Wisła K. – Piast 3:4 (koniec) | Podbeskidzie – Legia 1:0 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
1:0 (0:0)
Legia Warszawa
Niedziela 31.01.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • PKO Ekstraklasa • 15. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

W drugim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy będziemy śledzić poczynania w Bielsku-Białej. Miejscowe Podbeskidzie zmierzy się z Legią Warszawa.

Obie ekipy na przerwę zimową udawały się w odmiennych nastrojach. Miejscowi jako beniaminek słabo radzą sobie po awansie. W czternastu meczach Podbeskidzie zdobyło ledwie 9 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Legia przed wznowieniem rozgrywek była na pierwszym miejscu z minimalną przewagą nad Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin. W Warszawie nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza, niż obrona mistrzowskiego tytułu.
    Skład sędziowski na niedzielny mecz:

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obydwu zespołów podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Modelski (C), Janicki, Rundić, Mamić – Bieroński, Kocsis – Danielak, Ubbink, Marzec – Roginić.
    Rezerwowi: Leszczyński – Biliński, Sierpina, Rzuchowski, Baszłaj, Miakusho, Frelek, Sitek, Hora.

Legia Warszawa: Boruc (C) – Juranović, Lewczuk, Hołownia, Mladenović – Slisz, Martins, Kapustka – Wszołek, Luquinhas – Pekhart.
    Rezerwowi: Cierzniak, Tobiasz – Wieteska, Niski, Kisiel, Cholewiak, Valencia, R. Lopes, Kostorz.

1
    Bardzo dobry wślizg Lewczuka i jedynie wrzut z autu dla Podbeskidzia po akcji lewym skrzydłem.

3
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Legii i pewnie wyłapuje piłkę Boruc.

4
    Z kolejnym atakiem ruszają bielszczanie. Jak na razie miejscowi bez kompleksów.

5
    Dośrodkowywał z prawej strony Wszołek, ale jego próba została zablokowana. Korner dla przyjezdnych.

6
    Mladenović uderzał zza pola karnego. Pewną interwencją popisał się Pesković.

7
    Udana pułapka ofsajdowa zastawiona przez defensywę mistrzów Polski.

9
    Piłka w siatce gola, ale arbiter od razu pokazuje, ze trafienie nie zostanie zaliczone! Faulował w walce o górną piłkę Pekhart.
    9. Arbiter dopatrzył się przewinienia przy tym zagraniu:

10
    Dziesięć minut gry za nami. Ten okres zwiastuje nam ciekawe spotkanie!

12
    Warszawianie od wrzutu z autu na połowie rywali.

13
    Niezbyt udane dośrodkowanie Wszołka w szesnastkę Podbeskidzia.

15
    Ręką pomagał sobie w polu karnym rywali Lewczuk i akcja Legii została przerwana.

16
    Zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie od bramki wznowi grę Boruc.

18
    Dobrym wyjściem z bramki popisał się Pesković. Zaczynają budowę pozycyjnego ataku "Górale".

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Niestety obecnie niewiele dzieje się w Bielsku-Białej. Liczymy na zdecydowanie więcej!

21
    Wszołek wyłożył piłkę na czternasty metr do Mamicia, jednak ten został zablokowany. Chwilę później sfaulowany przed polem karnym został Luquinhas.

22
    Zupełnie nieudane uderzenie Mladenovicia z rzutu wolnego.

24
    Nieudanie próbują podejść pod pole karne rywali zawodnicy Podbeskidzia. Skończyło się to kolejną stratą i kontrą wyprowadzaną przez Legię.

25
    Przewinienie Rafała Janickiego na własnej połowie boiska.

27
    Pogubił się w dryblingu w polu karnym Podbeskidzia Wszołek.

28
    Kolejny korner dla ekipy Czesława Michniewicza. Zobaczymy, jak tym razem rozegrają to legioniści.

30
    W dalszym ciągu wieje nudą z boiska...

32
    Ucierpiał w starciu z rywalem Modelski, na szczęście szybko doszedł do siebie.

33
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem dłużej z murawy nie podnosi się Luquinhas.

35
    Kapustka zagrywał w pole karne Podbeskidzia, ale czujnie przerwał jego podanie Janicki. Piłka szybko wróciła do legionistów.

37
    Jeszcze osiem minut do końca pierwszej połowy. Wytrzymajmy.

38
    Zupełnie nieudane uderzenie Modelskiego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

40
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

41
    Było groźnie! Z niedużej odległości uderzał Kapustka, ale bardzo czujnie interweniował Pesković! Korner dla Legii.

42
    Po dośrodkowaniu Mladenovicia głową wprost w Peskovicia uderzał Wszołek.

44
    Groźna kontra Podbeskidzia! Dwukrotnie znakomicie interweniował Boruc, a dobitka Marca okazała się niecelna!
    Kocioł pod bramką Legii!

45

Ani minuty nie doliczył arbiter do pierwszej połowy spotkania. Do przerwy w Bielsku-Białej bezbramkowy remis. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Gol dla Podbeskidzia!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Danielak dośrodkowywał z rzutu rożnego, a w polu karnym Legii najlepiej odnalazł się RAFAŁ JANICKI!
    48. Rafał JANICKI - 1:0

50
    Slisz w czysty sposób odebrał piłke Marcowi na własnej połowie boiska.

52
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Joel Valencia.

53
    Ostre wejście Hołowni. Arbiter cały czas nie decyduje się jednak na indywidualne napomnienia.

55
    Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Gol dla Podbeskidzia zmusił zawodników Czesława Michniewicza do częstszych ataków.

57
    Skutecznie bronią dostępu do własnej bramki bielszczanie. Tym razem nieskutecznie w ataku Luquinhas.

58
    Rzut wolny dla "Górali" w środkowej strefie boiska.

59
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Paweł Wszołek, na boisku pojawia się Rafael Lopes.

61
    Niespełna pół godziny pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Na jednobramkowym prowadzeniu Podbeskidzie.

62
    Ciekawa akcja gospodarzy, ale Marzec został zablokowany przez Lewczuka.

64
    Całym zespołem na własnej połowie czekają teraz bielszczanie. Legia przy piłce.

66
    Slisz sfaulowany w środkowym sektorze boiska przez Ubbinka.

67
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Marko Roginić, na boisku pojawia się Kamil Biliński.
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Desley Ubbink, na boisku pojawia się Michał Rzuchowski.

69
    Nie mają zupełnie pomysłu na to, w jaki sposób przedostać się pod bramkę rywali zawodnicy Czesława Michniewicza.

72
    Zakotłowało się w polu karnym Podbeskidzia, ale ostatecznie nie musiał interweniował Pesković.

73
    Korner dla Legii.

74
    Ucierpiał w starciu z Pekhartem Marzec. Niewykluczone, ze potrzebna będzie zmiana.

75
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Mateusz Marzec, na boisku pojawia się Sergii Miakusho.

76
    Centra Luquinhasa bez problemów wybita przez Janickiego.

77
    Huknął z linii pola karnego Lopes, a piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

79
    Kolejna nieudana akcja Legii. Coraz mniej czasu pozostało warszawianom na odrobienie strat.

81
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Karol Danielak, na boisku pojawia się Jakub Hora.
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Jakub Bieroński, na boisku pojawia się Maksymilian Sitek.

82
    Jedną z nielicznych akcji Podbeskidzia w ostatnich minutach przerwał arbiter, który wyłapał spalonego.

84
    Znakomity wślizg Rundicia we własnym polu karnym po akcji Valencii.

85
    Rzut rożny i przede wszystkim cenne sekundy wywalczyli bielszczanie.

86
    Przegrał pojedynek na lewym skrzydle Kapustka i przyjezdni muszą budować atak od zera.

87
    Mladenović spod linii koćcowej wrzucił piłkę na głowę Pekharta, jednak ten uderzył ponad bramką.

89
    Kąśliwe dośrodkowanie Mladenovicia, ale bez problemów wybijają piłkę defensorzy Podbeskidzia.

89
    Groźnie! Zagranie na szósty metr do Pekharta, ale udanie interweniował Pesković!

90
    O pięć minuty przedłużył arbiter to spotkanie!

90+2
    Nie spieszą się ze wznowieniem gry od autu na wysokości linii środkowej boiska miejscowi.

90+2
    Taktyczne przewinienie Miakusho i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięga po kartkę.

90+4
    Jedna z ostatnich akcji Legii. Prawym skrzydłem ruszają goście.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Petar Mamić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Faule: 14:7.

Sensacja w Bielsku-Białej! Ostatnie w tabeli Podbeskidzie pokonało liderującą po 14stu kolejkach Legię Warszawa 1:0! Gola na wagę trzech punktów strzelił Rafał Janicki. Dziękuję za uwagę! (19:25:00)
    Triumf "Górali"!

Gole: 48. Janicki

Kartki:   90+2. Miakusho (POD), 90+4. Mamić (POD)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 6:11. Rzuty rożne: 2:7. Spalone: 2:0. Foule: 14:7.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Modelski (C), Janicki, Rundić, Mamić – Bieroński (81. Sitek), Kocsis – Danielak (81. Hora), Ubbink (67. Rzuchowski), Marzec (75. Miakusho) – Roginić (67. Biliński).
    Zmiany: Leszczyński – Biliński, Sierpina, Rzuchowski, Baszłaj, Miakusho, Frelek, Sitek, Hora.

Legia Warszawa: Boruc – Juranović, Lewczuk, Hołownia, Mladenović – Slisz, Martins (52. Valencia), Kapustka – Wszołek (59. R. Lopes), Luquinhas – Pekhart.
    Zmiany: Cierzniak, Tobiasz – Wieteska, Niski, Kisiel, Cholewiak, Valencia, R. Lopes, Kostorz.

AVAR: Michał Obukowicz