Wisła Pł. – Raków 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Śląsk 1:3 (koniec) | Wisła K. – Legia 1:0 (koniec)
Wisła Kraków
1:0 (1:0)
Legia Warszawa
Niedziela 29.08.2021, 17:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Szósta kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się z Legią Warszawa. Początek rywalizacji o 17:30.

Legia Warszawa do tej pory rozegrała tylko trzy mecze w PKO Ekstraklasie. Na koncie "Wojskowych" widnieje sześć punktów, co pozwala na zajmowanie 13. miejsca.

Wisła Kraków w ligowym zestawieniu jest natomiast siódma. Ten zespół rozegrał pięć meczów i zgromadził siedem "oczek".

Ostatnio Legia pokonała Slavię Praga i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Wisła ma za sobą natomiast ligowe zwycięstwo z Górnikiem Łęczna.

Dzisiejsze spotkanie w Krakowie poprowadzi sędzia Zbigniew Dobrynin.
    Wisła gotowa na Legię.

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Początek kilka chwil po godz. 17.

Wisła Kraków: Kieszek – Matěj Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski – El Mahdioui – Młyński, Plewka, Škvarka, Yeboah – Brown Forbes.
    Rezerwowi: Biegański – Mehremič, Sadlok, Kliment, Starzyński, Savić, Szot, Błaszczykowski, Żukow.

Legia Warszawa: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Abu Hanna, Jędrzejczyk – Hołownia, Slisz, R. Lopes – Luquinhas, Muci, Pekhart.
    Rezerwowi: Tobiasz – Emreli, M. Johansson, Kisiel, Kostorz, Rosołek, Skibicki, Y. Ribeiro, Ciepiela..

1

2
    Zaczynamy rywalizację. Czekamy na duże emocje!

3
    Postraszyła Wisła! Był strzał, ale piłka nie poszybowała w światło bramki.

4
    Kibice odpalili race. Mecz na chwilkę wstrzymany.

7
    Trwa przerwa...

10
    Nareszcie gramy dalej!
    11. Tak wyglądała oprawa.

12
    Ależ ładny atak gospodarzy. Z trudem wybronili się rywale.

13
    Potężne zamieszanie. Legia uratowana przez poprzeczkę. Było niezwykle groźnie, Brown Forbes przed szansą na otwarcie wyniku.

14
    Na boisku sporo się dzieje. To bez wątpienia niezwykle obiecujące. Czekamy na gola.

15
    Kwadrans rywalizacji już za nami. Na razie mamy 0:0.

16
    Na razie lepiej prezentuje się Wisła. To właśnie gospodarze byli bliscy otwarcia wyniku.

17
    Niesamowite tempo tego spotkania. Raz atakują jedni, raz próbują drudzy.

18
    Pekhart przyłapany na spalonym.

19
    Teraz ładnie zaatakowali goście z Warszawy. Pekhart uderzał głową, ale piłka nie zmierzyła w światło bramki.

21
    Wisła szuka nowych rozwiązań. Na razie jednak nie jest w stanie otworzyć wyniku.

22
    Posiadanie piłki: 52-48%.

23
    Brown Forbes huknął jak z armaty. Słupek!

24
    Wisła straszy, oj straszy Legię coraz mocniej. Goście mają o czym myśleć.

25
    Czekamy, czekamy na rozwój wydarzeń. Bramka bez wątpienia wisi w powietrzu!

26
    Na trybunach trwa głośny doping. Kibice z zaciekawieniem śledzą boiskowe wydarzenia.

29
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki FELICIO BROWN FORBES. Wcześniej ostemplował poprzeczkę, później trafił w słupek, a teraz fenomenalnie wykończył bardzo dobrą akcję. Nic dodać, nic ująć.
    29. Felicio Brown Forbes - 1:0

30
    W pełni zasłużone prowadzenie Wisły. Gospodarzom należał się ten gol.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Plewka (Wisła Kraków).

32
    Wisła uspokoiła teraz swe poczynania. Legia nadal bezzębna.

33
    Być może Legia jest też troszkę zmęczona po czwartkowym meczu ze Slavią Praga. Łatwo o zwycięstwo tam nie było.

34
    Zawodnicy czasem szukają fauli, ale Zbigniew Dobrynin nie daje się nabrać.

35
    Jeszcze trochę pogramy przed przerwą. Sędzia pewnie doliczy 5-6 minut, bo przecież mieliśmy długą pauzę ze względu na zadymienie po odpaleniu pirotechniki.

37
    Strzały: 7-3
    Strzały celne: 3-0

38
    Mogło być bardzo groźnie. Wisła ruszyła z akcją, ale nic z tego ostatecznie nie wynikło. Kontra przerwana.

39
    Leży na murawie Młyński. Sędzia przerwał grę.

40
    Doping nie milknie nawet przez moment. Fantastyczny klimat tworzą kibice.

42
    Legia wywalczyła rzut wolny. Za kilka chwil może być groźnie.

43
    I znów powalczyła Legia. Dogrywał w pole karne Hołownia, ale nic to nie dało.

45
    Siedem minut do końca pierwszej połowy.

45+1
    I jeszcze jeden rzut wolny dla Legii.

45+1
    Nic z tego nie wynikło. Niecelne uderzenie.

45+2
    Zablokowane dośrodkowanie Gruszkowskiego.

45+4
    Legia próbuje atakować, lecz niewiele z tego wynika. Brakuje dobrego wykończenia.

45+6
    Legia okupuje teraz pole karne Wisły. Krakowianie muszą być skupieni na bronieniu.

45+7

Czas na przerwę. Zdecydowanie lepiej w tej pierwszej połowie spisywała się Wisła Kraków. Legia Warszawa bez błysku, bez zęba, trochę taka nijaka.

46

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Mateusz Hołownia, na boisku pojawia się Mahir Emreli.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Maik Nawrocki, na boisku pojawia się Kacper Skibicki.

47
    Rozpoczęła się druga odsłona dzisiejszego widowiska w Krakowie. Czy Legia się otrząśnie i zacznie grać lepiej?

48
    Ależ uderzył Muci! Kieszek wyciągnął się jak struna, dzięki czemu sparował piłkę na rzut rożny.

49
    Legia dała sygnał, że ma zamiar jak najszybciej odrobić straty.

50
    Doping nie milknie. Kibice Wisły Kraków z pewnością wierzą w to, że "Biała Gwiazda" wywalczy dziś komplet punktów.

51
    Robi się trochę nerwowo. Czesław Michniewicz rozmawiał z sędzią.

52
    Wisła znowu zaatakowała. Był strzał, była próba, ale nic z tego nie wynikło.
    53. Na razie utrzymuje się wynik 1:0.

54
    Wisła próbuje, Wisła się stara. Widać, że jest bardziej zdeterminowanym zespołem.

55
    Dziesięć minut drugiej połowy już za nami. Teraz zaatakowała Legia. Goście z Warszawy wywalczyli rzut rożny.

56
    Obecnie zbyt dużo się nie dzieje. Troszeczkę siadło nam tempo rywalizacji.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomas Pekhart (Legia Warszawa).

59
    Faule: 10-2.

60
    Ależ ruszył teraz Emreli! Pędził w kierunku bramki rywali, ale nie zdołał wpakować piłki do siatki. Doskonale zachował się Kieszek.

61
    Legia raczej jeszcze ostatniego słowa tu nie powiedziała. Czekamy na rozwój wydarzeń.

62
    Bardzo dobrze interweniował teraz Gruszkowski.

64
    Obecnie trochę brakuje konkretów.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Joel Abu Hanna (Legia Warszawa).

65
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MAHIR EMRELI. Pekhart odnotował kapitalne podanie. Emreli musiał wpakować piłkę do siatki!

EDIT: Gol nieuznany. Emreli sfaulował Frydrycha.
    65. Mahir EMRELI - 1:1

66
    Jeszcze mamy analizy VAR. Sędzia sprawdza, czy Emreli faulował.

66
    Sędzia Dobrynin pędzi do monitora!

67
    Chyba jednak nie będzie gola. Wygląda na to, że Emreli zahaczył Frydrycha!

67
    Tak jest. Nie ma gola. Był tam faul.

68
    Legia znów musi gonić, znów musi myśleć, jak przechytrzyć rywala!

69
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ernest Muci, na boisku pojawia się Bartłomiej Ciepiela.

70
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Mateusz Młyński, na boisku pojawia się Jan Kliment.

71
    Znów groźnie przyspieszyła Wisła! Ależ tam było niebezpiecznie, ależ było gorąco!

72
    Wisła znów pokazała, że jak najbardziej potrafi groźnie atakować.

75
    Uaktywnili się teraz kibice Legii. Oni wierzą, że goście jeszcze mogą to wygrać.

76
    Niebawem już wszystko będzie jasne. Przed nami decydujące fragmenty tego meczu.

77
    Posiadanie piłki: 46-54%.

80
    Jeszcze atakuje Wisła, jeszcze szukają swojej szansy gospodarze.

81
    Do wejścia na murawę szykuje się tymczasem Ribeiro.

82
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Legii. Nic z tego nie wyszło.

83
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Tomas Pekhart, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Mateusz Wieteska, na boisku pojawia się Yuri Ribeiro.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Felicio Brown Forbes, na boisku pojawia się Piotr Starzyński.

85
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Patryk Plewka, na boisku pojawia się Gieorgij Żukow.

88
    Wydaje się, że Wisła wygra to spotkanie. Gospodarze nie popełniają obecnie większych błędów.

89
    Spróbował jeszcze Lopes, ale pewnie interweniował golkiper.

90
    Kibice Legii jeszcze mobilizują swoich ulubieńców, jeszcze chcą, by spróbowali wyrwać co najmniej remis.

90+1
    Sędzia Dobrynin dorzucił jeszcze cztery minuty.

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Yaw Yeboah, na boisku pojawia się Maciej Sadlok.

90+3
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Konrad Gruszkowski, na boisku pojawia się Dawid Szot.

90+5

Koniec, koniec, koniec. Legia Warszawa musi przełknąć gorycz porażki!

Trzeba przyznać, że Wisła wygrywa zasłużenie. Goście byli dzisiaj po prostu słabszym zespołem.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (19:35:12)

Mateusz

Gole: 29. Brown Forbes

Kartki:   31. Plewka (WIS) – 58. Pekhart (LEG), 65. Abu Hanna (LEG)

Wisła Kraków: Kieszek – Matěj Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski (90+3. Szot) – El Mahdioui – Młyński (70. Kliment), Plewka (85. Żukow), Škvarka, Yeboah (90+2. Sadlok) – Brown Forbes (84. Starzyński).
    Zmiany: Biegański – Mehremič, Sadlok, Kliment, Starzyński, Savić, Szot, Błaszczykowski, Żukow.

Legia Warszawa: Boruc – Nawrocki (46. Skibicki), Wieteska (83. Y. Ribeiro), Abu Hanna, Jędrzejczyk – Hołownia (46. Emreli), Slisz, R. Lopes – Luquinhas, Muci (69. Ciepiela), Pekhart (83. Kostorz).
    Zmiany: Tobiasz – Emreli, M. Johansson, Kisiel, Kostorz, Rosołek, Skibicki, Y. Ribeiro, Ciepiela.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin