Piast – Zagłębie L. 0:1 (koniec) | Wisła K. – Lechia 2:2 (koniec) | Raków – Lech P. 2:2 (koniec)
Piast Gliwice
0:1 (0:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 12.09.2021, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka

Koniec, koniec, koniec! Zagłębie rzutem na taśmę zgarnia pełną pulę. Niebywała końcówka tego pojedynku. (14:27:24)

90+9

90+9
    Były sugestie, że Sokołowski został kopnięty w twarz. Sędziowie nie dopatrzyli się jednak takiego przewinienia.

90+8
    Sokołowski leży w polu karnym Zagłębia. Jest interwencja VAR.
    90+7. Jewgienij BASZKIROW - 0:1

90+7
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki JEWGIENIJ BASZKIROW. Ale niespodzianka! Wydawało się, że "Miedziowi" wyczekują już tylko końca spotkania, a tu nagle trafienie!

90+6
    Zagłębie już raczej tylko myśli o ostatnim gwizdku.

90+5
    Ależ potężne zamieszanie pod bramką gości! Jakimś cudem piłka nie wpadła do siatki.

90+3
    Utrzymuje się remis 0:0.

90+1
    Sędzia dorzucił aż siedem minut!

90
    Regulaminowy czas gry za nami, ale jeszcze trochę pogramy.

89
    Dość spokojnie teraz na murawie. Brakuje zrywów.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Steczyk (Piast Gliwice).

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Alberto Toril, na boisku pojawia się Patryk Lipski.

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Ariel Mosór, na boisku pojawia się Miguel Munoz.

84
    Ariel Mosór ma problemy ze zdrowiem.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Saša Balić, na boisku pojawia się Adam Ratajczyk.

82
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Ilja Žiguljov, na boisku pojawia się Jewgienij Baszkirow.

80
    Groźna akcja Zagłębia, ale broni golkiper!

79
    Saša Balić przez chwilę był poza boiskiem, ale już na nie wrócił.

78
    Jakieś fatum nad piłkarzami obu ekip. Co chwile interweniują medycy.

76
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Kristopher Vida, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

76
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Mateusz Bartolewski, na boisku pojawia się Ían Pino Soler.

74
    Wciąż czekamy na premierowego gola. Obecnie nic nie wskazuje na to, by któraś z drużyn nareszcie miała otworzyć wynik rywalizacji.

73
    Plach wyciągnął się jak struna, by odbić futbolówkę. Udało się.

72
    Posiadanie piłki: 51-49%.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomáš Zajíc (Zagłębie Lubin).

69
    Dużo nerwów, rwanej gry i mało konkretów.

68
    Przeniosła nam się gra do środka pola, gdzie króluje chaos. Ciężko się to obecnie ogląda.

67
    Lubinianie spokojnie, bardzo spokojnie operują piłką.

66
    Gra przerwana. Na murawie leży Bartolewski.

64
    Rzuty rożne: 3-7.

63
    Ale ciekawa akcja Zagłębia! Popędzili w pole karne rywala, lecz ostatecznie nie zdołali zaskoczyć defensywy Piasta.

62
    Strzały: 9-7
    Strzały celne: 2-1.

61
    Bardzo smutne obrazki poza murawą. Zapłakany Alves zmierza do szatni. On czuje, że to pewnie jakiś poważniejszy uraz...

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Saša Balić (Zagłębie Lubin).

59
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Tiago Alves, na boisku pojawia się Arkadiusz Pyrka.

59
    Alves ma problemy zdrowotne. Wszystko wskazuje na to, że konieczna będzie zmiana.

58
    Próbują przyspieszać gliwiczanie, lecz niewiele z tego wynika.

56
    Nadszedł czas na zmiany. Przemeblował skład szkoleniowiec gości.

55
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jakub Wójcicki, na boisku pojawia się Kacper Chodyna.
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Poręba, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.

54
    W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszło Zagłębie. Piast bez pomysłu.

53
    Doping absolutnie nie milknie. Świetna forma kibiców.

52
    Postraszyło Zagłębie, oj postraszyło!
    51. Było gorąco!

51
    Ładnie podkręcili tempo goście z Lubina. Bartolewski otrzymał podanie w pole karne i uderzył tuż obok słupka!

50
    Pięć minut drugiej połowy bez większej historii.

48
    Sporo walki na początku tej drugiej połowy. Szczególnie w okolicach środka boiska.

47
    Miejmy nadzieję, że ta druga połowa będzie ciekawsza i że przyniesie choćby jedną bramkę.

46
    Rozpoczynamy drugą połowę dzisiejszego meczu w Gliwicach. W przerwie nie doszło do żadnych zmian personalnych.

46

Koniec pierwszej połowy. Zaczęło się nieźle, ale z biegiem czasu emocji było coraz mniej. Szkoda. Mamy nadzieję, że druga odsłona dostarczy nam większych wrażeń.

45+1

45
    Zawodnicy Zagłębia sygnalizują jeszcze, że podczas poprzedniej akcji Mosór zagrywał ręką. Nie mają jednak racji.

45
    Sędzia dorzucił jeszcze minutkę.

45
    Groźna akcja Zagłębia! Daniel próbował zgrywać piłkę, ale został zablokowany.

43
    W tej partii dzisiejszego meczu już raczej nic się nie wydarzy. Raczej do przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis.

42
    I ponownie Zagłębie nie zdołało zagrozić bramce rywali.

41
    Czas na kolejny rzut rożny dla gości z Lubina.

40
    Już tylko pięć minut do końca pierwszej partii. Plus oczywiście doliczony czas gry.

38
    Próbują szukać miejsca na oddanie strzału gospodarze, lecz niewiele z tego wynika.

37
    Nie jest to zbyt porywające widowisko. Czekamy na konkrety.

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Mokwa (Piast Gliwice).

35
    Około dziesięciu minut do końca pierwszej odsłony tego spotkania. Niebawem sędzia zaprosi zawodników do szatni.

34
    Strzały: 8-3
    Strzały celne: 1-1

33
    Vida szukał kolejnego trafienia w tym sezonie. Ostatecznie jednak nieznacznie się pomylił.

30
    Wójcicki zdołał oddać uderzenie głową, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Niezła próba.

29
    Tymczasem mamy rzut rożny dla Zagłębia. Za kilka chwil może być niebezpiecznie.

28
    Tymczasem lubinianie usiłują delikatnie uspokoić swe poczynania.

27
    Vida ładnie poczarował w okolicach pola karnego. Ostatecznie jednak nie udało mu się wykreować zagrożenia.

26
    Na razie goście z Lubina są niewyraźni. Niewiele wynika z ich poczynań.

25
    Około 20 minut do końca pierwszej połowy. Wynik meczu ani drgnie.

22
    Zagłębie ewidentnie podrażnione natarciami rywali. Ciekawe, jak odpowiedzą goście.
    21. Niezła próba Sokołowskiego.

21
    Sokołowski ładnie huknął z dystansu! Kibice aż poderwali się z miejsc.

20
    Posiadanie piłki: 54-46%.

19
    I znów przyspieszyli lubinianie! Niezła akcja zwieńczona chybieniem.

18
    Plach musiał interweniować po niezłym strzale Daniela.

17
    Widzowie nawet na moment nie przerywają dopingu. Atmosfera w Gliwicach jest wręcz fantastyczna!

16
    Kolejna akcja gospodarzy. Najpierw zablokowany został Kądzior, a później mieliśmy chybienie.

15
    Kwadrans za nami. Na razie 0:0. Więcej powodów do optymizmu mają sympatycy gospodarzy.

14
    Podopieczni trenera Dariusza Żurawia na razie bez pomysłu. Nie potrafią zbyt mocno zagrozić bramce rywala.

12
    Zapachniało premierowym golem dla ekipy z Gliwic. Zagłębie otrzymało sygnał ostrzegawczy!

11
    Ależ tam się zadziało! Nie upilnowali Sokołowskiego, który huknął głową. Tylko poprzeczka!

11
    Piast wywalczył wznowienie z narożnika boiska. Za chwilę może być bardzo groźnie.

10
    Zagłębie powoli się rozkręca. Na razie jednak praktycznie nic z tego nie wynika.

9
    Trochę chaosu wkradło się w poczynania obu ekip. Panowie, trzeba to uspokoić.

8
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Bartolewski (Zagłębie Lubin).

5
    Pięć minut gry już za nami. Na razie częściej piłką operują gliwiczanie.

4
    Na trybunach znakomita atmosfera. Kibice od początku prowadzą głośny doping.

3
    Vida jest opatrywany przez medyków za linią boczną. Na ten moment trudno ocenić, czy będzie w stanie grać dalej.

2
    Spotkanie dopiero co się rozpoczęło, a już konieczna była przerwa. Problemy po starciu z rywalem miał Vida.

1
    Sędzia Wojciech Myć zagwizdał po raz pierwszy. Czas rozpocząć rywalizację w ramach dzisiejszego spotkania w Gliwicach.

1

Piast Gliwice: Plach – Mokwa, Mosór, Huk, Konczkowski – Alves, Kądzior, Sokołowski, K. Vida, Chrapek – Toril.
    Rezerwowi: Szymański – Ameyaw, Jodłowiec, Lipski, Munoz, Pyrka, Steczyk, Winciersz, Stojiljković.

Zagłębie Lubin: Hładun – Bartolewski, Balić, Kruk, Wójcicki – Poręba, Žiguljov – Szysz, Starzyński, Daniel – Zajíc.
    Rezerwowi: Bieszczad – Baszkirow, Chodyna, Pakulski, Podliński, Pieńko, Ratajczyk, Soler..
    To już dziś!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Do usłyszenia!

Ostatni pojedynek tych dwóch ekip miał miejsce 24 kwietnia bieżącego roku. Wówczas padł remis 2:2.

W ostatnim meczu Piast Gliwice pokonał 1:0 ekipę zabrzańskiego Górnika. Zagłębie Lubin natomiast przegrało 1:3 ze Śląskiem Wrocław.

Piast Gliwice w tabeli zajmuje miejsce piąte. Do tej pory gliwicki zespół zapisał na swoim koncie 10 punktów.

Zagłębie Lubin do tej pory nie spisywało się zbyt dobrze. Obecnie ten zespół zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Na koncie "Miedziowych" widnieje jedynie 6 punktów.

Przed nami pojedynek w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy mecz Piast Gliwice – Zagłębie Lubin. Początek rywalizacji o 12:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.