Jagiellonia – Cracovia 0:0 (koniec) | Śląsk – Piast 1:3 (koniec) | Termalica – Legia 0:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:3 (1:3)
Piast Gliwice
Sobota 19.02.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 22. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:23:51)

Posiadanie piłki: 57% : 43%.
    Strzały na bramkę: 3:3.
    Strzały niecelne: 3:3.
    Rzuty rożne: 4:1.
    Spalone: 3:4.
    Faule: 9:13.

Piast Gliwice zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 ze Śląskiem Wrocław w pierwszej połowie spotkania. Pierwszego gola dla przyjezdnych strzelił Damian Kądzior, a później było trafienie samobójcze Patryka Janasika, a także efektowna akcja indywidualna Kamila Wilczka.

90+4

90+3
    Alberto Toril napomniany żółtą kartką za przewinienie na Diego Verdasce.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Groźnie wyglądające zderzenie, ale obaj piłkarze dają do zrozumienia sędziemu, że za moment pozbierają się z boiska i będą przygotowani do kontynuowania rywalizacji.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

82
    Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

80
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale żadnemu zawodnikowi Piasta Gliwice nie udało się tym razem skierować futbolówki do bramki Michała Szromnika.

77
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

75
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Marcel Zylla, na boisku pojawia się Victor Garcia.

74
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Kamil Wilczek, na boisku pojawia się Alberto Toril.

72
    Interwencja Frantiska Placha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oraz uderzeniu Roberta Picha.

70
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

67
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Michał Kaput.

67
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

65
    Karygodne zachowanie Śląska Wrocław na własnej połowie boiska. Tym razem Kamil Wilczek zakończył rajd w kierunku bramki Frantiska Placha niedokładnym strzałem.

Gole: 25. Piasecki (kar.) – 16. Kądzior, 35. Janasik (sam.), 45. Wilczek

Kartki:   18. Golla (SLA), 29. Grétarsson (SLA) – 23. Wilczek (PIA), 26. Huk (PIA), 90+3. Toril (PIA)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 3:4. Foule: 9:13.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Verdasca, Golla (46. Pich), Grétarsson – Janasik (46. Iskra), Mączyński (C), Lewkot, Jastrzembski (67. Łyszczarz) – Zylla (75. Garcia), Schwarz – Piasecki (57. Quintana).
    Zmiany: Putnocky – Iskra, Sobota, Pich, Olsen, M. Tamás, Garcia, Quintana, Łyszczarz.

Trener: Jacek Magiera

Piast Gliwice: Plach – Huk, J. Czerwiński (C), Mosór – Konczkowski, Hateley, Chrapek (67. Kaput), Holúbek – Kądzior, Sappinen (46. Pyrka) – Wilczek (74. Toril).
    Zmiany: Szymański – Toril, Winciersz, Ameyaw, Kaput, Reiner, Pyrka, Kostadinow, Katranis.

Trener: Waldemar Fornalik

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)