Sandecja – Stomil 1:0 (koniec) | Skra – GKS T. 1:0 (koniec)
Skra Częstochowa
1:0 (1:0)
GKS Tychy
Poniedziałek 02.05.2022, 20:00 • GieKSa Arena, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • 31. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    GKS przegrał poprzedni mecz

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi, w którym Skra Częstochowa podejmie GKS Tychy. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 20.
    Ustawienie tyszan
    Jedenastka Skry Częstochowa

Skra Częstochowa: Sujecki – Holik, Mesjasz, Paluszek, Winiarczyk, Sajdak, Baranowicz, Niedbała, Kwietniewski, Napora, Mas.
    Rezerwowi: Hajda – Posmyk, Malec, Nocoń, Pyrdoł, Lukoszek, Szymański, Ropski.
    Trener: Jacek Rokosa

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Żytek, Szymura, Wołkowicz, Paprzycki, Biel, Czyżycki, Wachowiak, Rumin, Malec.
    Rezerwowi: Dana – Piątek, Grzeszczyk, Steblecki, Jaroch, Janiak, Kargulewicz, Kozina, Połap.
    Trener: Jarosław Zadylak

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

1

2
    Przyglądamy się pierwszym atakom w drugim z poniedziałkowych meczów na zapleczu PKO Ekstraklasy.

3
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

5
    GKS Tychy od rzutu wolnego w kole środkowym boiska, a długie podanie zostało przechwycone przez częstochowian.

6
    Trójkolorowi w posiadaniu piłki i prowadzą wymianę podań w celu rozerwania defensywy przeciwnika.

7
    Faul atakującego zawodnika z Tychów w polu karnym przeciwnika.

8
    Akcja przyjezdnych z wykorzystaniem prawego skrzydła. Na razie wyraźna przewaga GKS Tychy pod względem posiadania futbolówki.

10
    Trójkolorowi wznowili grę wrzutem z autu w centrum pola.

11
    Rozegranie Trójkolorowych na własnej części boiska. Ponownie szukają oni miejsca na przedostanie się do bramki Nikodema Sujeckiego.

13
    Wznowienie od bramki przyznane dotychczas bezrobotnemu Konradowi Jałosze.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania. Jak dotąd gospodarze raczej ostrożni, a ataki Trójkolorowych okazują się nieskuteczne.

16
    GKS Tychy zmienił koncepcję i tym razem postanowił wybrać się z atakiem lewą stroną boiska.

17
    Ponownie futbolówka poza boiskiem i zostanie ona wprowadzona do gry wrzutem z autu.

18
    Ponownie akcja podopiecznych Jarosława Zadylaka i Przemysława Pitrego nie została zakończona uderzeniem celnym. Od bramki Nikodem Sujecki.

19
    Jeszcze raz od bramki Nikodem Sujecki.

22
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

26
    Maciej Mas napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

28
    Tym razem skuteczne zachowanie bramkarza na przedpolu. Zawodnik przyjezdnych, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie. Nerwy bywają złymi doradcami.

30
    Kamil Szymura również napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

32
    Piłkarze obu drużyn weszli już w kwadrans meczu poprzedzający zejście na przerwę do szatni. Na razie tylko jedno celne uderzenie oddane przez tyszan.

34
    Szansa na zaskoczenie Skry Częstochowa dobrym rozegraniem rzutu rożnego.

35
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zablokowane uderzenie Tomasa Malca, a na dodatek było jeszcze nieprzepisowe zagranie zawodnika atakującego.

36
    Coraz mniej czasu mają obie jedenastki na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie spotkania.

37
    GKS Tychy od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego.

39
    Drużyna gości próbuje na dobre przejąć inicjatywę, ale samo rozgrywanie futbolówki to na razie za mało, żeby zaskoczyć skoncentrowanych i przygotowanych w defensywie przeciwników.

41
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki MACIEJ MAS.

Napastnik Skry Częstochowa zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Doskonale wiedział, jak zachować się pod bramką przeciwnika.

43
    GKS Tychy musi organizować się do odrabiania strat, a czasu na to w pierwszej połowie pozostało niewiele.

45
    Pierwsza połowa dla Skry

Bez doliczonego czasu w pierwszej połowie spotkania w Bełchatowie. Na skromnym prowadzeniu 1:0 Skra Częstochowa dzięki uderzeniu Macieja Masa.

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania.

46

47
    Na początku drugiej połowy spotkania od rzutu rożnego Skra Częstochowa, która próbuje pójść za ciosem po zdobyciu prowadzenia.

48
    Wykonanie rzutu rożnego nie przyniosło Skrze Częstochowa drugiego gola.

49
    Po faulu zawodnika Skry Częstochowa drużyna z Tychów od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego boiska.

50
    Praktycznie od pierwszych minut spotkania przewaga pod względem posiadania futbolówki jest po stronie GKS Tychy, ale jak widać, przynajmniej na razie nie ma to odzwierciedlenia w rezultacie.

52
    Na razie po jednym napomnieniu żółtym kartonikiem dla drużyn.

53
    Od bramki Nikodem Sujecki i specjalnie nie spieszy mu się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry.

55
    Tym razem Dominik Sulikowski dopatrzył się przewinienia jednego z tyszan i przyznał wznowienie od rzutu wolnego gospodarzom.

56
    Awanturowanie się na ławce rezerwowych doprowadziło do pokazania żółtej kartki szkoleniowcowi GKS Tychy.

57
    Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania.

59
    Próbują przyspieszyć Trójkolorowi, zepchnąć przeciwników głęboko w pobliże bramki Nikodema Sujeckiego.

60
    Minęła godzina rywalizacji w Bełchatowie i niezmiennie o krok bliżej do zdobycia kompletu punktów ma tego wieczoru Skra Częstochowa.

61
    Jeszcze raz rozpoczęcie od bramki Nikodema Sujeckiego.

62
    Niebezpieczny atak częstochowian, ale GKS Tychy w ostatnim momencie powrócił na pozycje obronne i zapobiegł nieszczęściu.

65
    GKS Tychy kręci się po obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale obecność w przodzie dwóch napastników Tomasa Malca oraz Daniela Rumina nie okazuje się ułatwieniem.

65
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Jaroch.

66
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z podopiecznych Jacka Rokosy.

69
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

71
    Skra Częstochowa od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

73
    Próba przyspieszenia ataku przez podopiecznych Jarosława Zadylaka oraz Przemysława Pitrego podaniem crossowym.

74
    Przemysław Sajdak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu w drugiej połowie meczu.

76
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Skry Częstochowa.

77
    Gra została wznowiona i w posiadaniu piłki ponownie zawodnicy z województwa śląskiego.

77
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Sajdak, na boisku pojawia się Szymański.

77
    z boiska schodzi Mas, na boisku pojawia się Ropski.

79
    Pierwsze roszady personalne zaproponowane przez szkoleniowca gospodarzy.

80
    Piłka poza boiskiem i od autu Skra Częstochowa.

81
    Dawid Niedbała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

81
    z boiska schodzi Wachowiak, na boisku pojawia się Kozina.

81
    z boiska schodzi Paprzycki, na boisku pojawia się Grzeszczyk.

83
    GKS Tychy od rzutu wolnego, jednak to wszystko daleko od bramki strzeżonej przez Nikodema Sujeckiego.

84
    Mariusz Holik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

87
    Od bramki wznowi grę Nikodem Sujecki po kolejnym nieskutecznym ataku zawodników z województwa śląskiego.

89
    Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie sędzia stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

89
    z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Nocoń.

90
    Doliczony czas.

90+1
    Marcin Kozina napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+3
    Jeszcze seria zablokowanych uderzeń na bramkę Skry Częstochowa. W odpowiednich miejscach byli będący na prowadzeniu zawodnicy.

90+4
    Jeszcze od rzutu rożnego Trójkolorowi.

90+6

Skra Częstochowa oddaliła się od strefy spadkowej i jest bliska utrzymania dzięki odniesieniu zwycięstwa 1:0 z tyszanami. Decydujące okazało się jedyne uderzenie celne gospodarzy, które oddał Maciej Mas w 41. minucie. GKS zawodzi w rundzie wiosennej i ma coraz mniejszą szansę na występ w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Skra zwycięska

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:54:03)

Gole: 41. Mas

Kartki:   26. Mas (SKC), 74. Sajdak (SKC), 81. Niedbała (SKC), 84. Holik (SKC) – 30. Szymura (GKT), 90+1. Kozina (GKT)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 1:7. Rzuty rożne: 2:7. Spalone: 0:2. Foule: 20:14.
    Skra Częstochowa: Sujecki – Holik, Mesjasz, Paluszek, Winiarczyk, Sajdak (77. Szymański), Baranowicz, Niedbała (89. Nocoń), Kwietniewski, Napora, Mas (77. Ropski).

Zmiany: Hajda – Posmyk, Malec, Nocoń, Pyrdoł, Lukoszek, Szymański, Ropski.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Żytek, Szymura, Wołkowicz, Paprzycki (81. Grzeszczyk), Biel (65. Jaroch), Czyżycki, Wachowiak (81. Kozina), Rumin, Malec.

Zmiany: Dana – Piątek, Grzeszczyk, Steblecki, Jaroch, Janiak, Kargulewicz, Kozina, Połap.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)