Pogoń – Lechia 0:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 1:2 (koniec) | Legia – Śląsk 2:0 (koniec)
Cracovia
1:2 (0:1)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 21.06.2020, 15:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 31. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:04:53)

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
    Strzały na bramkę: 1:4.
    Strzały niecelne: 18:2.
    Rzuty rożne: 11:3.
    Spalone: 2:1.
    Faule: 16:17.

Jagiellonia po raz drugi w rundzie wiosennej zwyciężyła z Cracovią. Przez większą część spotkania przyjezdni byli skoncentrowani na odpowiedzialnym chronieniu dostępu do własnej bramki, ale potrafili również skutecznie zaatakować. Dzięki stałemu fragmentowi gry oraz kontratakowi podopieczni Iwajło Petewa zdobyli dwubramkową zaliczkę. Pasy odpowiedziały jedynie gole kontaktowym na 1:2. Skuteczności mogły pozazdrościć swojemu przeciwnikowi.

90+6

90+5
    Jeszcze raz zakotłowało się w pobliżu bramki Jagiellonii Białystok. Rafaelowi Lopesowi nie udało się wykorzystać dośrodkowania i główkować z bliska do siatki. Głęboko odetchnęli z ulgą podopieczni Iwajło Petewa!

90+4
    Nieudane uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówka poleciała wyraźnie obok bramki Jagiellonii Białystok, a to mogła być ostatnia szansa Pasów na zapunktowanie w niedzielne popołudnie.

90+3
    Kolejne indywidualne napomnienie. Tym razem za faul na własnej połowie kartonik dla Bogdana Tiru.

90+2
    Cracovia przemieszcza się z futbolówką po połowie Jagiellonii, ale ma problem z rozerwaniem defensywy przeciwnika. Będą żałować niewykorzystanych wcześniej szans, jeżeli nie doprowadzą do remisu w doliczonym czasie.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

88
    Szymon Marciniak przerwał serię ostrych konfrontacji w centrum boiska. Żółta kartka dla najbardziej agresywnego Rafaela Lopesa.

86
    Sergiu Hanca ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

85
    Milan Dimun napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

84
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Cornel Rapa, na boisku pojawia się Michał Rakoczy.

84
    Piłka pod nogami Damiana Węglarza i ten zdecydował się na jej dalekie przetransportowanie na połowę Cracovii. Jego kompani z pola przeprowadzili groźny atak z wykorzystaniem prawego skrzydła, ale nie zakończył się on celnym strzałem.

83
    Jagiellonia skoncentrowana na własnej połowie na odpieraniu ataków przeciwnika. Pewnie białostoczanie mają do siebie pretensje o to, że nie uszanowali dostatecznie dwubramkowego prowadzenia.

81
    Interesująca konfrontacja ze zwrotami akcji. Cracovia nie poddała się po stracie drugiego gola i ponownie złapała kontakt ze swoim przeciwnikiem z Białegostoku.

79
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Zoran Arsenić.
    76. Rafael LOPES - 1:2

76
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki RAFAEL LOPES.

Jest trafienie kontaktowe, dzięki któremu ostatnie kilkanaście minut spotkania zapowiada się szalenie interesująco. Tym razem nie interweniował najlepiej Damian Węglarz i futbolówka wsunęła się do jego bramki.

Gole: 76. R. Lopes – 23. Runje, 74. Bida

Kartki:   21. Rapa (CRA), 85. Dimun (CRA), 88. R. Lopes (CRA) – 72. Puljic (JAG), 90+3. Tiru (JAG)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 18:2. Rzuty rożne: 11:3. Spalone: 2:1. Foule: 16:17.
    Cracovia: Pesković – Rapa (84. Rakoczy), Dytiatjew, D. Jablonský, Pestka – Dimun, Loshaj (61. Wdowiak) – Hanca, van Amersfoort, Rodrigues de Souza (69. Fiolić) – R. Lopes (C).
    Zmiany: Hrosso – Siplak, Lusiusz, Wdowiak, Fiolić, Rakoczy, Helik, Pik, Vestenicky.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Wójcicki – Romanczuk (C), Pospisil – Makuszewski (59. Bida), Mystkowski (73. Szymanowicz), Přikryl (79. Arsenić) – Puljic.
    Zmiany: Dziekoński – Szymanowicz, Imaz, Arsenić, Wdowik, Bida, Struski, Olszewski, Košťál.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)