Jagiellonia – Lechia 1:2 (koniec) | Śląsk – Lech P. 2:2 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:2 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 28.06.2020, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • Runda 33

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:36:34)

Faule: 13:11.
    Lech Poznań dwukrotnie nie utrzymał prowadzenia!

Nie brakowało dramaturgii w pojedynku Śląska Wrocław z Lechem Poznań. Konfrontacja ze zwrotami akcji, licznymi sytuacjami podbramkowymi oraz dużym ładunkiem emocji zakończyła się remisem 2:2. Kolejorz dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale w obu przypadkach nie utrzymał go. Gospodarze potrafili odpowiedzieć i na Stadionie Miejskim doszło do podziału punktów.

90+7

90+6
    Ostatnia minuta z doliczonych, a że futbolówka znajduje się bliżej koła środkowego niż którejkolwiek z bramek, to nie zanosi się na rozstrzygnięcie w meczu mocnych kandydatów do europejskich pucharów.

90+5
    Tymoteusz Puchacz napomniany żółtą kartką za ostry atak na Filipa Markovicia.

90+4
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

90+2
    Jeszcze emocje w doliczonym czasie. Matus Putnocky musi szaleć między słupkami w bramce Śląska Wrocław po dwóch uderzeniach Lecha Poznań w krótkim okresie.

90
    Doliczone siedem minut.

89
    Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającą kontuzją Erika Exposito.

88
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Przemysław Płacheta, na boisku pojawia się Sebastian Bergier.

87
    Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negatywnie na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.
    85. Jakub ŁABOJKO - 2:2

85
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki JAKUB ŁABOJKO.

Następne trafienie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Gospodarze jeszcze raz odpowiedzieli na gola Lecha Poznań i doprowadzili do kompromisowego wyniku. Jakub Łabojko umiejętnie strzelił z powietrza po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu rożnego.
    82. Jakub MODER - 1:2

82
    Gol dla Lecha!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JAKUB MODER.

Lech Poznań ponownie znajduje się na prowadzeniu. Jakub Moder oddał potężne uderzenie z rzutu karnego do siatki. Matus Putnocky wiedział, gdzie zostanie posłana piłka, ale nie zdołał jej dosięgnąć!

82
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

Gole: 76. Puerto, 85. Łabojko – 17. Gytkjaer, 82. Moder (kar.)

Kartki:   54. Chrapek (SLA), 55. Mączyński (SLA) – 54. Gytkjaer (LPO), 90+5. Puchacz (LPO)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 10:1. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 1:1. Foule: 13:11.
    Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Dankowski – Łabojko, Mączyński (C) – Pich (68. Marković), Chrapek (74. Samiec-Talar), Płacheta (88. Bergier) – Expósito.
    Zmiany: Kajzer – Celeban, Pawelec, Marković, Živulić, Samiec-Talar, Maćkowiak, Gąska, Bergier.

Lech Poznań: van der Hart (C) – Butko, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński (82. Skóraś), Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez (71. Letniowski) – Gytkjaer (77. Žamaletdinov).
    Zmiany: Mleczko – Gumny, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skrzypczak, Skóraś, Kostewycz, Marchwiński.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)