Piast – Pogoń 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Cracovia 2:2 (koniec) | Lech P. – Wisła Pł. 2:2 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
2:2 (1:1)
Cracovia
Niedziela 30.08.2020, 15:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • PKO Ekstraklasa • 2. runda
    To wszystko na dziś. Dziękujemy, do usłyszenia!

Koniec! Spotkanie kończy się remisem i wydaje się, że jest to sprawiedliwy rezultat. Obie ekipy zasłużyły na te bramki. (16:58:22)

90+4

90+2
    Kiepsko wykonany rzut wolny przez gości z Małopolski. Skończyło się na ofsajdzie.

90+1
    Sędzia dorzucił jeszcze cztery minuty.

90
    Vestenicky uderzał głową, ale przeniósł piłkę ponad bramką.

89
    Cracovia nie wykorzystała wyśmienitej szansy! Thiago dostał idealne podanie, lecz nie wpakował piłki do siatki.

88
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Jakub Gut.

87
    Powtórki rozwiewają wątpliwości. Jak najbardziej był tam ofsajd.

86
    Kamil Biliński wpakował piłkę do bramki, ale nie ma trafienia! Sędzia liniowy uniósł chorągiewkę – spalony!

85
    Ostatnie fragmenty tego spotkania. Tutaj jeszcze wiele może się zdarzyć!

84
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Rafał Figiel, na boisku pojawia się Dmytro Baszłaj.

83
    Uderzał Wdowiak, jednak Polacek był na posterunku. Pewna interwencja tego golkipera.
    82. Tomas VESTENICKY - 2:2

82
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki TOMAS VESTENICKY. Dostał on kapitalne podanie od Wdowiaka i wpakował futbolówkę do siatki. Bardzo dobra akcja Cracovii!

81
    Faule: 14:6.

79
    Alvarez padł w polu karnym rywali, ale nie ma mowy o jedenastce. Powtórki rozwiały wszelakie wątpliwości.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4308 widzów.

77
    I znów spokojnie Podbeskidzie. Bielszczanie starają się nie dopuścić do sytuacji, w której rywale znów przejęliby inicjatywę.

75
    Rozpoczynamy ostatni kwadrans tego pojedynku.

74
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Łukasz Sierpina, na boisku pojawia się Bartosz Jaroch.

74
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Szymon Mroczko, na boisku pojawia się Filip Laskowski.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Desley Ubbink (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

72
    Strzały: 5-11
    Strzały celne: 2-3

71
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Diego Ferraresso, na boisku pojawia się Thiago Rodrigues de Souza.

71
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Milan Dimun, na boisku pojawia się Dawid Szymonowicz.

70
    Około 20 minut do końca. Za moment kolejna zmiana, tym razem po stronie gości.

68
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Tomasz Nowak, na boisku pojawia się Desley Ubbink.

67
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Michał Rzuchowski, na boisku pojawia się Gergő Kocsis.

66
    Dość kiepska centra w pole karne Podbeskidzia. Pewnie interweniował tam Polacek. Szybko sparował futbolówkę.

65
    A teraz mamy rzut rożny dla gości. Za moment będzie dośrodkowanie.

64
    Do wejścia na murawę gotowy jest już Kocsis. Będziemy mieli więc debiut w ekipie ze stolicy Małopolski.

63
    Nowak bardzo ładnie wpadł w pole karne, ale nie zdołał pokonać Niemczyckiego. Czujna postawa golkipera.

62
    Za około pół godziny absolutnie wszystko będzie już jasne. Coś nam się wydaje, że tutaj na tych trzech bramkach się nie skończy.

61
    Faulowany był Alvarez.

61
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Florian Loshaj, na boisku pojawia się Marcos Álvarez.

60
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Rivaldo Júnior, na boisku pojawia się Tomas Vestenicky.

60
    Groźna akcja Cracovii. Ostatecznie jedna piłka przeszła obok słupka.

59
    Ten gol zwiastuje, że czekają nas jeszcze duże emocje. Bardzo ciekawe, jak odpowie drużyna ze stolicy Małopolski.
    58. Aleksander KOMOR - 2:1

58
    Gol dla Podbeskidzia!
    Strzelcem bramki ALEKSANDER KOMOR. Gospodarze wywalczyli drugie trafienie i znów obejmują prowadzenie w tym spotkaniu.

55
    Posiadanie piłki: 50-50%

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

53
    Tempo wydaje się być nieco niższe niż podczas pierwszej partii. Być może jednak wkrótce także i ta połowa się rozkręci.

51
    Biliński znalazł się na pozycji spalonej. Właściwa sygnalizacja arbitra liniowego.

50
    Bardzo ciekawe, czy któraś z ekip zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jak już wspominaliśmy, bieżący wynik dobrze odzwierciedla przebieg I połowy.

49
    "Pasy" wywalczyły wznowienie z narożnika boiska. Za moment pójdzie dośrodkowanie w pole karne bielszczan.

48
    Warto odnotować, że w trakcie przerwy nie doszło do żadnych zmian. Dotyczy to obu zespołów.

47
    Nieznacznie pomylił się teraz Wdowiak. Zabrakło około metra!

46
    Startujemy z drugą połową. Mamy nadzieję, że emocji nie zabraknie nawet przez moment. Niech to będzie lepsza część spotkania niż ta pierwsza.

46

Wydaje się, że wynik dobrze odzwierciedla przebieg tej pierwszej połowy. Na początku lepiej spisywali się bielszczanie, ale później inicjatywę przejęli rywale i zasłużenie zdobyli bramkę.

45+4

45+1
    Sędzia dorzucił cztery minuty.
    45. David JABLONSKÝ - 1:1

45
    Strzelcem bramki DAVID JABLONSKÝ. Spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy zostało wykorzystane przez reprezentanta ekipy ze stolicy Małopolski. Bardzo dobrze odnalazł się tam Jablonsky.

42
    Niemczycki ma problemy zdrowotne. Już pomagają mu medycy.

41
    Podbeskidzie ruszyło do ataku. Sierpina zbiegł z prawej flanki do środka boiska i oddał strzał, który został zablokowany.

40
    Faule: 5-4.

39
    I kolejna nieudana próba gości. Piłka wraca w posiadanie rywali.

37
    Tymczasem futbolówka wpadła do bramki gospodarzy, ale gol nie został uznany. Ewidentny ofsajd.

36
    van Amersfoort oddał dość soczyste uderzenie, jednak na posterunku był golkiper. Świetna parada!

35
    Nieco ponad 10 minut do końca I połowy. Sędzia pewnie trochę doliczy, bo przecież mieliśmy dość długą przerwę na VAR.

34
    Strzały: 2-6
    Strzały celne: 1-1

33
    Powoli Cracovia zaczyna przejmować tutaj inicjatywę. Coraz większe problemy mają bielszczanie. Szczególnie w obronie.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Mroczko (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

31
    I jeszcze piłkarze uzupełniają płyny.

30
    Tymczasem na murawę upadł Gach. Chyba będzie potrzebować pomocy medycznej. Gra przerwana.

29
    Jeszcze jedna akcja krakowian. Tym razem udało im się wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

28
    Kolejna akcja gości z Krakowa. Było uderzenie, ale piłka powędrowała obok słupka.

26
    Tempo rywalizacji jakby delikatnie siadło. Nadal częściej przy piłce utrzymuje się Podbeskidzie.

25
    Próbują teraz przyspieszać goście ze stolicy Małopolski. Dobrze broni się jednak Podbeskidzie.

23
    Tymczasem przymierzył Wdowiak. Ładnie zachował się Polacek, który sparował piłkę ponad poprzeczkę.

22
    Bielszczanie próbują nieco uspokoić swe poczynania. Widzą, że zaczęli grać trochę za nerwowo.

20
    20 minut gry za nami. Podbeskidzie prowadzi w pełni zasłużenie. Nie ma w ogóle o czym dyskutować.

19
    Wielka wrzawa na trybunach. Kibice głośno skandują nazwisko Danielaka.
    18. Karol DANIELAK - 1:0

18
    Strzelcem bramki KAROL DANIELAK. Nareszcie mamy werdykt. Jednak wszystko było tak, jak być powinno. Trafienie Danielaka zostaje uznane!

17
    Jest konsultacja z VAR-em. Czekamy na rozstrzygnięcia.

16
    Danielak skierował piłkę do siatki, ale na razie bramki nie ma. Sędzia waha się, czy oby na pewno należy ją uznać. Chodzi o ofsajd.

16
    Teraz Podbeskidzie będzie egzekwować rzut wolny. Za moment może być bardzo groźnie, bo będziemy mieć dośrodkowanie.

15
    Od pierwszego gwizdka sędziego Jarosława Przybyła minął już kwadrans. Póki co mamy bezbramkowy remis. Zdecydowanie groźniejsi są gospodarze.

13
    Ależ zagrożenie! Komor bliski otwarcia wyniku. Ostatecznie jednak musi obejść się smakiem. Ostemplował słupek!

12
    Niewiele brakowało, a Jablonsky skierowałby piłkę do własnej bramki! Groźna sytuacja, bardzo groźna!

11
    Nie brakuje też takich, którzy głośno dopingują. Atmosfera jest naprawdę dobra.

10
    Na trybunach całkiem sporo widzów. Zgromadzeni kibice z uwagą śledzą poczynania piłkarzy.

9
    Czekamy na rozwój wydarzeń. Aktualnie sporo dzieje się głównie w środku pola.

8
    Mamy za sobą prawie osiem minut gry. Bielszczanie wymieniają bardzo dużo podań. Chyba wyciągnęli wnioski z poprzednich meczów.

7
    Bielszczanie przechwycili inicjatywę i próbowali kontrować, ale absolutnie nic nie wskórali. Dobra postawa rywali.

5
    Teraz Cracovia szukała szansy na stworzenie groźnej sytuacji, lecz ostatecznie nic z tego nie wynikło.

4
    Trzeba przyznać, że od początku spotkania lepiej spisują się bielszczanie. Miejscowi zdecydowanie odważniej atakują.

3
    Tymczasem nieudana akcja Podbeskidzia. Za mocno rozpędzili się miejscowi.

2
    Od razu ruszyli do ataku gospodarze tego spotkania. Trzeba przyznać, że rozpoczęli z ogromnym animuszem. Wywalczyli korner.

1
    Rozpoczynamy dzisiejszy pojedynek pomiędzy Podbeskidziem i Cracovią. Liczymy na dużo emocji!

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Osyra, Gach, Komor, Mroczko – Rzuchowski, Figiel – Sierpina, Nowak, Danielak – Biliński.
    Rezerwowi: Leszczyński – Rundić, Ubbink, Laskowski, Marzec, Baszłaj, Kocsis, Frelek, Jaroch.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Márquez, D. Jablonský, Ferraresso – Hanca, Dimun, Loshaj, Wdowiak – van Amersfoort, Júnior.
    Rezerwowi: Pesković – Álvarez, Rodrigues de Souza, Helik, Szymonowicz, Zaucha, Strózik, Vestenicky, Gut..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Do usłyszenia!

Dodajmy, że ostatnie dwa mecze tych dwóch ekip kończyły się triumfami Podbeskidzia. W 2018 roku bielszczanie pokonali Cracovię 2:1, natomiast w styczniu br. było 3:2. Były to spotkania towarzyskie.

Bukmacherzy twierdzą, że faworytem tego meczu jest Cracovia. Beniaminka z Bielska-Białej nie powinniśmy jednak skreślać. Zanosi się na interesujący pojedynek.

Cracovia natomiast pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2:1. Bramki dla "Pasów" zdobywali Sergiu Hanca i Marcos Alvarez.

Podbeskidzie na inaugurację przegrało z Górnikiem Zabrze 2:4. Dwa trafienia dla pokonanego zespołu wywalczył w tym spotkaniu Kamil Biliński.

Trwa II kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Bielsku-Białej, gdzie Podbeskidzie zmierzy się z Cracovią. Początek meczu o 15:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Mateusz

Gole: 18. Danielak, 58. Komor – 45. D. Jablonský, 82. Vestenicky

Kartki:   32. Mroczko (POD), 54. Biliński (POD), 73. Ubbink (POD)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:8. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 2:3. Foule: 17:7.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Osyra, Gach, Komor, Mroczko (74. Laskowski) – Rzuchowski (67. Kocsis), Figiel (84. Baszłaj) – Sierpina (74. Jaroch), Nowak (68. Ubbink), Danielak – Biliński.
    Zmiany: Leszczyński – Rundić, Ubbink, Laskowski, Marzec, Baszłaj, Kocsis, Frelek, Jaroch.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Márquez, D. Jablonský, Ferraresso (71. Rodrigues de Souza) – Hanca, Dimun (71. Szymonowicz), Loshaj (61. Álvarez), Wdowiak (88. Gut) – van Amersfoort, Júnior (60. Vestenicky).
    Zmiany: Pesković – Álvarez, Rodrigues de Souza, Helik, Szymonowicz, Zaucha, Strózik, Vestenicky, Gut.

Sędziowie: Jarosław Przybył