Chojniczanka – Zagłębie L. 0:0 (6:5 po rz. karnych) | Radomiak – Lech P. 1:1 (3:4 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (6:5)
Chojniczanka Chojnice
0:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Czwartek 11.02.2021, 17:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Jeśli ktoś mógł narzekać, że w całym meczu nie było emocji, to konkurs rzutów karnych wynagrodził wszystko z nawiązką! Chojniczanka Chojnice wyeliminowała Zagłębie Lubin i melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski! Jedyny drugoligowiec w stawce wyrzucił za burtę zespół z Ekstraklasy. Trzeba powiedzieć, że "Chojna" była bliżej otwarcia wyniku, ale też nie miniemy się z prawdą, jeśli zaznaczymy, że Zagłębie zawiodło. Różnica klas była praktycznie niezauważalna. Ależ emocje w Lubinie! To na tyle ze stadionu "Miedziowych", dziękujemy za uwagę. (20:24:41)

7. serie
    6:5
    Sokół obronił uderzenie Crnomarkovicia! Chojniczanka w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski!

7. serie
    6:5
    Mudra od słupka, ale do bramki. Dużo nerwówki przy strzale Czecha.

6. serie
    5:5
    Sirk w prawo, a Sokół w lewo. Strzelamy dalej.

6. serie
    5:4
    Forenc był blisko, ale nie zdołał obronić uderzenia Grobelnego.

5. serie
    4:4
    Szysz tak jak Drazić, bardzo pewnie w lewy róg. Zakończyliśmy już podstawowe pięć kolejek rzutów karnych.

5. serie
    4:3
    Ryczkowski nie do wyjęcia, mocno i w boczną siatkę.

4. serie
    3:3
    Lekkie, ale techniczne i spokojne uderzenie Drazicia.

4. serie
    3:2
    Forenc został w środku, a Nowak posłał piłkę w lewy róg, znów Chojniczanka na prowadzeniu.

3. serie
    2:2
    Wójcicki zmylił Sokoła i trafił do siatki. Remis 2:2.

3. serie
    2:1
    Forenc wybrał dobry kierunek do interwencji, ale Ziętarski uderzył dość mocno.

2. serie
    1:1
    Żubrowski trochę mocniej niż Rakowski, ale z takim samym efektem, broni Sokół.

2. serie
    1:1
    Rakowski lekko i w środek, bardzo prosta piłka do obrony.

1. serie
    1:1
    Identycznie sytuacja wyglądała przy uderzeniu Starzyńskiego.

1. serie
    1:0
    Golański pewnie uderzył w lewy róg, Forenc wybrał drugą stronę do interwencji.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Nadal bez bramek, po emocjonującym spotkaniu – choć niewiele było w nim okazji strzeleckich – czeka nas konkurs rzutów karnych. Jedenastki rozstrzygną kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski – Zagłębie Lubin czy Chojniczanka Chojnice.

120
    Druga połowa dogrywki skończona.

119
    Sirk uderzał głową po centrze z lewego skrzydła. Piłka poleciała tuż obok dalszego słupka!

118
    Zabrakło dokładności w zagraniu do Sirka. Od bramki Sokół.

118
    Emche stracił piłkę na skrzydle, ale Chojniczanka zdołała utrzymać się przy piłce, przynajmniej na chwilę. Grobelny nie zdążył do futbolówki, tu już zmęczenie daje o sobie znać.

116
    Nowak w dodatku został ukarany żółtą kartką.

116
    Nowak próbował utrzymać się przy piłce, ale stracił ją na korzyść Kruka. Zawodnik Chojniczanki ratował się faulem.

115
    Strzał Łakomego z okolic dwudziestego piątego metra wyłapany przez Sokoła.

113
    Centra z prawej strony skutecznie wybita przez Mudrę.

111
    Strzał Starzyńskiego bardzo wysoko nad poprzeczką.

110
    Faul Nowaka na Kruku w środkowej strefie boiska.

110
    Techniczne uderzenie Drazicia obok prawego słupka.

109
    Kruk nie doskoczył do futbolówki, znów Starzyński spod chorągiewki.

109
    Interwencja Golańskiego przy podaniu do Szysza. Korner dla Zagłębia.

108
    Kolejna za krótka wrzutka "Miedziowych" z lewego skrzydła.

107
    Minimalnie za lekkie podanie z głębi pola do wybiegającego Ryczkowskiego.

106
    Rakowski faulowany we własnym polu karnym po akcji Zagłębia lewą stroną.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105
    Celny, ale wyraźnie za słaby strzał głową Sirka po centrze z prawej strony boiska.

105
    Nowak próbował odgrywać do Klabnika z szesnastego metra, ale jego podanie zostało przecięte.

104
    Żubrowski ukarany żółtą kartką za faul na Golańskim na lewej flance.

102
    Zagłębie operuje piłką na połowie Chojniczanki. Strzał Szysza z okolic linii pola karnego zablokował Klabnik.

100
    Faul Emche na Bartolewskim przy prawej linii bocznej.

98
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Nowak.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Kona, na boisku pojawia się Rakowski.

98
    Podobnie jak na początku drugiej połowy w podstawowym czasie Zagłębie zaczyna przeważać na murawie.

96
    Wrzutkę Drazicia spokojnie wyłapał Sokół.

94
    Drazić szybko minął Mudrę, jednak jego strzał na dalszy słupek poleciał tuż obok bramki!

93
    Składna akcja Chojniczanki, ale zakończona niecelnym uderzeniem. Emche zgrywał głową do Kony, jednak ten źle trafił w piłkę z woleja.

92
    Strzał Łakomego zza pola karnego zdecydowanie za wysoko.

92
    Podanie Starzyńskiego do środka zablokował Klabnik.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Przed nami pierwsza dogrywka w 1/8 finału Pucharu Polski. Zagłębie Lubin nadal bezbramkowo remisuje z Chojniczanką Chojnice. Momentami niewiele się działo, ale przez pryzmat całego meczu nie można powiedzieć, że brakuje emocji. Największą kontrowersją jest nieuznana bramka Roberta Ziętarskiego. Na powtórkach widać, że Konrad Forenc odbił piłkę już zza linii bramkowej, ale zdaniem arbitra Szymon Skrzypczak był na spalonym. Choć nawet VAR nie wskazał tego jednoznacznie. Zaskakujące jest to, ze wbrew przedmeczowym przewidywaniom to Chojniczanka była znacznie bliżej strzelenia gola, a tak czeka nas dogrywka.

90+8
    Druga połowa skończona.

90+7
    Mocne uderzenie Drazicia wybronił Sokół!

90+6
    Skrzypczak faulowany przez Kruka na połowie Chojniczanki.

90+5
    Ziętarski wybił piłkę z pola karnego, wciąż Zagłębie przy piłce.

90+3
    Zagłębie próbowało wyjść z kontrą, ale Drazić faulowany przez Grobelnego. Żółta kartka dla obrońcy Chojniczanki.

90+2
    Golański faulowany na połowie Zagłębia.

90
    Aż siedem minut doliczonych do podstawowego czasu gry.

90
    Ryczkowski zostawił piłkę na dwudziestym metrze Golańskiemu, ale jego strzał bardzo niecelny.

88
    Emche nieprzepisowo zatrzymał Wójcicki na skrzydle. Chojniczanka próbuje grać długimi podaniami, a Zagłębie krótko rozgrywa piłkę.

87
    Kona próbował efektownie wypuścić Ryczkowskiego na wolne pole, ale zabrakło trochę dokładności.

86
    Kona faulowany we własnym polu karnym przez Starzyńskiego.

86
    Dośrodkowanie Wójcickiego błyskawicznie wybite przez Mudrę.

84
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Poręba, na boisku pojawia się Łakomy.

83
    Wysokie dośrodkowanie Golańskiego ze spokojem wyłapał Forenc.

81
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Orlik, na boisku pojawia się Emche.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Golański.

79
    Błąd Kony w przyjęciu piłki przy linii środkowej. Oba zespoły próbują podnieść tempo w ostatnich minutach.

76
    Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Mudry na skrzydle.

75
    Dośrodkowanie Drazicia do Sirka głowa wybił Grolik.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Sirk, na boisku pojawia się Mraz.

74
    Uderzenie Szysza zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

73
    Zagłębie dość długo zwlekał z oddaniem strzału. Ostatecznie próbę dośrodkowania wyłapał Sokół.

71
    Zdaniem arbitra Skrzypczak był na pozycji spalonej.

69
    Kontuzjowany Oko zeszedł z boiska, teraz sędzia idzie sprawdzić akcję Skrzypczaka i strzał Ziętarskiego na VARze.

69
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Oko, na boisku pojawia się Crnomarković.

67
    Oko wyszedł ze sztabem medycznym poza boisko. Teraz pytanie, czy bramka Ziętarskiego zostanie uznana.

65
    Strzał głową Ziętarskiego wybronił Forenc. Chojniczanka uważa, że piłka została wybita już zza linii bramkowej. Oko jest opatrywany przy starciu właśnie z Ziętarskim.

64
    Orlik faulowany przez Bartolewskiego na skrzydle.

64
    Kąśliwe zagranie Drazicia z narożnika pola karnego. Piłka poleciała obok prawego słupka.

63
    Centrę Wójcickiego wślizgiem zatrzymał Klabnik. Korner dla Zagłębia, które znów zaczyna przeważać na boisku.

61
    Mocne dośrodkowanie Poręby w pole karne do Mraza. Strzał napastnika Zagłębia obok bramki Sokoła.

60
    Przecięte podanie Grobelnego w kierunku Mikołajczaka.

59
    Ryczkowski minął rywala w polu karnym i uderzył na dalszy słupek. Piłkę obronił Forenc, ale wcześniej zawodnik Chojniczanki był na spalonym.

58
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Ryczkowski.

57
    Oko wślizgiem zablokował strzał Skrzypczaka po akcji Klichowicza!

56
    Mraz uciekał z piłką w lewą stronę pola karnego i oddał za lekki strzał na bramkę Sokoła.

55
    Sokół z ogromnymi problemami wyłapał piłkę po centrze z prawej strony boiska!

54
    Skrzypczak dość szczęśliwie wybił futbolówkę z pola karnego Sokoła.

53
    Strzał Szysza zza pola karnego zablokował Grolik. Rzut rożny dla Zagłębia.

52
    Chwila przerwy na boisku, uderzenie Starzyńskiego przyjął Grolik. Jednak obrońca Chojniczanki wrócił do gry.

50
    Klichowicz za długo zwlekał z zagraniem futbolówki. Obrońcy Zagłębia zablokowali rywala. Kilkanaście sekund później centrę Bartolewskiego zatrzymał Mudra.

49
    Tym razem Orlik zauważył wybiegającego Skrzypczaka, ale centra zdecydowanie za wysoka.

48
    Fatalne dośrodkowanie Klichowicza z rzutu rożnego. Jednak chwilę później skiksował Drazić przy próbie zagrania piłką zewnętrzną częścią stopy.

48
    Oko zablokował strzał Orlika z prawej strony. Rzut rożny dla Chojniczanki.

47
    Otoczony Mikołajczak nie miał wielkich szans na obrócenie się z futbolówką. Zagłębie ruszyło z kontrą. Płaskie dośrodkowanie Drazicia wybite przez defensorów Chojniczanki.

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Stoch, na boisku pojawia się Starzyński.

46

Do przerwy w Lubinie mamy bezbramkowy remis. Dość nieoczekiwanie to Chojniczanka była bliższa strzelenie bramki. Czy to z rzutu karnego, czy po akcji Skrzypczaka i centrze do Mikołajczaka. Zagłębie próbuje atakować przede wszystkim prawą flanką, ale kluczowe podania są niecelne. "Miedziowi" nie byli w stanie nawet wykorzystać kilku błędów Chojniczanki na własnej połowie. Spotkanie może nie porywa, ale też nie jest nudne. W sumie tylko bramek brakuje. Oby te pojawiły się w drugiej części spotkania.

45+4

45+3
    Za krótkie podanie Kony do środka, chwilę później Mikołajczak ratował się faulem.

45+2
    Płaski strzał Ziętarskiego zza pola karnego poleciał obok dalszego słupka.

45+2
    Oko faulował Skrzypczaka w połowie boiska.

45+1
    Mudra strącił futbolówkę po centrze zawodnika Zagłębia z prawej strony.

45
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45
    Zagranie ręką Skrzypczaka po długim podaniu od Grolika.

43
    Piłka wybita na trzydziesty piąty metr. Uderzenie Mudry z woleja zdecydowanie za wysokie.

43
    Znów korner dla Chojniczanki. Tym razem z drugiej strony boiska po zablokowanej centrze Mikołajczaka.

42
    Mudra przebiegł połowę boiska i mocno zacentrował w pole karne. Piłka odbiła się od Poręby i poleciała na rzut rożny.

40
    Drazić zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, jednak piłka poszybowała w puste trybuny w Lubinie.

39
    Bartolewski faulował Skrzypczaka w walce w powietrzu.

39
    Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Grobelnego i akcji Szysza.

38
    Oko nie zrozumiał się ze Stochem i zagrał na lewe skrzydło. Słowak nie ruszył do futbolówki. Od bramki Sokół.

36
    Bardzo dobra akcja Skrzypczaka na skrzydle i centra w pole karne do Mikołajczaka. Ten był minimalnie spóźniony i źle trafił głową w piłkę.

35
    Żubrowski przechwycił piłkę Ziętarskiemu i Zagłębie próbowało wyjść z kontrą. Jednak Stoch niecelnie zagrał w pole karne.

34
    Chojniczanka po raz pierwszy od kilku minut wyszła z własnej połowy. Podanie Orlika w pole karne do Mikołajczaka minimalnie za lekkie.

32
    Oko nieprzepisowo zatrzymany przez Skrzypczaka w walce o górną piłkę.

30
    Kolejne błędy Chojniczanki na własnej połowie, Zagłębie wciąż w natarciu.

30
    Uderzenie Żubrowskiego z ostrego kąta sparowane przez Sokoła.

29
    Grolik faulował Bartolewskiego na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Zagłębia i żółta kartka dla obrońcy Chojniczanki.

27
    Brak porozumienia na linii Grobelny – Klichowicz mógł doprowadzić do straty gola! Płaski strzał Szysza tuż obok słupka!

26
    Mocne uderzenie osamotnionego Bartolewskiego z lewej strony pola karne. Sokół dobrze się ustawił i wyłapał piłkę.

24
    Kiks Forenca przy wybiciu piłki, ale na szczęście dla Zagłębia bez konsekwencji. Strzał Klichowicza zablokowany.

23
    Górne podanie Orlika do Mikołajczaka przejęte przez defensywę Zagłębia.

22
    Grolik upadł w polu karnym, ale tym razem sędzia nie wskazał na rzut karny dla drugoligowca.

21
    Znów Forenc wybiegł z bramki po zagraniu do Skrzypczaka. Uderzenie z ostrego kąta obronione przez bramkarza. Kolejny rzut rożny dla Chojniczanki.

20
    Kruk nieprzepisowo zatrzymany przez Skrzypczaka na połowie boiska.

20
    Przewinienie Klichowicza na Stochu. Rzut wolny dla Zagłębia na skrzydle.

19
    Grolik przegrał pojedynek główkowy na piąty metrze.

19
    Rzut rożny dla Chojniczanki po prostopadłym podaniu do Orlika.

18
    Faul Szysza na Orliku przy linii środkowej boiska.

17
    Przecięte podanie w pole karne do Kony. Chojniczanka znów przy piłce.

16
    Klichowicz faulowany na skrzydle przez Żubrowskiego.

15
    Okazało się, że to Wójcicki nadepnął na nogę Ziętarskiego, nie na odwrót. Nie ma rzutu karnego.

14
    Sędzia biegnie w kierunku monitora VAR. Pytanie, czy faktycznie był tu faul Ziętarskiego.

13
    Tym razem rzut karny dla Zagłębia! Wójcicki faulowany przez Ziętarskiego.

12
    Zdecydowanie za lekka próba zagrania Orlika do środka.

11
    Grolik faulowany na własnej połowie przez Żubrowskiego.

10
    Niecelne podania Chojniczanki na własnej połowie, ale Zagłębie nie potrafi tego wykorzystać. Poręba znów próbował zza pola karnego, tym razem piłkę spokojnie złapał Sokół.

9
    Mraz ze Stochem nie dali rady przedostać się przez obronę Chojniczanki na lewej flance.

8
    Rzut wolny dla Zagłębia na lewej flance. Za krótka centra Żubrowskiego, ale wciąż "Miedziowi" przy piłce.

7
    Faul Skrzypczaka na własnej połowie po zagraniu od Mudry.

6
    Mocne, ale bardzo niecelne uderzenie Poręby z daleka.

5
    Zagłębie próbowało zaatakować prawą stroną, ale Chojniczanka zdołała zatrzymać rywali.

4
    Strzał Klichowicza poszybował tuż obok prawego słupka!

3
    Forenc już wstał z boiska, ale został ukarany żółtą kartką za faul.

2
    Forenc jest opatrywany na murawie, być może konieczna będzie zmiana bramkarza.

1
    Rzut karny dla Chojniczanki! Prostopadła piłka pd Grobelnego w kierunku Skrzypczaka. Ten znalazł się w polu karnym, gdzie zderzył się z Forencem!

1

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Mudra, Klabnik, Grolik, Grobelny – Kona, Ziętarski – Orlik, Mikołajczak, Klichowicz – Skrzypczak.

Rezerwowi: Lewandowski – Nowak, Golański, Rakowski, Kurs, Bartosiak, Napołow, Emche, Ryczkowski

Zagłębie Lubin: Forenc – Wójcicki, Kruk, Oko, Bartolewski – Żubrowski – Szysz, Poręba, Drazić, Stoch – Mraz.

Rezerwowi: Hładun – Jończy, Bednarczyk, Crnomarković, Bashkirov, Pakulski, Starzyński, Łakomy, Sirk

Sędziowie: Damian Kos – Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos – Kornel Paszkiewicz.

Zagłębie Lubin: Forenc – Wójcicki, Kruk, Oko, Bartolewski, Żubrowski, Poręba, Drazić, Szysz, Stoch, Mraz.

Faworytem czwartkowej rywalizacji z pewnością jest Zagłębie. Z drugiej strony mamy już dość oklepany frazes "Puchary rządzą się swoimi prawami". Po prostu pozostaje czekać na boiskową weryfikację. Starcie Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Lubin rozpocznie się o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Chojniczanka do tej pory mierzyła się z Zagłębiem trzykrotnie. Za każdym razem górą byli "Miedziowi, raz w meczu towarzyskim i dwukrotnie w ramach rozgrywek pierwszoligowych. Starcie w Chojnicach Zagłębie wygrało 1:0 po golu Adriana Błąda, a w Lubinie było 2:1. Na listę strzelców zapisali się Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak i Tomasz Mikołajczak.
    Zagłębie na rynku transferowym też nie próżnowało. Mało tego, przygotowało prawdziwą bombę. Zakontraktowało Miroslava Stocha , byłego gracza m.in. Chelsea i Fenerbahce.

Zagłębie Lubin:
    'Miedziowi" powrócili już na ligowe boiska, choć początek roku nie należy do udanych. Zawodnicy Martina Seveli przegrali z Wisłą Płock i zremisowali z Lechem Poznań. Zagłębie wciąż może myśleć o europejskich pucharach, strata do Rakowa wynosi pięć punktów, ale nie może pozwolić sobie na takie potknięcia. Klub z Lubina na własnym stadionie stracił tylko osiem ligowych bramek i pod tym względem plasuje się w górnej połowie tabeli. To kolejny argument pokazujący, że to Zagłębie jest faworytem w starciu z Chojniczanką.
    Klub z Pomorza nie próżnował również na rynku transferowym. Do Chojnic wrócił Adam Ryczkowski, który występował w żółto–biało–czerwonych barwach w sezonie 2017/2018.

Chojniczanka Chojnice:
    W przeciwieństwie do Ekstraklasy rozgrywki 2. Ligi jeszcze nie wystartowały, więc jednym miarodajnym wyznacznikiem formy Chojniczanki są sparingi. W nich podopieczni Adama Noconia odnieśli dwa zwycięstwa – nad Nielbą Wągrowiec i Sokołem Ostróda, oraz ponieśli dwie porażki – z Bytovią Bytów i Arką Gdynia. Po starciu w Pucharze Polski "Chojnę" czekają jeszcze mecze testowe, z Sokołem Kleczew i Stomilem Olsztyn. W lidze Chojniczanka zajmuje trzecie miejsce i próbuje wskoczyć na miejsce oznaczające automatyczny awans do Fortuna 1 Ligi. Obecnie strata do tej lokaty wynosi pięć punktów.

Nominalnie spotkanie powinno odbywać się w Chojnicach, ale nie pozwoliła na to pogoda. Choć stadion pomorskiego klubu posiada podgrzewaną murawę, instalacja nie została podłączona do lokalnej ciepłowni. Żeby nie narazić się na kolejne zmiany w ligowym terminarzu zdecydowano się na przeniesienie czwartkowego meczu do Lubina.

W czwartek czekają nas kolejne mecze w ramach Fortuna Pucharu Polski. Rywalizację w tym dniu otworzy mecz Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Lubin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.