Pogoń – Lechia 0:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 1:2 (koniec) | Legia – Śląsk 2:0 (koniec)
Legia Warszawa
2:0 (1:0)
Śląsk Wrocław
Niedziela 21.06.2020, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 31. kolejka

Bardzo pewne zwycięstwo Legii Warszawa, która powiększyła przewagę nad drugim w tabeli Piastem do dziesięciu punktów! Bohaterem spotkania Walerian Gwilia, autor dwóch trafień. Dziękujemy za uwagę! (19:22:29)

90+2

90+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Damian Gąska (Śląsk Wrocław).

89
    Faulowany na własnej połowie Martins.

86
    Długo przy piłce utrzymują się przyjezdni, ale zupełnie nic z tego nie wynika...

83
    Mączyński sfaulował Luquinhasa i zasłużenie obejrzał żółtą kartkę.

82
    Nie spieszą się ze staraniami o choćby honorowe trafienie wrocławianie.

81
    Kolejny korner wywalczony przez ekipę z Warszawy.

79
    Strzał głową Lewczuka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który jednak nie sprawił kłopotów golkiperowi Śląska.

78
    Nieco ponad dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Niewiele dzieje się obecnie na boisku.

76
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Gwilia, ale piłka trafiła prosto w objęcia Putnockiego.

75
    Pekhart powalony na murawę przez Żivulicia. Gracz Sląska obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę!

74
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Damian Gąska.

74
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Domagoj Antolić, na boisku pojawia się Bartosz Slisz.

72
    Zablokowane uderzenie na bramkę Legii i od rzutu rożnego wznowią grę wrocławianie.

70
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało dwadzieścia minut. Wszystko wskazuje na to, że Legia zrobi dziś duży krok w stronę mistrzostwa.

67
    Legia od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

66
    Wycofali się teraz warszawianie, czekają na okazję do kontrataku.

64
    Ciekawie zapowiadała się akcja Śląska, ale przerwał ją arbiter. Rzut wolny dla Legii.

61
    Spóźniona interwencja Stolarskiego i zawodnik Legii upomniany żółtą kartką.

61
    Na spalonym złapany Pekhart.

60
    Godzina gry już prawie za nami. Na ten moment niewiele wskazuje na to, aby wrocławianie byli w stanie odrobić straty.

59
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Filip Marković, na boisku pojawia się Róbert Pich.

57
    Próbowali ruszyć prawym skrzydłem wrocławianie, ale nie udało się nawet dośrodkować piłki w pole karne.
    54. Walerian GWILIA - 2:0

54
    Gol dla Legii!
    WALERIAN GWILIA raz jeszcze! Pewne uderzenie z siódmego metra i Putnocky był bez szans na skuteczną interwencję!

53
    Długo wymieniają się teraz podaniami w środkowej strefie boiska legioniści.

51
    Uderzenie Chrapka bezpośrednio z rzutu wolnego, ale prosto w mur.

49
    Indywidualna akcja Wszołka zakończona jednak zbyt lekkim płaskim uderzeniem.

47
    Rzut rożny dla Śląska. Piłka trafiła do Żivulicia, który jednak uderzył niecelnie.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Marko Vesović, na boisku pojawia się Paweł Stolarski.

46

Pierwsza połowa dla Legii! Wicemistrzowie Polski prowadzą ze Śląskiem 1:0 po bramce strzelonej przez Gwilię. Niebawem wracamy na drugą połowę, zostańcie z nami!

45+2

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

43
    Ucierpiał jeden z zawodników Legii i mamy przerwę w grze.

39
    Próbował zagrać w pole karne Gwilia, ale został zablokowany.

38
    Żółtym kartonikiem upomniany został Żivulić.

37
    Wrocławianie będą próbować odpowiedzieć, ale na razie utrzymują się przy piłce zbyt daleko od bramki rywali.
    35. Walerian GWILIA - 1:0

35
    Miejscowi obejmują prowadzenie! Bezbłędne wykończenie akcji przez WALERIANA GWILIĘ i jest 1:0!

33
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi José Kante, na boisku pojawia się Tomáš Pekhart.

32
    Nieczyste zagranie Pawła Wszołka i gracz Legii został upomniany żółtą kartką.

31
    Niecały kwadrans pozostał do końca pierwszej połowy spotkania. Na razie jest to wyrównany mecz.

30
    Przedłużają się problemy Kante i niewykluczone, że snajper Legii nie dokończy tego spotkania.

29
    Kolejny atak Śląska, ale skutecznie bronią się warszawianie.

27
    Przyjezdni wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

25
    Niecelne uderzenie jednego z zawodników Śląska.

23
    Z szybkim kontratakiem ruszyli miejscowi, ale Antolić spudłował uderzał z linii pola karnego!

20
    Rzut wolny na połowie rywali wywalczyli przyjezdni.

19
    Przy piłce warszawianie na własnej połowie boiska.

16
    Uderzał Gwilia, ale prosto w dobrze ustawionego Putnockiego.

15
    Jakieś problemy zdrowotne ma Kante, ale na razie jest w stanie kontynuować grę.

13
    Legioniści od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

11
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Płachety i pewnie wyłapał piłkę Majecki.

7
    Z dystansu uderzał Jose Kante, ale udanie interweniuje golkiper Śląska.

5
    Pięć minut gry w Warszawie za nami. Legia przy piłce.

1

Pełne zestawienie:

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik – Antolić, Martins – Wszołek, Gwilia, Luquinhas – Kante.
    Rezerwowi: Muzyk – Wieteska, Luís Rocha, Stolarski, Novikovas, Cholewiak, Slisz, Pekhart, Sanogo.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Živulić, Mączyński – Marković, Chrapek, Płacheta – Expósito.
    Rezerwowi: Kajzer – Celeban, Pawelec, Łabojko, Boruń, Gąska, Pich, Bergier, Raičević.
    Ustawienie gości:
    Skład Legii:

Mecz rozpocznie się w niedzielę o godz. 17:30, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu ekip. Zapowiada się interesujące widowisko. Bądźcie z nami!

Śląsk w ubiegłej kolejce rozgromił ŁKS Łódź 4-0. Na listę strzelców wpisali się Marković, Stiglec, Płacheta oraz Exposito. Dzięki tej wygranej wrocławianie zachowali kontakt z czołówką i pozostają w grze o podium rozgrywek. Triumf przy Łazienkowskiej znacznie poprawiłby ich sytuację w tabeli, ale przede wszystkim morale w zespole.

Część obserwatorów mówi wprost, że trzy punkty zdobyte przez legionistów w niedzielę przypieczętują odzyskanie przez nich tytułu. Oczywiście matematyczne szanse wciąż będą rywale mieli, ale dziesięć oczek w sześciu pozostałych meczach, to praktycznie wystarczająca różnica. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że CWKS nagle zacznie wszystko przegrywać, zaś jeden z rywali już nie potknie się.

31. kolejkę PKO BP Ekstraklasy zamknie pojedynek Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław. Obie drużyny postarają się wykorzystać sobotnie potknięcie mistrza Polski, który przegrał w Gliwicach z Lechem Poznań 0-2. Piłkarze ze stolicy postarają się podwyższyć przewagę nad peletonem, natomiast wrocławianie w przypadku korzystnego rezultatu mogą zrównać się punktami z trzecim Kolejorzem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 35. Gwilia, 54. Gwilia

Kartki:   32. Wszołek (LEG), 61. Stolarski (LEG) – 38. Živulić (SLA), 83. Mączyński (SLA), 90. Gąska (SLA)   75. Živulić (SLA)

Legia Warszawa: Majecki – Vesović (46. Stolarski), Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik – Antolić (74. Slisz), Martins – Wszołek, Gwilia, Luquinhas – Kante (33. Pekhart).
    Zmiany: Muzyk – Wieteska, Luís Rocha, Stolarski, Novikovas, Cholewiak, Slisz, Pekhart, Sanogo.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Živulić, Mączyński – Marković (59. Pich), Chrapek (74. Gąska), Płacheta – Expósito.
    Zmiany: Kajzer – Celeban, Pawelec, Łabojko, Boruń, Gąska, Pich, Bergier, Raičević.