Radunia – Jastrzębie 4:2 (koniec)
Radunia Stężyca
4:2 (1:1)
GKS Jastrzębie
Niedziela 21.08.2022, 15:00 • Gminny Stadion Sportowy, Stężyca • 2. Liga • 7. kolejka

90+1
    Gol dla Jastrzębia!
    Strzelcem bramki BARTOSZ BORUŃ.

GKS było jeszcze stać na uratowanie rezultatu strzałem w doliczonym czasie. Trafienie Bartosza Borunia na 2:4 było kolejnym w tym meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

87
    Gol dla Radunii!
    Strzelcem bramki BARTOSZ ZYNEK.

Radunia robi już co chce na boisku i strzałem Bartosza Zynka w 87. minucie zmieniła wynik na efektowne 4:1. Szybka akcja na wolnej przestrzeni i Bartoszowi Zynkowi pozostało zakończyć ją uderzeniem do odsłoniętej bramki.

85
    Strzelcem bramki WOJCIECH ŁUCZAK.

Bramka na 3:1 padła w 85. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Najsprytniej zachował się Wojciech Łuczak i wpakował piłkę z bliska do siatki. Ta sytuacja była niespełna minutę po obronieniu strzału z rzutu karnego Jakuba Letniowskiego przez Grzegorza Drazika.

79

Radunia pracowała wytrwale na odzyskanie prowadzenia i zdążyła to zrobić. W 79. minucie ponownie ruszyła między coraz mocniej zdezorientowanych gości, a uderzenie do bramki oddał Bartosz Zynek. Tym razem gospodarzom pozostało utrzymać prowadzenie przez kilkanaście minut.

42
    Strzelcem bramki DANIEL STANCLIK.

Bramkarski cyrk trwa w najlepsze. W 42. minucie GKS Jastrzębie doprowadził do remisu 1:1 strzałem Daniela Stanclika, w czym mocno pomógł Kacper Tułowiecki. W pewnym momencie sytuacja na połowie Raduni wydawała się być banalna, ale Tułowiecki zderzył się z defensorem, a Stanclik zabrał piłkę niezdarnym przeciwnikom i po chwili oddał uderzenie do odsłoniętej bramki.

33
    Strzelcem bramki ANDRZEJ KASZUBA.

W 34. minucie Radunia objęła prowadzenie w nieco absurdalnych okolicznościach. Andrzej Kaszuba został ogłoszony zdobywcą gola przez spikera na stadionie. Po dośrodkowaniu zawahał się Grzegorz Drazik i pozwolił na nieco przypadkowe lądowanie piłki w siatce. Gospodarze zdobyli zaliczkę po błędzie bramkarza.

Gole: 33. Kaszuba, 79. Zynek, 85. Łuczak, 87. Zynek – 42. Stanclik, 90+1. Boruń

Kartki:   24. Kaszuba (STZ), 65. Deja (STZ), 90+3. Potrac (STZ) – 28. Zacharczenko (JAS), 82. Kawula (JAS)

Spudłowany karny!: 85. Letniowski (STZ), bramkarz Drazik obronił

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 10:8. Spalone: 4:1. Foule: 9:8.
    Radunia Stężyca: Tułowiecki – Orłowski (89. Lipka), Dejewski, Straus, Zynek (89. Górski), Rajski (71. Potrac), Kaszuba (45. Deja), Łuczak, Letniowski, Sauczek (46. Nowicki), Surdykowski.

Zmiany: Czajkowski – Deja, Lipka, Górski, Nowicki, Potrac.

Trener: Sebastian Letniowski

GKS Jastrzębie: Drazik – Zacharczenko, Słodowy, Kawula, Boruń, Lech, Kamiński, Szkudlarek (71. Kulawiak), Szymczak (81. Wysiński), Gołuch, Stanclik.

Zmiany: Antkowiak – Klimkiewicz, Kasperowicz, Jadach, Kulawiak, Wysiński, Wybraniec, Pryka, Passoni.

Trener: Grzegorz Kurdziel

Sędziowie: Piotr Pazdecki (Koszalin)