Legia – Celtic 2:2 (koniec)
Legia Warszawa
2:2 (0:2)
Celtic F.C.
Środa 20.07.2022, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Spotkania towarzyskie

Pożegnalny mecz Artura Boruca dobiegł końca! Ostatecznie Legia Warszawa zremisowała z Celticiem 2:2. Dziękuję za uwagę! (19:52:14)

90+1

90
    Jeszcze raz na boisko wejdzie Artur Boruc. Stworzony jest szpaler dla legendarnego golkipera.

89
    Efektowna parada Miszty po strzale jednego z rywali zza pola karnego. Korner dla gości.

86
    W nieprzepisowy sposób atakowany na własnej połowie boiska był Pich. Rzut wolny dla gospodarzy.

83
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Strzałek.

83
    Zakotłowało się nieco przed bramką Legii, ale ostatecznie obrońcy wyjaśnili sytuację.

82
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego gospodarzy.

78
    Zbliżamy się do końcowej fazy tego spotkania. Przy piłce na własnej połowie boiska utrzymują się obecnie miejscowi.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy którejś z drużyn uda się strzelić zwycięskiego gola?

74
    Na spalonym złapany Juranović.

70
    z boiska schodzi Tobiasz, na boisku pojawia się Miszta.
    z boiska schodzi Rosołek, na boisku pojawia się Kamiński.
    z boiska schodzi Mladenović, na boisku pojawia się Ribeiro.
    z boiska schodzi Jędrzejczyk, na boisku pojawia się Skibicki.

69
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Josue i piąstkował bramkarz Celticu.
    66. JOSUE - 2:2

66
    Gol dla Legii!
    Remis! Znakomicie przyjął sobie piłkę na szesnastym metrze JOSUE i strzałem z woleja doprowadził do wyrównania!

64
    Korner dla Legii Warszawa.

63
    z boiska schodzi Baku, na boisku pojawia się Pich.
    z boiska schodzi Wszołek, na boisku pojawia się Kastrati.

61
    Brzydko potraktowany przez rywala Baku, ale bez kartki dla zawodnika Celticu.

58
    Mogło być 2:2! Dynamiczna akcja Legii, Wszołek zagrał do Rosołka, jednak ten minimalnie spudłował!

57
    Kolejne trzy zmiany w ekipie z Glasgow.

54
    Faul Wszołka w środkowej strefie boiska.

52
    Niezłe zagranie w pole karne do Mladenovicia, ale ten w porę został przyblokowany przez Juranovicia. Korner dla Legii.

51
    Długo wymieniają się teraz podaniami goście.

49
    Udana interwencja Tobiasza po strzale zza pola karnego.

48
    Od wrzutu z autu w środkowej strefie boiska miejscowi.
    46. ROSOŁEK - 1:2

46
    No proszę, łapią kontakt gospodarze! Dalekie zagranie Tobiasza, wyperdził obrońców Celticu MACIEJ ROSOŁEK i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali!

46
    z boiska schodzi Boruc, na boisku pojawia się Tobiasz.
    z boiska schodzi Wieteska, na boisku pojawia się Abu Hanna.
    z boiska schodzi Slisz, na boisku pojawia się Sokołowski.

46

Szykuje się szereg zmian w obu zespołach.

Ani minuty nie dolicztł arbiter do pierwszej połowy spotkania. Póki co Celtic prowadzi z Legią 2:0. Za niecały kwadrans wracamy na dalszą część meczu, zostańcie z nami!

45

44
    W odpowiedzi legioniści, ale niecelnie uderzał Josue.
    43. MAEDA - 0:2

43
    Gol dla Celticu!
    Powiększają przewagę goście! Hatate popisał się znakomitym płaskim zagraniem w pole karne Legii, a skutecznie akcję wykończył DAIZEN MAEDA.

38
    Jedna z lepszych akcji Legii. Baku odegrał do Mladenovicia, ale ten uderzył niecelnie.

35
    Tymczasem swój kolejny atak budują przyjezdni.

34
    Nieco przeciągnięte dośrodkowanie Mladenovicia z lewego skrzydła.

32
    Bardzo głęboko na własnej połowie boiska wymieniają się podaniami zawodnicy Kosty Runjaicia.

30
    Co tu się zadziało! Błąd Mladenovicia blisko własnego pola karnego, ale znakomitej okazji nie wykorzystał Maeda!

29
    Kolejny słupek! Tym razem z dystansu uderzał McGregor.

29
    Słupek ratuje Legię przed utratą kolejnego gola! Uderzał Matt O'Riley!

28
    Zdecydowanie cześciej w ostatnich minutach utrzymują się przy piłce zawodnicy z Glasgow.

25
    Dwadzieścia pięć minut gry w Warszawie! Póki co Celtic prowadzi 1:0. Bardziej intensywnej grze na pewno nie sprzyja panujący upał.

23
    Stracił piłkę w środku pola Wieteska, ale arbiter uznał, że Polak był faulowany.

22
    W odpowiedzi miejscowi, ale nie udało się oddać strzału na bramkę strzeżoną przez Harta.
    20. HATATE - 0:1

20
    Szkoci obejmują prowadzenie! Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska i świetne uderzenie REO HATATE z woleja!

19
    W środkowej strefie boiska wymieniają się podaniami goście.

17
    Prawym skrzydłem budują swoją kolejną akcję przyjezdni.

14
    Znakomita okacja dla gości, ale świetną interwencją popisuje się Artur Boruc!

13
    Wybija piłkę na rzut rożny Boruc po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne Legii.

11
    "Artur Boruc" nieustannie wykrzykują kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy ulicy Łazienkowskiej.

10
    Aleź niewiele brakowało! Niezłe dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale nie sięgnął piłki Baku!

8
    Na własnej połowie utrzymują się obecnie przy piłce legioniści.

5
    Na trzydziesty metr wybiegł Joe Hart i głową wybił piłkę.

4
    W odpowiedzi warszawiacy, ale udanie wybronili się przyjezdni! Tylko korner dla gospodarzy.

3
    Nieco za mocna centra w pole karne Legii.

2
    Pierwszy raz łapie piłkę w objęcia Artur Boruc po spokojnym odegraniu głową jednego z klubowych kolegów.

1

Znamy składy wyjściowe obu drużyn:

Legia Warszawa:
    Boruc – Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Mladenović – Slisz – Wszołek, Josue, Kapustka, Baku – Rosołek

Celtic F.C.:
    Hart – Ralston, Carter-Vickers, Welsh, Bernabei, McGregor, Hatate, O'Riley, Forrest, Abada, Maeda.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Naszą relację rozpoczniemy kilkanaście minut wcześniej, aby przedstawić składy obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Czas na "King's Party", a więc wielkie pożegnanie Artura Boruca! 65-krotny reprezentant Polski zakończy swoją piłkarska karierę w towarzyskim meczu Legii Warszawa z Celtikiem. Szykuje się bardzo ciekawe widowisko!

Gole: 46. Rosołek, 66. Josue – 20. Hatate, 43. Maeda

Boruc (46. Tobiasz, 70. Miszta) – Jędrzejczyk (70. Skibicki), Rose, Wieteska (46. Abu Hanna), Mladenović (70. Ribeiro) – Slisz (46. Sokołowski) – Wszołek (63. Kastrati), Josue, Kapustka, Baku (63. Pich) – Rosołek (70. Kamiński, 83. Strzałek)

Zmiany:
    Tobiasz, Miszta – Skibicki, Kisiel, Abu Hanna, Ribeiro, Kharatin, Sokołowski, Celhaka, Kastrati, Kamiński, Pich, Strzałek