Wieczysta – Radunia 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Chojniczanka 3:1 (koniec) | Pogoń II – GKS K. 0:2 (koniec)
Polonia Śr. – Motor 0:2 (koniec) | Ruch W. M. – Śląsk 0:4 (koniec) | ŁKS Łag. – Cracovia 1:3 (koniec)
Skra – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Jastrzębie – Warta 0:2 (koniec) | Polkowice – Sandecja 1:3 (po dogrywce)
KKS – Widzew 5:5 (4:3 po rz. karnych) | Zawisza – GKS T. 2:1 (koniec) | Resovia – Miedź 1:0 (koniec)
ŁKS – Stal M. 2:2 (3:4 po rz. karnych)
Pogoń II Szczecin
0:2 (0:1)
GKS Katowice
Środa 31.08.2022, 16:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Fortuna Puchar Polski • 1. Runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.
    Pogoń II radzi sobie dobrze w lidze

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna Pucharu Polski w Szczecinie. Pogoń II zmierzy się w nim z GKS Katowice. Początek rywalizacji przy Twardowskiego w środę o godzinie 16.
    Ustawienie Pogoni II
    Zestawienie katowiczan

Pogoń II Szczecin: Kowal – Boniecki, Lisowski, Pach, Mruk, Wawrzynowicz, Smoliński, Bąk, Kalenik, Starzycki, Zaborski.
    Rezerwowi: Styn – Góral, Korczakowski, Magnuszewski, Rezaeian, Rostami, Doustali, Krzysztofek, Ława.
    Trener: Paweł Ozga

GKS Katowice: Szczuka – Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Wojciechowski, Figiel, Stromecki, Rogala, Błąd, Szwedzik, Roginić.
    Rezerwowi: Kudła – Janiszewski, Dudziński, Urynowicz, Grzebieluch, Wasielewski, Kościelniak, Brzozowski, Bród.
    Trener: Rafał Górak

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).

Dobra piłkarska pogoda w Szczecinie. Błękitne niebo ze słońcem nie zapowiada opadów deszczu, nie ma też upału.

1

2
    GKS Katowice w żółtych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach. Podopieczni Rafała Góraka na początku spotkania w rozegraniu piłki.

3
    Podanie zza linii pola karnego do Marko Roginicia, któremu nie udało się strącić piłki za kołnierz Macieja Kowala. Piłka została odprowadzona poza boisko.

4
    Nieprzepisowe wyrzucenie piłki z autu odgwizdane Pogoni Szczecin.

5
    Adrian Błąd na spalonym w momencie podania crossowego z głębi pola, wykonanego przez Michała Kołodziejskiego.

6
    Brawurowa, ale niecelna próba pokonania bramkarza Pogoni II Szczecin z dystansu podjęta przez Arkadiusza Jędrycha.
    Rozpoczęła się walka o awans

8
    Interwencja Fabiana Pacha i nie pozwolił on na przedostanie się w pole karne Pogoni II Szczecin będącym w natarciu katowiczanom.

8
    Kolejne niecelne uderzenie zza pola karnego, nie przymierzył tym razem Patryk Szwedzik.

10
    GKS Katowice ma zdecydowaną przewagę pod względem posiadania piłki, a Pogoń II Szczecin jeszcze na dobre nie opuściła własnej połowy boiska.

11
    Oskar Kalenik próbował wykorzystać nieporozumienie katowiczan przy wyprowadzeniu piłki na własnej połowie boiska. Ostatecznie korner dla Pogoni II Szczecin.

12
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Pogoń II Szczecin, ale będzie możliwość poprawienia się.

13
    Fabian Pach miał możliwość strącenia piłki do bramki, ale sytuacyjne uderzenie nie sprawiło problemu Patrykowi Szczuce.

14
    Ponownie niebezpieczna piłka do Marko Roginicia, ale łączonemu w przeszłości z Pogonią Szczecin napastnikowi nie udało się oddać strzału.

16
    Na początek drugiego kwadransa meczu Maciej Kowal rozprawił się odrobinę niepewnie z kolejnym dośrodkowaniem.

17
    Uderzenie Kacpra Zaborskiego zostało zablokowane i to oznacza, że Pogoń II Szczecin będzie mieć trzecią szansę na zaskoczenie katowiczan z rzutu rożnego.

18
    Ostatecznie całe zamieszanie wyjaśnione chwytem Patryka Szczuki.

19
    Nieco wyrównuje się rywalizacja w Szczecinie.

20
    Grzegorzowi Rogali nie udało się opanować futbolówki po podaniu wyrzucającym na lewą stronę boiska.

21
    Fabian Pach wyekspediował piłkę po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

21
    Grzegorz Rogala strzelił w sytuacji sam na sam w nogi Macieja Kowala, a na dodatek był kolejnym zawodnikiem GKS Katowice złapanym w pułapkę ofsajdową.

23
    Ponownie naciska GKS Katowice. Szansa na pokonanie bramkarza Pogoni II Szczecin po wrzutce z rzutu wolnego, ale było piąstkowanie Macieja Kowala.

25
    Długie rozegranie GKS Katowice na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Wszystko zakończone interwencją Fabiana Pacha po płaskim dośrodkowaniu.

25
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki BARTOSZ JAROSZEK.

GKS Katowice na prowadzeniu w Szczecinie! Po płaskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka doturlała się do Bartosza Jaroszka, a ten huknął pod poprzeczkę między roztargnionymi przeciwnikami.

28
    Ponownie niebezpieczni byli gracze GKS Katowice! Zapachniało dwubramkowym prowadzeniem po strzale nożycami Marko Roginicia. Piłka przeturlała się nieznacznie obok słupka w bramce Macieja Kowala.

29
    Pogoń II Szczecin ma problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu piłki.

30
    Dwa kwadranse meczu za zespołami i katowiczanie na całkiem zasłużonym prowadzeniu przy Twardowskiego.

31
    Arkadiusz Jędrych główkował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zbyt delikatnie, żeby zaskoczyć Macieja Kowala.
    Bartosz Jaroszek dał prowadzenie gościom

32
    Adrian Błąd miał duże pretensje do sędziego po przerwaniu jego ataku z powodu spalonego.

33
    Najgroźniejsza z dotychczasowych akcji Pogoni II Szczecin. Oskar Kalenik mógł zdecydowanie lepiej spożytkować miejsce przed polem karnym. Swoim delikatnym strzałem nie zaskoczył Patryka Szczuki.

34
    Jeszcze jedna próba zawodnika Pogoni II Szczecin zza pola karnego. Tym razem odpowiednia energia, ale Kacprowi Smolińskiemu zabrakło dokładności.

35
    Grzegorz Rogala napomniany żółtą kartką za przewinienie na Wojciechu Lisowskim.

37
    Sporo stałych fragmentów mają katowiczanie na połowie Pogoni II Szczecin.

38
    Marcin Stromecki miał przypadkowo szansę na podwojenie prowadzenia GKS Katowice. Po błędzie Macieja Kowala cudem wyratowali się osłaniający bramkę gospodarze.

38
    Marcin Stromecki napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

38
    Kacper Smoliński kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie i GKS Katowice szuka sposobu na wbicie gospodarzom drugiego gola. Uderzenie Adriana Błąda było zbyt delikatne.

42
    Seria konfrontacji w centrum boiska. Po niej Wojciech Lisowski musiał interweniować po zagraniu Arkadiusza Jędrycha.

43
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

44
    W ostatnim momencie Kacper Zaborski został powstrzymany wewnątrz pola karnego katowiczan.

45
    Doliczona minuta.

45+1

GKS Katowice na prowadzeniu 1:0 po pierwszej połowie. Zawdzięcza je skutecznemu rozegraniu rzutu rożnemu i uderzeniu Bartosza Jaroszka. Generalnie więcej było szans na drugiego gola pierwszoligowca niż jakiegokolwiek trzecioligowca. Pogoń II Szczecin zagroziła podopiecznym Rafała Góraka dwoma strzałami z dystansu.
    Pogoń II Szczecin musi gonić przeciwnika

46

47
    Od razu po wznowieniu gry krótka przerwa spowodowana urazem Marko Roginicia.

48
    Bartoszowi Bonieckiemu nie udało się opanować piłki po podaniu crossowym Stanisława Wawrzynowicza.

50
    Wojciech Lisowski w ostatnim momencie naprawił błąd Fabiana Pacha i nie pozwolił na oddanie uderzenia z bliska Patrykowi Szwedzikowi.

51
    Zablokowane dośrodkowanie i Pogoń II Szczecin od rzutu rożnego.

52
    Najgroźniejsze z dotychczasowych wykonań rzutu rożnego przez Pogoń II Szczecin. Po dośrodkowaniu zgranie Wojciecha Lisowskiego i uderzenie Fabiana Pacha ponad poprzeczką w bramce Patryka Szczuki!

54
    Niewiele zdziałali podopieczni Pawła Ozgi swoim wysokim pressingiem.

55
    Zablokowane zagranie Bartosza Jaroszka przez odpowiednio ustawionego Kacpra Smolińskiego.

57
    Natarcie Pogoni II Szczecin, ale nie było strzału po niedopieszczonym zgraniu Kacpra Zaborskiego do Oskara Kalenika.

58
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin:
    z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Rostami.

58
    Od razu po wejściu z ławki rezerwowych na boisko było uderzenie Yedegara Rostamiego. Świetny drybling, ale ze znakomitej pozycji zabrakło odpowiednio dopieszczonego strzału.

60
    Yedegar Rostami napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne po stracie Stanisława Wawrzynowicza.

61
    Interweniowali szczecinianie po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Jeszcze ponowienie ataku, ale uderzenie z główki nie zaskoczyło bramkarza Pogoni II.

62
    Indywidualna szarża Marko Roginicia zakończona mocnym uderzeniem, ale zabrakło dokładności do podwojenia prowadzenia. Piłka przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Macieja Kowala.

64
    Nierozważne podanie na zakończenie rajdu Yedegara Rostamiego.

65
    GKS Katowice powrócił do prowadzenia ataku pozycyjnego, ale Wojciech Lisowski nie pozwolił na oddanie uderzenia.

66
    z boiska schodzi Kalenik, na boisku pojawia się Korczakowski.

66
    z boiska schodzi Starzycki, na boisku pojawia się Razaeian.

68
    Paweł Horożaniecki przyznał piłkę katowiczanom po faulu atakującego zawodnika Pogoni II Szczecin.

68
    z boiska schodzi Stromecki, na boisku pojawia się Dudziński.

69
    Zmiana w drużynie GKS Katowice:
    z boiska schodzi Wojciechowski, na boisku pojawia się Wasielewski.

70
    Przerwa w grze spowodowana urazem Patryka Szwedzika.

71
    Gra wznowiona i szykuje się zmiana za kontuzjowanego zawodnika GKS Katowice.

72
    z boiska schodzi Szwedzik, na boisku pojawia się Kościelniak.

74
    Coraz mniej pozostało czasu gospodarzom na poprawienie wyniku.

75
    Na kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu kolejna przerwa spowodowana urazem zawodnika GKS Katowice.

76
    z boiska schodzi Pach, na boisku pojawia się Magnuszewski.

76
    z boiska schodzi Zaborski, na boisku pojawia się Ława.

77
    Ładne wyjście spod pressingu Pogoni II Szczecin, a cała akcja została zakończona mocnym uderzeniem ponad poprzeczką Dawida Razaeiana.

78
    Przewinienie Bartosza Ławy w pobliżu koła środkowego.

79
    Marko Roginić napomniany żółtą kartką za uderzenie łokciem w powietrzu Wojciecha Lisowskiego.

81
    Szczecinianie szukają dla siebie miejsca na połowie przeciwnika, ale często w ich natarciach brakuje dokładności.

82
    Akcja odwetowa przyjezdnych przerwana z powodu spalonego Dominika Kościelniaka.

84
    Wyekspediowane dośrodkowanie z pola karnego Pogoni II Szczecin, ale ponowienie ataku i Adrian Błąd strzelił technicznie nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

85
    z boiska schodzi Rogala, na boisku pojawia się Brzozowski.

85
    z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Urynowicz.

86
    Rozpaczliwe uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Patryka Szczuki. Próbował Wojciech Lisowski.

89
    Stanisław Wawrzynowicz napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Strzelcem bramki DOMINIK KOŚCIELNIAK.

GKS Katowice na prowadzeniu 2:0. W doliczonym czasie trafienie z główki kompletnie nieobstawionego zawodnika po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Michała Kołodziejskiego.

90+5

GKS Katowice pozostaje w rywalizacji o zdobycie Fortuna Pucharu Polski. Po poprawnym, choć nieporywającym występie w Szczecinie cieszy się z awansu. Wygraną 2:0 zawdzięcza strzałom Bartosza Jaroszka oraz Dominika Kościelniaka. Druga połowa już wyrównana, momentami ze wskazaniem na Pogoń II Szczecin, ale zabrakło jej jakości pod bramką pierwszoligowca.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:54:19)

Gole: 25. Jaroszek, 90+2. Kościelniak

Kartki:   38. Smoliński (PO2), 60. Rostami (PO2), 89. Wawrzynowicz (PO2) – 35. Rogala (KAT), 38. Stromecki (KAT), 79. Roginić (KAT)

Pogoń II Szczecin: Kowal – Boniecki, Lisowski, Pach (76. Magnuszewski), Mruk, Wawrzynowicz, Smoliński, Bąk (58. Rostami), Kalenik (66. Korczakowski), Starzycki (66. Razaeian), Zaborski (76. Ława).

Zmiany: Styn – Góral, Korczakowski, Magnuszewski, Rezaeian, Rostami, Doustali, Krzysztofek, Ława.

GKS Katowice: Szczuka – Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Wojciechowski (69. Wasielewski), Figiel, Stromecki (68. Dudziński), Rogala (85. Brzozowski), Błąd (85. Urynowicz), Szwedzik (72. Kościelniak), Roginić.

Zmiany: Kudła – Janiszewski, Dudziński, Urynowicz, Grzebieluch, Wasielewski, Kościelniak, Brzozowski, Bród.

Sędziowie: Paweł Horożaniecki (Żary)