Piast – Raków 2:3 (koniec) | Śląsk – Warta 2:2 (koniec) | Pogoń – Górnik Z. 2:0 (koniec)
Piast Gliwice
2:3 (1:1)
Raków Częstochowa
Niedziela 25.07.2021, 15:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 1. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:58:18)

Faule: 13:17.

Świetnie oglądało się to widowisko po przerwie. Raków Częstochowa przejął inicjatywę i doprowadził do wyniku 3:2. W pewnym momencie wydawało się, że wszystkie mocne karty są po stronie Piasta Gliwice, jednak Patryk Lipski nie wykorzystał możliwości powiększenia prowadzenia z rzutu karnego. Niemal natychmiast ruszyli podopieczni Marka Papszuna i to oni zapewnili sobie komplet punktów uderzeniami Wiktora Długosza oraz Iviego Lopeza z rzutu karnego. Takie widowiska chcemy oglądać i relacjonować dla Państwa przez cały sezon.

90+6

90+3
    Fran Tudor napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

90+3
    Gliwiczanie są rozczarowani swoimi ostatnimi atakami. Wszystko jest kontrolowane przez podopiecznych Marka Papszuna.

90+1
    Niedokładna wrzutka Damiana Kądziora z rzutu wolnego została spokojnie przepuszczona poza boisko przez Vladana Kovacevicia.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Jeszcze szukają miejsca gospodarze, żeby uratować minimum punkt w konfrontacji drużyn z województwa śląskiego.
    87. Patryk Lipski nie pokonał bramkarza

87
    Patryk Lipski główkował groźnie po wrzutce Michaela Ameyawa, ale nie ma on szczęścia do Vladana Kovacevicia. Kolejna interwencja i wyrasta on na pierwszoplanowego zawodnika popołudnia!

87
    Nieudane dośrodkowanie Damiana Kądziora nie było niebezpieczne dla częstochowian.

86
    Ostatnie minuty podstawowego czasu i szanse na skorygowanie rezultatu.

85
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Alexandre Guedes, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Maciej Wilusz.

81
    Damian Kądzior rozpoczął sezon w PKO Ekstraklasie od popełnienia przewinienia na połowie przeciwnika.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Dominik Steczyk, na boisku pojawia się Damian Kądzior.

Gole: 5. Chrapek, 66. Sokołowski – 43. Wdowiak, 70. Długosz, 75. Ivi López (kar.)

Kartki:   45+3. Chrapek (PIA), 58. Huk (PIA) – 6. Papanikolaou (RAK), 90+3. Tudor (RAK)

Spudłowany karny!: 70. Lipski (PIA), bramkarz V. Kovačević obronił

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:9. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:1. Foule: 13:17.
    Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, J. Czerwiński (C), Holúbek – Chrapek, Sokołowski – Pyrka (80. Ameyaw), Alves (25. Steczyk, 80. Kądzior), K. Vida (46. Lipski) – Żyro (66. Toril).
    Zmiany: Szymański – Mosór, Toril, Steczyk, Lipski, Ameyaw, Mokwa, Munoz, Kądzior.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Arsenić, Niewulis (C), Tudor – Papanikolaou (67. Cebula), Poletanović, Szelągowski (63. Długosz), Kun – Ivi López, Wdowiak (83. Wilusz) – Gutkovskis (63. A. Guedes, 83. Musiolik).
    Zmiany: Trelowski – Musiolik, A. Guedes, Arak, Kaczmarski, Wilusz, Udovicić, Długosz, Cebula.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)