Wisła Pł. – Miedź 4:1 (koniec)
Wisła Płock
4:1 (2:1)
Miedź Legnica
Poniedziałek 08.08.2022, 19:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 4. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Płocku. Wisła zmierzy się w nim z Miedzią Legnica. Pierwszy gwizdek sędziego Wojciecha Mycia będzie w poniedziałek o godzinie 19.
    Jedenastka Nafciarzy
    Ustawienie Miedzianki

Wisła Płock: Gradecki – Pawlak, Michalski, Kapuadi, Tomasik – Lesniak, Furman (C), R. Wolski – Davo, Vallo – Sekulski.
    Rezerwowi: Kr. Kamiński – Krywociuk, Rasak, Kocyła, M. Lewandowski, Mokrzycki, Šulek, Kolar, Rzeźniczak.
    Trener: Pavol Stano

Miedź Legnica: Lenarcik – Gammelby, Mijušković, Aurtenetxe, Martinez – Matuszek (C) – Zapolnik, Dominguez, Chuca, Kobacki – Henríquez.
    Rezerwowi: M. Abramowicz – Matynia, Gülen, Narsingh, Obieta, Kostka, Cacciabue, Lehaire, Śliwa.
    Trener: Wojciech Łobodziński

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

1

2
    Wisła Płock w niebieskich strojach z białymi elementami, a Miedź Legnica w czerwonych koszulkach i spodenkach.

2
    Uderzenie Olafa Kobackiego i zapachniało problemami Bartłomieja Gradeckiego. Bramkarz Nafciarzy stanął jednak na wysokości zadania i skoncentrowany od początku sparował piłkę na korner.

4
    Na razie odrobinę nerwowo gracze z Płocka.

5
    Interweniowali na prawej stronie boiska gracze w niebieskich strojach i nie pozwolili na przebicie się z atakiem zawodnikom beniaminka.

6
    Nieco dłużej sunie na razie piłka po połowie Wisły Płock i to Bartłomiej Gradecki zmierzył się z pierwszym niebezpiecznym uderzeniem.

7
    Legniczanie rozgrywają piłkę od tyłu, ale nic z tego nie wynikło, ponieważ interweniowali Piotr Tomasik oraz Damian Michalski.

8
    Jens Martin Gammelby był czujny i nie pozwolił na wykonanie dośrodkowania Piotrowi Tomasikowi. Kolejna szarża bocznego defensora lidera została poskromiona przez Kamila Zapolnika.

9
    Interweniował Paweł Lenarcik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piąstkowanie.

10
    Jon Aurtenetxe poradził sobie z interesująco wyglądającym dośrodkowaniem Piotra Tomasika z lewego skrzydła.

11
    Po ostrożnym otwarciu meczu, Wisła Płock zaczyna atakować coraz groźniej.

12
    Piłka w bramce Miedzi Legnica, ale nie ma zmiany rezultatu z powodu spalonego. Sędzia asystent wychwycił to w odpowiednim momencie.
    12. Nieuznany gol Wisły Płock

14
    Nafciarze zaczynają odwracać statystykę posiadania piłki, a beniaminek schował się na własnej połowie boiska.

15
    Na zakończenie kwadransa po przerwie szansa na zaskoczenie Miedzi Legnica z rzutu wolnego.

16
    Piłkarze, ustawieni w murze przez Pawła Lenarcika, zablokowali uderzenie z rzutu wolnego Piotra Tomasika.

16
    Zaczyna to wyglądać dramatycznie w obronie Miedzi Legnica. Potwornie zakotłowało się w pobliżu bramki Pawła Lenarcika, ale jakoś wybronili się podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego!
    16. Kocioł pod bramką Miedzi Legnica

18
    Po dośrodkowaniu w pole karne beniaminka zostało odgwizdane przewinienie na Kamilu Zapolniku.

20
    Wisła Płock pozwoliła na wymienienie podań przeciwnikom.

21
    Zerwali się gracze z województwa dolnośląskiego do niego żwawszego i wyższego pressingu, ale specjalnego efektu nie widać.

22
    Chuca strzelił anemicznie zza pola karnego i kopnięta przez niego futbolówka została odprowadzona wzrokiem przez Bartłomieja Gradeckiego.
    Wisła Płock spróbuje znów zaatakować

24
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

25
    Cierpliwe rozegranie Miedzi Legnica i miała ona możliwość zdobycia prowadzenia! Maxime Dominguez strzelił z centrum pola karnego, ale nie zaskoczył swoim zbyt oczywistym kopnięciem Bartłomieja Gradeckiego.

26
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki KRISTIÁN VALLO.

Wisła Płock na prowadzeniu! Nafciarze poradzili sobie ze strzałami przyjezdnych, a sami okazali się skuteczności. Szybki atak, podanie Rafała Wolskiego do Kristiana Vallo, a ten pokonał Pawła Lenarcika płaskim strzałem zza pola karnego. Piłka poleciała do siatki między nogami Jona Aurtenetxe.
    26. Kristián VALLO - 1:0

28
    Miedź Legnica rozsypała się w obronie i musi gonić swojego przeciwnika.

30
    Szansa dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego na wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Poradził sobie z zagraniami Chuci – Damian Michalski.

31
    Jeszcze uderzenie Szymona Matuszka, którego zatrzymanie nie było jakimkolwiek wyzwaniem dla Bartłomieja Gradeckiego.

32
    Akcja Miedzi Legnica zakończona niecelnym uderzeniem.

33
    Wisła Płock zaczęła kontrolować wydarzenia na boisku po zdobyciu prowadzenia uderzeniem Kristiana Vallo.

35
    Ponownie popracowali w odbiorze Rafał Wolski oraz Filip Lesniak, co pozwoliło Wiśle Płock na przeprowadzenie niebezpiecznego kontrataku.

36
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki CHUCA.

Miedź Legnica doprowadziła do remisu. Jest odpowiedź na gola Kristiana Vallo sprzed niespełna kwadransa! Ładnie przeprowadzona akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła. Chuca pokonał niezdarnego Bartłomieja Gradeckiego technicznym uderzeniem zza pola karnego.
    36. CHUCA - 1:1

37
    Ponownie obu zespołom równie blisko i daleko do odniesienia zwycięstwa.

38
    Strzelcem bramki DAVO.

Wisła Płock ponownie na prowadzeniu. Po zaledwie dwóch minutach ripostowała na gola Chuci. Davo nie zatrzymuje się! Najskuteczniejszy ligowiec przymierzył płaskim strzałem w narożnik bramki po bardzo przytomnym podaniu Kristiana Vallo.
    38. DAVO - 2:1

40
    Sędziowie długo sprawdzali gola Davo, ale wszystko było zgodnie z przepisami piłkarskimi.

42
    Zgranie Kamila Zapolnika do Angelo Henriqueza, którego uderzenie z centrum pola karnego okazało się nieznacznie niecelne.

43
    Zdecydowana reakcja prowadzącego spotkanie Wojciecha Mycia na przewinienie na Dominiku Furmanie.

44
    Wisła Płock nie zamierza po raz drugi tego wieczoru pozwolić sobie na stratę prowadzenia.

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Doliczony czas to konsekwencja przerwy na wideo weryfikację po golu Davo.

45+3
    Nie ma rzutu karnego dla Nafciarzy po kolizji Davo z Szymonem Matuszkiem.

45+3
    Po ostatnim gwizdku w pierwszej połowie jeszcze wideo weryfikacja.

45+4
    Zagranie ręką Davo i nie ma rzutu karnego dla płocczan.

45+4

Całkiem interesująco w pierwszej połowie w Płocku. Wisła ponownie jest na odpowiedniej drodze do odniesienia zwycięstwa. Po 45 minutach jest 2:1 dla Nafciarzy po uderzeniach Kristiana Vallo oraz Davo. Sprowadzony w letnim oknie transferowym Davo jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy.
    Miedź musi gonić przeciwnika
    Wisła Płock ma czego bronić

46

47
    Wisła Płock gra w tym meczu w niebieskich strojach z białymi elementami, a Miedź Legnica na czerwono. Pierwsza szarża po przerwie Olafa Kobackiego, ale nie przebił się przez Aleksandra Pawlaka.

48
    Seria rzutów rożnych dla zespołu Wojciecha Łobodzińskiego po zmianie stron.

48
    Całe zamieszanie w pobliżu bramki Bartłomieja Gradeckiego zakończona strzałem Chuci w płockiego golkipera.

49
    W odpowiedzi akcja Nafciarzy reżyserowana przez Dominika Furmana.

51
    Jens Martin Gammelby rozpędził się na prawej stronie boiska, ale nie przebił się ze swoim dośrodkowaniem przez wspomagającego obrońców Davo.

53
    Odgwizdane przewinienie Dominika Furmana na próbującym rozpędzić się Maximie Dominguezie.

54
    Ponownie powstrzymana akcja Maxime'a Domingueza. Tym razem w odpowiednim miejscu boiska znalazł się Damian Michalski.

55
    Wojciech Myć ma w ostatnich minutach sporo pracy, ponieważ piłkarze ewidentnie przestali przebierać w środkach w defensywie.

57
    Gracze Miedzi Legnica z powodzeniem utrudnili Łukaszowi Sekulskiemu oddanie dobrego strzału zza linii pola karnego.

58
    Także gracze beniaminka nie zakończyli z powodzeniem swojego ataku.

58
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

60
    Minęła godzina konfrontacji i niezmiennie bliżej odniesienia zwycięstwa w poniedziałkowym meczu w PKO Ekstraklasie są podopieczni Pavola Stano.

61
    Próba przyspieszenia ataku Miedzi Legnica crossowym podaniem, a gospodarze ratowali się wyekspediowaniem futbolówki poza boisko.

63
    Miedzianka ma przewagę w posiadaniu piłki, przed momentem zagotowało się w pobliżu bramki Bartłomieja Gradeckiego po starciu fizycznym dwóch zawodników walczących o piłkę.

65
    Za moment będą pierwsze w meczu korekty personalne.

66
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica:
    z boiska schodzi Ángelo Henríquez, na boisku pojawia się Koldo Obieta.

66
    z boiska schodzi Maxime Dominguez, na boisku pojawia się Mehdi Lehaire.

68
    Zmiana w drużynie Wisła Płock:
    z boiska schodzi Dominik Furman, na boisku pojawia się Damian Rasak.

68
    z boiska schodzi Kristián Vallo, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

68
    z boiska schodzi Łukasz Sekulski, na boisku pojawia się Marko Kolar.

70
    Damian Michalski pierwszym zawodnikiem, który zapracował na indywidualne napomnienie od Wojciecha Mycia.

71
    Niewykorzystana szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego podyktowanego za wspomniane przewinienie Damiana Michalskiego.

71
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z województwa mazowieckiego.

73
    Odważna szarża w pole karne Wisły Płock i w ostatnim momencie ratowali się sunący do defensywy podopieczni Pavola Stano.

74
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników Wisły Płock.

75
    z boiska schodzi Kamil Zapolnik, na boisku pojawia się Luciano Narsingh.

76
    Trener Wojciech Łobodziński szuka sposobu na uratowanie tego spotkania na ławce rezerwowych.

76
    z boiska schodzi Rafal Wolski, na boisku pojawia się Michał Mokrzycki.

77
    Wisła Płock od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego i zyskuje cenny czas przybliżający ją do odniesienia czwartego zwycięstwa w sezonie.

78
    Dawid Kocyła napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80
    Na razie sędzia z Lublina napomina żółtymi kartonikami jedynie zawodników będącego na prowadzeniu zespołu z Płocka.

81
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom i Aleksandrowi Pawlakowi nie spieszy się z ponownym wprowadzeniem futbolówki na plac.

83
    Miedź Legnica ma coraz mniej czasu na poprawienie rezultatu. Druga połowa nie jest specjalnie atrakcyjna, a czas pracuje na korzyść Wisły Płock.

83
    Michał Mokrzycki napomniany żółtą kartką krótko po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych.

83
    z boiska schodzi Chuca, na boisku pojawia się Maciej Śliwa.

84
    Coraz bliżej do decydujących rozstrzygnięć w tym spotkaniu. Na twarzach zawodników maluje się odrobina zdenerwowania. Widać to również w ich poczynaniach.

84
    z boiska schodzi Filip Lesniak, na boisku pojawia się Mateusz Lewandowski.

85
    Pozostało pięć minut do zakończenia podstawowego czasu.

87
    Jens Martin Gammelby napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

88
    Legniczanie musieli wracać do obrony po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego, ponieważ na prawej stronie boiska sunął z kontratakiem Dawid Kocyła.

89
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

90
    Doliczony czas.

90+1
    Strzelcem bramki MATEUSZ LEWANDOWSKI.

Wisła Płock zadała przeciwnikowi jeszcze jeden cios w doliczonym czasie. Trafił ze zmianami Pavol Stano, ponieważ wprowadzony niedawno z ławki rezerwowych Mateusz Lewandowski pokonał Pawła Lenarcika po podaniu innego rezerwowego Damiana Rasaka.
    90+1. Mateusz LEWANDOWSKI - 3:1

90+2
    Miedzianka ostatecznie na łopatkach.

90+4
    Strzelcem bramki MARKO KOLAR.

Wszystko działa harmonijnie w Wiśle Płock. Trafiali podstawowi piłkarze, robią to samo wprowadzeni z ławki rezerwowych. Po uderzeniu Marko Kolara nie ma czego zbierać z beniaminka! Ekskluzywne huknięcie z dystansu!
    90+4. Marko KOLAR - 4:1

90+4

Wisła Płock ponownie zwyciężyła i pozostaje klubem najbliżej zdobycia mistrzostwa Polski. Tym razem drużyna z województwa mazowieckiego zapewniła sobie zaliczkę w wygranym 4:1 meczu z Miedzią Legnica w pierwszej połowie. Do bramki Pawła Lenarcika oddali uderzenia Kristian Vallo oraz Davo. Dzieło zniszczenia dopełnili w końcówce zmiennicy Mateusz Lewandowski oraz Marko Kolar.

Kolejny świetny występ Wisły

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:06:52)

Gole: 26. Vallo, 38. Davo, 90+1. M. Lewandowski, 90+4. Kolar – 36. Chuca

Kartki:   70. Michalski (PLO), 78. Kocyła (PLO), 83. Mokrzycki (PLO) – 87. Gammelby (MLE)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 4:1. Foule: 13:11.
    Wisła Płock: Gradecki – Pawlak, Michalski, Kapuadi, Tomasik – Lesniak (84. M. Lewandowski), Furman (C) (68. Rasak), R. Wolski (76. Mokrzycki) – Davo, Vallo (68. Kocyła) – Sekulski (68. Kolar).
    Zmiany: Kr. Kamiński – Krywociuk, Šulek, Rzeźniczak.

Miedź Legnica: Lenarcik – Gammelby, Mijušković, Aurtenetxe, Martinez – Matuszek (C) – Zapolnik (75. Narsingh), Dominguez (66. Lehaire), Chuca (83. Śliwa), Kobacki – Henríquez (66. Obieta).
    Zmiany: M. Abramowicz – Matynia, Gülen, Kostka, Cacciabue.

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)