Cracovia – Piast 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Stal M. 1:3 (koniec) | Pogoń – Wisła Pł. 2:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:2 (1:0)
Wisła Płock
Sobota 13.08.2022, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

90
    Bartłomiej Gradecki napomniany żółtą kartką za przedłużanie gry.
    88. Anton KRYWOCIUK - 2:2

88
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki ANTON KRYWOCIUK.

Wisła Płock potrafiła odpowiedzieć raz jeszcze. W 88. minucie Anton Krywociuk urwał się gospodarzom w polu karnym i główkował na 2:2 za kołnierz Dantego Stipicy. Cała sytuacja wynikła z rzutu rożnego.

84
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Luka Zahović, na boisku pojawia się Paweł Stolarski.

84
    z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Płock:
    z boiska schodzi Dominik Furman, na boisku pojawia się Milan Kvocera.

80
    z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Pontus Almqvist.

76
    z boiska schodzi Aleksander Pawlak, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.
    75. Luka ZAHOVIĆ - 2:1

75
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki LUKA ZAHOVIĆ.

Pogoń raz jeszcze znalazła się na prowadzeniu w 76. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pogubiła się obrona Wisły, a piłka została wepchnięta do bramki przez najskuteczniejszego spośród szczecinian Lukę Zahovicia.

63
    z boiska schodzi Damian Rasak, na boisku pojawia się Filip Lesniak.

63
    z boiska schodzi Marko Kolar, na boisku pojawia się Łukasz Sekulski.

63
    z boiska schodzi Kristián Vallo, na boisku pojawia się Martin Šulek.

60
    z boiska schodzi Mateusz Łęgowski, na boisku pojawia się Wahan Biczachczjan.
    58. Kristian Vallo strzelił w poprzeczkę

58
    Cyrk odstawiany przez Dantego Stipicę, ale bez bardzo poważnych konsekwencji. To dlatego, że po stracie piłki w pobliżu własnego pola karnego, przyglądał się tylko strzałowi w poprzeczkę!

56
    Interwencja Mariusza Malca na linii bramkowej, ale nawet w razie lądowania piłki w bramce Pogoni Szczecin, nie byłoby gola z powodu spalonego.

55
    Mateusz Łęgowski napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwników faulem.
    48. Rafal WOLSKI - 1:1

48
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa RAFAL WOLSKI.

Nafciarze są skuteczniejsi w drugiej połowie meczu. W 48. minucie Rafał Wolski strzelił na 1:1 z rzutu karnego przyznanego za bezmyślny faul Dantego Stipicy na Damianie Michalskim.

47
    Dante Stipica napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    47. Dante Stipica sprokurował rzut karny

47
    Rzut karny dla Wisły Płock za staranowanie atakującego Nafciarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    38. Raz jeszcze strzelił Rafał Wolski

38
    Mocne uderzenie z okolicy narożnika pola karnego, ale na razie nie do pokonania dla płocczan jest Dante Stipica. Podręcznikowa interwencja Chorwata.
    33. Rafał Wolski strzelił celnie

33
    Szansa na poprawienie wyniku przed Wisłą Płock. Wznowiła ona grę odchodzącym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a mocne uderzenie Rafała Wolskiego zostało zatrzymane przez Dantego Stipicę!
    27. Jean Carlos Silva sprawdził bramkarza

27
    Jean Carlos Silva sprawdził czujność Bartłomieja Gradeckiego strzałem zza linii pola karnego i ten ratuje płocczan nie po raz pierwszy tego wieczoru!
    21. Mateusz ŁĘGOWSKI - 1:0

21
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁĘGOWSKI.

Pogoń Szczecin zdobyła prowadzenie w 21. minucie. Efekt przyniosło atakowanie lewym skrzydłem, z wykorzystaniem Kamila Grosickiego, ponieważ właśnie dogranie Jeana Carlosa Silvy z tej flanki zostało zwieńczone miękkim strzałem z centrum pola karnego. 1:0 po bramce Mateusza Łęgowskiego!
    3. Kamil Grosicki nie pokonał bramkarza

3
    Pierwsza rewelacyjna sytuacja podbramkowa została stworzona przez Pogoń Szczecin. Nacisnęła ona pressingiem na lidera, a Kamil Grosicki sprawdził mocnym strzałem po ziemi Bartłomieja Gradeckiego. Ten interweniował jedną dłonią i sparował piłkę na korner!

Gole: 21. Łęgowski, 75. Zahović – 48. R. Wolski (kar.), 88. Krywociuk

Kartki:   47. Stipica (POG), 55. Łęgowski (POG) – 90. Gradecki (PLO)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 11:5. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 14:7. Spalone: 1:1. Foule: 13:5.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Kostas, Malec, Mata – Dąbrowski (C) – Silva (80. Almqvist), Łęgowski (60. Biczachczjan), Kowalczyk (84. Drygas), Grosicki – Zahović (84. Stolarski).
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Fornalczyk, Smoliński, Wawrzynowicz.

Trener: Jens Gustafsson

Wisła Płock: Gradecki – Pawlak (76. Kocyła), Michalski, Krywociuk, Tomasik – Furman (C) (84. Kvocera), R. Wolski – Vallo (63. Šulek), Rasak (63. Lesniak), Davo – Kolar (63. Sekulski).
    Zmiany: Kr. Kamiński – Chrzanowski, Mokrzycki, Rzeźniczak.

Trener: Pavol Stano

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)