Piątek 26.06.2020, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • Runda 33

Strzały niecelne: 6:6.
    Rzuty rożne: 5:6.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 20:11.

KGHM Zagłębie Lubin poprawiło się po nieudanym występie w Gdyni. Martin Sevela zacisnął pięści po ostatnim gwizdku i nie ukrywał dużej radości z powodu zwycięstwa 2:1. Miedziowi zatriumfowali dzięki dwóm trafieniom zza pola karnego Jewgienija Baszkirowa. Perfekcyjne uderzenie Petteriego Forsella z rzutu wolnego do siatki to było za mało dla kielczan, żeby zapunktować w Lubinie. Wyżej notowana drużyna poprawiła swoje notowania w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy, natomiast podopieczni Macieja Bartoszka regularnie przybliżają się do Fortuna I ligi.

90+4

90+2
    Faul Adnana Kovacevicia na Bartoszu Białku i Zagłębie zyskuje cenny czas. Widać w tych przewinieniach irytację podopiecznych Macieja Bartoszka.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88
    Miedziowi nie dopuszczają już przeciwników do głosu i stopniowo przybliżają się do odniesienia zwycięstwa. Korona Kielce musi starać się odebrać piłkę zamiast zastanawiać się nad jej dobrym rozegraniem w ofensywie.

86
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Michal Papadopulos, na boisku pojawia się Wiktor Długosz.

84
    Strzał Jakuba Tosika mocno na uwolnienie. Bez szans na pokonanie Marka Kozioła, ale już zanim futbolówka spadła na ziemię, był czas na ustawienie się obrony Zagłębia.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Poręba, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.

80
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem. Tym razem nie będzie konieczna nieplanowana zmiana. Po wznowieniu rywalizacji w posiadaniu piłki lubinianie.

78
    Nie ma rzutu karnego dla Korony Kielce po kolizji w polu karnym Miedziowych z udziałem Daniela Szelągowskiego. Sędzia Mariusz Złotek nakazał zmiennikowi błyskawicznie podnieść się z boiska.

77
    Korona Kielce ponownie przegrywa i jest zobligowana do poszukiwania gola. Akcja budowana przez podopiecznych Macieja Bartoszka, jednak futbolówka sunie daleko od bramki Dominika Hładuna.

76
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Dawid Lisowski, na boisku pojawia się Andrés Lioi.

75
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Jacek Kiełb, na boisku pojawia się Daniel Szelągowski.

73
    Kilkanaście minut do końca i Zagłębie Lubin utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie Złocisto-Krwistych.

72
    Trudno przewidzieć, co jeszcze zaproponują zawodnicy w ostatnich minutach konfrontacji. Bombardowanie z dystansu, na dodatek skuteczne i jest co oklaskiwać.

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Dejan Dražić, na boisku pojawia się Patryk Szysz.

Gole: 20. Baszkirow, 67. Baszkirow – 45. Forsell

Kartki:   42. Spychała (KRN)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 10:5. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:0. Foule: 20:11.
    Zagłębie Lubin: Hładun – Tosik, Kopacz, Guldan (C), Balić – Baszkirow, Poręba (83. Pakulski) – Dražić (70. Szysz), Żivec (58. Starzyński), Bohar – Białek.
    Zmiany: Forenc – Sirk, Pakulski, Szysz, Starzyński, Chodyna, Jończy, Kruk, Nowak.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, A. Kovacević (C), Tzimopoulos, Szymusik – Radin, Gnjatić – Kiełb (75. Szelągowski), Forsell, Lisowski (76. Lioi) – Papadopulos (86. Długosz).
    Zmiany: Osobiński – Pierzchała, Długosz, Lioi, Kaczmarski, Theobalds, Szelągowski, Górski.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)