Termalica – Odra O. 2:1 (koniec) | Ruch – Skra 0:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
2:1 (1:1)
Odra Opole
Piątek 15.07.2022, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • Runda 1

Ostatnie odliczanie

Zapraszamy na relację na żywo z inauguracji sezonu w Fortuna I lidze. Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpocznie w piątek o godzinie 18 mecz z Odrą Opole. Coraz bliżej do pierwszego gwizdka.
    Jedenastka spadkowicza
    Zestawienie Odry Opole

1

2
    Pora na rozpoczęcie sezonu na szczeblu centralnym w Polsce. Pierwszoligowe danie numer jeden jest serwowane w Niecieczy.

4
    Na razie w posiadaniu piłki drużyna z województwa małopolskiego, w której nie brakuje zawodników znanych z poprzedniego sezonu na ekstraklasowych boiskach.

6
    Piłka przechwycona przez przyjezdnych na obrzeżach własnego pola karnego. Teraz to oni starali się wymienić kilka podań w spokojniejszych okolicznościach.

8
    Pierwsza szansa na zagrożenie niecieczanom rozegraniem rzutu rożnego.

11
    Próba przyspieszenia ataku przez Bruk-Bet Termalica Nieciecza podaniem crossowym na lewą stronę boiska. Piłka została stamtąd wyekspediowana przez czujnych podopiecznych Piotra Plewni.

13
    Na razie całkiem wyrównana rywalizacja z próbami zaatakowania zarówno w kierunku bramki Tomasza Loski, jak i Błażeja Sapielaka.

15
    Za pierwszoligowcami bezbramkowy kwadrans spotkania.

16
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ADAM RADWAŃSKI.

Na pierwszego gola w sezonie trzeba było poczekać tylko nieco ponad kwadrans. W 16. minucie piłka trafiła do Adama Radwańskiego, a ten znalazł sposób na umieszczenie jej w bramce zdenerwowanego postawą obrońców Błażeja Sapielaka. Bruk-Bet Termalica Nieciecza znalazł się na prowadzeniu 1:0!

18
    Przyjezdni muszą wcześnie organizować się do odrabiania strat do przeciwnika.

21
    Po zdobyciu prowadzenia gospodarze starają się niezmiennie utrzymywać jak najdłużej w posiadaniu piłki.
    Bruk-Bet na prowadzeniu

23
    Piłka po dośrodkowaniu trafiła do Tomasa Poznara. Temu nie udało się jej jednak opanować i zagrozić kolejnym uderzeniem Błażejowi Sapielakowi.

25
    Kolejna akcja zespołu doświadczonego niedawnymi występami w PKO Ekstraklasie, ale po podaniu na prawe skrzydło, zabrakło dobrego doświadczenia.

30
    Po dwóch kwadransach meczu gospodarze są bliżej odniesienia zwycięstwa na inaugurację sezonu.

32
    Podopieczni Radoslava Latala często szukają sposobu na zagrożenie bramce przeciwnika skrzydłami.

34
    Akcja Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zakończyła się zablokowanym uderzeniem. Dobra ustawienie przyjezdnych w obronie.

35
    Gra zostanie wznowiona dalekim wykopem przez zawodnika Odry Opole po przewinieniu próbującego zaatakować przeciwnika.

37
    Wymiana podań podopiecznych Piotra Plewni w centrum boiska.

38
    Po wideo weryfikacji jest decyzja o przyznaniu Odrze Opole rzutu karnego!

39
    Gol dla Odry!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa TOMAS MIKINIC.

Odra Opole zdążyła doprowadzić do remisu w pierwszej połowie. Po obejrzeniu powtórek sędzia Wojciech Myć zdecydował się na przyznanie rzutu karnego gościom. Do piłki podszedł Tomas Mikinic i w 39. minucie doprowadził swoim strzałem do wyniku 1:1. Spotkanie rozpoczęło się prawie od początku, tylko że czasu na jego rozstrzygnięcie było mniej.

42
    Jeszcze kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.
    Tomas Mikinic na 1:1!

45
    Doliczony czas.

45+2

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Bruk-Bet miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale to jego przeciwnik był nieco konkretniejszy przy kończeniu ataków. Na razie jednak ani gospodarze, ani goście nie są bliżej odniesienia zwycięstwa.
    Na razie po jeden

46

48
    Zobaczymy, która z drużyn zdecyduje się na przystąpienie do zdecydowanego ataku w drugiej połowie spotkania.

51
    Mniej dynamiczne rozpoczęcie rywalizacji po przerwie. Tak jakby piłkarze poznali swoje możliwości i nabrali respektu wobec przeciwników.

55
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z podopiecznych Piotra Plewni.

55
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Kędziora, na boisku pojawia się Tkocz.

58
    Akcja zakończona niebezpiecznym uderzeniem, ale jednak piłka przeleciała poza bramką.

60
    Godzina rywalizacji za pierwszoligowcami i niezmiennie nikt nie wykonał zdecydowanego kroku do przodu.

62
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane opolanom.

62
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
    z boiska schodzi Radwański, na boisku pojawia się Polarus.

64
    Dawid Czapliński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

66
    Coraz więcej zmian personalnych proponowanych przez szkoleniowców obu drużyn.

67
    z boiska schodzi Zawijskyj, na boisku pojawia się Vasil.

67
    z boiska schodzi Karasek, na boisku pojawia się Błachewicz.

70
    Niebawem kolejna odpowiedź personalna szkoleniowca Odry Opole.

72
    z boiska schodzi Paprzycki, na boisku pojawia się Urbańczyk.

72
    z boiska schodzi Mikinic, na boisku pojawia się Marzec.

75
    Pozostał obu zespołom kwadrans na rozstrzygnięcie rwanego starcia.

78
    z boiska schodzi Mesanović, na boisku pojawia się Śpiewak.

78
    z boiska schodzi Klimek, na boisku pojawia się Petrak.

80
    Strzelcem bramki MARCEL BŁACHEWICZ.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ponownie na prowadzeniu, a do końca pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu. Trafił szkoleniowiec ze zmianą młodzieżowca, ponieważ dubler strzelił na 2:1.

83
    Przyjezdni ponownie muszą postarać się o doprowadzenie do remisu, a czasu na odpowiedź pozostało niewiele.

85
    Frontalne podejście do ataku zespołu z Opola.

87
    Dobre rozegranie zespołu z Niecieczy i nie pozwolił on przeciwnikom na odebranie piłki.

88
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z gospodarzy.
    Prowadzenie Bruk-Betu!

90

90+3
    Marcel Błachewicz napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+4
    Bez powodzenia opolanie w rozegraniu rzutu wolnego, a także w późniejszym rozegraniu na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

90+4

Wystartował sezon nie tylko w PKO Ekstraklasie, ale również na jej zapleczu. Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 2:1 w pierwszym meczu z Odrą Opole, a konfrontację rozstrzygnął zmiennik w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
    Strzały na bramkę: 2:2.
    Strzały niecelne: 5:5.
    Rzuty rożne: 6:3.
    Spalone: 2:0.
    Faule: 12:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:54:44)

Gole: 16. Radwański, 80. Błachewicz – 39. Mikinic (kar.)

Kartki:   90+3. Błachewicz (BRK) – 64. Czapliński (ODO)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 2:0. Foule: 12:15.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Grabowski, Tekijaski, Biedrzycki, Zawijskyj (67. Vasil), Karasek (67. Błachewicz), Hubinek, Dombrowskyj, Radwański (62. Polarus), Mesanović (78. Śpiewak), Poznar

Zmiany: Pawluczenko – Śpiewak, Polarus, Farbiszewski, Pietraszkiewicz, Błachewicz, Ambrosiewicz, Putiwcew, Vasil.

Trener: Radoslav Latal

Odra Opole: Sapielak – Kostrzycki, Kamiński, Kędziora (55. Tkocz), Szrek, Niziołek, Paprzycki (72. Urbańczyk), Klimek (78. Petrak), Mikinic (72. Marzec), Nowak, Czapliński.

Zmiany: Kalinowski – Łabojko, Guzdek, Hrebeń, Łapiński, Urbańczyk, Marzec, Tkocz, Petrak.

Trener: Piotr Plewnia

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)