GKS Bełchatów – Ostróda 2:0 (koniec) | Lech II P. – Wigry 0:0 (koniec) | Pogoń Grodzisk Maz. – Chojniczanka 0:3 (koniec)
Śląsk II – Znicz 3:0 (koniec) | Hutnik – Wisła Pu. 1:3 (koniec) | Pogoń Sdl. – Radunia 4:1 (koniec)
Ruch – Olimpia E. 1:0 (koniec)
GKS Bełchatów
2:0 (0:0)
Sokół Ostróda
Sobota 30.10.2021, 12:30 • GIEKSA Arena, Bełchatów • 2. Liga • 15. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:24:23)

Faule: 15:23.

GKS Bełchatów nie rozczarował i rozprawił się z ostatnim zespołem w tabeli. W pierwszej połowie jego celne uderzenia nie były wystarczająco dobre, żeby pokonać Marcina Staniszewskiego. Po przerwie najpierw Dawid Flaszka, a następnie Artur Golański z rzutu karnego doprowadzili do wyniku 2:0. Sokół Ostróda nie potrafił na to czymkolwiek odpowiedzieć.

90+4

90+2
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

90
    Doliczony czas.

89
    Ostatnie szarże zespołu z Suwałk z wykorzystaniem prawego skrzydła.

87
    Ostatnie minuty rywalizacji w Bełchatowie.

85
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi W. Gancarczyk, na boisku pojawia się Kempski.

85
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Flaszka, na boisku pojawia się Mizera.

85
    Mateusz Gancarczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

82
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

80
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Sołtysiński, na boisku pojawia się Bielka.

78
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

77
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Klimek, na boisku pojawia się Michalski.

76
    Wznowienie od bramki Kewina Komara i gospodarze są spokojni w swoich poczynaniach dzięki sporemu kapitałowi.

75
    Niecelne uderzenie zawodnika Sokoła Ostróda i przyjezdni mają coraz mniej czasu na poprawienie niekorzystnego rezultatu.

73
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

72
    Wznowienie od bramki ostródzian. Zaczęło się spieszyć przyjezdnym i absolutnie trudno jest się temu dziwić.

71
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Golański, na boisku pojawia się Radionow.

71
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Gabor.

68
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Dymerski, na boisku pojawia się Słupski.

66
    Pierwsza roszada personalna zaproponowana przez szkoleniowca będących w opałach Brunatnych.

64
    Kolejna akcja rozpędzonych bełchatowian, ale tym razem podsumowana niecelnym strzałem.

63
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Stępień, na boisku pojawia się Mendez.

62
    Gol dla GKS-u!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ARTUR GOLAŃSKI.

GKS Bełchatów podwoił prowadzenie. Odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego wziął na siebie Artur Golański i pokonał strzałem Marcina Staniszewskiego.

62
    Szansa na drugiego gola dla GKS Bełchatów z rzutu karnego!

62
    Uspokoili sytuację na boisku gospodarze i próbowali przedostać się pod bramkę Marcina Staniszewskiego atakiem oskrzydlającym.

60
    Trudna, ale jeszcze nie beznadziejna sytuacja zawodników Sokoła Ostróda. Ich akcja przeniosła piłkę na połowę będącego na prowadzeniu przeciwnika.

57
    Po zmianie wyniku Sokół Ostróda musi postawić na bardziej zdecydowane atakowanie.

55
    Strzelcem bramki DAWID FLASZKA.

Postawili na swoim gospodarze i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyli prowadzenie. Dużo stałych fragmentów bełchatowian i znalazł się sposób na zdobycie prowadzenia. Dawid Flaszka otworzył wynik!

55
    Jeszcze jedna szansa dla gospodarzy na wywalczenie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

53
    GKS Bełchatów był wewnątrz pola karnego przeciwnika, ale uderzenie zostało zablokowane.

52
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane ostródzianom.

51
    Dominik Stępień napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

51
    Ponownie celne uderzenie ze strony GKS Bełchatów, ale zostało ono obronione przez Marcina Staniszewskiego. Nie pozwala sobie na kapitulację ten bramkarz.

50
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

49
    GKS Bełchatów od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego po przesadnie agresywnym zachowaniu zawodnika Sokoła Ostróda.

47
    Wznowienie konfrontacji po pobycie zawodników obu klubów w szatniach. Zobaczymy, co przygotowali na dalszą część rywalizacji.

46
    Na razie na remis

Pierwsza połowa w Bełchatowie bezbramkowa i z zaledwie dwoma strzałami celnymi stanowiącymi egzamin dla bramkarza Sokoła Ostróda. W przerwie gospodarze oraz goście muszą zastanowić się nad lepszym sposobem na atakowanie, jeżeli nie zamierzają podzielić się punktami.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Dla odmiany od bramki Marcin Staniszewski i niewiele wskazuje na poprawienie rezultatu jeszcze w pierwszej połowie.

43
    Wznowienie od bramki Kewina Komara po niefortunnym rozegraniu podopiecznych Dawida Szulczka.

41
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewego skrzydła. Żadnemu zawodnikowi Sokoła Ostróda nie udało się strącić piłki w kierunku bramki Kewina Komara.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie.

38
    Przewinienie atakującego zawodnika Brunatnych na połowie przeciwnika. W tej sytuacji od rzutu wolnego Sokół Ostróda.

37
    Dużo prób przedostania się pod bramkę przeciwnika z wykorzystaniem czekających na możliwość rozpędzenia się skrzydłowych.

36
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

35
    Bełchatowianie od rzutu wolnego, ale nie utrzymali się oni długo w posiadaniu futbolówki.

33
    Krystian Faltyński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

33
    Spokojnie przyjezdni i zdecydowali się na kolejne spokojne rozegranie z wykorzystaniem środkowych pomocników.

32
    Wznowienie z autu drugoroczniaka na szczeblu centralnym na wysokości koła środkowego.

31
    Gospodarze raz jeszcze od rzutu rożnego. Ponownie dośrodkowanie zostało poskromione przez odpowiednio rozstawionych zawodników Sokoła Ostróda.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse meczu w Bełchatowie.

20
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

16
    Raz rozgrywają bełchatowianie, po chwili piłka przechodzi w posiadanie Sokoła Ostróda. Nie zarysowała się przewaga pod względem posiadania żadnej z drużyn.

15
    Za drużynami kwadrans konfrontacji i na razie ani gospodarze, ani goście nie znaleźli sposobu na umieszczenie piłki w bramce przeciwnika.

13
    Przechwycone podanie prostopadłe skierowane w pole karne ostródzian.

12
    Akcja Sokoła Ostróda rozegrana z wykorzystaniem prawego skrzydła. Nie zakończyła się ona niebezpiecznym strzałem.

10
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

8
    Szansa na sprawienie problemu Marcinowi Staniszewskiemu dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Po nim co prawda uderzenie, ale niecelne.

7
    Wymiana podań zawodników z województwa łódzkiego na własnej połowie boiska.

6
    Nieudana akcja zawodników Sokoła Ostróda i wznowienie od bramki przyznane Kewinowi Komarowi.

4
    Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na sobotnie wczesne popołudnie.

2
    Bełchatowianie starali się zorganizować do ataku krótko po rozpoczęciu spotkania.

1

GKS Bełchatów: Komar – M. Gancarczyk, Klabnik, Kawka, Szymorek, W. Gancarczyk, Graczyk, Wroński, Golański, Flaszka, Sołtysiński.

Rezerwowi: Otczenaszenko – Gabor, Dobosz, Warnecki, Kempski, Mizera, Radionow, Mikulski, Bielka.

Sokół Ostróda: Staniszewski – Klimek, Kurowski, Rugowski, Żyżnowski, Montero, Dymerski, Faltyński, Stępień, Flak, Bondarenko.

Rezerwowi: Rabin – Dowgiałło, Dzięcioł, Słupski, Skórecki, Urban, Michalski, Mendez, Sobolewski.

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).
    Jedenastka Sokoła Ostróda
    Ustawienie Brunatnych

Będziemy informować o zmianach w meczu GKS Bełchatów z Sokołem Ostróda. Oba kluby znajdują się na dole tabeli eWinner II ligi. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 12:30.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 12:30 i będziemy informować o zmianach stanu..

Gole: 55. Flaszka, 62. Golański (kar.)

Kartki:   85. M. Gancarczyk (BCH) – 33. Faltyński (SOK), 51. Stępień (SOK)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 2:2. Foule: 15:23.
    GKS Bełchatów: Komar – M. Gancarczyk, Klabnik, Kawka, Szymorek, W. Gancarczyk (85. Kempski), Graczyk, Wroński (71. Gabor), Golański (71. Radionow), Flaszka (85. Mizera), Sołtysiński (80. Bielka).

Zmiany: Otczenaszenko – Gabor, Dobosz, Warnecki, Kempski, Mizera, Radionow, Mikulski, Bielka.

Sokół Ostróda: Staniszewski – Klimek (77. Michalski), Kurowski, Rugowski, Żyżnowski, Montero, Dymerski (68. Słupski), Faltyński, Stępień (63. Mendez), Flak, Bondarenko.

Zmiany: Rabin – Dowgiałło, Dzięcioł, Słupski, Skórecki, Urban, Michalski, Mendez, Sobolewski.

Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa)