Termalica – Radomiak 1:1 (koniec) | Jagiellonia – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Wisła K. – Piast 2:2 (koniec)
Wisła Kraków
2:2 (1:0)
Piast Gliwice
Niedziela 03.04.2022, 17:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Znamy składy obu drużyn:

Wisła Kraków: Biegański – Matěj Hanousek, Frydrych, Colley, Gruszkowski, Poletanović, Fazlagić, Savić, Fernández Teijeiro, Manu, Ondrášek.
    Rezerwowi: Kieszek – Ring, Sadlok, Hugi, Szota, Kuveljić, Szot, Starzyński, Škvarka.

Piast Gliwice: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Huk, Holúbek, Wilczek, Hateley, Kaput, Pyrka, Kądzior, Kostadinow.
    Rezerwowi: Szymański – Toril, K. Vida, Sappinen, Winciersz, Ameyaw, Konczkowski, Reiner, Katranis..

1

1
    Już pierwsza akcja Wisły. Najpierw strzał Poletanovicia zablokowany, chwilę później spokojnie interweniował Plach.

3
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami gospodarze

4
    Colley najpierw stracił piłkę, a następnie sfaulował przeciwnika. Żółta kartka!

7
    Rzut wolny dla Wisły w środku pola.

8
    Z trudnej pozycji groźnie uderzał Wilczek, ale nie dał się zaskoczyć Biegański. Korner dla Piasta.

9
    Boleśnie ustrzelony piłką przez Savicia Mosór. Mamy krótką przerwę w grze.

12
    Od wrzutu z autu na połowie rywali gliwiczanie.

13
    Niezły strzał Kądziora, ale nieznacznie pomylił się zawodnik gości.

15
    Niedokładnie w rozegraniu akcji Wiślacy.

16
    Nieudane wykończenie akcji przez gospodarzy i z piątego metra wznawia grę Plach.

18
    Faulowany Ondrasek w środkowej strefie boiska.

21
    Kolejna przerwa w grze związana z przewinieniem w środku pola.

22
    Posiadanie piłki 53% – 47%.

23
    Ręką pomagał sobie w opanowywaniu futbolówki Huk i został upomniany żółtą kartką.

25
    Na własnej połowie utrzymują się obecnie przy piłce zawodnicy Jerzego Brzęczka.

27
    Nieco spokojniejszy fragment gry, jeśli chodzi o jakieś okazje podbramkowe.

27
    Zaskakujące uderzenie Fazlagicia, ale strącił piłkę na rzut rożny Plach!

28
    Ależ niewiele brakowało! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową w poprzeczkę strzelił Frydrych!

29
    Niezbyt udana wrzutka w pole karne Piasta i spokojnie łapie piłkę golkiper gości.

31
    Frydrych pewnie wybija piłkę po wrzutce Pyrki.

31
    Gol dla Wisły!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Znakomita kontra wyprowadzona przez Manu. Rykoszet po jego strzale i płłka trafiła do STEFANA SAVICIA, który pewnie skierował ją do bramki!
    31. Stefan SAVIĆ - 1:0

33
    Hateley blokuje strzał na własną bramkę po kolejnej akcji Białej Gwiazdy.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na trafienie Wisły przyjezdni.

37
    Wymieniaj,ą się między sobą podaniami zawodnicy z Krakowa.

38
    Ależ pecha mają miejscowi! Ładna akcja Wisły zakończona płaskim strzałem Manu z czternastu metrów w słupek!

40
    Przerwana akcja Piasta i z kontrą ruszają gospodarze.

41
    Niesamowite! Kontratak zakończony strzałem głową Ondraska w... słupek! Mocna przewaga Wisły Kraków.

44
    W czysty sposó powstrzymywany szarżujący Ondrasek.

45
    To się nie dzieje! Strzał Manu i Plach sparował piłkę na poprzeczkę!

45

Ani minuty nie doliczył do pierwszej połowy arbiter. Jak na razie Wisła prowadzi z Piastem 1:0 po golu Savicia. Warto jednak dodać, ze krakowianie dodatkowo dwukrotnie obili słupek i tyle samo poprzeczkę.

Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Tihomir Kostadinow, na boisku pojawia się Rauno Sappinen.
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Jakub Holúbek, na boisku pojawia się Alexandros Katranis.

46
    Mocno zaczynają gospodarze. Dośrodkowanie na głowę Ondraska, ale uderzenie nieudane.

47
    Fernandez faulowany przez Kaputa.

49
    Nieudanie w ofensywie Sappinen. Z piątego metra wznowi grę Biegański.

50
    Rzut karny dla Piasta! Biegański rzucił się pod nogi Sappinena, ale nie zdołał dotknąć piłki!
    50. Faul Biegańskiego:

51
    Gol dla Piasta!
    Doprowadzają do wyrównania goście! KAMIL WILCZEK uderzył płasko, bardzo blisko słupka i Biegański mimo rzucenia się w dobrą stronę nie sięgnął piłki!
    51. Kamil WILCZEK - 1:1

53
    Efektownie poklepali teraz krakowianie, ale nic z tego nie wyszło.

54
    Łatwo stracili piłkę na połowie rywali Wiślacy.

55
    Przewracany na połowie gospodarzy Kądzior.

56
    Udana interwencja Biegańskiego po strzale Mosóra!

57
    Jak to nie wpadło?! Idealne zagranie na piąty metr do KAMILA WILCZKA, który jednak nie trafił w piłkę!
    57. Znakomita okazja Wilczka!

59
    Faul Frydrycha na Kądziorze blisko własnego pola karnego. Za moment może być bardzo groźnie pod bramką Wisły!

60
    Strzał Hateleya, piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny.

61
    Gliwiczanie na prowadzenie! Zamieszanie w polu karnym, po chwili miękka wrzutka Czerwińskiego i Biegański po raz drugi pokonany przez KAMILA WILCZKA!
    61. Kamil WILCZEK - 1:2

62
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Stefan Savić, na boisku pojawia się Dor Hugi.

64
    Korner dla Wisły.

65
    Znów groźnie po strzale głową Frydrycha! Tym razem piłka przeniesiona niewiele ponad poprzeczką.

66
    Na spalonym złapany jeden z zawodników Piasta.

68
    Ruszyli do przodu zawodnicy Jerzego Brzeczką, ale obecnie mają problem ze stworzeniem sobie okazji do strzału.

70
    Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy Wisła zdoła odpowiedzieć na trafienia gliwiczan?

70
    Wyraźne przewinienie Czerwińskiego i w pełni zasłużona żółta kartka.

71
    No i jest remis! Mocny strzał Fernandeza z rzutu wolnego. Piłki odbił przed siebie Plach, doskoczył do niej DOR HUGI i nie dał szans golkiperowi rywali!
    71. Dor HUGI - 2:2

72
    Chcą pójść za ciosem Wiślacy. Udanie w defensywie Czerwiński.

73
    Świetna interwencja Biegańskiego po strzale z woleja Sappinena!

75
    12 007 kibiców ogląda ten mecz z trybun.

77
    Zdecydowanie częściej utrzymują się w ostatnich minutach przy piłce gospodarze.

79
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michał Kaput, na boisku pojawia się Constantin Reiner.

80
    Nieco spokojniejszy fragment tego spotkania. Liczymy na emocje w końcówce!

82
    Niecelne uderzenie Gruszkowskiego zza pola karnego.

83
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Arkadiusz Pyrka, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

84
    Mogło być 3:2 dla Wisły! Płaskie zagranie Hugiego na piąty metr i niewiele brakowało, a Reiner wpakowałby piłkę do własnej bramki! Ostatecznie futbolówkę złapał Plach.

85
    Mamy przerwę w grze związaną z jakimś urazem Kądziora.

87
    Przy piłce utrzymują się krakowianie.

87
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Damian Kądzior, na boisku pojawia się Kristopher Vida.

89
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Enis Fazlagić, na boisku pojawia się Michal Škvarka.

90
    Obiecująco zapowiadała się akcja Wisły, ale Manu zagrał nie w tempo i gliwiczanie zdążyli wrócić do defensywy.

90+1
    Trzy minuty doliczył arbiter.

90+2
    Zbyt powolnie rozgrywają teraz piłkę w środku pola gospodarze.

Faule: 12:9.

Szalony mecz w Krakowie dobiegł końca! Ostatecznie Wisła Kraków dzieli się punktami z Piastem Gliwice po remisie 2:2. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (19:23:39)

Gole: 31. Savić, 71. Hugi – 51. Wilczek (kar.), 61. Wilczek

Kartki:   4. Colley (WIS) – 23. Huk (PIA), 70. J. Czerwiński (PIA)

Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 11:7. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:2. Foule: 12:9.
    Wisła Kraków: Biegański – Matěj Hanousek, Frydrych, Colley, Gruszkowski, Poletanović, Fazlagić (89. Škvarka), Savić (62. Hugi), Fernández Teijeiro, Manu, Ondrášek.
    Zmiany: Kieszek – Ring, Sadlok, Hugi, Szota, Kuveljić, Szot, Starzyński, Škvarka.

Piast Gliwice: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Huk, Holúbek (46. Katranis), Wilczek, Hateley, Kaput (79. Reiner), Pyrka (83. Konczkowski), Kądzior (87. K. Vida), Kostadinow (46. Sappinen).
    Zmiany: Szymański – Toril, K. Vida, Sappinen, Winciersz, Ameyaw, Konczkowski, Reiner, Katranis.