał piłkę Kuciak.

60
    Mija właśnie godzina gry w Szczecinie. W drugiej połowie przeważają szczecinianie, ale brakuje ciekawych akcji pod bramką Lechii.

61
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jakub Kałuziński, na boisku pojawia się Jarosław Kubicki.

62
    Cibicki zamiast strzelać odegrał do Drygasa, który z bliska nie zdołał skierować piłki do bramki!

64
    Zablokowane uderzenie Listkowskiego i tylko korner dla ekipy ze Szczecina.

65
    Lekkie uderzenie Kostasa i kolejny raz bardzo spokojnie interweniuje Kuciak.

66
    Tym razem niecelne uderzenie Żurawskiego na bramkę rywali.

68
    Gra nie zostaje wznowiona, bo dość niefortunnie po strzale padł na murawę Żurawski.

68
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Hubert Turski.

69
    Z ostrego kąta uderzał Hostikka, bez powodzenia.

70
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Kenneth Saief, na boisku pojawia się Patryk Lipski.

71
    Brzydkie wejście Zwolińskiego, który został upomniany żółtą kartką. To oznacza, że będzie musiał pauzować w kolejnym meczu.

71
    A teraz za faul niedaleko własnego pola karnego upomniany został Nalepa.

73
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się prowadzenie gdańszczan.

74
    Niedokładnie w ofensywie miejscowi i od bramki wznowi grę Kuciak.

75
    Na dłużej przejęli futbolówkę zawodnicy Piotra Stokowca. Starają się poszanować piłkę goście.

76
    Muszą zdecydowanie przyspieszyć szczecinianie, jeśli chcą zaskoczyć rywali. Na razie ustawieni są zbyt daleko od pola karnego Lechii.

77
    Zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych, ale ostatecznie defensorzy wybili futbolówkę.

77
    Jeszcze faulował w tej sytuacji Drygas, który również obejrzał żółtą kartkę.

77
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Adam Frączczak.

78
    Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gości, ale Turski był zbyt zaskoczony, aby skutecznie uderzył piłkę.

80
    Nieudane dośrodkowanie Frączczaka.

82
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Santeri Hostikka, na boisku pojawia się Michalis Manias.

83
    Rzut wolny dla Pogoni w środkowej strefie boiska. Szykuje się dalekie dośrodkowanie.

84
    Strzał głowa Frączczaka, który jednak nie mógł sprawić kłopotów Kuciakowi.

84
    Ładne uderzenie Listkowskiego zza pola karnego, jednak piłka pomknęła obok słupka!

86
    Kolejne nieudane wykończenie gry przez Portowców. Niespiesznie wznawia grę Kuciak.

87
    Płaski strzał Cibickiego z lewej strony, ale nie dał się zaskoczyć golkiper gdańskiej drużyny.

88
    Gdańszczanie wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

89
    Fila zbyt mocno prostopadle do Zwolińskiego, którego ubiegł golkiper Pogoni.

90
    Kąśliwa centra Cibickiego z rzutu wolnego, ale totalnie skiksował przy próbie uderzenia z kilku metrów Kostas!

90+1
    Cztery minuty doliczył arbiter.

90+2
    Pierwszy raz od dłuższego czasu gdańszczanie przy piłce na połowie rywali.

90+3
    Kolejne zamieszanie w polu karnym Lechii, ale Manias skierował piłkę obok bramki.

90+4
    Faulowany na własnej połowie Frączczak. Za moment ostatnia akcja w tym meczu.

Faule: 10:18.

Druga połowa meczu w Szczecinie wyraźnie słabsza od pierwszej. Lechia skupiała się jedynie na obronie korzystnego rezultatu, co zresztą jej się udało. Dziękuję za uwagę! (14:26:11)

Gole: 27. Saief

Kartki:   30. D. Dąbrowski (POG), 54. Listkowski (POG), 77. Drygas (POG) – 14. Saief (LGD), 71. Zwoliński (LGD), 71. Nalepa (LGD)

Spudłowany karny!: 36. Zwoliński (LGD), bramkarz Stipica obronił

Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 18:3. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 1:2. Foule: 10:18.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Nunes – D. Dąbrowski, Drygas (C) (77. Frączczak) – Żurawski (68. Turski), Listkowski, Hostikka (82. Manias) – Cibicki.
    Zmiany: Bursztyn – Malec, Bartkowski, Matynia, Podstawski, Smoliński, Frączczak, Turski, Manias.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa (C), Maloča, Pietrzak – Saief (70. Lipski), Kałuziński (61. Kubicki), Gajos, Makowski, Conrado (57. Mihalik) – Zwoliński.
    Zmiany: Alomerovic – Tobers, Kubicki, Haydary, Lipski, Maulana Vikri, Mihalik, Gomes, F. Paixao.

AVAR: Adam Kupsik