Jagiellonia – Śląsk 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 2:2 (koniec) | Stal M. – Legia 2:1 (koniec)
Stal Mielec
2:1 (2:1)
Legia Warszawa
Sobota 30.04.2022, 20:00 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 31. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Przygotowania Legii

Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego, sobotniego meczu w PKO Ekstraklasie. Stal Mielec zmierzy się w nim z Legią Warszawa. Początek rywalizacji o godzinie 20.
    Ustawienie Stali Mielec
    Zestawienie Legii Warszawa

Stal Mielec: Strączek – Čorbadžijski, Matras, Flis – Ma. Żyro, Kasperkiewicz, Domański, Getinger (C) – Sitek, Zawada, Tomasiewicz.
    Rezerwowi: Primel – Granlund, Urbańczyk, Kłos, Maj, Budziński, Wrzesiński, Wawszczyk, Steczyk.
    Trener: Adam Majewski

Legia Warszawa: Strebinger – Johansson, Jędrzejczyk (C), Charatin, Abu Hanna – Slisz, Sokołowski – Wszołek, Josue, Rosołek – Lopes.
    Rezerwowi: Kikolski – Pekhart, Çelhaka, Muci, Grudziński, Włodarczyk, Kapustka, Verbič, Strzałek.
    Trener: Aleksandar Vuković

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

1

2
    Przyglądamy się pierwszym atakom zaproponowanym przez jedenastki w tym meczu.

5
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN GETINGER.

Świetne zachowanie kapitana Stali Mielec. Piłka kopnięta z rzutu rożnego przez Krystiana Getinger zaliczyła lądowanie w bramce Legii Warszawa. Gąszcz zawodników obu drużyn w szoku!
    5. Krystian GETINGER - 1:0

7
    Legia Warszawa musi wcześnie organizować się do odrabiania straty do przeciwnika.

9
    Stal Mielec pozostaje w natarciu w kierunku bramki strzeżonej przez Richarda Strebingera. Podopieczni Aleksandara Vukovicia jakby nieobecni na Podkarpaciu, co może mieć za chwilę jeszcze smutniejsze dla nich konsekwencje.

11
    Legioniści próbują opanować nieprzyjemną dla siebie sytuację na boisku.

13
    Na razie żadna akcja stołecznego zespołu nie stanowiła dużego niebezpieczeństwa dla ustawionego w bramce gospodarzy Rafała Strączka.

16
    Zabrakło zawodnika zdolnego do wykończenia wrzutki Josue dokładnym uderzeniem na bramkę Rafała Strączka.

18
    Uderzenie Rafaela Lopesa zatrzymało się na słupku w bramce Stali Mielec, ale nawet w razie dokładniejszego uderzenia, nie byłoby gola z powodu spalonego!

20
    Coraz więcej zapału do atakowania przejawiają podopieczni Aleksandara Vukovicia.

22
    Co prawda celne uderzenie Macieja Rosołka, ale jego powstrzymanie nie sprawiło dużego problemu Rafałowi Strączkowi.

24
    Mateusz Matras próbował powiększyć prowadzenie Stali Mielec w zamieszaniu po wrzutce z rzutu wolnego, jednak został zablokowany przez podopiecznych Aleksandara Vukovicia.

27
    Maciej Rosołek napomniany żółtą kartką za przewinienie na Marcinie Flisie.

28
    Igor Charatin ustawił się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i nie pozwolił Stali Mielec na kontynuowanie ataku.

30
    Grzegorz Tomasiewicz nie przebił się ze swoim uderzeniem.

30
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki PAWEŁ WSZOŁEK.

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu jest wyrównanie w Mielcu. Absolutnie nie zamierza poddawać się Legia Warszawa. Paweł Wszołek zakończył szybką akcję strzałem na 1:1 po dograniu Macieja Rosołka.
    30. Paweł WSZOŁEK - 1:1

32
    Stal Mielec musi w tych okolicznościach zapomnieć o swoim prowadzeniu.

34
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ KASPERKIEWICZ.

Stal Mielec ponownie na prowadzeniu. Nie potrzebowała dużo czasu, żeby odpowiedzieć na gola strzelonego przez Pawła Wszołka. Arkadiusz Kasperkiewicz główkował na 2:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Domańskiego.
    34. Arkadiusz KASPERKIEWICZ - 2:1

36
    Ciekawie na stadionie Stali Mielec. Oko za oko, ząb za ząb.

37
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

38
    Kolejna niebezpieczna sytuacja dla Legii Warszawa. Richard Strebinger uruchomił podaniem przeciwnika Maksymiliana Sitka, ale później interweniował w sytuacji sam na sam z młodzieżowcem!

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w dynamicznej pierwszej połowie spotkania.

41
    Maciej Rosołek nie poradził sobie w konfrontacji sam na sam z Rafałem Strączkiem, a ponadto był na spalonym w momencie podania.

43
    Piłka zaliczyła lądowanie na górnej siatce w bramce przyjezdnych po brawurowym strzale z dystansu Krystiana Getingera.

45
    Doliczone dwie minuty.

45+1
    Bartosz Slisz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Krystianie Getingerze.

45+2

Pierwsza połowa starcia w Mielcu z trzema uderzeniami do bramki. Stal jest na prowadzeniu 2:1 w rywalizacji z Legią Warszawa dzięki zagraniom Krystiana Getingera oraz Arkadiusza Kasperkiewicza. Legia Warszawa będzie po przerwie martwić się o odrobienie strat do gospodarzy.
    Legia musi gonić przeciwnika
    Stal z przewagą jednego gola

Pozostało oczekiwać na wznowienie gry.

46

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Bartosz Slisz, na boisku pojawia się Bartosz Kapustka.

46
    Rafael Lopes napomniany żółtą kartką za przewinienie w powietrzu na Arkadiuszu Kasperkiewiczu.

47
    Jedna zmiana zaproponowana w przerwie przez szkoleniowca Aleksandara Vukovicia.

48
    Bartosz Kapustka stara się wcześnie zaznaczyć mocnym akcentem swoją obecność na boisku. Były reprezentant Polski próbował uruchomić Rafaela Lopesa podaniem prostopadłym.

49
    Grzegorzowi Tomasiewiczowi nie udało się oddać strzału z bliska do bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

50
    Krótka przerwa w grze przed wykonaniem rzutu wolnego przez Legionistów.

53
    Drużyna ze stolicy Polski w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika.

54
    Tym razem Igor Charatin ustawił się w odpowiednim miejscu boiska i nie pozwolił Oskarowi Zawadzie kontynuować ataku po przechwyceniu piłki przez Maksymiliana Sitka.

55
    Legii Warszawa nie udało się przedostać pod bramkę przeciwnika atakiem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

56
    Bardzo dobre podanie Maksymiliana Sitka do ustawionego w centrum pola karnego Grzegorza Tomasiewicza. Nieczyste uderzenie pomocnika Stali Mielec zostało sparowane przez Richarda Strebingera na korner.

57
    Pozostaje dynamicznie na boisku. Rafaelowi Lopesowi nie udało się oddać uderzenia z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Pawła Wszołka.

59
    Arkadiusz Kasperkiewicz napomniany żółtą kartką za faul na Macieju Rosołku.

61
    Przygotowani do pojawienia się na boisku są kolejni zawodnicy Aleksandara Vukovicia.

62
    z boiska schodzi Rafael Lopes, na boisku pojawia się Tomas Pekhart.

63
    z boiska schodzi Mattias Johansson, na boisku pojawia się Benjamin Verbič.

65
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

66
    Artur Jędrzejczyk nie pozwolił Oskarowi Zawadzie na sprawdzenie strzałem Richarda Strebingera po dośrodkowaniu Krystiana Getingera.

67
    Brakuje dokładnych podań do ustawionego aktualnie na desancie Tomasa Pekharta.

68
    Brawurowe uderzenie ze znacznego dystansu zostało powstrzymane przez Rafała Strączka. Nie zaskoczył go Josue.

68
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Oskar Zawada, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

69
    Podanie do Tomasa Pekharta w pole karne gospodarzy, a ten sprawdził kolejnym płaskim strzałem Rafała Strączka.

70
    Benjamin Verbić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na własnej połowie boiska.

72
    Żadnemu zawodnikowi Stali Mielec nie udało się tym razem oddać uderzenia po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z rzutu rożnego.

73
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

73
    Piłka w bramce Stali Mielec po uderzeniu Tomasa Pekharta w sytuacji sam na sam z Rafałem Strączkiem. Nie ma gola z powodu spalonego Czecha!
    73. Nieuznany gol Tomasa Pekharta

74
    z boiska schodzi Patryk Sokołowski, na boisku pojawia się Ernest Muci.

74
    Tomas Pekhart napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w centrum boiska.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

77
    z boiska schodzi Maksymilian Sitek, na boisku pojawia się Wiktor Kłos.

79
    Przerwa w grze spowodowana problemami zdrowotnymi ostro potraktowanego przez przeciwnika Wiktora Kłosa.

80
    Denerwują się kibice gości.

81
    Kolejne przewinienie poirytowanego przebiegiem meczu Tomasa Pekharta.

82
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

83
    z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Maciej Urbańczyk.

84
    Fajerwerki na trybunach w Mielcu. Chyba to już świętowanie zwycięstwa z mistrzem Polski przybliżającego utrzymanie.

85
    Pozostało gościom zaledwie pięć minut na zapunktowanie na Podkarpaciu.

86
    z boiska schodzi Joel Abu Hanna, na boisku pojawia się Igor Strzałek.

88
    Nie ma licznych sytuacji podbramkowych dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia w końcówce spotkania.

89
    Teraz niebezpiecznie dla gospodarzy, ale interweniował w ostatnim momencie Mateusz Matras.

90
    Doliczone cztery minuty.

90+2
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

90+4

Stal Mielec odniosła ważne zwycięstwo, które jest milowym krokiem w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie. Gospodarze pokonali 2:1 Legię Warszawa dzięki zagraniom Krystiana Getingera oraz Arkadiusza Kasperkiewicza. Gości było stać wyłącznie na gola Pawła Wszołka. Po przerwie nie było gola i mimo chęci, licznych sytuacji podbramkowych.

Stal triumfuje

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:55:46)

Gole: 5. Getinger, 34. Kasperkiewicz – 30. Wszołek

Kartki:   59. Kasperkiewicz (SMI) – 27. Rosołek (LEG), 45+1. Slisz (LEG), 46. Lopes (LEG), 70. Verbič (LEG), 74. Pekhart (LEG)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 1:6. Foule: 12:16.
    Stal Mielec: Strączek – Čorbadžijski, Matras, Flis – Ma. Żyro, Kasperkiewicz, Domański, Getinger (C) – Sitek (77. Kłos), Zawada (68. Steczyk), Tomasiewicz (83. Urbańczyk).
    Zmiany: Primel – Granlund, Maj, Budziński, Wrzesiński, Wawszczyk.

Legia Warszawa: Strebinger – Johansson (63. Verbič), Jędrzejczyk (C), Charatin, Abu Hanna (86. Strzałek) – Slisz (46. Kapustka), Sokołowski (74. Muci) – Wszołek, Josue, Rosołek – Lopes (62. Pekhart).
    Zmiany: Kikolski – Çelhaka, Włodarczyk.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)