GKS T. – Korona 0:1 (koniec) | Zagłębie S. – Sandecja 3:0 (koniec) | Miedź – Chrobry 2:2 (koniec)
GKS Tychy
0:1 (0:1)
Korona Kielce
Sobota 03.10.2020, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 7. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Złocisto-krwiści mają możliwość poprawienia się w Tychach po złym występie w konfrontacji z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. W dotychczasowych trzech meczach na wyjeździe podopieczni Macieja Bartoszka zremisowali z Chrobrym Głogów, Puszczą Niepołomice i Miedzią Legnica.

Korona Kielce nie zaprezentowała się dobrze w poprzednim spotkaniu. Podopieczni Macieja Bartoszka przegrali 0:3 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Do ich bramki przymierzyli kolejno Roman Gergel, Artem Putiwcew oraz Kacper Śpiewak.

Tyszanie spróbują pójść za ciosem w meczu na własnym stadionie. Przed nimi konfrontacja z Koroną Kielce, a to szansa na zadomowienie się na górze tabeli. Po sześciu spotkaniach mają 11 punktów, a to o cztery mniej niż będący na miejscu premiowanym bezpośrednim awansem Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

GKS Tychy zaprezentował się bardzo dobrze we wtorek w meczu z innym spadkowiczem z PKO Ekstraklasy. Podopieczni Artura Derbina odnieśli zwycięstwo 2:0 z Arką Gdynia. Do bramki Daniela Kajzera oddali uderzenia Bartosz Biel oraz Krzysztof Wołkowicz.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszoligowego meczu w Tychach. GKS zmierzy się w nim z Koroną Kielce. Mariusz Złotnicki rozpocznie rywalizację w sobotę o godzinie 12:40.

GKS Tychy: Jałocha – Szeliga, Nedić, Sołowiej, Wołkowicz, Paprzycki, J. Biegański, Biel, Grzeszczyk, Steblecki, Moneta.

Rezerwowi: Odyjewski – J. Piątek, Stefaniak, Połap, Szymura, Norkowski, Lewicki, K. Piątek.

Korona Kielce: Kozioł – Podgórski, Szarek, Tzimopoulos, Szywacz, Kaczmarski, Kiełb, Gąsior, Petrović, Łysiak, Thiakane.

Rezerwowi: Osobiński – Cetnarski, Firlej, Długosz, Piróg, Prętnik, Kordas, Grzelak, Górski.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

1

8
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki EMILE THIAKANE.

Korona zaatakowała na początku meczu i zdołała potwierdzić to strzałem do bramki. Emile Thiakane znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego i skorzystał z dośrodkowania Jacka Podgórskiego. Podopieczni Macieja Bartoszka mają czego bronić.

11
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

15
    Po kwadransie spotkania na prowadzeniu spadkowicz z PKO Ekstraklasy. GKS Tychy dostał mocny cios i szuka sposobu na przeprowadzenie swojego skutecznego ataku.

17
    Duża szansa na doprowadzenie do remisu. Zagapili się przyjezdni i szczęśliwie nie stracili swojego prowadzenia. Futbolówka przeleciała obok bramki Marka Kozioła.

20
    Tym razem zespół z Kielc w akcji i próba uruchomienia ustawionego na desancie napastnika. Inna sprawa, że środkowi obrońcy byli przygotowani, a jeden z nich zagrał na wyprzedzenie.

25
    Przerwa w grze spowodowana koniecznością uprzątnięcia boisku po serpentyniadzie zorganizowanej przez kibiców w Tychach. Prace porządkowe już zakończone.

29
    Pozycję do oddania uderzenia wypracowywał sobie Łukasz Grzeszczyk. Blisko pomocnika z Tychów znajdował się Remigiusz Szywacz i wykonał blok.

30
    Po dwóch kwadransach rywalizacji na prowadzeniu Korona Kielce. GKS Tychy jeszcze nie zagroził Markowi Koziołowi celnym uderzeniem. Była jedna groźna akcja, ale nie udało się jej zakończyć strzałem w lustro bramki.

38
    Przewinienie w centrum boiska. Wyglądało to ostro, ale Mateusz Złotnicki nie zdecydował się na napomnienia gospodarza żółtym kartonikiem. Na razie nikt nie naraził się arbitrowi.

39
    Przerwa w grze spowodowana urazem. Sędzia podbiegł do poszkodowanego i zapytał, czy potrzebna jest interwencja medyczna. Ostatecznie masażysta z Kielc pozostał w blokach.

39
    Koroniarze mieli pierwszą szansę na zaskoczenie Konrada Jałochy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Poradziła sobie defensywa pilnowana przez Łukasza Sołowieja.

40
    Pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie, czyli zbliżają się ostatnie szanse na poprawienie wyniku w tej części.

41
    Rzut wolny dla Trójkolorowych, ale daleko od bramki Marka Kozioła. Przyjezdni popełnili faul, żeby zyskać czas na staranne rozstawienie się w obronie.

43
    Wyrównała się statystyka rzutów rożnych, dzięki trzem takim stałym fragmentom kielczan w krótkim okresie, ale nie wyrównał się bilans goli. GKS niezmiennie ma problem z defensywą przeciwnika.

45
    Niebawem dowiemy się, ile minut doliczy Mateusz Złotnicki w pierwszej połowie. Gra została przerwana z powodu konieczności uprzątnięcia boiska po serpentyniadzie.

45
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

45+6

Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem przez Mateusza Złotnickiego. Po efektownym zwycięstwie odniesionym w Gdyni drużyna z Tychów ma znacznie większy problem z pokonaniem innego spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Po znacznie ponad 45 minutach lepiej wygląda sytuacja podopiecznych Macieja Bartoszka. Dzięki uderzeniu Emile'a Thiakane z dośrodkowania Jacka Podgórskiego są oni na prowadzeniu 1:0.

46

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Steblecki, na boisku pojawia się Lewicki.

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Paprzycki, na boisku pojawia się J. Piątek.

47
    Artur Derbin zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych dwóch naładowanych energią zawodników. W pierwszej połowie poczynania ofensywne gospodarzy pozostawiały dużo do życzenia.

48
    Paweł Łysiak dośrodkowywał w pole karne gospodarzy. W gąszczu zawodników najbardziej przytomnie zachował się Konrad Jałocha i wykazał się skutecznym chwytem.

49
    Rozpędził się na swoim skrzydle Bartosz Biel. Szarża została podsumowana dośrodkowaniem, które nie sprawiło problemu podopiecznym Macieja Bartoszka.

50
    Futbolówka skierowana przed pole karne tyszan, skąd na oddanie uderzenia zdecydował się Jacek Kiełb. Nie była to udana próba doświadczonego pomocnika i piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką w bramce GKS.

51
    Łukasz Sołowiej odrobinę poturbował przeciwnika. Widać, że gospodarze powrócili z szatni na boisko naładowani energią i z chęcią zaprezentowania się wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie.

53
    Rozegranie gospodarzy. Łukasz Sołowiej starał się wprowadzić futbolówkę na połowę Korony Kielce. Trafiła ona do Łukasza Monety, którego osaczyli obrońcy z województwa świętokrzyskiego.

54
    Przerwa w grze spowodowana urazem Łukasza Monety. Medycy podbiegli do byłego zawodnika Legii Warszawa i udzielają mu pomocy.

55
    GKS Tychy prawdopodobnie chwilowo musi sobie radzić bez Łukasza Monety na boisku. Pomocnik z grymasem opuścił boisko w towarzystwie masażysty swojego klubu.

56
    Jacek Podgórski w pojedynku z Krzysztofem Wołkowiczem. Początkowo wypracował sobie miejsce, jednak znalazł się jeszcze jeden zawodnik z Tychów i zablokował zagranie byłego zawodnika Chojniczanki.

59
    Bartosz Szeliga nie popisał się swoim dograniem. Miał dużo czasu, a skierował futbolówkę prosto pod nogi przeciwnika.

60
    Minęła godzina pojedynku na Stadionie Miejskim w Tychach. Gospodarze niezmiennie odbijają się od odpowiednio skoncentrowanych i zorganizowanych kielczan.

61
    Themistoklis Tzimopoulos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

62
    Szansa wprowadzonego w przerwie Szymona Lewickiego. Dostał on podanie w pole karne przeciwnika, prostym zwodem wyprowadził w pole przeciwnika i oddał uderzenie nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Marka Kozioła.

64
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

65
    Korner dla złocisto-krwistych, którzy nie ograniczają się do przeszkadzania gospodarzom. To efekt zablokowanego przez Jana Biegańskiego dośrodkowania Jacka Podgórskiego.

66
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego możliwość podwojenia prowadzenia przez Przemysława Szarka. Defensorowi Korony Kielce nie udało się przymierzyć w bramkę tyszan.

66
    Czerwona kartka dla Łukasza Sołowieja i GKS Tychy w osłabieniu. Obrońca odesłany do szatni przez sędziego Mateusza Złotnickiego za powstrzymanie faulem wybiegającego na czystą pozycję Emile'a Thiakane.

67
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Petrović, na boisku pojawia się Długosz.

68
    Nie ma podwójnej kary dla gospodarzy za faul Łukasza Sołowieja. Uderzenie z rzutu wolnego nie poleciało w lustro bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę.

69
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się K. Piątek.

70
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biegański, na boisku pojawia się Szumura.

71
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Kaczmarski, na boisku pojawia się Grzelak.

72
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Szeliga, na boisku pojawia się Połap.

74
    Ani Szymonowi Lewickiemu, ani Łukaszowi Grzeszczykowi nie udało się pokonać uderzeniem bramkarza kielczan. Kacper Piątek posłał piłkę w kierunku doświadczonych kompanów z klubu i musiała być czujna obrona Korony.

75
    Kwadrans do końca podstawowego czasu. Jacek Podgórski posłał kolejne groźne dośrodkowanie w pole karne. Nie udało się dojść do futbolówki centralnie ustawionemu Pawłowi Łysiakowi.

77
    Dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka poleciało w niepożądanym kierunku. Do futbolówki nie zdołali dopaść Szymon Lewicki, ani inni zgromadzeni w polu karnym przyjezdnych piłkarze.

80
    Emile Thiakane nie strzelił gola po dośrodkowaniu. Ma czego żałować autor dotychczas jedynego trafienia w spotkaniu, ponieważ otworzyła się przed nim znakomita szansa na zamknięcie spotkania!

81
    Nieudane dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego. W tym spotkaniu wyjątkowo piłka nie układa się wygodnie na stopie triumfatora klasyfikacji kanadyjskiej w poprzednim sezonie.

83
    Mało czasu pozostało osłabionym gospodarzom. W drugiej połowie w nielicznych sytuacjach podniosła się temperatura w polu karnym Korony Kielce i drużyna gości przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa.

86
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szywacz, na boisku pojawia się Kordas.

86
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Firlej.

88
    Ostatnie szanse na dopadnięcie przeciwnika dla zespołu z województwa śląskiego. Akcje po obu stronach boiska, a zaliczka Korony Kielce nie jest jeszcze tak bezpieczna, żeby można było już podsumowywać spotkanie.

89
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Jacka Podgórskiego. Korona Kielce zyskuje cenne sekundy przybliżające ją do powrotu z Tychów z pierwszym w sezonie wyjazdowym kompletem punktów.

90

90+1
    Nerwowo na ławkach rezerwowych i sędzia Mateusz Złotnicki zdecydował się na podbiegnięcie do niej i napomnienie żółtą kartką jednego ze współpracowników trenera Artura Derbina.

90+3
    Uderzenie oddane przez prawdopodobnie najważniejszego zawodnika meczu. Emile Thiakane nie dość, że nie przymierzył w bramkę przeciwnika, to na dodatek był na spalonym.

90+6

Koniec konfrontacji i w Tychach o wyniku zdecydowało jedno uderzenie. Korona Kielce odniosła zwycięstwo 1:0, a zapewnił je już w 8. minucie Emile Thiakane po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego. GKS próbował cokolwiek zdziałać i zapunktować, ale zaprezentował się znacznie mniej okazale niż w poprzednim spotkaniu na terenie Arki Gdynia. Ponadto gospodarzom utrudniła zadanie czerwona kartka dla Łukasza Sołowieja. W osłabieniu stwarzanie sytuacji strzeleckich groźnych dla Marka Kozioła było dodatkowo skomplikowane. Korona utrzymała zaliczkę i to ona odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe.

Skromna, ale zasłużona wygrana.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:51:09)

Gole: 8. Thiakane

Kartki:   61. Tzimopoulos (KRN)   66. Sołowiej (GKT)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:2. Foule: 17:16.
    GKS Tychy: Jałocha – Szeliga (72. Połap), Nedić, Sołowiej, Wołkowicz, Paprzycki (46. J. Piątek), J. Biegański (70. Szymura), Biel (69. K. Piątek), Grzeszczyk, Steblecki (46. Lewicki), Moneta.

Zmiany: Odyjewski – J. Piątek, Stefaniak, Połap, Szymura, Norkowski, Lewicki, K. Piątek.

Korona Kielce: Kozioł – Podgórski, Szarek, Tzimopoulos, Szywacz (86. Kordas), Kaczmarski (71. Grzelak), Kiełb, Gąsior, Petrović (67. Długosz), Łysiak (86. Firlej), Thiakane.

Zmiany: Osobiński – Cetnarski, Firlej, Długosz, Piróg, Prętnik, Kordas, Grzelak, Górski.

Sędziowie: Mateusz Złotnicki (Lublin)