Lech P. – Raków 1:3 (koniec)
Lech Poznań
1:3 (0:2)
Raków Częstochowa
Poniedziałek 02.05.2022, 16:00 • PGE Narodowy, Warszawa • Fortuna Puchar Polski • Finał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:58:48)

Raków z trofeum

Raków Częstochowa ponownie zdobywcą Fortuna Pucharu Polski. Drużyna Marka Papszuna wygrała na PGE Narodowym z Lechem. Wysoka skuteczność i rozwaga pozwoliły sięgnąć po kolejne trofeum. Na gole Vladislavsa Gutkovskisa, Mateusza Wdowiaka oraz Iviego Lopeza poznaniacy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Joao Amarala.

90+4

90+3
    Zablokowane uderzenie Filipa Marchwińskiego z kilkunastu metrów.

90+2
    Jeszcze szansa na gola kontaktowego Mikaela Ishaka, ale skuteczność nie jest atutem tego zawodnika od początku finału!

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90
    Antonio Milić napomniany żółtą kartkę za ściąganie przeciwnika za koszulkę.
    88. Czerwona kartka

88
    Jakub Arak już poza boiskiem. Szymon Marciniak zamienił napomnienie na wykluczenie po obejrzeniu powtórek faulu Filipa Marchwińskiego.

87
    Jakub Arak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Filipie Marchwińskim.

86
    Podanie z głębi pola w kierunku Joao Amarala. Przyblokowany przez Andrzeja Niewulisa został Portugalczyk, a całe zamieszanie zostało wyjaśnione przez Kacpra Trelowskiego.

85
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Karlstroem, na boisku pojawia się Kwekweskiri.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Ivi Lopez, na boisku pojawia się Arak.

81
    Kolejorz w rozegraniu piłki na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a częstochowianie czekają na możliwość przeprowadzenia kolejnego niebezpiecznego ataku.

80
    Maciej Skorża jeszcze próbuje zmobilizować podopiecznych do walki o odrobienie strat.

79
    Zablokowane uderzenie zza pola karnego Adriela Ba Louy.

78
    z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Marchwiński.
    77. Ivi LOPEZ - 1:3

77
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki IVI LOPEZ.

Ivi Lopez ponownie w pierwszoplanowej roli w meczu Rakowa Częstochowa! Wymiana podań z Franem Tudorem, balans ciałem mylący dla przeciwników i płaskie uderzenie w narożnik bramki z kilkunastu metrów. Drużyna Marka Papszuna na prowadzeniu 3:1 w finale Fortuna Pucharu Polski!

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu w drugiej połowie.

74
    Raków Częstochowa postanowił wymienić kilkanaście podań, jednobramkowa przewaga nie daje spokoju liderowi PKO Ekstraklasy.

73
    z boiska schodzi Kownacki, na boisku pojawia się Ba Loua.

73
    z boiska schodzi Murawski, na boisku pojawia się Tiba.

72
    z boiska schodzi Wdowiak, na boisku pojawia się Niewulis.

72
    z boiska schodzi Gutkovskis, na boisku pojawia się Musiolik.

72
    Marek Papszun przygotował zmienników do wprowadzenia na boisko.
    Tak Lech cieszył się z jak dotąd jedynego gola

69
    Joao Amaral przedzierał się na linii pola karnego przeciwnika. W ostatnim momencie interweniowali częstochowianie.

67
    Wznowienie od bramki Kacpra Trelowskiego.

66
    Nieudane uderzenie Radosława Murawskiego zza pola karnego. Blokowali to z powodzeniem podopieczni Marka Papszuna.

64
    Tym razem niebezpiecznie w polu karnym Rakowa Częstochowa. Podanie Radosława Murawskiego do Mikaela Ishaka, po którego strzale piłka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Kacpra Trelowskiego.

64
    Kolejne dośrodkowanie, tym razem w wykonaniu Frana Tudora, ale odprowadzone wzrokiem przez stłoczonych w centrum pola karnego zawodników obu drużyn.

62
    Michał Skóraś napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na Patryku Kunie.

61
    Zoran Arsenić znalazł się w centrum pola karnego przeciwnika. Jego strącenie głową było nieznacznie niedokładne. Kontrolował to prawdopodobnie Mickey van der Hart.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie Wiktor Długosz sprowokował do popełnienia faulu na skrzydle Dawida Kownackiego.

59
    Jesper Karlstroem nie przymierzył w bramkę przeciwnika uderzeniem zza linii pola karnego.
    Lech złapał kontakt

58
    Mickey Van der Hart odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko po głębokim zagraniu z rzutu wolnego.

57
    Pedro Rebocho napomniany żółtą kartką za przewinienie na Mateuszu Wdowiaku.

56
    Raków Częstochowa stara się uspokoić sytuację na boisku.

54
    Maciej Skorża rozchmurzył się po trafieniu kontaktowym i zachęca swoich podopiecznych do bardziej zdecydowanego natarcia.
    52. Joao AMARAL - 1:2

52
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki JOAO AMARAL.

Lech Poznań złapał kontakt z przeciwnikiem! 1:2! Maciej Skorża wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Joao Amarala, a ten przytomnie strącił piłkę do bramki w zamieszaniu. Wykorzystał on wcześniejsze uderzenie Dawida Kownackiego.

51
    Tomas Petrasek rozprawił się z dośrodkowaniem z lewego skrzydła Pedro Rebocho.

50
    Raków Częstochowa przejął futbolówkę w swoje posiadanie, a czas pracuje przy aktualnym wyniku na jego korzyść.

49
    Poznaniacy ponownie w ataku pozycyjnym, ale efekt taki sam jak przez całe spotkanie na PGE Narodowym.

48
    Tym razem nieudane dośrodkowania wykonane w pole karne Lecha Poznań.

47
    Pierwsza akcja po przerwie zakończona płaskim dośrodkowaniem Wiktora Długosza.

46
    z boiska schodzi Sorescu, na boisku pojawia się Długosz.

46
    z boiska schodzi Pereira, na boisku pojawia się Amaral.

46
    Raków ma czego bronić
    Lech w opałach

Raków Częstochowa na dobrej drodze do zdobycia Fortuna Pucharu Polski. Szybkie, zabójcze kontrataki pozwoliły w pierwszej połowie zdobyć prowadzenie 2:0. Pierwszy cios zadał Lechowi Poznań – Vladislavs Gutkovskis, a drugi Mateusz Wdowiak. Przewaga Kolejorza pod względem posiadania piłki nie przekłada się na uderzenia do bramki Kacpra Trelowskiego.

45+2

45+2
    Jeszcze w doliczonym czasie świetna szansa na trzeciego gola Rakowa Częstochowa. Piłka po podaniu Iviego Lopeza i uderzeniu Deiana Sorescu przeleciała obok bramki Lecha Poznań!

45
    Doliczona minuta.

44
    Deian Sorescu wybił na korner piłkę po zagraniu w centrum pola karnego częstochowian przez Mikaela Ishaka.

43
    Mateusz Wdowiak napomniany żółtą kartką za faul na połowie przeciwnika na Pedro Rebocho.

42
    Lech Poznań wymienia podania na własnej połowie boiska i szuka przestrzeni na przedostanie się pod bramkę Kacpra Trelowskiego.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.
    Raków podwoił prowadzenie

39
    Poznaniacy muszą postawić wszystko na jedną kartę i spróbować strzelić gola kontaktowego jeszcze w pierwszej połowie.

37
    Lech Poznań jest w dużych opałach, dwubramkowa strata.
    36. Mateusz WDOWIAK - 0:2

36
    Strzelcem bramki MATEUSZ WDOWIAK.

Zabójcze są kontrataki Rakowa Częstochowa! 2:0 w Warszawie. Mateusz Wdowiak pokonał Mickeya van der Harta miękkim uderzeniem w sytuacji sam na sam. W idealnym momencie podanie Iviego Lopeza i nie było tam mowy o spalonym.

34
    Podanie do Radosława Murawskiego, a jego uderzenie z linii pola karnego zostało zablokowane przez Frana Tudora. Rykoszet nie zrobił krzywdy zawodnikom Rakowa Częstochowa!

33
    Trochę spokojniej na boisku. Nieustannie na trybunach okrzyki "piłka nożna dla kibiców".

32
    Dobra interwencja Kacpra Trelowskiego na przedpolu.

31
    Na rozpoczęcie kwadransa poprzedzającego przerwę rozegranie Lecha Poznań blisko linii pola karnego przeciwnika. Uderzenie Radosława Murawskiego przeturlało się obok bramki Rakowa Częstochowa.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i jest elektryzująco, dynamicznie. Sportowo na razie jest ciekawie.

29
    Przewinienie Bena Ledermana w kole środkowym boiska.

28
    Lech Poznań nie potrafił przekuć w wyrównanie również rzutu rożnego.

27
    Głośno w mediach tradycyjnych i społecznościowych o połowicznie pustych miejscach przeznaczonych dla kibiców Rakowa Częstochowa i całkowicie pustych Lecha Poznań. Problem z wejściem na boisko kibiców, część z nich nie wchodzi ze względu na zakaz wnoszenia flag sektorowych. Z tego powodu powrót finału do Warszawy przestaje być wielkim świętem.
    Tak formalni goście świętowali prowadzenie

25
    Teraz napór Lecha Poznań, jednak na zakończenie ataku uderzenie ponad poprzeczką Jespera Karlstroema.

24
    Także Joel Pereira nie przekuł rzutu wolnego w gola. Piłka niby przedarła się przez mur, ale tak tam zatańczyła, że ominęła bramkę strzeżoną przez Kacpra Trelowskiego.

23
    Tym razem przewinienie blisko linii pola karnego Rakowa Częstochowa na szarżującym Jakubie Kamińskim.

21
    Tym razem zrobiło się ciepło po płaskim dośrodkowaniu Mikaela Ishaka. Grupa zawodników Rakowa Częstochowa zablokowała składającego się do oddania uderzenia zawodnika.

19
    Mikaelowi Ishakowi nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu Dawida Kownackiego.

19
    Powstrzymana akcja indywidualna Deiana Sorescu na prawej stronie boiska.

18
    Poprawka Joela Pereiry. Tempo wysokie, atakują jedni i drudzy.

17
    Lech Poznań zaatakował tak groźnie jak jeszcze nie zaatakował. Szansa na doprowadzenie do remisu przed Jakubem Kamińskim, ale nie trafił do bramki.

16
    Nie ma gola. Niezłe uderzenie z rzutu wolnego Iviego Lopeza, ale piłka ominęła bramkę Lecha Poznań.

16
    Szansa na gola Rakowa Częstochowa z powodu zagrania ręką broniącego zawodnika Lecha Poznań po strzale Bena Ledermana. Rzut wolny!

15
    Po zablokowanym strzale Deiana Sorescu, od rzutu rożnego częstochowianie.
    13. Ivi Lopez trafił w bramkarza

13
    Rewelacyjna szansa na podwojenie prowadzenia Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu z prawego skrzydła! Ivi Lopez miał trzy metry do bramki, ale swoim strzałem głową trafił prosto w Mickeya van der Harta!

12
    Kolejne dośrodkowania w kierunku bramki Mickeya Van der Harta.

11
    Raków Częstochowa ma sytuację pod kontrolą po zdobyciu prowadzenia przez Vladislavsa Gutkovskisa.

10
    Lech Poznań stara się uspokoić sytuację na boisku i wymienić spokojniejsze podania w centrum pola.

9
    Kolejorz w szoku po falstarcie.

8
    Kolejne celne uderzenie Rakowa Częstochowa, jednak tym razem piłka została zatrzymana przez bramkarza Lecha Poznań.
    6. Vladislavs GUTKOVSKIS - 0:1

6
    Strzelcem bramki VLADISLAVS GUTKOVSKIS.

Raków na prowadzeniu w finale Pucharu Polski! Tak to się rozpoczyna rewelacyjnie dla zespołu z Częstochowy! Podanie na wolne pole do Vladislavsa Gutkovskisa, a ten opanował piłkę, w starciu jeden na jednego z Lubomirem Satką wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Piłka kopnięta prawą stopą trafiła do siatki przy dalszym słupku w bramce Mickeya Van der Harta!

5
    Pierwsze przyspieszenie Rakowa Częstochowa, ale dośrodkowanie z prawej flanki Mateusza Wdowiaka zostało przepuszczone przez obrońców Lecha Poznań.

4
    Wstrzelenia Pedro Rebocha oraz Joela Pereiry w kierunku bramki Kacpra Trelowskiego zostały poskromione przez zawodników Rakowa Częstochowa.

3
    Nieudana akcja Lecha Poznań z wykorzystaniem ustawionego na prawej stronie boiska Michała Skórasia.

2
    Lech Poznań w niebieskich koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Raków Częstochowa w równie tradycyjnych czerwono-niebieskich strojach.

1

Hymn narodowy w Warszawie.
    Obrazki z rozgrzewki
    Coraz bliżej początek walki
    Ostatnie przygotowania

Lech Poznań: Van der Hart – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Murawski, Karlstroem – Skóraś, Kownacki, Kamiński – Ishak.
    Rezerwowi: Bednarek – Douglas, Kędziora, Marchwiński, Amaral, Tiba, Skrzypczak, Kwekweskiri, Ba Loua.
    Trener: Maciej Skorża

Raków Częstochowa: Trelowski – Tudor, Petrasek, Arsenić – Sorecsu, Papanikolau, Lederman, Kun – Wdowiak, Ivi Lopez – Gutkovskis.
    Rezerwowi: Kovacević – Niewulis, Musiolik, Arak, Koczergin, Czyż, Długosz, Cebula, Gwilia.
    Trener: Marek Papszun

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
    Zestawienie Rakowa
    Ustawienie Lecha

Zapraszamy na relację na żywo z finału Fortuna Pucharu Polski. Dojdzie z nim do starcia Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 16.
    Arena czeka na widowisko.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 52. Amaral – 6. Gutkovskis, 36. Wdowiak, 77. Ivi Lopez

Kartki:   57. Rebocho (LPO), 62. Skóraś (LPO), 90. Milić (LPO) – 43. Wdowiak (RAK)   88. Arak (RAK)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 13:5. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 1:0. Foule: 11:12.
    Lech Poznań: Van der Hart – Pereira (46. Amaral), Satka, Milić, Rebocho, Murawski (73. Tiba), Karlstroem (85. Kwekweskiri), Skóraś, Kownacki (73. Ba Loua), Kamiński (78. Marchwiński). Ishak.

Zmiany: Bednarek – Douglas, Kędziora, Marchwiński, Amaral, Tiba, Skrzypczak, Kwekweskiri, Ba Loua.

Raków Częstochowa: Trelowski – Tudor, Petrasek, Arsenić – Sorecsu (46. Długosz), Papanikolau, Lederman, Kun – Wdowiak (72. Niewulis), Ivi Lopez (83. Arak) – Gutkovskis (72. Musiolik).

Zmiany: Kovacević – Niewulis, Musiolik, Arak, Koczergin, Czyż, Długosz, Cebula, Gwilia.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)