Jagiellonia – Warta 1:1 (koniec) | Radomiak – Lechia 2:0 (koniec) | Śląsk – Zagłębie L. 0:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 27.02.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Protokół meczowy:

Śląsk Wrocław: Szromnik – Verdasca, Golla, Stiglec – Janasik, Mączyński, Olsen, Jastrzembski – Pich, Sobota – Expósito.
    Rezerwowi: Putnocky – Grétarsson, Bergier, Iskra, Garcia, Schwarz, Łyszczarz, Zylla, Quintana.

Zagłębie Lubin: Bieszczad – Chodyna, Kopacz, Balić, Bartolewski, Šćekić, Hinokio, Łakomy, Szysz, Daniel, Doležal.
    Rezerwowi: Burić – Wójcicki, Ławniczak, Kłudka, Żubrowski, Poręba, Żivec, Sławiński, Podliński..

1

1
    Od pierwszego gwizdka z trybun niosą się "pozdrowienia" dla Putina.

2
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami lubinianie.

4
    Korner wywalczyli gospodarze.

6
    Spokojny początek spotkania. Nieco agresywniej nastawieni wydają się być goście.

7
    Kopacz pewnie wybija piłkę po dośrodkowaniu Jastrzembskiego z lewego skrzydła.

8
    Jeszcze jeden korner dla wrocławian.

9
    Było groźnie! Dopadł do piłki na czternastym metrze Golla, ale mocnym uderzeniem przeniósł ją nad poprzeczką!
    9. Wojciech Golla (SLA)

11
    Kolejna akcja Śląska, ale tym razem nie udało się jej zakończyć strzałem.

12
    Na spalonym złapany Daniel.

13
    Dość łatwo stracili piłkę na połowie rywali miejscowi. Od autu Zagłębie.

15
    Faulował Szysz w ofensywie i akcja Miedziowych została przerwana przez arbitra.

17
    Długo wymieniają się teraz podaniami wrocławianie.

18
    Uderzenie Picha przyblokowane i ostatecznie wyłapuje piłkę Bieszczad.

19
    Raz jeszcze raz Pich. Tym razem głową i niecelnie.

20
    Mamy przerwę w grze spowodowaną rozpaleniem pirotechniki.

22
    Niecelne uderzenie Picha zza pola karnego. Od bramki wznowi grę golkiper Zagłębia.

24
    Nieco spokojniejszy fragment tego spotkania.

25
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Jastrzembskiego z prawego skrzydła i bez problemów przechwycił futbolówkę bramkarz Miedziowych.

26
    Rośnie przewaga Śląska. Rywale są obecnie zamknięci w okolicach własnego pola karnego.

29
    Rzut wolny dla gospodarzy w środkowej strefie boiska.

30
    Trzydzieści minut gry za nami. Niewiele jak na razie dzieje się w derbach Dolnego Śląska.

31
    Nieźle zapowiadała się akcja Zagłębia. Ostatecznie nieco zwolnił jej tempo Daniel, następnie oddał strzał. Był rykoszet i będzie korner dla gości.

32
    Znów gorąco pod bramką Śląska! Podanie za plecy obrońców otrzymał Chodyna, ale z ostrego kąta posłał piłkę ponad bramką!
    32. Kacper Chodyna (ZAG)

34
    Rozkręca się nam ten mecz! Teraz zablokowane uderzenia Picha oraz Soboty.

35
    Ależ zepsuł teraz Exposito. Miał dużo czasu i miejsca, ale niepotrzebnie wdał się w drybling.

36
    Mocne uderzenie Soboty z większej odległości, ale w sam środek bramki i prosto w objęcia dobrze ustawionego Bieszczada.

37
    Na ofsajdzie złapany Daniel.

38
    Niezła centra Olsena z rzutu rożnego, ale pewnie oddalają zagrożenie defensorzy Zagłębia.

39
    Exposito ostro potraktowany przez Balicia i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięga po kartkę.

41
    Chwila oddechu teraz dla ekipy z Lubina.

42
    Zamieszanie przed polem karnym Śląska. Ostatecznie zdołał oddać strzał Scekić, ale bardzo nieudany.

44
    Jedną z ostatnich akcji przed przerwą budują zawodnicy Piotra Stokowca.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+1

Do przerwy bez goli we Wrocławiu. Trzeba jednak przyznać, że nawet dobrze ogląda się te derby. Miejmy nadzieję, że zostanie to potwierdzone golami po zmianie stron. Zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Zablokowane dośrodkowanie Jastrzembskiego i korner dla Śląska.

50
    Nieźle rozpoczęli drugą połowę zawodnicy Jacka Magiery. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

52
    Na własnej połowie przy piłce przyjezdni.

54
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

55
    Pewna interwencja Bieszczada po strzale Picha z dystansu.

56
    Jedna z nielicznych akcji Zagłębia po zmianie stron zakończona niedokladnym zagraniem Daniela.

57
    Zablokowane uderzenie Scekicia z woleja. Będzie jeszcze rzut rożny dla Miedziowych.

60
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, na boisku pojawia się Marcel Zylla.

61
    Godzina gry za nami. Cały czas czekamy na premierowe trafienie.

62
    Ładna wrzutka w pole karne Zagłębia! Zgrał piłkę Exposito, ale niecelnie strzelał Pich.

64
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska Miedziowi.

65
    Lepszy fragment spotkania w wykonaniu Zagłębia.

67
    Zrobił się kocioł w polu karnym gości, ale ostatecznie nie musiał interweniować Bieszczad.

68
    Minimalnie niecelne uderzenie Szysza z dystansu!

69
    Ależ było blisko! Niesamowita akcja, rozklepana defensywa Śląska, ale z najbliższej odległości spudłował Doleżal!
    69. Pudło Dolezala:

70
    Udanie w defensywie Golla.

71
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Łakomy, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Martin Doležal, na boisku pojawia się Karol Podliński.

73
    Chyba już po raz trzeci złapany na spalonym Daniel.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy którejś z drużyn uda się strzelić zwycięskiego gola?

77
    Nie trafił w piłkę Daniel po płaskim zagraniu Podlińskiego z prawego skrzydła.

78
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Waldemar Sobota, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

79
    Zupełnie nieudane uderzenie Podlińskiego z okolic dwudziestego metra.

81
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Erik Daniel, na boisku pojawia się Sasa Żivec.

82
    Techniczne, ale niecelne uderzenie Exposito.

84
    Jakiegoś urazu doznał Bartolewski i najprawdopodobniej nie będzie w stanie kontynuować gry.

85
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Szysza. Nie miał szans na doskoczenie do futbolówki Żivec.

85
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Mateusz Bartolewski, na boisku pojawia się Aleks Ławniczak.

87
    Pewnie lapie piłkę Bieszczad po akcji Śląska.

88
    Pich strzelał z dystansu, ale piłka wylądowała w objęciach golkipera Zagłębia.

90
    Miedziowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

90+1
    O trzy minuty przedłużony został ten mecz!

90+2
    Ruszyli z kontrą wrocławianie, ale Janasik niedokładnie podawał do Zylli.

90+4

Derby Dolnego Śląska na remis! Nie był to najgorszy mecz, ale mimo to możemy być trochę zawiedzeni, że nie padł żaden gol. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (19:25:48)