Legia – Wisła K. 0:0 (koniec) | Pogoń – Warta 1:1 (koniec) | Lech P. – Stal M. 1:2 (koniec)
Lech Poznań
1:2 (0:0)
Stal Mielec
Sobota 01.05.2021, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:00:31)

Koszmarny wieczór dla Lecha

Przeogromna radość Stali Mielec, która wywalczyła komplet punktów w ostatnich minutach meczu w Poznaniu. Końcówka tego spotkania była po prostu pasjonująca. Lech objął prowadzenie dzięki strzałowi Tymoteusza Puchacza, ale przyjezdni potrafili szalonym finiszem odwrócić wynik.

90+8
    90+7. Jonathan de Amo - 1:2

90+7
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki JONATHAN DE AMO.

Fantastyczna, po prostu rewelacyjna końcówka w wykonaniu Stali Mielec. To może być finisz na miarę utrzymania w PKO Ekstraklasie! Po kolejnym wrzucie z autu futbolówka spadła pod nogami Jonathana de Amo, który oddał potężne sytuacyjne uderzenie pod poprzeczkę!

90+5
    Przewinienie atakującego zawodnika Lecha Poznań w polu karnym mielczan. Piłka przyznana gościom z Podkarpacia.

90+4
    Rozjuszeni gospodarze na połowie przeciwnika i Stal Mielec już musi pojedynkować się z kolejnymi dośrodkowaniami.

90+3
    Jest bramka.

90+2
    Jarosław Przybył czeka na podpowiedź od sędziów odpowiedzialnych za wideo weryfikacje. Gra nie została wznowiona po lądowaniu piłki w bramce.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.
    89. Wasyl KRAWEĆ - 1:1

89
    Samobójcze trafienie zalicza WASYL KRAWEĆ.

Stal Mielec doprowadziła do remisu w ostatnich minutach podstawowego czasu. Ogromne zamieszanie i na pewno nie można powiedzieć, że Maciejowi Skorży udała się zmiana. Niefortunnie interweniował Wasyl Kraweć i umieścił piłkę wślizgiem we własnej bramce.

88
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Wasyl Kraweć.

87
    Akcja zawodników w białych strojach skasowana na obrzeżach pola karnego Lecha Poznań.

85
    Pięć minut nadziei podopiecznych Włodzimierza Gąsiora na zapunktowanie w Poznaniu. Lech skoncentrowany na odpieraniu ataków Stali Mielec i na zachowaniu z trudem wywalczonego prowadzenia.

Gole: 80. Puchacz – 89. W. Kraweć (sam.), 90+7. de Amo

Kartki:   25. Milić (LPO), 76. Sýkora (LPO) – 44. Mateusz Mak (SMI), 57. Matras (SMI)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 18:1. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 2:0. Foule: 17:7.
    Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Šatka, Milić, Puchacz (C) – Kalstrom (70. Kvekveskiri), Tiba – Skóraś (65. Sýkora), Ramirez, Kamiński (88. W. Kraweć) – Jóhansson (65. Szymczak).
    Zmiany: Bąkowski – W. Kraweć, Rogne, Sýkora, Marchwiński, Dejewski, Salamon, Szymczak, Kvekveskiri.

Stal Mielec: Strączek – Dadok (73. Granlund), de Amo, Flis, Getinger (C) – Čorbadžijski – Urbańczyk (84. Forsell), Matras (84. Jankowski), Tomasiewicz – Domański (67. Kolev), Mateusz Mak (67. Prokić).
    Zmiany: Gliwa – Granlund, Żyro, Prokić, Forsell, Sadłocha, Jankowski, Kolev, Zjawiński.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)