Cracovia – Górnik Ł. 0:2 (koniec) | Wisła Pł. – Legia 1:0 (koniec) | Górnik Z. – Pogoń 2:2 (koniec)
Wisła Płock
1:0 (1:0)
Legia Warszawa
Niedziela 12.12.2021, 15:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 18. kolejka

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (17:05:53)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały na bramkę: 2:6. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:3. Faule: 18:15.

Druga połowa nie przyniosła nam wielu emocji. Legia chciała atakować, ale nie za bardzo wiedziała jak. Wisła miała niezłe pierwsze minuty po przerwie, ale potem stwierdziła, że da pograć w piłkę rywalom bo Ci i tak nic nie wymyślą. I w sumie miała rację.

90+4

90+3
    Strzał sprzed pola karnego na wiwat Skibiciego. Być może w rugby byłyby punkty.

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: schodzi Fryderyk Gerbowski, na boisku pojawia się Radosław Cielemięcki.

90
    Cztery minuty doliczone.

89
    Kartka dla Hołowni za faul taktyczny. Faulował biegnącego z piłką do kontry Rasaka.

87
    Kolejny rzut wolny dla przyjezdnych. Josue decyduje się na strzał, piłka odbija się od muru i leci nad bramką.

86
    Akcja lewym skrzydłem przyjezdnych. Dośrodkowanie Ribeiro za mocne. Ma jeszcze piłkę Legia.

84
    Wolny dla Legii na prawej stronie. Centra Josue, piłka wybita przez obrońcę Wisły. Znów po chwili centruje Josue, uderza teraz głową Pekhart, ale obok bramki.

82
    Kolejne nieudane dośrodkowanie kończy akcję gości. Nie widać innego pomysłu na grę u legionistów a ten w ogóle się nie sprawdza.

80
    Rzut wolny na lewej flance gości. Kolejna nieudana wrzutka i przejęcie piłki przez Wisłę.

78
    Spalony na prawej flance Gerbowskiego.

76
    Rożny dla gości. Po centrze wybijają piłkę miejscowi. Raz jeszcze wrzuca po chwili Josue i efekt ten sam.

75
    Posiadanie piłki: 45%-55%.

Jarosław Kowalski

Gole: 38. Szwoch

Kartki:   15. Szwoch (PLO), 57. Wolski (PLO) – 31. M. Johansson (LEG), 55. Slisz (LEG), 70. Pekhart (LEG), 89. Hołownia (LEG)

Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:3. Foule: 18:15.
    Wisła Płock: Kamiński – Tomasik, Rzeźniczak, Michalski – Wolski (68. Warchoł), Rasak, Jorginho (68. Lesniak), Szwoch – Vallo, Sekulski (73. Tuszyński), Gerbowski (90+2. Cielemięcki).
    Zmiany: Węglarz – Obradović, Cielemięcki, Tuszyński, Lesniak, M. Kolar, Zbozień, Walczak, Warchoł.

Legia Warszawa: Boruc – M. Johansson, Hołownia, Nawrocki, Y. Ribeiro – Josue, Slisz (59. Martins) – Emreli (74. Skibicki), R. Lopes (59. Włodarczyk), Muci (46. Luquinhas) – Pekhart.
    Zmiany: Tobiasz – Martins, Charatin, Çelhaka, Skibicki, Włodarczyk, Luquinhas, Ciepiela, Noiszewski.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)