Resovia – Jastrzębie 1:2 (koniec) | Stomil – Termalica 1:4 (koniec) | GKS Bełchatów – Puszcza 0:2 (koniec)
Arka – Chrobry 1:1 (koniec) | Zagłębie S. – Miedź 0:2 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
0:2 (0:0)
Miedź Legnica
Sobota 12.12.2020, 16:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:01:09)

Posiadanie piłki: 43% : 57%.
    Strzały na bramkę: 3:5.
    Strzały niecelne: 5:8.
    Rzuty rożne: 5:6.
    Spalone: 3:2.
    Faule: 12:13.

Miedź Legnica odniosła zwycięstwo na Stadionie Ludowym. W pierwszej połowie przyjezdni nie zdobyli prowadzenia, choć Kamil Zapolnik miał do tego bardzo dogodną szansę po przewinieniu w polu karnym Mateusza Szweda. Jego uderzenie z rzutu karnego okazało się niecelne. Po przerwie podopieczni Jarosława Skrobacza nadal mieli problem ze sforsowaniem zasieków obronnych przeciwnika, ale wreszcie zrobili to. Najważniejszym zawodnikiem meczu został Szymon Matuszek, który uderzeniami w 72. i w 82. minucie doprowadził do rezultatu 2:0.

90+3

90+1
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Zapolnik, na boisku pojawia się Hoogenhout.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

84
    Dwubramkowe prowadzenie zdobyte przez Szymona Matuszka daje dużo spokoju legniczanom. Zagłębie Sosnowiec próbuje odpowiedzieć, ale czasu na to coraz mniej.

82
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki SZYMON MATUSZEK.

Ponownie Szymon Matuszek, który najwyraźniej wyrasta na najważniejszego zawodnika spotkania. Dublet zawodnika o defensywnych inklinacjach i Miedź Legnica jest o kilka minut od podsumowania rundy jesiennej zwycięstwem.

79
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

77
    Po niecelnym uderzeniu Pawłowi Malcowi nie pozostało nic innego niż przyznanie wznowienia od bramki podopiecznym Jarosława Skrobacza.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Szwed, na boisku pojawia się Nowak.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu zawodnikom na rozstrzygniecie rywalizacji. Ciekawe, która z drużyn zdecyduje się na podjęcie maksymalnego ryzyka na zakończenie rundy jesiennej.

74
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

72

Miedź Legnica na prowadzeniu. Przełom w meczu na kilkanaście minut przed końcem podstawowego czasu. Szymon Matuszek prezentuje ostatnio wysoką formę strzelecką i właśnie on zdobył prowadzenie dla przyjezdnych.

72
    Nicolas Korzeniecki próbował zagrozić Miedzi Legnica swoim uderzeniem oddanym prawą stopą. Piłka przeleciała poza lustro bramki strzeżonej przez Jędrzeja Grobelnego.

70
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

69
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Lehaire.

68

Gole: 72. Matuszek, 82. Matuszek

Kartki:   28. Szwed (SOS), 66. Korzeniecki (SOS) – 23. Drzazga (MLE), 52. Pleśnierowicz (MLE)

Spudłowany karny!: 28. Zapolnik (MLE), nietrafiony

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 5:8. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 3:2. Foule: 12:13.
    Zagłębie Sosnowiec: Chorążka – Turzyniecki, Radkowski, Polczak, Gojny, Szwed (75. Nowak), Korzeniecki, Pawłowski, Seedorf (58. Małecki), Mularczyk, Gregorio.

Zmiany: Perdijić – Maia, Antonik, Ryndak, Wiszniowski, Grudziński, Kieca, Małecki, Nowak.

Miedź Legnica: Grobelny – Zieliński, Pleśnierowicz, Mijusković, Tupaj (57. Śliwa), Matuszek, Tront, Zapolnik (90. Hoogenhout), Roman (57. Łukowski), Garuch, Drzazga (69. Lehaire).

Zmiany: Hewelt – Pietrowski, Łukowski, Bartkowiak, Lehaire, Śliwa, Hoogenhout.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)