Piast – Wisła Pł. 2:2 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 1:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:2 (0:0)
Wisła Płock
Piątek 23.10.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa

Świetnie oglądało się drugą połowę meczu w Gliwicach. Najpierw gola strzelili gliwiczanie, później sami musieli gonić wynik, by doprowadzić do remisu po rzucie karnym podyktowanym w ostatniej minucie. Oby więcej takich meczów w PKO BP Ekstraklasie. Dziękujemy za uwagę! (19:54:55)

Gol dla Piasta!
    Wyrównanie! Bardzo mocny strzał MICHAŁA ŻYRO i Kamiński nie zdołał sięgnąć futbolówki!
    90+5. Dominik Steczyk (PIA), Damian Zbozień (PLO)

90+5
    Rzut karny dla Piasta Gliwice! Steczyk sfaulowany przez Zbozienia!

90+4
    Dośrodkowanie Chrapka zablokowane. Gjertsen w pojedynkę rusza z kontratakiem.

90+2
    Czas ucieka miejscowym. Piast od autu na własnej połowie boiska.

90+1
    O cztery minuty przedłużony został ten mecz!

90
    Stracił piłkę osamotniony w ofensywie Kocyła, choć wydawało się, ze aut należał się właśnie płocczanom.

89
    Płaskie, niecelne uderzenie Holubka z linii pola karnego. Zmienił decyzję arbiter – futbolówka zahaczyła po drodze o jednego z zawodników gości. Korner dla Piasta.

88
    Od autu w środkowej strefie boiska wznowią grę przyjezdni.

87
    Krótka przerwa w grze związana z jakimś urazem Jakuba Rzeźniczaka.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Sporo chaosu w poczynaniach zawodników Waldemara Fornalika.

84
    Umiejętnie kradnie cenne sekundy rywalom Kamiński.

83
    Zablokowane zagranie Kirkeskova. Rzut rożny dla gospodarzy.

81
    Strzał Lipskiego z rzutu wolnego. Piłka zahaczyła o mur, ale nie dał się zaskoczyć Kamiński.

Gole: 48. Alves, 90+6. Żyro (kar.) – 51. Rzeźniczak, 57. Uryga

Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 6:0. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 3:1. Foule: 6:20.
    Piast Gliwice: Plach – Rymaniak, J. Czerwiński (C), Huk, Kirkeskov – Jodłowiec, Sokołowski (69. Steczyk) – Pyrka (69. Lipski), Alves (76. Chrapek), Milewski (76. Holúbek) – Świerczok (61. Żyro).
    Zmiany: Szmatuła – Chrapek, Żyro, Holúbek, Steczyk, Lipski, Mokwa, Borkała, Rakowiecki.

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Uryga (C), Rzeźniczak, Obradović, Garcia – Pyrdoł (67. Kocyła), Lagator, Lesniak, Szwoch (67. Gjertsen) – Sheridan (67. Cabrera).
    Zmiany: Wrąbel – Michalski, Rasak, Tomasik, Kocyła, Adamczyk, Cabrera, Gjertsen, Żuk.

Główny: Zbigniew Dobrynin
    Asystenci: Marcin Lisowski, Piotr Szubielski
    Techniczny: Kornel Paszkiewicz
    VAR: Tomasz Musiał