Dzierżoniów – Piast 1:2 (koniec) | Odra O. – Jagiellonia 0:1 (po dogrywce) | Arka – Górnik Ł. 0:0 (3:4 po rz. karnych)
Ruch – Górnik Z. 0:1 (koniec)
koniec po dogrywce
Odra Opole
0:1 (0:0)
Jagiellonia Białystok
Czwartek 01.09.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna Puchar Polski • 1. Runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (00:38:00)

Odra Opole pokonana

Konfrontacja w Opolu zakończona i Jagiellonia pozostaje w rywalizacji o zwycięstwo w Fortuna Pucharze Polski. Decydujące okazało się uderzenie na 1:0 Macieja Bortniczuka w pierwszej połowie dogrywki.
    Jagiellonia zostaje w rozgrywkach

120

120
    Żółta kartka dla zespołu Jagiellonia Białystok (Jesus Imaz).

118
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Antoni Klimek).

117
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Mateusz Spychała).

116
    Żółta kartka dla zespołu Jagiellonia Białystok (Bogdan Tiru).

115
    Czerwona kartka dla zespołu Odra Opole (Szymon Łapiński).

113
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Dawid Czapliński).

110
    Odra Opole ma coraz mniej czasu na uratowanie się przed odpadnięciem z rozgrywek.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

98
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Łapiński.

96
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki MACIEJ BORTNICZUK.

95
    Kolejna szansa na poprawienie wyniku przed zawodnikami Jagiellonii Białystok.

93
    Jagiellonia coraz groźniejsza i spędza coraz więcej czasu na połowie przeciwnika.

Gole: 96. Bortniczuk

Kartki:   113. Czapliński (ODO), 117. Spychała (ODO), 118. Klimek (ODO) – 52. Cernych (JAG), 59. Romanczuk (JAG), 74. Wojciechowski (JAG), 116. Tiru (JAG), 120. Imaz (JAG)   115. Łapiński (ODO)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 1:2. Foule: 17:20.
    Odra Opole: Kalinowski – Kamiński, Tkocz (91. Kędziora), Spychała, Szrek (81. Klimek), Łabojko, Urbańczyk, Niziołek, Makuszewski (78. Mikinic), Nowak (98. Łapiński), Guzdek (78. Czapliński).

Zmiany: Haluch – Kędziora, Mikinic, Klec, Czapliński, Łapiński, Paprzycki, Klimek, Petrak.

Trener: Piotr Plewnia

Jagiellonia Białystok: Abramowicz – Prikryl (46. Cernych), Tiru, Puerto, Pazdan, Nastić (90. Lewicki), Pospisil (64. Wojciechowski), Romanczuk (63. Nene), Imaz, Łaski, Gual (71. Bortniczuk).

Zmiany: Alomerović – Matysik, Nene, Wojciechowski, Lewicki, Cernych, Bortniczuk, Bida, Kowalski.

Trener: Maciej Stolarczyk

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)