GKS K. – Arka 0:1 (koniec) | Skra – Sandecja 0:0 (koniec) | GKS T. – Resovia 1:1 (koniec)
GKS Tychy
1:1 (1:0)
Resovia
Niedziela 28.08.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Tychach. GKS zmierzy się w nim z Resovią. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.
    Jedenastka Resovii
    Ustawienie zespołu Dominika Nowaka

GKS Tychy: Kostrzewski – Mańka, Nedić, Buchta, Machowski, Dominguez, Żytek, Wołkowicz, Radecki, Czyżycki, Rumin.
    Rezerwowi: Odyjewski – Kozina, Biegański, Ploch, Kargulewicz, Malec, Szymura, Mikita, Połap.
    Trener: Dominik Nowak

Resovia: Pindroch – Chuchro, Wasiluk, Bondarenko, Mikulec, Morys, Kałahur, Adamski, Mróz, Wojciechowski, Górski.
    Rezerwowi: Sujecki – Karpiński, Krasa, Bąk, Rębisz, Szymkiewicz, Kumorek, Antonik.
    Trener: Tomasz Grzegorczyk

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

1

2
    Wcześnie pierwsze przewinienie popełnione przez zawodnika z Rzeszowa i od rzutu wolnego GKS Tychy.

4
    Riposta rzeszowian i interesująco zapowiadająca się w pewnym momencie akcja została podsumowana niecelnym strzałem. Od bramki Adrian Kostrzewski.

6
    Tym razem od bramki Branislav Pindroch po nieudanym rozegraniu ataku przez zawodników z województwa śląskiego.

7
    Wrzut z autu na połowie przeciwnika wypracowany przez podopiecznych Dominika Nowaka.

9
    Rzeszowianie próbowali przedostać się w pole karne strzeżone między innymi przez Adriana Kostrzewskiego atakiem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

10
    Bartłomiej Wasiluk wybrał się w pole karne przeciwnika, ale swoim uderzeniem nie przymierzył w bramkę Adriana Kostrzewskiego. Była szansa na zdobycie prowadzenia przed gośćmi.

12
    W rozegraniu piłki skuteczni w poprzednich meczach podopieczni Dominika Nowaka.

13
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane przez sędziego zawodnikom z Podkarpacia.

14
    Od bramki za moment będzie wprowadzenie piłki do gry przez Branislava Pindrocha.

15
    Za drużynami bezbramkowy kwadrans rywalizacji na stadionie w Tychach. Początkowe ataki obu jedenastek nie okazały się wystarczające do otwarcia rezultatu.

17
    Coraz odważniejsi w swoich poczynaniach są podopieczni Tomasza Grzegorczyka. Szkoleniowiec Resovii przeprowadził liczne zmiany w porównaniu z jedenastką wybraną na poprzedni mecz.

19
    Trochę brakuje dokładności zawodnikom obu drużyn w ostatniej fazie ich ataków.

20
    GKS Tychy nie poradził sobie ze zdjęciem pressingu rzeszowian po wrzucie piłki z autu, co skończyło się szybkim przekazaniem piłki przeciwnikom.

21
    Faul atakującego zawodnika z Tychów w polu karnym przeciwnika. Wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane gościom.

22
    Zablokowana próba pokonania bramkarza tyszan, która została podjęta przez Radosława Adamskiego. Wyglądało to niebezpiecznie!

23
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki WIKTOR ŻYTEK.

Nie wykorzystali swoich sytuacji podbramkowych rzeszowianie i to skuteczni w ostatnich tygodniach podopieczni Dominika Nowaka przeprowadzili akcję na miarę prowadzenia 1:0. Wiktor Żytek popisał się potężnym, po prostu spektakularnym uderzeniem z dystansu!
    Trójkolorowi na prowadzeniu!

26
    Po nieudanych ostatnich minutach, drużyna Tomasza Grzegorczyka musi szukać sposobu na odwrócenie wyniku. Na początek przyda się jej wyrównanie.

27
    GKS Tychy nie zamierza jednak absolutnie ułatwiać zadania przeciwnikom.

28
    Maciej Górski pierwszym zawodnikiem w meczu napomnianym żółtym kartonikiem.

29
    Sędzia Sylwester Rasmus nie zamierza pozwolić zawodnikom na niepotrzebne zaostrzenie gry.

30
    Po dwóch kwadransach spotkania jednobramkowa przewaga Trójkolorowych.

32
    GKS Tychy stara się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń poprzez jak najdłuższe utrzymywanie się w posiadaniu piłki.

34
    Będzie szansa przed podopiecznymi Dominika Nowaka na zagrożenie gościom z rzutu rożnego.

35
    Nawet cała seria rzutów rożnych wykonywanych przez tyszan.

36
    Poradzili sobie w obronie piłkarze prowadzeni przez Tomasza Grzegorczyka, ale jest kolejna przerwa w rywalizacji spowodowana przewinieniem w centrum boiska.

37
    Spróbowali gracze Resovii ataku przez centrum boiska.

38
    Otwiera się przed gośćmi szansa na doprowadzenie do wyrównania z rzutu rożnego.

39
    Także Resovia nie przekuła w gola rzutu rożnego, co nie oznacza, że zakończyło się jej oblężenie pola karnego przeciwnika.

39
    Cały atak zespołu z Podkarpacia zakończył się niecelnym uderzeniem i od bramki Adrian Kostrzewski.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

42
    Próba przyspieszenia ataku rzeszowian crossowym podaniem, jednak wywalczyli dla siebie jedynie wznowienie od wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

43
    Rywalizacja o panowanie w centrum boiska, kilka starć.

44
    Resovia wznowi grę wrzutem z autu na połowie przeciwnika, a niebawem dowiemy się, czy Sylwester Rasmus zdecyduje się na doliczenie czasu w pierwszej połowie.

45
    Niebezpiecznie dla Resovii! Pierwsze uderzenie zostało obronione przez Branislava Pindrocha, a po chwili poprawka okazała się niedokładna.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    Branislav Pindroch napomniany żółtą kartką.

45+1

GKS Tychy jest na odpowiedniej drodze do odniesienia kolejnego zwycięstwa. Na prowadzeniu 1:0 jest dzięki strzałowi z dystansu Wiktora Żytka. Resovia nie potrafiła na niego odpowiedzieć i w przerwie będzie zastanawiać się nad dobrym sposobem na odwrócenie wyniku.
    Resovia musi gonić przeciwnika
    GKS Tychy z przewagą

Pozostało nam oczekiwać na wznowienie spotkania.

46

46
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Kałahur, na boisku pojawia się Antonik.

47
    Trener przyjezdnych zdecydował się na wprowadzenie jednego naładowanego energią zawodnika z ławki rezerwowych na boisko.

48
    W miarę spokojne wejście będących na prowadzeniu w tym meczu zawodników w drugą połowę spotkania.

50
    Przewinienie na atakującym zawodniku z Tychów na połowie przeciwnika.

51
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez zawodników trenowanych przez Dominika Nowaka.

53
    Nieuznana bramka tyszan, ostrzeżenie dla zawodników z Rzeszowa, ale pozostaje 1:0!

55
    Resovia musi zewrzeć szyki obronne, jeżeli nie zamierza za moment martwić się odrabianiem dwubramkowych strat do przeciwnika.

55
    Paweł Wojciechowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

57
    Na razie nie zamieszał w wybranej przed meczem jedenastce szkoleniowiec tyszan.

58
    Szukał napastnik miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego. Ciasno ustawieni jednak broniący przeciwnicy nie pozwolili na zatrudnienie bramkarza, a co dopiero pomyśleć o jego pokonaniu.

59
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Resovii.

60
    Tymczasem za zespołami godzina rywalizacji na tyskim stadionie.

61
    Żółta kartka dla zespołu GKS Tychy (Maciej Mańka).

62
    Maciej Mańka ukarany przez sędziego Sylwestra Rasmusa drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. GKS Tychy musi radzić sobie przez około dwa kwadranse w osłabieniu.

64
    Mocno skomplikowała się sytuacja gospodarzy w układającym się wcześniej po ich myśli meczu.

64
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Dominguez, na boisku pojawia się Połap.

66
    Resovia będzie teraz napierać na osłabionego liczebnie przeciwnika. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

68
    Gospodarze starają się, pomimo osłabienia, utrzymywać w posiadaniu piłki i zyskiwać czas przybliżający do odniesienia zwycięstwa.

68
    z boiska schodzi Machowski, na boisku pojawia się Biegański.

70
    Jedna z akcji przyjezdnych zakończona niecelnym strzałem, dlatego piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Adriana Kostrzewskiego.

72
    Gra przeniosła się niemal w całości na połowę Trójkolorowych, którzy czekają na możliwość przeprowadzenia kontrataku.

72
    z boiska schodzi Morys, na boisku pojawia się Krasa.

74
    Nie spieszyło się Adrianowi Kostrzewskiemu z ponownym wprowadzeniem futbolówki do gry.

75
    Pozostał jeszcze kwadrans rywalizacji w Tychach.

78
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom. Ich przeciwnicy podchodzą pressingiem, mocno im się spieszy.

78
    z boiska schodzi Górski, na boisku pojawia się Karpiński.

80
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki KAMIL ANTONIK.

Jedenastu przyjezdnych znalazło sposób na strzelenie gola dziesięciu gospodarzom. Wyrównanie i triumfuje trener Tomasz Grzegorczyk, ponieważ do bramki przymierzył wprowadzony w przerwie z ławki rezerwowych Kamil Antonik. 1:1!

82
    Mają jeszcze trochę czasu zawodnicy obu zespołów na rozstrzygnięcie tego spotkania.

83
    z boiska schodzi Radecki, na boisku pojawia się Szymura.

83
    z boiska schodzi Rumin, na boisku pojawia się Mikita.

84
    Dominik Połap napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.
    Wyrównanie w Tychach!

87
    Ostatnie ataki w podstawowym czasie i spieszy się przede wszystkim Resovii.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+4
    W doliczonych minutach uraz za urazem i to utrudnia sędziom oraz zawodnikom dokończenie starcia.

90+7

Podział punktów w Tychach. Pierwsza połowa ułożyła się pozytywnie dla gospodarzy, ale po przerwie nie dość, że stracili zawodnika Macieja Mańkę, to na domiar złego dla nich gola na 1:1 po uderzeniu Kamila Antonika. Resovia bez przełomowego zwycięstwa, ale z "oczkiem" do tabeli.

Remis w Tychach

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:58:22)

Gole: 23. Żytek – 80. Antonik

Kartki:   61. Mańka (GKT), 84. Połap (GKT) – 28. Górski (RES), 45+1. Pindroch (RES), 55. Wojciechowski (RES)   62. Mańka (GKT)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 7:15. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:0. Foule: 13:12.
    GKS Tychy: Kostrzewski – Mańka, Nedić, Buchta, Machowski (68. Biegański), Dominguez (64. Połap), Żytek, Wołkowicz, Radecki (83. Szymura), Czyżycki, Rumin (83. Mikita).

Zmiany: Odyjewski – Kozina, Biegański, Ploch, Kargulewicz, Malec, Szymura, Mikita, Połap.

Resovia: Pindroch – Chuchro, Wasiluk, Bondarenko, Mikulec, Morys (72. Krasa), Kałahur (46. Antonik), Adamski, Mróz, Wojciechowski, Górski (78. Karpiński).

Zmiany: Sujecki – Karpiński, Krasa, Bąk, Rębisz, Szymkiewicz, Kumorek, Antonik.

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)