Radomiak – Lechia 4:1 (koniec) | Raków – Jagiellonia 2:2 (koniec) | Lech P. – Śląsk 0:1 (koniec)
Lech Poznań
0:1 (0:1)
Śląsk Wrocław
Niedziela 14.08.2022, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:03:07)

Rozczarowanie w Poznaniu

Kolejne niepowodzenie Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Johna van den Broma zaprezentowali się po przerwie niemrawo i nie byli w stanie odpowiedzieć ani jednym strzałem do bramki na gola Petra Schwarza. W ten sposób Śląsk Wrocław odniósł przy Bułgarskiej skromne zwycięstwo 1:0. Triumfuje trener Ivan Djurdjević.

90+6

90+5
    Piłka znajduje się głównie na połowie jednego zespołu. Goście nie prezentują się dobrze po przechwytach i mają problem z przetransportowaniem futbolówki ze strefy obrony do ataku.
    90+3. Michał Szromnik obronił strzał zza pola karnego

90+3
    Michał Szromnik interweniował z wyczuciem po strzale zza pola karnego.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.
    87. Sebastian Bergier nie pokonał Filipa Bednarka

87
    Podanie prostopadłe do Sebastiana Bergiera, który nie ominął swoim sytuacyjnym uderzeniem brawurowo interweniującego Filipa Bednarka.

86
    Groźnie wyglądająca wymiana podań z udziałem Barry'ego Douglasa oraz Filipa Szymczaka.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84
    Jeszcze Barry Douglas stara się poderwać do atakowania zawodników w niebiesko-białych strojach.

82
    Lechowi Poznań pozostaje mało czasu na uratowanie się przed kolejnym niepowodzeniem w PKO Ekstraklasie.

80
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Sebastian Bergier.

78
    Spektakularnie niecelne uderzenie oddane przez Kristoffera Velde.

75
    z boiska schodzi John Yeboah, na boisku pojawia się Javier Hyjek.
    74. Martin Konczkowski spudłował strzałem

74
    Ponownie przyjezdni, ale kompani nie potrafią wykorzystać bardzo dobrych dograń Johna Yeboaha. Strzał z główki obok bramki Lecha Poznań!
    71. Erik Expósito nie trafił w sytuacji sam na sam

71
    Erik Exposito nie trafił w bramkę Lecha Poznań, a była szansa na podwojenie prowadzenia przyjezdnych! Pudło w sytuacji sam na sam.

71
    Nie klei się atakowanie pozycyjne gospodarzom.

70
    Przewinienie w centrum boiska. Sędzia uspokaja zawodników, którzy zareagowali aż zbyt nerwowo po usłyszeniu gwizdka. Mieli dużo do powiedzenia zarówno agresorzy, jak i poszkodowani.

68
    Nie zmienia się sytuacja na boisku i podopieczni Johna van den Broma nie schodzą z połowy mocno przyczajonego Śląska Wrocław.
    65. Michał Skóraś strzelił niecelnie!

65
    Niebezpieczne płaskie uderzenie Michała Skórasia nieznacznie obok słupka w bramce Michała Szromnika!

63
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Heorhij Citaiszwili, na boisku pojawia się Kristoffer Velde.

63
    z boiska schodzi Mikael Ishak, na boisku pojawia się Filip Szymczak.

62
    Zadymiło się na trybunach w Poznaniu i była z tego powodu krótka przerwa w grze.

60
    z boiska schodzi Piotr Samiec-Talar, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

58
    Niespodziewanym torem poleciała piłka po strzale z dystansu. Ostatecznie nie znalazła się ona w bramce, ale golkiper musiał mieć się do końca na baczności i obserwować obrót wydarzeń.

56
    z boiska schodzi Jesper Karlström, na boisku pojawia się Joao Amaral.

56
    z boiska schodzi Afonso Sousa, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

54
    Maksymilian Pingot interweniował z powodzeniem w pobliżu własnego pola karnego.

52
    Żółtą kartkę otrzymał Patrick Olsen za ostre przewinienie.

51
    Była krótka przerwa w grze spowodowana bolesnym zderzeniem Barry'ego Douglasa z Johnem Yeboahem.

49
    Po przerwie niebezpieczna szarża wewnątrz pola karnego wrocławian.

48
    Lech Poznań w rozegraniu na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Kolejorz szuka miejsca na doprowadzenie do remisu krótko po powrocie z szatni na boisko.

46
    z boiska schodzi Caye Quintana, na boisku pojawia się Nahuel Leiva.

46

Pierwsza połowa spotkania dla Śląska Wrocław, który zszedł do szatni z prowadzeniem 1:0. Zapewnił je Petr Schwarz, który oddał uderzenie zza pola karnego w narożnik bramki Filipa Bednarka.

45+2

45+1
    Żółtą kartkę otrzymał Caye Quintana za ostre przewinienie.

45
    Doliczone dwie minuty.

44
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

42
    Coraz mocniej pachnie wyrównaniem, jednak Michał Szromnik za każdym razem znajduje sposób na powstrzymanie piłki i ta nie znajduje drogi do bramki wrocławian.

40
    Żółtą kartkę otrzymał Victor Garcia za protestowanie.
    38. Nika Kvekveskiri strzelił z rzutu wolnego!

38
    Bardzo dobra interwencja Michała Szromnika po strzale z rzutu wolnego. Nie dał się zmylić rykoszetem od jednego z podopiecznych Ivana Djurdjevicia.

38
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem poszkodowanego w wyniku faulu Johna Yeboaha zawodnika Lecha Poznań.

37
    Żółtą kartkę otrzymał John Yeboah za przewinienie na Filipie Marchwińskim.

32
    Piłkarze obu drużyn weszli w kwadrans poprzedzający przerwę.

30
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

28
    Lech Poznań musi organizować się do pościgu za przeciwnikiem.
    26. Petr SCHWARZ - 0:1

26
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki PETR SCHWARZ.

Petr Schwarz popisał się indywidualnym rajdem na połowie Lecha Poznań i zakończył go dopieszczonym uderzeniem zza linii pola karnego.

25
    Śląsk Wrocław nie kwapi się do odebrania inicjatywy przeciwnikom.
    23. Heorhij Citaiszwili nie pokonał bramkarza!

23
    Michał Szromnik ma pretensje do swoich obrońców po dopuszczeniu do niebezpiecznego uderzenia Heorhija Citaiszwiliego.

21
    Nie zmienia się zasadniczo obraz rywalizacji.

19
    Lech Poznań ma niezmiennie przewagę pod względem posiadania piłki, a Śląsk Wrocław stawia na jej szybkie wyprowadzenie.

18
    Także uderzenie Joela Pereiry zza pola karnego nie sprawiło problemu skoncentrowanemu Michałowi Szromnikowi.

17
    Mikael Ishak miał ochotę na pokonanie Michała Szromnika uderzeniem zza linii pola karnego.
    14. Piotr Samiec-Talar z pierwszym strzałem celnym!

14
    Piotr Samiec-Talar sprawdził niebezpiecznym uderzeniem Filipa Bednarka.

13
    Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

11
    Spokojne rozegranie Lecha Poznań, którego piłkarze dostają pozwolenie od wrocławian na wymienianie podań na własnej połowie boiska.

9
    John Yeboah oddał płaskie uderzenie nieznacznie obok słupka w bramce Lecha Poznań.

7
    Cios za cios. W krótkim okresie oba zespoły próbowały przedostać się w pobliże bramki przeciwnika. Nie znalazły jednak dostatecznie dobrego sposobu na umieszczenie futbolówki w siatce.

5
    Nieudana próba przedostania się w pole karne Śląska Wrocław z wykorzystaniem skrzydła i ustawionego tam Joela Pereiry.

2
    Lech Poznań w niebieskich koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Z kolei Śląsk Wrocław w ciemnozielnych strojach z białymi elementami.

1

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Kvekveskiri, Pingot, Douglas – Murawski, Karlström – Citaiszwili, Sousa, Marchwiński – Ishak (C).
    Rezerwowi: Rudko – Rebocho, Szymczak, Skóraś, Velde, Amaral, Kozubal, Olejnik, Laskowski.
    Trener: John van den Brom

Śląsk Wrocław: Szromnik (C) – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Olsen, Schwarz – Samiec-Talar, Quintana, Yeboah – Expósito.
    Rezerwowi: Mielcarz – Verdasca, Jastrzembski, Leiva, Hyjek, Borys, Konczkowski, Bergier, Łyszczarz.
    Trener: Ivan Djurdjević

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Poznaniu. Lech zmierzy się w nim ze Śląskiem Wrocław. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 20.
    Lech wygrał w czwartek z Vikingurem

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 26. Schwarz

Kartki:   37. Yeboah (SLA), 40. V. Garcia (SLA), 45+1. Quintana (SLA), 52. Olsen (SLA)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 1:1. Foule: 3:11.
    Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Kvekveskiri, Pingot, Douglas – Murawski, Karlström (56. Amaral) – Citaiszwili (63. Velde), Sousa (56. Skóraś), Marchwiński – Ishak (C) (63. Szymczak).
    Zmiany: Rudko – Rebocho, Kozubal, Olejnik, Laskowski.

Śląsk Wrocław: Szromnik (C) – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Olsen, Schwarz – Samiec-Talar (60. Konczkowski), Quintana (46. Leiva), Yeboah (75. Hyjek) – Expósito (80. Bergier).
    Zmiany: Mielcarz – Verdasca, Jastrzembski, Borys, Łyszczarz.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)