Wisła Pł. – Lechia 1:3 (koniec) | Śląsk – Zagłębie L. 0:0 (koniec)
Wisła Płock
1:3 (0:1)
Lechia Gdańsk
Piątek 30.04.2021, 18:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Początek weekendu w Ekstraklasie. Przenosimy się z Państwem do Płocka. Miejscowa Wisła podejmie Lechię Gdańsk!

Dla Wisły sezon praktycznie zakończył się. Płocczanie mają przewagę pięciu oczek nad strefą spadkową. Teoretycznie "Nafciarze" mogą się wylecieć z ligi, ale w praktyce jest to mało prawdopodobne.

Mają o co grać jeszcze zawodnicy Lechii! Podopieczni Piotra Stokowca tracą tylko punkt do czwartego miejsca, które może zagwarantować grę w europejskich pucharach!

Poprzedni mecz obu ekip zakończył się zaskakującym zwycięstwem 1:0 Wisły Płock. Gola na wagę trzech oczek dla "Nafciarzy" zdobył Dušan Lagator!

Czy na początek weekendu obejrzymy ciekawy mecz? Odpowiedź poznamy już niedługo. Do usłyszenia!
    Skład gospodarzy!
    Jedenastka gości!

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rzeźniczak, Uryga, Tomasik – Szwoch, Lagator, Kocyła, Wolski, Garcia – Tuszyński.
    Rezerwowi: Gradecki – Michalski, Merebaszwili, Pyrdoł, Adamczyk, Cabrera, Susnjara, Lesniak, Witek.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Conrado, Tobers, Maloča, Kopacz – Kubicki – Gajos, Biegański, Saief, Udovicić – F. Paixao.
    Rezerwowi: Alomerovic – Pietrzak, Haydary, Żukowski, Fila, Ceesay, Maulana Vikri, Makowski, Kałuziński.

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa)..

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego! Spotkanie zaczynają zawodnicy Wisły Płock.

1
    Pierwsza akcja gości! Zejście ze skrzydła do środka Saiefa. Pomocnik Lechii zdecydował się na strzał. Piłka po rykoszecie wyszła za linię końcową. Korner.

2
    Kiepska wrzutka Udovicicia. Skiksował jednak Szwoch i wybił futbolówkę ponownie za korner.

3
    Czy tam nie było przewinienia? Conrado upadł na murawę na granicy pola karnego po starciu z Jakubem Rzeźniczakiem. Arbiter zmierza zobaczyć tę sytuację!
    3. Conrado (LGD)

6
    Długo oglądał tę sytuację arbiter. Finalnie sędzia wskazuje na "wapno"!

6
    Gol dla Lechii!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FLAVIO PAIXAO.

Szybko mamy pierwszego gola! Pewnym egzekutorem jedenastki Flavio Paixao! Jedenasta bramka Portugalczyka w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy!
    6. Flavio PAIXAO - 0:1

8
    Kolejna akcja Lechii! Wrzutka z prawej flanki Udovicicia. Uderzał jeden z gdańszczan, ale prosto w Krzysztofa Kamińskiego!

9
    Niezła wrzutka Rafała Wolskiego z lewej flanki. Żaden z zawodników nie zdołał jednak sięgnąć futbolówki.
    Coraz bliżej dołączenia do "Klubu 100" Portugalczyk!

10
    Dośrodkowanie Rafała Wolskiego tym razem blokowane. Korner dla Wisły.

12
    Po stracie gola przebudzili się zawodnicy Wisły Płock. "Nafciarze" starają się odważniej zaatakować.

13
    Centra z prawej flanki Mateusza Szwocha. Futbolówka została zablokowana przez jednego z defensorów Lechii.

14
    Ależ było blisko gola! Wrzutka Mateusza Szwocha z głębi pola do Patryka Tuszyńskiego! Po uderzeniu z główki snajpera Wisły futbolówka trafiła w poprzeczkę i spadła tuż przed linią bramkową!
    14. Patryk Tuszyński (PLO)

15
    Kolejna dobra akcja Wisły! Zbyt lekko zza pola karnego uderzał jednak Mateusz Szwoch. Pewnie interweniował Dusan Kuciak.

16
    Fatalne dośrodkowanie Macieja Gajosa. Wznowi grę Krzysztof Kamiński.

18
    Dryblował na skrzydle Patryk Tuszyński, ale finalnie wyszedł z piłką za linię boczną boiska.

19
    Zagranie w kierunku linii końcowej do Angela Garcii. Hiszpan opanował futbolówkę już za polem gry.

20
    Przewaga po stronie Wisły Płock Podopieczni Macieja Bartoszka nadają tempo grze.

21
    Dobra wrzutka Zarko Udovicicia. Piąstkuje futbolówkę Krzysztof Kamiński.

22
    Przewinienie Jana Biegańskiego na połowie rywala. Szybko wznowili grę "Nafciarze".

23
    Dobre zachowanie Zarko Udovicicia, który opanował piłkę przy linii końcowej i nabił futbolówką Damiana Zbozienia. Wznowi grę Dusan Kuciak.

24
    Było groźnie! Uderzenie z szesnastego metra autorstwa Jakuba Rzeźniczaka! Odbija futbolówkę do boku Dusan Kuciak. Dobra interwencja doświadczonego golkipera!
    24. Jakub Rzeźniczak (PLO)

26
    Zagranie Macieja Gajosa z linii końcowej blokowane. Korner dla Lechii Gdańsk.

27
    Kiepskie dośrodkowanie Conrado z lewej flanki. Piłka opuściła plac gry.

29
    Przewinienie na własnej połowie Jarosława Kubickiego. Rzut wolny dla Wisły i okazja na wrzutkę w pole karne rywala.

30
    Interweniuje w defensywie Flavio Paixao. Korner dla Wisły Płock.

32
    Piłkarze Lechii Gdańsk cofnięci na swojej połowie. Podopieczni Piotra Stokowca czekają na szansę, aby skontrować gospodarzy.

34
    Angel Garcia ukarany żółtą kartką za faul na Saiefie. Piąte "żółtko" w tym sezonie dla Hiszpana.

35
    Nieprecyzyjne podanie w kierunku Flavio Paixao. Złapał futbolówkę Krzysztof Kamiński.

35
    Rzut karny dla gospodarzy! Tyłem do bramki ustawiony był Patryk Tuszyński i był popychany przez Kristersa Tobersa. Czy tam na pewno było przewinienie?!
    35. Kristers Tobers (LGD)

37
    Ależ historia! Mateusz Szwoch kieruje futbolówkę z jedenastego metra tylko w słupek! Potem oglądaliśmy jeszcze próbę dobitki jednego z gospodarzy, ale udanie interweniował Dusan Kuciak!
    37. Rzut karny

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Kristers Tobers (Lechia Gdańsk).

40
    Zagranie z głębi pola gospodarzy zupełnie do nikogo. Ciężko ogarnąć co autor miał na myśli.

41
    Centro-strzał w wykonaniu Piotra Tomasika. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Dusana Kuciaka!

43
    Ponownie było gorąco! Wrzutka z lewego skrzydła Piotra Tomasika. Uderzał z piątego metra Alan Uryga, ale trafił prosto w Dusana Kuciaka. Bramka dla Wisły wisi w powietrzu!
    43. Alan Uryga (PLO)

45
    Faulowany na połowie rywala Rafał Wolski. Kolejna okazja dla "Nafciarzy" na dośrodkowanie.

45
    Piłka połowa spotkania w Płocku potrwa przynajmniej trzy minuty dłużej!

45+1
    Odpowiedź Lechii. Powinno być 0:2! Conrado świetnie posłał piłkę z lewej flanki na dalszy słupek. Akcję zamykał uderzeniem ze "szczupaka" Saief, ale uderzył obok słupka. To powinien być gol!
    45+1. Kenneth Saief (LGD)

45+2
    Kolejna groźna akcja! Tym razem z siódmego metra uderzał Patryk Tuszyński. Piłka wyraźnie poszybowała nad poprzeczką bramki gości!

45+3

Pierwsza połowa spotkania w Płocku za nami. Oglądamy bardzo ciekawe starcie! Lepiej prezentują się gospodarze, jednak są bardzo nieskuteczni! Prowadzi do przerwy Lechia po golu z rzutu karnego Flavio Paixao.

46

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Kristers Tobers, na boisku pojawia się Tomasz Makowski.
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jan Biegański, na boisku pojawia się Karol Fila.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają zawodnicy Lechii Gdańsk.
    W pierwszej połowie pachniało golem dla "Nafciarzy"!

49
    Zderzenie Patryka Tuszyńskiego z Mario Malocą w środkowej strefie boiska. Faulował zawodnik Lechii Gdańsk.

50
    Żółtą kartkę otrzymuje Kenneth Saief (Lechia Gdańsk).

52
    Nieczęsto oglądany obrazek w pierwszej części spotkania. Gdańszczanie w ataku pozycyjnym.

54
    Interweniował w defensywie Mario Maloca i grę z kornera wznowi Wisła Płock.

54
    Wrzutka z kornera w pole karne. Zgranie piłki głową i później skutecznie interweniuje Dusan Kuciak.

56
    Dośrodkowanie z lewej flanki Zarko Udovicicia. Główkował Flavio Paixao, ale Portugalczyk nie trafił w światło bramki rywala!

57
    Akcja po drugiej stronie boiska. Dośrodkowanie Rafała Wolskiego. Zgranie piłki głową, po którym udanie interweniował golkiper ekipy z Trójmiasta.

58
    Przewinienie Jarosława Kubickiego na własnej połowie boiska. Szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

59
    Faul Rafała Wolskiego na Jarosławie Kubickim. Ostre przewinienie! To było na granicy czerwonej kartki!
    Uderzenie z rzutu karnego w słupek!

61
    Długi wyrzut z autu Damiana Zbozienia! Zagotowało się w szesnastce! Zabrakło tylko strzału w wykonaniu gospodarzy!

62
    Wrzutka z lewego skrzydła Zarko Udovicicia. Zabrakło zawodnika, który mógłby zamknąć akcję!

64
    Cały czas starają się naciskać gospodarze. Wciąż brakuje jednak skuteczności Wiśle Płock!

65
    Akcja oskrzydlająca! Wrzutka Piotra Tomasika. Główkował jeden z jego kolegów. Piłka została zablokowana!

67
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Kenneth Saief, na boisku pojawia się Joseph Ceesay.

68
    Wrzutka z lewego skrzydła. Zgrywał futbolówkę Alan Uryga. Piłka w rękach Dusana Kuciaka!

70
    Korner dla Wisły. Kiepskie dośrodkowanie Mateusza Szwocha. Piłkę wybija pierwszy obrońca Lechii.

71
    Wrzucał piłkę z lewego skrzydła Angel Garcia. Interwencja Karola Fili. Korner dla "Nafciarzy".

72
    Było gorąco pod bramką Lechii! Po uderzeniu Dusana Lagatora i rykoszecie instynktownie odbił futbolówkę Dusan Kuciak!
    72. Dušan Lagator (PLO)

74
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki DAWID KOCYŁA.

Gospodarze zdobywają upragnionego gola! Piłka trafia na ósmy metr do Dawida Kocyły, który kieruje futbolówkę do siatki! Bliski udanej interwencji był Dusan Kuciak!
    74. Dawid KOCYŁA - 1:1

76
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Zarko Udovicić, na boisku pojawia się Mateusz Żukowski.

78
    Maciej Gajos faulowany przez Piotra Tomasika. Rzut wolny dla Lechii na połowie przeciwnika.

79
    Pierwszy raz pokazał się w ofensywie Joseph Ceesay. Korner dla Lechii.

79
    Wrzutka Macieja Gajosa na bramkę rywala. Z problemami, ale ostatecznie skutecznie interweniował Krzysztof Kamiński.

80
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Rafal Wolski, na boisku pojawia się Hubert Adamczyk.

81
    Strzelcem bramki BARTOSZ KOPACZ.

Goście ponownie na prowadzeniu! Wrzutka z rzutu rożnego Macieja Gajosa. Najwyżej do piłki wyskoczył Bartosz Kopacz i skierował futbolówkę głową do siatki!
    81. Bartosz KOPACZ - 1:2

82
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Dawid Kocyła, na boisku pojawia się Piotr Pyrdoł.

84
    Ostatnie minuty spotkania w Płocku. Muszą ruszyć do huraganowych ataków gospodarze!

86
    Podanie na linię końcową do Piotra Pyrdoła, który znalazł się na ofsajdzie.

87
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Angel Garcia, na boisku pojawia się Airam Cabrera.

88
    Świetna interwencja Dusana Kuciaka! Doświadczony golkiper odbił futbolówkę na słupek po uderzeniu zza pola karnego Mateusza Szwocha! Interwencja końcówką palców!
    88. Mateusz Szwoch (PLO)

90
    Chyba jeszcze lepsza interwencja Dusana Kuciaka! Tym razem golkiper Lechii odbił futbolówkę po uderzeniu z główki Piotra Pyrdoła! Ależ było blisko!
    90. Piotr Pyrdoł (PLO)

90
    Spotkanie w Płocku potrwa przynajmniej cztery minuty dłużej.

90+1
    Uderzenie lobem Flavio Paixao! Piłka trafiła w górną siatkę! Gdyby Portugalczyk oddał lepszy strzał futbolówka wpadłaby do siatki!

90+2
    Kontra Lechii! Żukowski do Paixao, który nie opanował dobrze piłki i skutecznie zdołał interweniować Krzysztof Kamiński!

90+5
    Strzelcem bramki JOSEPH CEESAY.

Przyjezdni dobijają Wisłę! Zabójcza kontra Lechii! Tomasz Makowski wyłuskał piłkę spod nóg rywala i podał do Ceesay'a. Pomocnik gdańskiej ekipy wyszedł z futbolówką jeszcze z własnej połowy! W sytuacji sam na sam Ceesay pokonał Krzysztofa Kamińskiego!
    90+5. Joseph CEESAY - 1:3

90+5

Świetny mecz w Płocku! Trzy oczka jadą do Gdańska, jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że Wisła zasłużyła dzisiaj chociaż na punkt. Bohaterem meczu Dusan Kuciak, który kilka razy ratował swój zespół pięknymi interwencjami od straty gola!

Gole: 74. Kocyła – 6. F. Paixao (kar.), 81. Kopacz, 90+5. Ceesay

Kartki:   34. Garcia (PLO), 59. Wolski (PLO) – 38. Tobers (LGD), 50. Saief (LGD)

Spudłowany karny!: 37. Szwoch (PLO), nietrafiony

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 15:8. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 9:9. Spalone: 2:2. Foule: 12:19.
    Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rzeźniczak, Uryga, Tomasik – Szwoch, Lagator, Kocyła (82. Pyrdoł), Wolski (80. Adamczyk), Garcia (87. Cabrera) – Tuszyński.
    Zmiany: Gradecki – Michalski, Merebaszwili, Pyrdoł, Adamczyk, Cabrera, Susnjara, Lesniak, Witek.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Conrado, Tobers (46. Makowski), Maloča, Kopacz – Kubicki – Gajos, Biegański (46. Fila), Saief (67. Ceesay), Udovicić (76. Żukowski) – F. Paixao.
    Zmiany: Alomerovic – Pietrzak, Haydary, Żukowski, Fila, Ceesay, Maulana Vikri, Makowski, Kałuziński.

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa).