Piast – Miedź 2:1 (koniec) | Wisła Pł. – Górnik Z. 1:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (1:1)
Miedź Legnica
Poniedziałek 05.09.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

W oczekiwaniu na mecz

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Gliwicach. Piast zmierzy się w nim z Miedzią Legnica. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego zaplanowano na poniedziałek na godzinę 18.
    Jedenastka Piasta Gliwice
    Ustawienie Miedzi Legnica

Piast Gliwice: Plach – Reiner, Mosór, J. Czerwiński (C), Holúbek – Kaput, Tomasiewicz – Pyrka, Chrapek, Kądzior – Wilczek.
    Rezerwowi: K. Szymański – Munoz, Toril, Sappinen, Dziczek, Ameyaw, Mokwa, Łuczak, Katranis.
    Trener: Waldemar Fornalik

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Mijušković (C), Gülen, Matynia – Cacciabue, Chuca – Narsingh, Dominguez, Kobacki – Henríquez.
    Rezerwowi: M. Abramowicz – Matuszek, Obieta, Aurtenetxe, Drachal, Kostka, Carolina, Śliwa, I. Lewandowski.
    Trener: Wojciech Łobodziński

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Ostatnie przygotowania do meczu.

1

2
    Piast Gliwice w niebieskich strojach z czerwonym pasem, a Miedź Legnica na czerwono z białymi elementami.

4
    Kamilowi Wilczkowi nie udało się oddać niebezpiecznego uderzenia po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z lewej strony boiska.

5
    Olaf Kobacki poderwał się na boku boiska i postarał się o przeprowadzenie niebezpiecznego ataku.

6
    Konfrontacja w centrum boiska i Miedź Legnica zaczyna coraz dłużej utrzymywać się w posiadaniu futbolówki.

8
    Maxime Dominguez nie pozwolił na wykonanie niebezpiecznego podania zbyt anemicznie zabierającemu się do tego Grzegorzowi Tomasiewiczowi.

9
    Luciano Narsingh miał pierwszą bardzo dogodną szansę na zdobycie prowadzenia dla Miedzi Legnica. Uciekł Jakubowi Holubkowi po podaniu ze środka boiska, ale oddał uderzenie prosto w dobrze ustawionego Frantiska Placha!
    9. Luciano Narsingh strzelił w bramkarza

12
    Po dalekim wrzucie z autu Huberta Matyni przedłużenie piłki przez Nemanję Mijuskovicia do Angelo Henriqueza. Były reprezentant Chile główkował ponad poprzeczką w bramce Piasta Gliwice. Następne ostrzeżenie dla podopiecznych Waldemara Fornalika.

14
    Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na poniedziałkowe popołudnie.

16
    Kilku zawodnikom Piasta Gliwice nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z rzutu rożnego.

18
    Przewinienie na Maximie Dominguezie w centrum boiska i w tych okolicznościach od rzutu wolnego Miedź Legnica.

19
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki OLAF KOBACKI.

Niewielu Polaków w jedenastce Miedzi Legnica, ale właśnie oni przed momentem zaczarowali obronę Piasta Gliwice! Hubert Matynia na lewej stronie ośmieszył swoim dryblingiem Arkadiusza Pyrkę i wykonał wymierzone podanie do Olafa Kobackiego. Ten zdobył z centrum pola karnego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie!
    19. Olaf KOBACKI - 0:1

21
    Piast Gliwice musi organizować się do odrabiania strat do przeciwnika. Zagranie Michała Chrapka z rzutu wolnego została unieszkodliwiona przez Huberta Matynię.

22
    Coraz ciekawiej jest w tym meczu. Zagranie z rzutu rożnego do Ariela Mosóra, a piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki w bramce Pawła Lenarcika.

25
    Kamil Wilczek oddał niecelne uderzenie.

27
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

29
    Nerwowo interweniował Frantisek Plach w pobliżu władnej bramki i w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Luciana Narsingha na korner.

31
    Nieuznana bramka Miedzi Legnica! Chuca był na spalonym w momencie oddawania uderzenia z bliska do bramki Frantiska Placha.
    31. Nieuznany gol Chuci

32
    Sytuacja detalicznie analizowana pod kątem możliwego spalonego.

34
    Gra wznowiona i niezmiennie 0:1 w Gliwicach.

36
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

37
    Zbyt nerwowe rozegrania Piasta Gliwice i ma on problem z przeprowadzeniem ataku niebezpiecznego dla Pawła Lenarcika.

39
    Potężne uderzenie Huberta Matyni. Bardzo dobrze prezentuje się ten zawodnik, ale nie ma gola z powodu ofiarnego bloku Ariela Mosóra.

39
    Niecelne uderzenie zawodnika beniaminka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

41
    Pozostało jeszcze trochę czasu obu zespołom na poprawienie rezultatu przed zejściem na przerwę do szatni.

42
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki CONSTANTIN REINER.

Piast Gliwice doprowadził do remisu jeszcze w pierwszej połowie! Constantin Reiner strzelił w narożnik bramki Pawła Lenarcika z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Kądziora.
    42. Constantin REINER - 1:1

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Sporo działo się w pierwszej połowie meczu i zakończyła się ona wynikiem 1:1. Piast Gliwice odpowiedział golem Constantina Reinera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na wcześniejsze trafienie Miedzianki. Druga część spotkania powinna być interesująca.
    Na razie na remis
    Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu

46

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Alberto Toril.

48
    Pierwsza szansa na pokonanie bramkarza przeciwnika po przerwie i Damian Kądzior sprawdził swoim uderzeniem Pawła Lenarcika.

50
    Piast Gliwice w nieco składniejszym rozegraniu futbolówki po powrocie z szatni na boisko.

52
    Miedź Legnica opanowała sytuację po pierwszym przyspieszeniu w drugie połowie gospodarzy i sama wymieniła podania w centrum boiska.

55
    Przerwana w ostatnim momencie kombinacja zawodników Piasta Gliwice. Odegranie piętą Kamila Wilczka nie okazało się asystą.

56
    Interwencja Pawła Lenarcika na przedpolu przed nosem sposobiącego się do oddania strzału po dośrodkowaniu Kamila Wilczka.

58
    Maxime Dominguez nie miał wsparcia od kompanów z Miedzi Legnica, przez co nie nadał odpowiedniego rozpędu kontratakowi.

59
    Niezła wymiana podań Huberta Matyni z Olafem Kobackim, jednak ta akcja została zakończona niedopieszczonym dośrodkowaniem.

61
    Gospodarze interweniowali w odpowiednim momencie i nie pozwolili na oddanie strzału po dośrodkowaniu.

64
    Dwa dośrodkowania Damiana Kądziora z lewego skrzydła, ale oba niedokładne. Jeszcze uderzenie zza pola karnego, jednak ponad poprzeczką w bramce beniaminka.

65
    Podanie Maxime'a Domingueza do Luciana Narsingha po dryblingu wewnątrz pola karnego Piasta Gliwice. Uderzenie tego drugiego nie sprawiło dużego problemu Frantiskowi Plachowi.

66
    Strzelcem bramki JAKUB CZERWIŃSKI.

Raz jeszcze Piast Gliwice z golem po stałym fragmencie gry. Gospodarze na prowadzeniu 2:1! Jakub Czerwiński złożył się do strzału "szczupakiem" po wrzutce z rzutu wolnego Damiana Kądziora.
    66. Jakub CZERWIŃSKI - 2:1

69
    Teraz to Miedzianka musi gonić przeciwnika, a czas pracuje na jej niekorzyść.

70
    Przygotowują się do wejścia piłkarze z ławki rezerwowych na boisko.

72
    Akcja Damiana Kądziora z Kamilem Wilczkiem. Zablokowane uderzenie byłego napastnika między innymi Broendby IF oraz FC Kopenhaga, przez co Piast Gliwice musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

73
    Umiejętnie i rozsądnie Piast Gliwice po zdobyciu prowadzenia uderzeniem Jakuba Czerwińskiego.

75
    Była przerwa w grze spowodowana urazem Huberta Matyni.

76
    Nieco ponad trzy tysiące kibiców na trybunach w Gliwicach.

77
    Druga połowa meczu nie jest równie atrakcyjna jak pierwsza, ale jest jeszcze czas na poprawienie wrażenia.

79
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica:
    z boiska schodzi Luciano Narsingh, na boisku pojawia się Michael Kostka.

81
    Frantisek Plach nie miał problemu z powstrzymaniem futbolówki po płaskim uderzeniu zza pola karnego.

82
    z boiska schodzi Michał Kaput, na boisku pojawia się Patryk Dziczek.

84
    Akcja obrońców Miedzi Legnica. W pole karne Piasta Gliwice wbiegł Nemanja Mijusković, ale z prawej nogi strzelił zdecydowanie ponad bramką Frantiska Placha.

85
    Natychmiast akcja dwójkowa przeprowadzona przez napastników Piasta Gliwice. Kamil Wilczek był pod presją i oddał miękkie uderzenie w boczną siatkę po podaniu Alberto Torila.

88
    z boiska schodzi Jakub Holúbek, na boisku pojawia się Alexandros Katranis.

89
    Grzegorz Tomasiewicz napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

90
    Zagranie Angelo Henriqueza z rzutu wolnego zostało wypiąstkowane przez skoncentrowanego Frantiska Placha.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Techniczne uderzenie Kamila Wilczka ponad przeciwnikami oraz ponad poprzeczką.

90+4
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku.

90+5

Piast Gliwice zwyciężył 2:1 na własnym stadionie, choć stracił pierwszego gola w meczu. Podopieczni Waldemara Fornalika odpowiedzieli na trafienie Olafa Kobackiego dwoma golami po stałych fragmentach gry. Z dośrodkowań Damiana Kądziora skorzystali Contantin Reiner oraz Jakub Czerwiński.

Piast lepszy niż Miedzianka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:58)

Gole: 42. Reiner, 66. J. Czerwiński – 19. Kobacki

Kartki:   89. Tomasiewicz (PIA)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 11:7. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 1:2. Foule: 9:14.
    Piast Gliwice: Plach – Reiner, Mosór, J. Czerwiński (C), Holúbek (88. Katranis) – Kaput (82. Dziczek), Tomasiewicz – Pyrka, Chrapek (46. Toril), Kądzior – Wilczek.
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Sappinen, Ameyaw, Mokwa, Łuczak.

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Mijušković (C), Gülen, Matynia – Cacciabue, Chuca – Narsingh (79. Kostka), Dominguez, Kobacki – Henríquez.
    Zmiany: M. Abramowicz – Matuszek, Obieta, Aurtenetxe, Drachal, Carolina, Śliwa, I. Lewandowski.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)