Jelcz-Laskowice – Clearex 3:3 (koniec) | FIT-MORNING Gredar – Lubawa 4:2 (koniec) | Red Dragons – Nova Gliwice 5:3 (koniec)
GI Malepszy – AZS Darkomp 7:1 (koniec) | Rekord – Dreman 7:2 (koniec) | Lębork – AZS UŚ 3:5 (koniec)
Red Devils – Piast 1:2 (koniec)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
3:3 (1:1)
Clearex Chorzów
Sobota 03.04.2021, 12:00 • Centrum Sportu i Rekreacji, Jelcz-Laskowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 28. kolejka

Za nami znakomity mecz w Jelcz-Laskowicach! Gospodarze trzykrotnie prowadzili, ale rywale za każdym razem zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Dziękuję za uwagę! (13:47:51)

40
    Ależ było blisko! Z bliskiej odległości uderzał Leszczak, ale dwukrotnie interweniował Wiegels!

40
    Z wycofanym golkiperem grają miejscowi. 45 sekund do końcowej syreny.

40
    Z ostrego kąta minimalnie niecelnie uderzał Leszczak!

39
    Nieprawdopodobna interwencją Kąkola, który uchronił swój zespół przed utratą czwartej bramki!

38
    Nie ma gola! W znakomitej sytuacji znalazł się Leszczak, ale w sytuacji sam na sam z Wiegelsem posłał piłkę obok słupka!

37
    Przerwa na życzenie szkoleniowca chorzowian.

37
    Miejscowi od autu na wysokości pola karnego rywali.

35
    Gol dla Clearexu!
    Hattrick SEBASTIANA LESZCZAKA! Kolejny trafienie z przedłużonego rzutu karnego i chorzowianie po raz trzeci w tym spotkaniu doprowadzają do wyrównania!

35
    Mozheiko powalił na parkiet rozpędzonego rywala. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy i kolejny przedłużony rzut karny dla Clearexu!

35
    Niecelne uderzenie Salisza z lewej strony boiska.

34
    Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką upomniany został Krzyśka.

34
    Ostre starcie przy linii bocznej Wiegelsa z Rotuskim. Chwila przerwy potrzebna zawodnikowi Clearexu.

33
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Zabójcza kontra wyprowadzona przez gospodarzy i JAKUB KĄKOL skutecznie pokonuje Burzę!

33
    Daleko wybija piłkę Dewucki po kolejnej akcji Orła.

32
    Zablokowane uderzenie Zastawnika, ale utrzymują się przy piłce przyjezdni.

31
    Potężny strzał SEBASTIANA LESZCZAKA z dziesiątego metra i znów jest remis!

31
    Faul Morozowa i przedłużony rzut karny dla chorzowian!

30
    Nieco ponad dziesięć minut efektywnego czasu gry pozostało do końca meczu w Jelcz-Laskowicach. Czy goście będą w stanie odpowiedzieć na trafienie Orła?

29
    Piąte przewinienie na swoim koncie notują gospodarze!

29
    Przerwa na życzenie szkoleniowca gospodarzy.

28
    Miejscowi wracają na prowadzenie! Świetne uderzenie ARKADIUSZA SZYPCZYŃSKIEGO z woleja i jest 2:1 dla Orła!

28
    Wędzony nie opanował piłki po mocnym zagraniu w pole karne rywali.

26
    Faul Opatowskiego na połowie rywali. To już trzecie przewinienie miejscowych.

25
    Faule: 2-1.

24
    Jak on to wybronił?! Piłkę po strzale Szypczyńskiego znakomicie zatrzymał nogą Burza!

24
    Zakotłowało się w polu karnym Orła! Piłka dwukrotnie odbiła się od słupka po strzale Dewuckiego!

23
    Ostre wejście Dewuckiego i arbiter sięga po kartkę.

23
    Minimalnie niecelne z lewego skrzydła uderzał Kąkol!

22
    Dobra interwencja Wiegelsa i korner dla przyjezdnych.

21
    To powinien być gol dla gości! Błyskawiczna kontra chorzowian, niepilnowany był Wędzony, ale strzelił obok słupka!

21

Do przerwy remis w Jelcz-Laskowicach! Gospodarze długo prowadzili, ale w ostatnich sekundach rywale wyrównali po rzucie karnym. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

20

20
    Bezbłędnie wykonany rzut rożny przez SEBASTIANA LESZCZAKA! Potężne uderzenie tuż przy słupku i Wiegels nie zdołał tego wybronić!

20
    Mozheiko zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym! Rzut karny dla Clearexu na sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy!

20
    A teraz świetnie nogą interweniował Burza!

20
    Znakomicie interweniował Wiegels po uderzeniu Leszczaka!

19
    Zbyt mocne zagranie za plecy obrońców do Turkowyda i piłkę przechwycił Burza.

18
    Dwie minuty efektywnego czasu gry do końca pierwszej połowy spotkania. Przy piłce znajdują się obecnie miejscowi.

17
    Groźna kontra gospodarzy! Źle wykonany rzut rożny przez Pautiaka i piłkę przechwycił Brocki, ale nieco zakręcił się w dryblingu i uderzył zbyt lekko!

17
    Czwarte przewinienie notują na swoim koncie miejscowi. Muszą mieć się na baczności, aby uniknąć przedłużonego rzutu karnego dla rywali.

16
    Znakomita szarża Rotuskiego, ale ostatecznie nie udało mu się zakończyć akcji strzałem!

16
    Przerwa na życzenie szkoleniowca drużyny gospodarzy.

14
    Faule: 3-1.

14
    Dewucki ostro zaatakowany niedaleko pola karnego rywali przez Morozowa! Żółta kartka dla zawodnika Orła i rzut wolny dla przyjezdnych.

13
    Przerwa na życzenie szkoleniowca Clearexu Chorzów.

12
    Gospodarze obejmują prowadzenie! ARKADIUSZ SZYPCZYŃSKI wepchnął piłkę do bramki po tym, jak wcześniej strzał w słupek oddał Pautiak!

11
    Dobra interwencja Burzy po strzale Kąkola z lewego skrzydła. Korner dla Orła.

10
    Ucierpiał przy oddawaniu uderzenia Łuszczek i na jakiś czas będzie musiał opuścić plac gry.

10
    Kolejny raz wyśmienicie interweniował Wiegels, tym razem po zagraniu Łuszczka!

9
    Niecelne uderzenie Mizgajskiego z większej odległości.

8
    Przewinienie chorzowian w środkowej strefie boiska i rzut wolny dla gospodarzy.

7
    Znów gorąco pod bramką gospodarzy, ale znakomicie interweniował Wiegels!

7
    Niezły strzał Zastawnika z dystansu zablokowane jednak przez Mozheiko! Tylko korner dla przyjezdnych.

6
    Faule: 1-0.

5
    Dużo częściej przy piłce znajdują się jak na razie miejscowi. Póki co brakuje jednak skutecznego wykończenia.

4
    W niezłej sytuacji znalazł się Szypczyński, ale jego strzał wybronił Burza!

3
    Pewnie interweniuje golkiper chorzowian bo zbyt lekkim uderzeniu w środek bramki.

2
    Kolejne zablokowane uderzenie na bramkę Clearexu, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

1
    Pierwsza akcja gospodarzy. Strzał Pastarsa z lewego skrzydła i od rzutu rożnego rozpoczną zawodnicy Orła.

1

Protokół meczowy:

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice:
    Wiegels (Goliński) – Pastars, Opatowski, Morozow, Kąkol, Mozheiko, Makowski, Kędra, Turkowyd, Pautiak, Szypczyński

Clearex Chorzów:
    Burza (Bednarczyk, Krzyśka) – Zastawnik, Seget, Mizgajski, Salisz, Leszczak, Łuszczek, Dewucki, Jankowski, Rotuski, Wędzony, Brocki

Sędzia I: Michał Potępa
    Sędzia II: Paweł Wałęga
    Sędzia III: Paweł Małecki
    Sędzia czasowy: Sebastian Kwaśny.

Początek spotkania w sobotę o 12:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

To będzie mecz sąsiadów w tabeli. Gospodarze uzbierali 42 punkty i są na piątym miejscu. Chorzowianie wywalczyli sześć "oczek' więcej i plasują się na czwartej lokacie.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 28. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. W Jelcz-Laskowicach tutejszy Orzel podejmie Clearex Chorzów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Gole: 12. Szypczyński, 28. Szypczyński, 33. Kąkol – 20. Leszczak (kar.), 31. Leszczak (10 m rzut karny), 35. Leszczak (10 m rzut karny)

Kartki:   14. Morozow (JLA), 35. Mozheiko (JLA) – 23. Dewucki (CHZ), 34. Krzyśka (CHZ)

Sędzia czasowy: Sebastian Kwaśny