Podbeskidzie – Korona 2:3 (koniec) | Jastrzębie – Sandecja 0:3 (koniec) | Miedź – ŁKS 0:2 (koniec)
Miedź Legnica
0:2 (0:0)
ŁKS Łódź
Sobota 11.09.2021, 20:30 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

ŁKS znajduje się na piątym miejscu w tabeli, a jego strata do trzeciej Miedzi Legnica wynosi cztery punkty. Bilans łodzian to trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz dwie porażki. Poprawić spróbuje go w meczu w województwie dolnośląskim.
    ŁKS liczy na rehabilitację

ŁKS zamierza w Legnicy zrehabilitować się za kompletnie nieudane spotkanie rozegrane na własnym stadionie. Podopieczni Kibu Vicuni ponieśli porażkę 0:3 z Resovią. Nie potrafili strzelić gola i popełniali rażące pomyłki w obronie.

Konfrontacja z liderem z Kielc nabrała rumieńców dopiero po przerwie. Przed nią piłkarze Korony oraz Miedzi zaprezentowali się katastrofalnie. Wideo weryfikacje zdecydowały o anulowaniu gola Adama Frączczaka i rzutu karnego przyznanego legniczanom.
    Miedź postara się podtrzymać dobre wyniki w meczach z łodzianami

Miedź to jeden z dwóch wciąż niepokonanych pierwszoligowców. W poprzednich dwóch spotkaniach dzieliła się ona punktami z przeciwnikami. Spotkanie z GKS 1962 Jastrzębie zakończyło się remisem 1:1, a konfrontacja z Koroną Kielce bezbramkowym wynikiem.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Legnicy. Miedź zmierzy się w nim z ŁKS Łódź. Pierwszy gwizdek Jarosława Przybyła z Kluczborka został zaplanowany na godzinę 20:30 w sobotę.

Miedź Legnica: Lenarcik – Matuszek, Garuch, Chuca, Dominguez, Aurtenetxe, Tront, Carolina, Mijusković, Śliwa, Makuch.

Rezerwowi: Abramowicz – Julio, Zapolnik, Stróżyński, Garcia, Balcewicz, Lehaire, Azikiewicz, Hoogenhout.

ŁKS Łódź: Kozioł – Szeliga, Lorenc, Marciniak, Klimczak, Tosik, Wolski, Trąbka, Pirulo, Javi, Janczukowicz.

Rezerwowi: Arndt – Sobociński, Rygaard, Koprowski, Gryszkiewicz, Kelechukwu, Ricardinho, Rozwandowicz, Jurić.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
    Ustawienie ŁKS Łódź
    Jedenastka Miedzianki

1

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

4
    Przyspieszenie podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego z wykorzystaniem lewego skrzydła. Pograli tam swobodnie gospodarze, ale zabrakło dośrodkowania.

5
    Wznowienie wrzutem z autu przez łodzian, którzy zamierzają uspokoić sytuację na boisku po początkowym naporze Miedzi Legnica.

7
    Futbolówka żwawo odzyskana przez zawodników z województwa dolnośląskiego.

8
    Uciekła piłka gospodarzom i nie pierwsze w ostatnich minutach wprowadzenie jej z autu do gry przez ŁKS Łódź.

9
    Brakuje płynności w grze obu jedenastek w ostatnich minutach spotkania, skutecznie poczynają sobie zawodnicy broniący.

12
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

14
    Przerwa w grze zarządzona przez prowadzącego spotkanie Jarosława Przybyła, a jest ona spowodowana urazem jednego z zawodników.

15
    Ucierpiał Bartosz Szeliga z Łódzkiego Klubu Sportowego.

16
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Szeliga, na boisku pojawia się Rozwandowicz.

18
    Kibu Vicuna musiał wcześnie zareagować na kontuzję Bartosza Szeligi, a jego wyborem do awaryjnego wprowadzenia na boisko jest Maksymilian Rozwandowicz.

19
    To już całkiem znajomy obrazek. Miedź Legnica w ataku pozycyjnym, a przyjezdni w nastroju wyczekującym.

22
    Od czasu do czasu ŁKS Łódź odpowiada swoim kontratakiem. Wcześnie musiał zmodyfikować plan z powodu zejścia Bartosza Szeligi, ale budzi się do walki.

23
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Chuca, na boisku pojawia się Zapolnik.

25
    Również szkoleniowiec Miedzianki wcześnie zmienił jednego z podopiecznych. Zamiast sprowadzonego niedawno Hiszpana wszedł Kamil Zapolnik.

27
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

28
    Łodzianie szukali dla siebie miejsca na przeprowadzenie ataku na lewym skrzydle.

29
    Po przeciętnym wykonaniu rzutu wolnego ŁKS Łódź miał jeszcze możliwość poprawienia się i dobrego egzekwowania kornera.

30
    Również tym razem bez efektu bramkowego.

31
    Dla odmiany od rzutu rożnego drużyna z województwa dolnośląskiego.

32
    Piłkarze weszli raźnym krokiem w kwadrans spotkania poprzedzający zejście na przerwę do szatni. Zobaczymy co z tego wyniknie.

33
    Crossowe podanie wprowadziło trochę zamętu w szeregach obronnych zespołu z Łodzi, ale ostatecznie Miedzianka nie wykreowała niebezpieczeństwa.

35
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

35
    Adrian Klimczak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

38
    Piłka w bramce ŁKS Łódź, ale trafienie zostaje anulowane po wideo weryfikacji. Niezmiennie remis 0:0 na stadionie im. Orła Białego. Sędziowie zobaczyli spalonego Szymona Matuszka.

40
    Zadrżeli kibice w Łodzi, ale ostatecznie przyjezdni nie muszą odrabiać strat do przeciwnika z województwa dolnośląskiego.

42
    Futbolówka często zmieniała właściciela w centrum boiska, nikt nie potrafił przejąć nad nią panowania.

44
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku przed zejściem na przerwę do szatni.

45
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

45+7
    Kamil Zapolnik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+7

Sporo doliczonych minut do pierwszej połowy, a to konsekwencje przerw spowodowanych urazami Bartosza Szeligi oraz Chuci. Ani gospodarzom, ani przyjezdnym nie udało się jak dotąd oddać uderzenia do bramki przeciwnika. Być może uda się tego dokonać po powrocie z szatni na boisko.
    Na razie na zero
    Miedzianka poluje na gola

Pozostało czekać na wznowienie rywalizacji.

46

46
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Tosik, na boisku pojawia się Jurić.

48
    Trener Kibu Vicuna zdecydował się na wymienienie jednego z ogniw w centrum boiska.

51
    Piotr Janczukowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

53
    Gol dla ŁKS-u!
    Strzelcem bramki PIRULO.

Druga połowa przynosi ze sobą zmianę rezultatu. ŁKS Łódź zorganizował się do bardziej zdecydowanego, a co najważniejsze skutecznego ataku. Pirulo autorem premierowego trafienia.

56

Wskazanie najważniejszego zawodnika wieczoru w Legnicy prawdopodobnie nie będzie dużym wyzwaniem. Zaledwie trzy minuty dzieliły pierwszego i drugiego gola Pirulo. Pierwsza w sezonie porażka Miedzi wisi w powietrzu!

58
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Tront, na boisku pojawia się Lehaire.

58
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Śliwa, na boisku pojawia się Stróżyński.

60
    Za drużynami godzina rywalizacji, a kwadrans po przerwie przyniósł przełomowe zdarzenia.

62
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Janczukowicz, na boisku pojawia się Koprowski.

64
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

66
    Bardzo skomplikowała się sytuacja podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego, którzy w pierwszej połowie toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikami.

68
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

70
    W ostatnich minutach bez zmian personalnych. Obaj szkoleniowcy wprowadzili jak dotąd po trzech zawodników z ławki rezerwowych na boisko.

72
    ŁKS od rzutu wolnego na wysokości koła środkowego i przyjezdnym specjalnie nie spieszy się z wykonaniem tego stałego fragmentu.

74
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

75
    Pozostał tylko kwadrans na reakcję rozdrażnionym legniczanom.

75
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Carolina, na boisku pojawia się Garcia.

77
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

79
    Miedź Legnica w polu karnym łodzian, jednak ci spisują się zdecydowanie lepiej w działaniach obronnych niż w poprzednim meczu z Resovią.

80
    Od bramki ŁKS Łódź i absolutnie nie spieszy się Markowi Koziołowi z ponownym wprowadzeniem futbolówki do przodu.

84
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Javi, na boisku pojawia się Sobociński.

84
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Klimczak, na boisku pojawia się Gryszkiewicz.

86
    ŁKS konsekwentnie w obronie i nie pozwala legniczanom na częste zagrażanie bramce Marka Kozioła.

88
    Ostatnie szanse na zmianę rezultatu przed ostatnim gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła.

90

Pierwsza w sezonie porażka Miedzi Legnica stała się faktem. Jej pogromcą został ŁKS Łódź, który zrehabilitował się za wstydliwą przegraną 0:3 poniesioną w poprzednim spotkaniu przeciwko Resovii. Najważniejszym zawodnikiem wieczoru był Pirulo, który oddał oba uderzenia do bramki zespołu z województwa dolnośląskiego.

ŁKS z kompletem punktów

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:28:56)

Gole: 53. Pirulo, 56. Pirulo

Kartki:   45+7. Zapolnik (MLE) – 35. Klimczak (LKS), 51. Janczukowicz (LKS)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:1. Foule: 11:14.
    Miedź Legnica: Lenarcik – Mijusković, Matuszek, Aurtenetxe, Garuch, Tront (58. Lehaire), Dominguez, Carolina (75. Garcia), Chuca (23. Zapolnik), Śliwa (58. Stróżyński), Makuch.

Zmiany: Abramowicz – Julio, Zapolnik, Stróżyński, Garcia, Balcewicz, Lehaire, Azikiewicz, Hoogenhout.

ŁKS Łódź: Kozioł – Szeliga (16. Rozwandowicz), Lorenc, Marciniak, Klimczak (86. Gryszkiewicz), Tosik (46. Jurić), Wolski, Trąbka, Pirulo, Javi (86. Sobociński), Janczukowicz (62. Koprowski).

Zmiany: Arndt – Sobociński, Rygaard, Koprowski, Gryszkiewicz, Kelechukwu, Ricardinho, Rozwandowicz, Jurić.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)