2:1 (2:0)
KKS 1925 Kalisz
Piątek 12.11.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 2. Liga • 17. kolejka

Pora na już 17. kolejkę eWinner 2. Ligi. Rozpoczynamy ją w Chojnicach, gdzie Chojniczanka zmierzy się z KKS–em Kalisz.

Ekipa z Pomorza po raz kolejny zaliczyła spadek formy. Świadczą o tym ostatnie porażki z rezerwami Lecha Poznań 2:3 i Garbarnią Kraków 1:3. Wydawało się, że po wygranej z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:0 wszystko wróciło na właściwe tory, ale w poprzedniej kolejce Chojniczanka zremisowała z Olimpią Elbląg 1:1. Przez to strata podopiecznych Tomasza Kafarskiego do 2. w tabeli Ruchu Chorzów wynosi już 8 punktów. Może się okazać, że bezpośredni awans będzie poza zasięgiem "Chojny".

Kryzys dotknął też drużynę z Kalisza, która zaliczyła passę 5 ligowych meczów bez zwycięstwa. Zarząd klubu po remisie z rezerwami Lecha Poznań 2:2 (4. mecz bez wygranej) zdecydował się na zakończenie współpracy z trenerem Ryszardem Wieczorkiem i zakontraktował Bogdana Zająca. Debiut nie był udany, porażka z Garbarnią Kraków 1:3, za to w ostatniej kolejce przyszło przełamie i KKS pokonał u siebie Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0. Mimo dopiero 11. pozycji w tabeli, strata do Chojniczanki wynosi tylko 5 punktów.

Dotychczasowa historia starć ogranicza się do ligowych meczów z poprzedniego sezonu. Oba mecze wygrała Chojniczanka Chojnice, u siebie 3:0 i w Kaliszu 2:0.

Oba zespoły nie mają dobrych wspomnieć związanymi z barażami w poprzednim sezonie, ponieważ obie ekipy musiały uznać wyższość Skry Częstochowa. Chojniczanka przegrała w półfinale 0:1, a KKS w finale 0:3. Dlatego przed startem obecnych rozgrywek przypuszczano, że tym razem te drużyny zrobią wszystko, żeby wywalczyć bezpośredni awans. Klub z Pomorza stopniowo oddala się od czołowej dwójki, a zawodnicy z Kalisza znajdują się nawet w dolnej połowie tabeli. Kto w piątkowy wieczór zgarnie komplet punktów? Początek rywalizacji w Chojnicach o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Grobelny, Mikołajczyk – Mazek, Cegiełka, Karbowy – Wolsztyński, Mikołajczak – Skrzypczak.

Rezerwowi: Lewandowski – Czajkowski, Bartosiak, van Huffel, Trojanowski, Kasperowicz, Olszewski, Klichowicz, Pląskowski

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Gawlik, Mączyński, Majewski, Borecki, Łuszkiewicz, Wysokiński, Kendzia, Zawistowski, Kamiński, Giel.

Rezerwowi: Czajor – Waleńcik, Kaszuba Maćczak, Staszak, Putno, Smajdor, Stolc, Koczy

Sędziowie: Mariusz Korpalski – Dariusz Ignatowski, Wiktor Wątroba – Damian Dorn.

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach, gdzie za około 25 minut rozpocznie się mecz Chojniczanki z KKS–em Kalisz. Piłkarze właśnie się rozgrzewają, a pierwsi kibice już pojawili się na trybunach. Nie brakuje również fanów gości.

1

1
    Strata Wysokińskiego na połowie rywali, ale KKS szybko zaatakować pressingiem.

2
    Dośrodkowanie Majewskiego już zza linii końcowej boiska.

3
    Byrtek ruszył z piłką przez środek boiska i został sfaulowany przez Giela.

3
    Rzut wolny dla Chojniczanki na prawej stronie po faulu na Mazku.

4
    Trochę kombinacji przy tym rzucie wolnym, ale piłka w rękach Krakowiaka.

5
    Płaska centra Giela do Wysokińskiego, piłka zakręciła się w nogach Grobelnego, ale ostatecznie Broda opanował sytuację.

6
    Mikołajczyk mocno wrzucił w kierunku Skrzypczaka, jednak jeden ze stoperów strącił futbolówkę.

6
    Rzut rożny dla KKS–u Kalisz po zablokowanym uderzeniu Giela.

7
    Wolsztyński oddalił zagrożenie, ale nadal goście w natarciu.

8
    Gospodarze przejęli piłkę na własnej połowie, ale zagranie po linii Grolika do Mazka wyraźnie za mocne.

9
    Centrę Kamińskiego z lewej strony zablokował Byrtek.

10
    Łuszkiewicz nieprzepisowo zatrzymany przez Skrzypczaka.

11
    Głęboka centra Zawistowskiego do Kamińskiego, ale drugi z zawodników gości nie doskoczył do tej piłki.

12
    Rzut wolny dla KKS–u na lewej stronie boiska.

13
    Broda spokojnie wyłapał dośrodkowanie.

13
    Skrzypczak niedokładnie przyjął futbolówkę i stracił ją na rzecz Gawlika.

15
    Przewinienie Łuszkiewicza na Mikołajczaku. Do bramki Krakowiaka około trzydzieści pięć metrów.

17
    Strata Chojniczanki na połowie rywali. Majewski zdecydował się na samotny rajd przez czterdzieści metrów. W bocznym sektorze boiska wślizgiem zatrzymał go Byrtek.

18
    Tym razem to Chojniczanka wyszła z kontrą. Karbowy wygrał pojedynek z Wysokińskim, przez co zawodnik gości pociągnął rywala za koszulkę. Żółta kartka za ten faul taktyczny.

19
    Zupełnie nieudana centra Mikołajczyka z lewego skrzydła.

20
    Mocne dośrodkowanie Zawistowskiego do Majewskiego. Strzał głową drugiego z piłkarzy KKS–u z małymi problemami wyłapał Broda.

21
    Rzut rożny dla Chojniczanki po interwencji przy centrze Karbowego.

21
    Cegiełka oddał strzał na bramkę Krakowiaka. Piłka odbiła się od piłkarzy gości i dość szczęśliwie trafiła do stojącego na trzecim metrze Skrzypczaka. Jednak ten niedokładnie dostawił nogę i trącił futbolówkę obok słupka!

23
    Kamiński pokazał się na lewej stronie, ale najpierw nie był w stanie wyprzedzić Mazka, a później sfaulował rywala.

24
    Skrzypczak faulowany na własnej połowie przez Gawlika.

25
    Gawlik za długo czekał z podaniem i stracił piłkę na rzecz Grobelnego. Chwilę później w pole karne centrował Mazek, ale trochę niecelnie.

26
    Kolejna centra Zawistowskiego z prawej flanki i po raz kolejny żaden z zawodników gości nie może zamknąć akcji.

28
    Gol dla Chojniczanki!
    Ależ uderzenie MATEUSZA CEGIEŁKI! Trójkowa wymiana podań na prawej stronie, w której brali udział Mazek, Wolsztyński i Mikołajczak. Ten ostatni wycofał piłkę na dwudziesty metr, gdzie młodzieżowy pomocnik popisał się technicznym uderzeniem bez przyjęcia na dalszy słupek!

30
    Chojniczanka blisko bramki samobójczej! Byrtek chciał strącić głową dośrodkowanie z lewej strony, ale piłka zmierzała do bramki. Broda musiał się nieźle wyciągnąć!

31
    Zabójcza kontra w wykonaniu gospodarzy! Karbowy dostał podanie w głębi pola i zdecydował się na rajd przez kilkanaście metrów. Gdy nie znalazł sobie miejsca na oddanie strzału, podciął futbolówkę nad linią obrony KKS–u. TOMASZ MIKOŁAJCZAK przyjął piłkę i strącił ją obok wybiegającego Krakowiaka!

34
    KKS próbuje odrobić straty, prostopadłe podanie do Majewskiego. Strzał wybroniony przez Brodę. Rzut rożny dla gości.

35
    Giel zatrzymał Mikołajczaka, który próbował wyprowadzić kontratak. Napastnik KKS–u ukarany żółtą kartką.

37
    KKS próbuje zbudować atak pozycyjny, jednak nie może znaleźć miejsca na posłanie piłki prostopadłej.

38
    Kiks Grolika przy wybiciu piłki, ale goście nie wychodzą z szybkim atakiem.

39
    Kamiński sfaulowany przez Byrtka na lewej stronie boiska.

40
    Niecelne uderzenie głową po centrze z rzutu rożnego dla gości.

41
    Niedokładne zagranie Grobelnego na własnej połowie mógł wykorzystać Majewski. Mocny strzał na bliższy słupek efektownie wybronił Broda!

43
    Grolik z żółtą kartką na koncie po faulu na Kamińskim na skrzydle.

43
    Zagranie ręką Majewskiego w polu karnym Brody.

44
    Zaostrzyło nam się spotkanie. Teraz żółty kartonik zobaczył Kamiński za spóźniony wślizg przy próbie zatrzymania Mazka.

45

Do przerwy Chojniczanka Chojnice prowadzi z KKS–em Kalisz 2:0 po trafieniach Mateusza Cegiełki i Tomasza Mikołajczaka. Mimo takiego wyniku spotkanie jest nawet wyrównane, choć okazji strzeleckich mogło być więcej. Obie ekipy próbują swoich sił na skrzydłach i głównie tam dzieje się najwięcej. Mamy nadzieję, że po przerwie będzie działo się więcej.

46

46
    Rzut rożny dla Chojniczanki, centra na dalszy słupek do Skrzypczaka. Strzał głową napastnika gospodarzy obronił Krakowiak!

47
    Mikołajczak efektownie minął rywala w polu karnym, ale za lekko podał do Wolsztyńskiego.

49
    Goście wyszli z szybkim atakiem, ale akcja prawą stroną została zatrzymana przez stoperów Chojniczanki.

49
    Centra Wolsztyńskiego z prawej flanki, ale prosto w ręce Krakowiaka.

51
    Rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym uderzeniu Mikołajczyka.

53
    Goście mogli zdobyć gola kontaktowego. Niewielkie zamieszanie w polu karnym Brody, do uderzenia z woleja złożył się Borecki, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

55
    KKS rzucił się do ataku, kolejny rzut rożny dla gości.

55
    Gol dla KKS-u!
    Na to zanosiło się od początku drugiej połowy! Goście wrzucili wyższy bieg i teraz złapali kontakt! Centra na bliższy słupek i mocny strzał głową PIOTRA GIELA!

57
    Goście z Kalisza nadal w natarciu, teraz atakują prawą stroną boiska.

59
    Wysokiński pokusił się o uderzenie z powietrza na około dziesiątym metrze. Piłka wylądowała w rękach Brody.

60
    Chojniczanka próbowała odpowiedzieć. Zablokowane uderzenie Karbowego.

60
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Wolsztyński, na boisku pojawia się van Huffel.

61
    Rzut wolny dla gości po faulu van Huffelu na trzydziestym metrze.

62
    Kolejne mocne uderzenie Karbowego z daleka i ponownie obok bramki.

64
    KKS nie odpuszcza, znów rzut rożny i kolejne poszukiwanie Giela. Tym razem zatrzymali go obrońcy Chojniczanki.

66
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Kendzia, na boisku pojawia się Maćczak.
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Majewski, na boisku pojawia się Kaszuba.

67
    Minimalnie niecelna wrzutka Kamińskiego z lewej flanki.

69
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mazek, na boisku pojawia się Klichowicz.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Bartosiak.

71
    Maćczak ucierpiał w starciu z jednym z obrońców Chojniczanki. Na szczęście po kilku chwilach zawodnik KKS–u wrócił do gry.

74
    Uderzenie Giela z ostrego kąta nogą wybronił Broda!

75
    Znów w przerwa w grze. W walce o górną piłkę pod bramką Brody ucierpiał Grolik.

76
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Koczy.

77
    Grolik po raz drugi skarży się na uraz, być może konieczna będzie zmiana.

78
    Chojniczanka wyszła z atakiem, pierwszym od dłuższego czasu. Centra Grobelnego już zza linii końcowej.

80
    Niecelnie podanie Zawistowskiego w kierunku Boreckiego.

81
    Rzut rożny dla KKS–u po akcji lewą stroną boiska.

82
    Wysokiński ruszył z dobitką po zamieszaniu pod bramką Brody. Sędzia dopatrzył się faulu zawodnika gości na Cegiełce.

84
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Putno.

85
    Klichowicz próbował ruszyć skrzydłem po przejęciu piłki, ale zatrzymał go Koczy.

87
    Grobelny faulował Boreckiego na dwudziestym piątym metrze.

88
    W dodatku zawodnik Chojniczanki ukarany żółtą kartką.

89
    Strzał Kaszuby prosto w mur. Z dobitką ruszył Putno, ale posłał piłkę obok słupka.

90
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Grobelny, na boisku pojawia się Olszewski.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Karbowy, na boisku pojawia się Czajkowski.

90
    Sześć minut doliczonych do podstawowego czasu gry.

90+2
    Dośrodkowanie Boreckiego z rzutu wolnego. Jeden z zawodników trącił piłkę na dalszy słupek, ale zabrakło wykończenia akcji.

90+4
    KKS atakuje prawą stroną, jednak Czajkowski zachował czujność w defensywie.

90+5
    Gospodarze próbowali wyjść z kontratakiem, ale Grolik przegrał pojedynek siłowy na skrzydle.

90+6
    Goście zamknęli Chojniczankę na jej połowie boiska.

90+6
    Wybicie jednego z defensorów do Klichowicza, który był faulowany.

90+6

Chojniczanka Chojnice ostatecznie wygrywa z KKS–em Kalisz, ale goście wręcz zdominowali drugą część spotkania. Jednak zdołali tylko strzelić jedną bramkę za sprawą Piotra Giela. Ataki skrzydłami, akcje Daniela Kamińskiego czy Nikodema Zawistowskiego nie docierały do celu przez dobrze grającą defensywę Chojniczanki. To na tyle z Chojnic, dziękujemy za uwagę. (19:55:50)