Hearts – Basaksehir 0:4 (koniec) | Fiorentina – RFS Riga 1:1 (koniec) | Anderlecht – Silkeborg 1:0 (koniec)
Austria W. – Hapoel BS 0:0 (koniec) | Villarreal – Lech P. 4:3 (koniec) | Slovacko – Partizan 3:3 (koniec)
FC Ballkani – Cluj 1:1 (koniec) | Nice – FC Koln 1:1 (koniec) | West Ham – FCSB 3:1 (koniec)
FC Vaduz – Apollon 0:0 (koniec) | Dnipro-1 – Alkmaar 0:1 (koniec) | Shamrock – Djurgardens 0:0 (koniec)
Molde – Gent 0:0 (koniec) | Sivasspor – Slavia 1:1 (koniec) | Slovan – Żalgiris 0:0 (koniec)
Basel – Piunik 3:1 (koniec)
Villarreal CF
4:3 (3:1)
Lech Poznań
Czwartek 08.09.2022, 18:45 • Estadio Ciudad de Valencia • Liga Konferencji • Grupa C

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:45.
    Znamy już skład mistrza Polski:
    Jedenastka Villarreal:

Pełne zestawienie:

Villarreal CF: Jorgensen – De La Fuente, Mandi, Cuenca, Mojica – Chukwueze, Coquelin, Morlanes, Trigueros (C) – Baena, Morales.

Rezerwowi: Rulli, Alvarez – Kiko, Capoue, Jackson, Lo Celso, Moreno, Parejo, Pedraza, Pino, Torres.

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Dagerstål, Milić, Rebocho – Murawski, Karlström, Kvekveskiri – Amaral, Ishak (C), Skóraś.

Rezerwowi: Rudko, Bąkowski – Douglas, Sousa, Tsitaishvili, Szymczak, Pingot, Velde, Żukowski, Šatka, Kozubal, Czerwiński.

Główny: Ali Palabıyık (Turcja)
    Asystenci: Ceyhun Sesigüzel, Serkan Olguncan
    Techniczny: Kadir Sağlam.

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.

Mecz poprzedzi minuta ciszy.

1

1
    Ruszyli! Kolejorz na niebiesko, gospodarze w żółtych kompletach.

2
    Amaral ratował piłkę po podaniu partnera już zza linii bocznej.

2
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki MICHAŁ SKÓRAŚ.

Katastrofalny błąd defensora Hiszpanów! De La Fuente pokpił sprawę, zbyt mocno wypuszczając futbolówkę. Ishak odebrał skutecznie w polu karnym, wyłożył do Skórasia, a ten musiał wyłącznie dopełnić formalności strzałem do pustej bramki!
    2. Michał SKÓRAŚ - 0:1

5
    Szczęśliwy początek lechitów. Podopieczni van den Broma nie zamierzają jednak ograniczać się do kontr. Pokazali, że wysoki pressing opłaca i chcą to kontynuować.

6
    Mocna próba Kwekweskiriego z rzutu wolnego. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok słupka.

9
    Ishak sugerował sędziemu, że był odpychany na połowie rywali. Turek jednak niczego nieprzepisowego nie dostrzegł.

9
    Trigueros faulowany w środkowej strefie boiska.

10
    Znowu pressing Lecha zaprocentował. Tym razem naciskany Jorgensen nieudolnie wybijał futbolówkę. Posłał ją w aut.

11
    Dobrze słyszalna jest licznie zgromadzona grupa kibiców Kolejorza. Fani Lecha śpiewają "gramy u siebie". Sytuacja pewnie wyglądałaby inaczej, gdyby mecz był rozgrywany na Estadio El Madrigal.

12
    Lechici oddalają zagrożenie po stałym fragmencie gospodarzy. Jeden z piłkarzy Kolejorza mocno wykopał piłkę na połowę Hiszpanów.

13
    Świetny przechwyt Murawskiego od Chukwueze. Villarreal miał okazję, aby kontynuować chwilę później akcję, ale nieudanie.

15
    De La Fuente po swoim karygodnym błędzie gra mocno elektrycznie. Lechici powinni to wykorzystać. Widać dużą nerwowość po prawym obrońcy gospodarzy.

15
    Amaral zaspał za plecami obrońców Villarreal. Ofsajd.

16
    Asystent sędziego dopatrzył się teraz spalonego Skórasia, choć wydawało się, że nie było ofsajdu. Mimo wszystko skutecznie z bramki daleko wybiegł Jorgensen.

17
    Chukwueze ma pretensje do partnera. Gospodarze organizowali kontratak. Ładnie uciekli spod pressingu. Na połowie Lecha jednak znacznie przekombinowali. Zbyt mocne wyrzucające do boku podanie do Chukwueze.

18
    Coquelin faulował w narożniku boiska Murawskiego.

19
    Turecki arbiter mocno podpadł Ishakowi. Kapitan Lecha po raz kolejny przewracany w środku pola, ale sędzia tylko wzrusza ramionami.

20
    Niewiele brakowało, a po kiepskim podaniu defensora Lecha przeciwnik znalazłby się w sytuacji sam na sam z Bednarkiem.

21
    Amaral pomógł kolegom w obronie. Wygarnął futbolówkę spod nóg Chukwueze.

22
    Przycisnęli Hiszpanie. Lech ma duże problemy z opuszczeniem własnej części gry.

22
    Arbiter zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Zirytował się m.in. trener Emery, że ta przerwa jest przedwcześnie ogłoszona i obecnie zupełne niepotrzebna.

24
    Zawodnicy wracają do gry.

26
    Karlstrom faulował Coquelina blisko linii bocznej, w środkowej strefie boiska.

26
    Doskonały przechwyt Karlstroma od Baeny, który ściągał później Szweda za spodenki. Hiszpanie jeszcze nieco awanturowali się, bo Karlstrom przypadkowo nadepnął na stopę Baeny.

27
    Jeszcze jeden ofsajd Kolejorza. Tym razem w pułapkę ofsajdową złapany został Ishak.

28
    Spalone: 0 – 3

28
    Niecelne uderzenie Baeny. Skiksował próbując strzału z narożnika pola karnego.

30
    Przez moment gorąco zrobiło się w polu karnym Lecha. Gospodarze dorzucali z rzutu rożnego, ale lechici szczęśliwie wyszli z tego obronną ręką.

31
    Kwadrans do zakończenia pierwszej części gry. Villarreal ciągle w natarciu, ale poznaniacy bronią się na razie bardzo dzielnie.

32
    Gol dla Villarrealu!
    Strzelcem bramki SAMUEL CHUKWUEZE.

Mamy wyrównanie. Z lewej strony dorzucał Mojica, a Chukwueze zamknął akcję kapitalnym wolejem. Bednarek bezradny. Defensywa Lecha pozostawiła skrzydłowego zupełnie osamotnionego.
    32. Samuel CHUKWUEZE - 1:1

34
    Niedokładna wrzutka Chukwueze z prawej strony. Defensor Lecha zgrywa głową do Bednarka.

35
    Kolejorz całkowicie oddał inicjatywę rywalom i to musiało w końcu skończyć się golem wyrównującym. Zespół z Poznania został zamknięty na własnej połowie.

36
    Strzelcem bramki ÁLEX BAENA.

Hiszpanie już na prowadzeniu. Szybka akcja krótkimi podaniami. Na koniec Morales zostawił futbolówkę Baenie, a ten huknął zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Milicia i zaskoczyła Bednarka.
    36. Álex BAENA - 2:1

38
    Poprzeczka! Dośrodkowanie gości z rzutu wolnego. Niepilnowany Dagerstal strzelał głową po koźle, lecz futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Gdyby strzelał bezpośrednio w światło bramki, to może mielibyśmy ponownie remis.
    38. Filip Dagerstal (LPO)

40

Gospodarze podwyższają prowadzenie. Znowu Baena! Otrzymał podanie w polu karnym Lecha od Chukwueze, umiejętnie obrócił się z piłką i sprytnym strzałem zaskoczył Bednarka.
    40. Álex BAENA - 3:1

42
    Przerwa w grze spowodowana urazem Coquelina. Został trafiony piłką poniżej pasa. Za chwilę dojdzie do siebie.

44
    Niezbyt długo trwała radość fanów Kolejorza z prowadzenia. Trzeba teraz niestety zejść na ziemię i liczyć na najniższy wymiar kary.

45+1
    Turek doliczył dwie minuty do pierwszej części gry.

45+2

Villarreal prowadzi po pierwszej odsłonie z Lechem Poznań 3-1. Wynik meczu otworzył Skóraś, ale później w piłkę grali wyłącznie gospodarze. Konsekwencją zdobyli trzy trafienia i schodzą do szatni w dobrych nastrojach.
    Dobry start Kolejorza, ale to zbyt mało na Villarreal:

Piłkarze wracają na murawę.

46

46
    Zmiana w drużynie Villarreal CF:
    z boiska schodzi Manu Trigueros, na boisku pojawia się Nicolas Jackson.

46
    Rzut karny dla Lecha!!!

46
    Żółta kartka dla zespołu Villarreal CF (Ajsa Mándí).
    46. Żółta kartka

46
    Mandi blokował strzał rywala ręką we własnym polu karnym. Turek nie miał wątpliwości!

46
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MIKAEL ISHAK.

Pewnie wykonana jedenastka przez kapitana Lecha. Mocny strzał w środek. Jorgensen zmylony!
    46. Mikael ISHAK - 3:2

48
    Ishak złapany na pozycji spalonej.

50
    Morales był bliski szczęścia. Mojica zgrywał z lewego skrzydła. Morales następnie zakręcił Dagerstalem, ale później został zablokowany przez Milicia.

51
    Mojica znowu centrował z lewej flanki, ale tym razem defensor Lecha wybił futbolówkę głową.

51
    Żółta kartka dla zespołu Villarreal CF (Jorge Cuenca).
    51. Żółta kartka

51
    Brzydki faul taktyczny Cuenki na Karlstromie. Automatyczna żółta kartka.

52
    Kiepska wrzutka Rebocho. Wprost w ręce Jorgensena.

54
    Mocne uderzenie Murawskiego zza pola karnego, ale futbolówka przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki.

55
    Jackson główkował po dośrodkowaniu Mojiki z lewego skrzydła. Strzał napastnika okazał się jednak niecelny.

56
    Błąd Amarala przed szesnastką gospodarzy. Stracił piłkę i naraził swój zespół na kontrę przeciwników.

58
    Lechici grają w defensywie zdecydowanie zbyt chaotycznie. Villarreal bardzo łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich, wypracowuje przewagę liczebną w kontrach.

59
    Posiadanie piłki: 57% – 43%

59
    Była okazja gości na groźną kontrę. Amaral mógł szukać podania do partnera, ale zdecydował się na strzał, który został finalnie przyblokowany.

61
    Przerzut Kwekweskiriego z rzutu wolnego do Murawskiego, a ten od razu strzela i kiksuje z woleja. Futbolówka poszybowała wysoko w trybuny.

61
    Strzelcem bramki MIKAEL ISHAK.

Ależ historia! Kolejorz wyrównuje! Kapitalne prostopadłe podanie Skórasia do Ishaka, a ten zmieścił futbolówkę obok nóg interweniującego Jorgensena!
    61. Mikael ISHAK - 3:3

63
    z boiska schodzi Adrián de la Fuente, na boisku pojawia się Kiko Femenía,
    z boiska schodzi Manu Morlanes, na boisku pojawia się Dani Parejo,
    z boiska schodzi José Luis Morales, na boisku pojawia się Gerard Moreno.

64
    Żółta kartka dla zespołu Villarreal CF (Samuel Chukwueze).
    64. Żółta kartka

65
    To było niezwykle brutalne wejście Chukwueze. Zaatakował wyprostowaną nogą na wysokości piszczela poznańskiego zawodnika.

67
    Emery wysyła na ratunek wyniku podstawowych piłkarzy. Moreno, Parejo mają dać Villarreal ponowne prowadzenie.

67
    Mojica ostro zacentrował z lewej flanki. Bliski strącenia futbolówki był Baena, ale czujny przed linią bramkową był jeden ze stoperów Lecha.

68
    Precyzyjne dośrodkowanie Mojiki z narożnika boiska. Instynktowna główka Baeny w światło bramki i skuteczna interwencja Bednarka.

70
    Wygląda na to, że gospodarze schodząc do szatni byli przekonani, że robota została już wykonana. Skrzętnie wykorzystali to podopieczni van den Broma. Brawo!

71
    Amaral nie doszedł do centry Pereiry z prawej flanki.

71
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Joao Amaral, na boisku pojawia się Filip Szymczak.

71
    Skóraś ma problemy mięśniowe po ostatnim sprincie. Sygnalizuje sztabowi szkoleniowemu, że to tylko chwilowe problemy i mogą wstrzymać się z myśleniem o zmianie.

72
    Moreno wypracował sobie pozycję do strzału, ale następnie koszmarnie skiksował. Futbolówka poszybowała bardzo wysoko w trybuny.

73
    Turek zaprosił piłkarzy na przerwę na uzupełnienie płynów.

73
    Po poprzedniej takiej przerwie Lech wyszedł bardzo niemrawo i stracił trzy gole. Oby tym razem było inaczej.

75
    Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Tu jeszcze wszystko może się wydarzyć.

75
    Lechici podobnie jak w pierwszej odsłonie całkowicie oddali inicjatywę rywalom. Hiszpanie teraz mogą skupić się na organizowaniu ataków, nie przejmując specjalnie defensywą.

77
    Zbyt lekkie zgranie Moreno do Chukwueze. Tymczasem van den Brom przygotował podwójną zmianę. Rezerwowi czekają na przerwę w grze.

78
    z boiska schodzi Michał Skóraś, na boisku pojawia się Heorhij Citaiszwili,
    z boiska schodzi Mikael Ishak, na boisku pojawia się Kristoffer Velde.

79
    Zarówno Skóraś, jak i Valde wykonali kawał dobrej roboty w tym meczu. Należą im się duże podziękowania.

80
    Nieporozumienie Baeny z partnerami. Wrzutka za linię końcową. Od bramki zacznie Bednarek.

80
    z boiska schodzi Samuel Chukwueze, na boisku pojawia się Yeremi Pino.

81
    Unai Emery wykorzystał zatem komplet zmian w swoim zespole. Brom ma jeszcze do dyspozycji dwie roszady.

82
    Turecki arbiter dopatrzył się zagrania ręką Murawskiego pod szesnastką Villarreal.

82
    Żółta kartka dla zespołu Villarreal CF (Álex Baena).
    82. Żółta kartka

83
    Złośliwe przewinienie Baeny przy linii bocznej. Poszkodowany został Pereira.

84
    Dagerstal powalił na murawę Jacksona. Sytuacja miała miejsce przed polem karnym Lecha. Będzie groźnie ze stałego fragmentu gry.

84
    Skuteczna interwencja Bednarka, który wyszedł na przedpole i umiejętnie wypiąstkował futbolówkę, uprzedzając Gerarda Moreno. Bramkarz Lecha był jednocześnie faulowany. Doszło do przepychanki między innymi zawodnikami.
    84. Filip Bednarek (LPO)

85
    Żółta kartka dla zespołu Lech Poznań (Radosław Murawski).

86
    Celna główka Moreno, ale to było zbyt słabe uderzenie, aby mogło zaskoczyć Bednarka. Ostatnie minuty tego pojedynku.

87
    Hiszpanie mocno przycisnęli. Kolejorz ambitnie broni i oby tej ambicji im wystarczyło do ostatniego gwizdka.

88
    Rebocho zablokował centrę Pino z prawej flanki. Korner.

89
    Strzelcem bramki FRANCIS COQUELIN.

Gospodarze wykorzystują olbrzymią przewagę w ostatnich minutach i zdobywają prawdopodobnie decydującego gola! Karlstrom odbił głową za pole karne. Do piłki dopadł Coquelin, który następnie fantastycznym strzałem pokonał bramkarza Lecha.
    89. Francis COQUELIN - 4:3

90
    z boiska schodzi Nika Kwekweskiri, na boisku pojawia się Afonso Sousa.

90+1
    Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Zaskakująca próba Moreno z dalszej odległości! Dostrzegł Bednarka, który wyszedł na przedpole i niewiele brakowało, a wrzuciłby futbolówkę za jego kołnierz! Piłka przeleciała obok słupka.
    90+1. Gerard Moreno (VLR)

90+3
    Faul Jacksona na Pereirze na połowie Lecha. Napastnik gospodarzy zaatakował nakładką.

90+4
    Jorgensen broni główkę Karlstroma, ale Szwed i tak znajdował się na pozycji spalonej.

90+5

Lech Poznań świetnie zareagował na początku drugiej odsłony, doprowadził do wyrównania, ale w samej końcówce stracił decydującego gola. Strzał Coquelina na wagę trzech punktów, zaś błąd Citaiszwiliego zaprzepaścił olbrzymi wysiłek jego kolegów. (20:39:25)
    Lech przegrywa na inaugurację fazy grupowej:

Krzysztof

Gole: 32. Chukwueze, 36. Baena, 40. Baena, 89. Coquelin – 2. Skóraś, 46. Ishak (kar.), 61. Ishak

Kartki:   46. Mándí (VLR), 51. Cuenca (VLR), 64. Chukwueze (VLR), 82. Baena (VLR) – 85. Murawski (LPO)

Villarreal CF: Jörgensen – de la Fuente (63. Femenía), Mándí, Cuenca, Mojica – Chukwueze (80. Pino), Coquelin, Morlanes (63. Parejo), Trigueros (46. Jackson) – Baena, Morales (63. G. Moreno).
    Zmiany: Álvarez, Rulli – Lo Celso, Capoue, Torres, Pedraza.

Trener: Unai Emery

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić, Rebocho – Karlström I, Murawski – Amaral (71. Szymczak), Kwekweskiri (90. Sousa), Skóraś (78. Citaiszwili) – Ishak (78. Velde).
    Zmiany: Bąkowski, Rudko – Douglas, Czerwiński, Kozubal, Šatka, Pingot, Żukowski.

Trener: John van den Brom

Techniczny: Kadir Sağlam