Rayo Vallecano – Valencia 2:1 (koniec) | RCD Espanyol – Sevilla 2:3 (koniec) | Cadiz – FC Barcelona 0:4 (koniec)
Atletico – Celta Vigo 4:1 (koniec)
Cadiz CF
0:4 (0:0)
FC Barcelona
Sobota 10.09.2022, 18:30 • Estadio Nuevo Mirandilla • Hiszpańska LaLiga • Runda 5

Stwierdzenie, że "ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza" po raz kolejny znalazło swoje odzwierciedlenie. Mimo zwycięstwa FC Barcelony nad Cadiz 4:0 i bramki Roberta Lewandowskiego z tego spotkania można wyciągnąć coś innego i coś ważniejszego. Wbrew pozorom największy mecz odbył się na trybunach, gdzie doszło do zasłabnięcia jednego, albo nawet dwóch kibiców. Ratownik medyczny z butem ortopedycznym i Ledesma podający defibrylator. To będą obrazki, które prawdopodobnie zostaną do końca sezonu. Dziękujemy za uwagę. (21:23:06)

90+4

90+2
    Gol dla Barcelony!
    Kolejna kontra gości i jest już 0:4! OUSMANE DEMBELE efektownie zbiegł do środka, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył na dalszy słupek! Ledesma został zaskoczony i nie zdołał sparować futbolówki.

90+1
    Ter Stegen spokojnie złapał piłkę po centrze Mabila z rzutu rożnego.

90
    Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89
    Goście szukają kolejne okazji, rzut rożny po interwencji Zalduy.

86
    Cadiz przeważało po przerwie, ale wystarczyła jedna kontra i jest 0:3! Lewandowski dostał bardzo długie podanie, Polak rywalizował o pozycję z Zalduą i odegrał do lepiej ustawionego ANSU FATIEGO! Młody Hiszpan tylko dopełnił formalności!

84
    Alcaraz z rzutu wolnego po faulu Lewandowskiego. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

83
    Gospodarze zaatakowali lewą stroną, ale zabrakło decyzji o strzale.

82
    Wróciliśmy do gry. Barcelona w ataku pozocyjnym.
    Zawodnicy są już na murawie. Za około pięć minut wznowienie rywalizacji.
    Trwają rozmowy na temat wznowienia meczu. Według doniesień drugi z kibiców również zasłabł, ale ratownicy medyczni błyskawicznie zareagowali.
    Piłkarze są już w szatniach i tam czekają na rozwój sytuacji. Jak na razie nie zapadła decyzja dotycząca samego spotkania.

Nadal czekamy na wieści z trybun Estadio Nuevo Mirandilla. Mecz jak na razie zostaje przerwany. Sędzia nakazuje piłkarzom zejść do szatni.

Niestety nadal czekamy na wieści z Cadiz. Piłkarze i sztaby szkoleniowe nerwowo spoglądają na trybunę, niektórzy się modlą

Ledesma rzucił w trybuny przenośny defibrylator. Teraz najważniejsza walka trwa na trybunach...

Prawdopodobnie na trybunach zasłabł jeden z kibiców gospodarzy! Stąd przerwa w spotkaniu.

Radosław Łączkowski

Gole: 55. de Jong, 65. Lewandowski, 86. Fati, 90+2. Dembèlé

Kartki:   17. Raphinha (BAR), 53. Busquets (BAR)

Cadiz CF: Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Mbaye, Espino – Ále. Fernández (59. Alarcón), San Emeterio (72. Alcaraz) – Alejo (59. Bongonda), Sobrino (72. Negredo), Ocampo – Lucas Pérez (72. Mabil).
    Zmiany: D. Gil – Arzamendia, Carcelén, Fali, Mari, Á. Giménez, Chust.

Trener: Segrio Soriano

FC Barcelona: ter Stegen – Bellerín, Araújo, Piqué, Balde (78. Alonso) – de Jong, Busquets (C), Gavi (57. Pedri) – Raphinha (73. Fati), Depay (57. Lewandowski), F. Torres (57. Dembèlé).
    Zmiany: I. Peña, Tenas – Alba, Eric García, Christensen, Koundé, Kessié.

Trener: Xavi

Sędziowie: Carlos del Cerro – Guadalupe Porras, Gonzalo, Garcia – Alfonso Vicente