Piast – Zagłębie L. 0:1 (koniec) | Wisła K. – Lechia 2:2 (koniec) | Raków – Lech P. 2:2 (koniec)
Wisła Kraków
2:2 (0:2)
Lechia Gdańsk
Niedziela 12.09.2021, 15:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka

90+7
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki MICHAL FRYDRYCH.

Szaleństwo na trybunach w Krakowie. Do końca wierzyli gospodarze w powodzenie swoich ataków i tak, bohater spotkania Michal Frydrych doprowadził do remisu strzałem rozpaczy w doliczonych minutach!

72

Jedna za drugą sytuacje podbramkowe Wiślaków i jest trafienie kontaktowe. Michal Frydrych potwierdza, że choć jest obrońcą, to oddawanie uderzeń do bramki przeciwnika nie stanowi dla niego jakiegokolwiek problemu. Pięknie przymierzył.

45+1
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki ILKAY DURMUS.

Przed przerwą Lechia Gdańsk zdążyła podwoić prowadzenie. Do szatni zejdzie z konkretną zaliczką. Ilkay Durmus ponownie w centrum wydarzeń. Tym razem przymierzył do bramki idealnym strzałem z rzutu wolnego.

23
    Strzelcem bramki JAROSŁAW KUBICKI.

Lechia na prowadzeniu w Krakowie. Jarosław Kubicki autorem pierwszego trafienia za kadencji szkoleniowca Tomasza Kaczmarka. Przy biernej postawie defensywy gospodarzy wykonał on dobitkę uderzenia Ilkaya Durmusa.

Gole: 72. Frydrych, 90+7. Frydrych – 23. Kubicki, 45+1. Durmus

Kartki:   12. Kliment (WIS), 90. Szota (WIS) – 36. Kubicki (LGD), 49. Nalepa (LGD), 83. Zwoliński (LGD), 84. Sezonienko (LGD)   90+3. Szota (WIS)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 14:1. Spalone: 2:0. Foule: 8:16.
    Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski (86. Starzyński), Szota, Frydrych (C), Matěj Hanousek – El Mahdioui – Yeboah (90. Sobol), Plewka (66. Hugi), Škvarka (86. Savić), Kliment (66. Żukow) – Brown Forbes.
    Zmiany: Biegański – Mehremič, Sadlok, Hugi, Żukow, Sobol, Szot, Starzyński, Savić.

Lechia Gdańsk: Alomerovic – Żukowski, Nalepa (C), Maloča, Pietrzak – Makowski – Ceesay (73. Conrado), Gajos (81. Kopacz), Kubicki (73. Biegański), Durmus (81. Sezonienko) – Zwoliński (90+4. Zjawiński).
    Zmiany: Kuciak – Kopacz, Kryeziu, Haydary, Conrado, Zjawiński, Biegański, Musolitin, Sezonienko.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)