Piast – Śląsk 1:1 (koniec) | Lech P. – Lechia 2:0 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (0:0)
Śląsk Wrocław
Niedziela 22.08.2021, 15:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:58:39)

Rozczarowanie w Piaście

Tylko jedna akcja bramkowa w podstawowym czasie, ale przynajmniej wysokiej jakości. Piast Gliwice kombinacyjną wymianą podań kompletnie wymanewrował podopiecznych Jacka Magiery, a Kristopher Vida oddał uderzenie na 1:0 po podaniu zmiennika Damiana Kądziora. Na świetną akcję Śląsk Wrocław odpowiedział kolejnym fenomenalnym golem w doliczonych minutach. Fabian Piasecki oddał uderzenie przewrotką na 1:1.

90+6

90+6
    Trafienie ostatecznie uznane.

90+5
    Jeszcze wideo weryfikacja i przeciąga nam się to spotkanie.
    90+4. Fabian PIASECKI - 1:1

90+4
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki FABIAN PIASECKI.

Proszę Państwa, ta kolejka to jest festiwal nieprawdopodobnych trafień! Śląsk Wrocław doprowadził do remisu w ostatniej doliczonej minucie. Fenomenalne uderzenie przewrotką zaprezentowane przez Fabiana Piaseckiego. Tylko bić brawo.

90+2
    Przewinienie w centrum boiska. Przyjezdni podnieśli raban i energicznie domagali się od sędziego pokazania żółtej kartki zbyt krewko usposobionemu przeciwnikowi.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

87
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

87
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Arkadiusz Pyrka, na boisku pojawia się Ariel Mosór.

86
    Nieco zakotłowało się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne podopiecznych Waldemara Fornalika.

85
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu nadziei wrocławian.

83
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

Gole: 66. K. Vida – 90+4. Piasecki

Kartki:   39. Sokołowski (PIA), 74. Toril (PIA) – 21. Verdasca (SLA), 76. Piasecki (SLA)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 7:7. Rzuty rożne: 7:8. Spalone: 1:5. Foule: 13:14.
    Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, J. Czerwiński (C), Holúbek – Chrapek (87. Jodłowiec), Sokołowski – Pyrka (87. Mosór), Alves (59. Kądzior), K. Vida – Toril (76. Steczyk).
    Zmiany: Szymański – Mosór, Jodłowiec, Żyro, Steczyk, Lipski, Ameyaw, Mokwa, Kądzior.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot, Golla (C), Verdasca – Pawłowski, Makowski (65. Mączyński), Schwarz (81. Quintana), Garcia – Pich (87. Łyszczarz), Praszelik (81. Hyjek) – Expósito (65. Piasecki).
    Zmiany: Putnocky – Stiglec, Piasecki, Hyjek, Bejger, Quintana, Mączyński, Łyszczarz, Poprawa.

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa)