Legia – Lech P. 2:1 (koniec) | Raków – Wisła K. 0:0 (koniec)
Legia Warszawa
2:1 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 08.11.2020, 15:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 9. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:57:40)

Faule: 8:8.

Po pierwszej połowie prowadzili jeszcze podopieczni Dariusza Żurawia. Legia Warszawa zorganizowała się do odrabiania strat, a uderzenie na 1:1 oddał zmiennik Kacper Skibicki. Gospodarze mieli więc niespodziewanego bohatera. Już w doliczonym czasie Legia rozstrzygnęła pojedynek. Inny zmiennik Rafael Lopes główkował z najbliższej odległości do siatki po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. 2:1 dla Legii Warszawa w dramatycznych okolicznościach.
    W takich okolicznościach Legia pokonała Lecha.

90+3
    90+3. Rafael LOPES - 2:1

90+3
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki RAFAEL LOPES.

Trafienie w doliczonym czasie! Legia Warszawa zwyciężyła w polskim klasyku. Rafael Lopes znalazł się kompletnie sam przed Filipem Bednarkiem i zadał cios po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

90+2
    Ma jeszcze możliwość przygotowania ostatniego zabójczego ataku drużyna Czesława Michniewicza. Piłka w jej posiadaniu.

90
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

89
    Kolejne wrzutki w pole karne zawodników w niebieskich strojach z białymi akcentami. Tym razem pomógł w defensywie Nika Kaczarawa.

87
    W rozegraniu Legioniści, których dośrodkowania stanowią wyzwanie dla coraz to kolejnych podopiecznych Dariusza Żurawia.

86
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mikael Ishak, na boisku pojawia się Nika Kaczarawa.

85
    Mało czasu pozostało do końca podstawowego i obaj mocarze PKO Ekstraklasy testują sposoby na rozstrzygnięcie pojedynku.

83
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dani Ramirez, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

82
    Dwa stałe fragmenty gry dla Lecha Poznań! Po wrzutce z rzutu wolnego piłka została strącona w kierunku bramki gospodarzy, a tam rewelacyjnie interweniował Artur Boruc. Gdyby nie ta parada, byłoby trafienie Mikaela Ishaka.

81
    Ciekawy zrobił się klasyk w ostatnich minutach! Artur Boruc interweniował po uderzeniu Michała Skórasia. Młodzian nieomal odzyskał prowadzenie dla Lecha Poznań, ale golkiper Legii Warszawa jest na posterunku.

81
    Thomas Rogne utrudnił do maksimum oddanie strzału głową do bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, a próbował to zrobić Rafael Lopes.

80
    Kontratak przeprowadzony przez Legionistów. Rafael Lopes powinien uruchomić rozpędzonego Pawła Wszołka, ale trafił swoim podaniem w jedynego broniącego poznaniaka.
    77. Jakub Moder mierzył z rzutu wolnego!

77
    Jakub Moder zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Niebezpieczne uderzenie odbiło się rykoszetem od będącego w murze Pawła Wszołka, ale nie zaskoczyło Artura Boruca. Weteran broniący dostępu do bramki Legii Warszawa sparował piłkę na korner.

76
    Pedro Tiba poradził sobie z naporem Bartosza Kapustki, ale niewiele później akcja Lecha Poznań została zatrzymana przewinieniem przez Pawła Wszołka.

74
    Sędziowie jeszcze zastanawiali się przez moment, czy nie powinno być rzutu karnego dla Lecha Poznań po interwencji Filipa Mladenovicia.

73
    Skutecznie gospodarze na linii własnego pola karnego.

72
    Bartosz Kapustka nie porozumiał się z Pawłem Wszołkiem, mimo to zbudowani podopieczni Czesława Michniewicza nie mają do siebie pretensji i zamierzają poszukać w ostatnich kilkunastu minutach zwycięskiego trafienia.

71
    Paweł Wszołek opanował futbolówkę w polu karnym Lecha Poznań po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Pogubiła się defensywa przyjezdnych, ale był jeszcze Filip Bednarek i poradził sobie z płaskim strzałem.

69
    Przewinienie Pawła Wszołka na Tymoteuszu Puchaczu. Serdeczne gesty między błyskotliwymi zawodnikami rywalizującymi na jednym skrzydle.
    67. Kacper SKIBICKI - 1:1

67
    Strzelcem bramki KACPER SKIBICKI.

Legia doprowadziła do remisu w drugiej połowie. Paweł Wszołek zatańczył na prawym skrzydle z trzema przeciwnikami. Ostatnim z nich był Tymoteusz Puchacz, któremu nie udało się poskromić płaskiego dośrodkowania. Do futbolówki dopadł kilkanaście metrów przed bramką zmiennik Czesława Michniewicza i huknął celnie. Kacper Skibicki może być niespodziewanym bohaterem popołudnia w Warszawie.

65
    Kombinacja Jana Sykory z Danim Ramirezem. W ostatnim momencie futbolówka uciekła poznaniakom poza boisko i od bramki Artur Boruc.

63
    Mikael Ishak niezmiennie odczuwa konsekwencje groźnego ataku Igora Lewczuka. Niewykluczone, że będzie potrzebna zmiana w zespole Dariusza Żurawia.

63
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Walerian Gwilia, na boisku pojawia się Luquinhas.

61
    Igor Lewczuk napomniany żółtą kartką za przewinienie na Mikaelu Ishaku.

61
    Nieprzyjemne uderzenie zza pola karnego oddane przez Pedro Tibę. Futbolówka została poskromiona przez Artura Boruca, który mógł liczyć na asekurację jednego ze swoich defensorów.

59
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Maciej Rosołek, na boisku pojawia się Kacper Skibicki.

59
    Lech Poznań próbuje odpowiedzieć, ponieważ po przerwie zagroził tylko jednym strzałem Michała Skórasia. Poza tym futbolówka głównie na części boiska przyjezdnych.

58
    Tracą równowagę piłkarze obu jedenastek na nasiąkniętej wodą murawie.
    57. Paweł Wszołek miał dużą szansę na wyrównanie!

57
    Bartosz Kapustka odebrał piłkę w centrum boiska Mikaelowi Ishakowi. To zrodziło szansę na wyrównanie. Podanie od byłego reprezentanta Polski dostał Paweł Wszołek, który nawinął sobie defensora i huknął lewą stopą. Futbolówka poleciała ponad poprzeczką Lecha Poznań!

55
    Rzut wolny wywalczony przez Legię Warszawa na połowie przeciwnika. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry zostało przedłużone przez Artura Jędrzejczyka, ale wmieszali się to wszystko poznaniacy.

53
    Lubomir Satka przoduje pod względem liczby odpartych ataków przeciwnika. Ponownie skuteczne zachowanie środkowego defensora Lecha Poznań po płaskim dośrodkowaniu.

52
    Maciej Rosołek jeszcze raz nie zdołał oddać strzału po płaskim dośrodkowaniu. Futbolówka trafiła do niego po zagraniu Josipa Juranovicia z prawego skrzydła.

51
    Dani Ramirez dostał podanie na linię pola karnego Legii Warszawa. Uderzenie Hiszpana ponownie odrobinę zbyt delikatne i futbolówka szybująca blisko Artura Boruca została wyłapana.

50
    Lech Poznań niezmiennie ma możliwość swobodnego operowania futbolówką na własnej połowie boiska.

50
    Po interwencji Igora Lewczuka, który wybił dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza, była możliwość zagrożenia Arturowi Borucowi z rzutu rożnego.

47
    Dobra interwencja Lubomira Satki po dośrodkowaniu w pole karne Lecha Poznań z lewego skrzydła. Legia Warszawa została wygoniona z obrzeży szesnastki przeciwnika.

46
    Pierwsze uderzenie po przerwie oddane przez Lecha Poznań. Ekspresowo przeprowadzona akcja i Michał Skóraś nieznacznie chybił swoim płaskim strzałem z kilkunastu metrów.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Joel Valencia, na boisku pojawia się Rafael Lopes.

46

Lech Poznań bliżej zwycięstwa w klasyku PKO Ekstraklasy. Tradycyjnie w konfrontacji Kolejorza z Legią Warszawa padł minimum jeden gol, ale to chyba nie jest szczyt możliwości drużyn. Na razie 0:1 po samobójczym trafieniu Josipa Juranovicia. Defensor zachował się po prostu katastrofalnie i po płaskim dośrodkowaniu Daniego Ramireza wpakował piłkę do własnej bramki. Artur Boruc nie uratował sytuację i podopieczni Czesława Michniewicza przystąpią do drugiej części meczu z koniecznością gonienia Lecha.

45+2

45+1
    Mikael Ishak nie oddał strzału po płaskim dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego. Była możliwość podsumowania rajdu bocznego defensora drugim golem, jednak wrócił na czas Igor Lewczuk i naprawił błąd Joela Valencii.

45
    Doliczone dwie minuty.

44
    Maciejowi Rosołowi nie udało się przewidzieć podania Andre Martinsa. Piłka potoczyła się do zawodników Lecha Poznań.

43
    Dobre rozegranie Kolejorza i tylko dobrego uderzenia zabrakło. Dani Ramirez dostał piłkę od Jana Sykory, ale musi nadać futbolówce znacznie więcej energii, jeżeli chce ominąć Artura Boruca.

41
    Maciejowi Rosołkowi nie udało się oddać dobrego uderzenia głową po dośrodkowaniu Josipa Juranovicia z prawej strony boiska.

39
    Pozostało jeszcze kilka minut warszawiakom na poprawienie swojego położenia w pierwszej połowie. Pokazał się nareszcie Joel Valencia, jednak zgubił futbolówkę w bocznym sektorze boiska.

38
    Lech Poznań oddał futbolówkę przeciwnikom, a podopieczni Czesława Michniewicza nie podsumowują swoich rozegrań dobrymi strzałami.

36
    Walerianowi Gwilii brakuje dokładności w stopie. Ponownie futbolówka po strzale reprezentanta Gruzji nie poleciała w bramkę strzeżoną przez Filipa Bednarka.

35
    Interwencja zaangażowanego w działania obronne poznaniaków Mikaela Ishaka.

34
    Na razie nie wiadomo, czy zmiana za Jakuba Kamińskiego była spowodowana urazem czy też Dariusz Żuraw zdecydował się na przemeblowanie jedenastki po zdobyciu prowadzenia.

33
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

32
    Pedro Tiba faulował Bartosza Kapustkę. Legia Warszawa chciała błyskawicznie wznowić grę, jednak najpierw zmiana.
    29. Josip JURANOVIĆ - 0:1

29
    Gol dla Lecha!
    Samobójcze trafienie zalicza JOSIP JURANOVIĆ.

Lech Poznań na prowadzeniu w Warszawie, a gola w klasyku dostał w prezencie od Legii. Josip Juranović zachował się totalnie niezdarnie we własnym polu karnym i wpakował piłkę do siatki zdezorientowanego Artura Boruca po płaskim dośrodkowaniu Daniego Ramireza. Nikt go nie atakował!

28
    Przewinienie Jakuba Modera na Filipie Mladenoviciu. Futbolówka dla warszawiaków.
    27. Walerian Gwilia spudłował zza pola karnego!

27
    Seria akcji Legii Warszawa, ale niezmiennie czegoś brakuje gospodarzom. Piłka trafiła przed pole karne przeciwnika do Waleriana Gwilli, którego uderzenie nie znalazło okienka w bramce Lecha Poznań.

24
    Tym razem Walerian Gwilia w roli zawodnika podającego. Reprezentant Gruzji nie może cieszyć się z asysty, ponieważ wewnątrz pola karnego Lecha Poznań pogubił się Paweł Wszołek.

23
    Podanie z prawego skrzydła w pole karne Lecha Poznań. Niezła szansa na pokonanie Filipa Bednarka, jednak uderzenie Waleriana Gwilii było zbyt anemiczne, żeby zaskoczyć jakiegokolwiek klasowego bramkarza.

22
    Bartosz Kapustka musiał popędzić za przeciwnikiem, żeby zahamować kolejny atak budowany przez Lecha Poznań.

20
    Źle Mikael Ishak! To powinna być błyskawiczna akcja podsumowana strzałem do bramki Legii Warszawa. Przyjezdni wybiegli we trzech, a Szwed dostał podanie od Pedro Tiby. Miał do wyboru albo szybko strzelić albo uruchomić podaniem osamotnionego Jana Sykorę. Totalnie zaplątał się najskuteczniejszy zawodnik Kolejorza.

19
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Jana Sykory. Szymon Marciniak musiał poczekać zanim pozwolił Filipowi Mladenoviciowi na wznowienie gry wrzutem z autu na połowie Lecha Poznań.

17
    Tym razem było co prawda uderzenie, ale Dani Ramirez trafił prosto w Artura Boruca. Były reprezentant Polski nie miał prawa do popełnienia błędu.

16
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła posłane w kierunku Jana Sykory. Byłemu zawodnikowi Slavii Praga nie udało się zdążyć do futbolówki i oddać uderzenia z bliska na bramkę Artura Boruca.

15
    Kwadrans klasyku za mocarzami PKO Ekstraklasy. Na razie jedno celne uderzenie oddane przez Waleriana Gwilię, ale trudno nazwać tę sytuację stuprocentową.

13
    W średnim pressingu Legia Warszawa, ale już na własnej połowie boiska przystępuje do agresywnych prób odebrania futbolówki.

11
    Lech Poznań unieszkodliwił dośrodkowanie z rzutu rożnego w jego pole karne i przystąpił do ataku pozycyjnego. Zostawiają miejsce podopieczni Czesława Michniewicza.

10
    Thomas Rogne pomógł swoim kompanom z bloku obronnego. Skuteczna interwencja defensora rodem ze Skandynawii i Legia Warszawa musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

8
    Pedro Tiba zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Rozegranie przed pole karne, skąd uderzenie oddane przez Daniego Ramireza pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

7
    Przyspieszenie Lecha Poznań. Alan Czerwiński wymienił podania na prawej stronie boiska, a efektem tego rajdu byłego zawodnika KGHM Zagłębia Lubin jest korner.

6
    Maciej Rosołek na spalonym, dlatego nie mógł kontynuować swojego ataku na lewym skrzydle.

5
    Filip Bednarek zatrudniony po raz pierwszy od początku meczu. Interwencja bramkarza Lecha Poznań po strzale głową Waleriana Gwilli.

4
    Podanie w pole karne od Bartosza Kapustki do Macieja Rosołka. Wyglądało to wszystko obiecująco dla gospodarzy, jednak futbolówka odskoczyła i to ułatwiło interwencję Tymoteuszowi Puchaczowi.

3
    Legia Warszawa wymieniła podania na połowie przeciwnika. Podanie Artura Jędrzejczyka do Filipa Mladenovicia, którego uderzenie z kilkunastu metrów zablokowali ciasno ustawieni Lechici.

2
    Od środka grający w niebieskich strojach z białymi akcentami podopieczni Dariusza Żurawia. Pierwsze rozegranie Lecha Poznań zostało przerwane na lewym skrzydle przez Legionistów.

1

Legia Warszawa: Boruc – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Gwilia, Martins, Kapustka – Wszołek, Valencia, Rosołek.

Rezerwowi: Miszta – Wieteska, Luis Rocha, Cholewiak, Skibicki, Włodarczyk, Stolarski, Luquinhas, R. Lopes.

Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Puchacz – Tiba, Moder – Sýkora, Ramirez, Kamiński – Ishak.

Rezerwowi: Malenica – Muhar, Dejewski, Kaczarawa, Skóraś, Awwad, Marchwiński.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

W Warszawie dojdzie do klasyku PKO Ekstraklasy. Legia zmierzy się w nim z Lechem Poznań. Szymon Marciniak rozpocznie rywalizację drużyn w niedzielę o godzinie 15.

Legia Warszawa jest niepokonana od czterech meczów. Wydaje się, że pod wodzą Czesława Michniewicza łapie wiatr w żagle. Przed klasykiem z Lechem Poznań zdobyła 10 z możliwych 12 punktów. Nie zwyciężyła wyłącznie w bezbramkowym spotkaniu na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Stołeczna drużyna rywalizowała w poprzednim meczu w PKO Ekstraklasie z Wartą Poznań. Było to zaległe spotkanie, w którym Legia Warszawa odniosła zwycięstwo 3:0. W Grodzisku Wielkopolskim miała wysoką zaliczkę już po dwóch kwadransach, a do bramki beniaminka oddali uderzenia Paweł Wszołek, Filip Mladenović oraz Tomas Pekhart.

Lech Poznań ma kalendarz naszpikowany meczami. W poniedziałek drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia odniosła zwycięstwo 3:2 w konfrontacji ze Zniczem Pruszków w Fortuna Pucharze Polski. Z kolei w czwartek wygrała 3:1 ze Standardem Liege w grupie Ligi Europy.

Lech znajduje się w PKO Ekstraklasie na 12. miejscu z dziewięcioma punktami wywalczonymi w siedmiu spotkaniach. Podopieczni Dariusza Żurawia mają o siedem "oczek" mniej niż Legia Warszawa, która jest w tabeli trzecia wyłącznie za Rakowem Częstochowa oraz Górnikiem Zabrze.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 67. Skibicki, 90+3. R. Lopes – 29. Juranović (sam.)

Kartki:   61. Lewczuk (LEG)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 2:1. Foule: 8:8.
    Legia Warszawa: Boruc – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Gwilia (63. Luquinhas), Martins, Kapustka – Wszołek, Valencia (46. R. Lopes), Rosołek (59. Skibicki).
    Zmiany: Miszta – Wieteska, Luis Rocha, Cholewiak, R. Lopes, Włodarczyk, Stolarski, Skibicki, Luquinhas.

Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Puchacz – Tiba, Moder – Sýkora, Ramirez (83. Marchwiński), Kamiński (33. Skóraś) – Ishak (86. Kaczarawa).
    Zmiany: Malenica – Muhar, Marchwiński, Dejewski, Kaczarawa, Skóraś, Awwad.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)