Śląsk – Lechia 2:1 (koniec) | Radomiak – Wisła Pł. 2:0 (koniec) | Górnik Z. – Piast 3:3 (koniec)
Górnik Zabrze
3:3 (2:2)
Piast Gliwice
Sobota 10.09.2022, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 9. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:04:37)

Remis 3:3 w konfrontacji zespołów z województwa śląskiego. Górnik Zabrze potrafił w doliczonym czasie ponownie doprowadzić do kompromisowego wyniku.

90+11
    90+9. Richard JENSEN - 3:3

90+9
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Trafienie zalicza RICHARD JENSEN.

Trudno o większą dramaturgię tego starcia. O podziale punktów zdecyduje prawdopodobnie zagranie Richarda Jensena już po upływie pierwotnie doliczonych minut.

90+8
    Po wideo weryfikacji Ariel Mosór został przedwcześnie usunięty z boiska.Czerwona kartka za faul na Rafale Janickim!

90+5
    Czujnie na przedpolu Frantisek Plach i zatrzymał on futbolówkę po podaniu Lukasa Podolskiego.

90+4
    Z coraz mniejszym animuszem atakują gospodarze.

90+2
    Starcie w powietrzu Rafała Janickiego z Jakubem Czerwińskim bez specjalnego rozstrzygnięcia.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

88
    Szymon Włodarczyk nie przymierzył pod poprzeczkę po kolejnym dośrodkowaniu Erika Janży.

87
    Zbyt mocne podanie Michaela Ameyawa i piłka nie nadawała się do opanowania dla Kamila Wilczka.

85
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Kanji Okunuki, na boisku pojawia się Daniel Pacheco.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Arkadiusz Pyrka, na boisku pojawia się Michael Ameyaw.

84
    Gracze z Zabrza prowadzą już swoje rozegranie bardzo wysoko.

81
    z boiska schodzi Alexandros Katranis, na boisku pojawia się Jakub Holúbek.

80
    Przerwa w grze spowodowana chwilową niedyspozycją jednego z uczestników tego interesującego starcia.

78
    z boiska schodzi Robert Dadok, na boisku pojawia się Szymon Włodarczyk.

78
    z boiska schodzi Piotr Krawczyk, na boisku pojawia się Lukas Podolski.

77
    Nieudane crossowe podanie miało wysoką cenę dla zawodników Górnika Zabrze, a czas im ucieka.

77
    Zabrakło wykończenia w rozegraniu zawodników Górnika Zabrze.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74
    Nic wynikło z rozegrania rzutu rożnego przez zawodników z Zabrza.

73
    z boiska schodzi Alberto Toril, na boisku pojawia się Rauno Sappinen.

72
    Skuteczna postawa Piasta Gliwice w obronie nie pozwala gospodarzom realnie pomyśleć o ponownym doprowadzeniu do remisu.

69
    Zawodnikom Górnika Zabrze powinno się spieszyć, ponieważ jest coraz mniej czasu na poprawienie wyniku.

68
    z boiska schodzi Jonatan Kotzke, na boisku pojawia się Blaž Vrhovec.

68
    z boiska schodzi Paweł Olkowski, na boisku pojawia się Norbert Wojtuszek.

67
    Szansa na strzelenie kolejnego gola przed Damianem Kądziorem, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na murze.

65
    Sporo dzieje się na połowie Piasta Gliwice, ale podopieczni Waldemara Fornalika są skoncentrowani w działaniach obronnych.

63
    Piłka w bramce Górnika Zabrze, jednak nie ma gola z powodu spalonego Arkadiusza Pyrki.

61
    Erik Janża interweniował w odpowiednim momencie i nie pozwolił zawodnikom Piasta Gliwice na utrzymanie się w posiadaniu piłki.

59
    Frantisek Plach poradził sobie z wypiąstkowaniem piłki po wrzutce w pole karne Piasta Gliwice.

56
    Kryspin Szcześniak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

55
    Robert Dadok biegł dynamicznie z piłką i szukał miejsca do zatrudnienia, a najlepiej pokonania strzałem Frantiska Placha.

54
    Ostre przewinienie na starającym się przytrzymać piłkę Kamilu Wilczku.

53
    Inicjatywa po stronie podopiecznych Waldemara Fornalika i nie zamierzają ponownie oddać prowadzenia.

51
    Przerwa w grze była powodowana urazem Damiana Kądziora.
    49. Damian KĄDZIOR - 2:3

49
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki DAMIAN KĄDZIOR.

Piast Gliwice ponownie na prowadzeniu. Damian Kądzior tym razem sprawdził się w roli zawodnika kończącego atak i zakończył rozegranie Grzegorza Tomasiewicza oraz Kamila Wilczka!

48
    Piast Gliwice podchodzi wysokim pressingiem tak samo jak na początku pierwszej połowy spotkania.

47
    W przerwie jedna zmiana personalna zaproponowana przez szkoleniowca Piasta Gliwice.

46
    z boiska schodzi Constantin Reiner, na boisku pojawia się Tomasz Mokwa.

46

Niebawem wznowienie meczu.

Bardzo dobre widowisko w pierwszej połowie meczu. Górnik Zabrze wcześnie stracił gola, po chwili następnego, ale potrafił zareagować na niepowodzenia i doprowadzić do stanu 2:2.

45+5

45+4
    Nie zanosi się na zdobycie prowadzenia przez którąś z drużyn jeszcze w pierwszej połowie meczu.

45+2
    Nieudane rozegranie ataku przez doświadczonych Kamila Wilczka oraz Damiana Kądziora.

45
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

44
    W ostatnim momencie została powstrzymana akcja indywidualna Roberta Dadoka.
    42. Piotr KRAWCZYK - 2:2

42
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PIOTR KRAWCZYK.

Napastnik Górnika Zabrze nie pozwolił sobie na potknięcie i pewnym wykonaniem rzutu karnego już w pierwszej połowie doprowadził do remisu!

41
    Napomnienie żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

41
    Rzut karny dla Górnika Zabrze. Zdaniem sędziego był faul Alexandrosa Katranisa na Robercie Dadoku.

39
    Piotrowi Krawczykowi nie udało się wykorzystać ciekawie wyglądającego dośrodkowania Erika Janży.

36
    Constantin Reiner miał problem ze zdrowiem i dlatego gra została wstrzymana.

35
    Niebezpiecznie wyglądające uderzenie Roberta Dadoka, ale nie ma wyrównania, ponieważ bronił nogami ustawiony w odpowiednim miejscu Frantisek Plach.

32
    Górnik Zabrze przejął inicjatywę na boisku, jednak na razie brakuje mu pomysłu na odrobienie całych strat i doprowadzenie do remisu.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i jak na razie jest ona interesująca.

27
    Piast Gliwice stara się zarządzać swoim prowadzeniem i aktualnie czeka na możliwość przeprowadzenia kontrataku.

25
    Była przerwa na uzupełnienie płynów.

23
    Przerwa w grze była spowodowana pokazem pirotechnicznym zaprezentowanym przez kibiców Górnika Zabrze.

21
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

19
    Nieco ponad kwadrans rywalizacji i już trzy gole. Nie próżnują na boisku zawodnicy odpowiedzialni za atakowanie.
    17. Erik JANŻA - 1:2

17
    Strzelcem bramki ERIK JANŻA.

Na razie bardzo energiczne starcie i zapowiada się na ogromne emocje. Kolejne uderzenie do bramki, choć akurat w tym przypadku niezdarne kopnięcie Erika Janży mogłoby być uznane za dośrodkowanie. Najważniejsze dla Górnika Zabrze jest to, że piłka zaskoczyła Frantiska Placha.
    15. Kamil WILCZEK - 0:2

15
    Strzelcem bramki KAMIL WILCZEK.

Napastnik Piasta Gliwice z kolejnym trafieniem do bramki. Przyjezdni rozpoczęli rywalizację z regionalnym przeciwnikiem od bardzo mocnego uderzenia. Kolejne skuteczne uderzenie po wrzutce Damiana Kądziora ze stałego fragmentu gry!

10
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

7
    Bardzo wcześnie gospodarze muszą organizować się do odrabiania strat do swojego przeciwnika.
    5. Ariel MOSÓR - 0:1

5
    Strzelcem bramki ARIEL MOSÓR.

Kapitalne otwarcie meczu w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika. Kolejna asysta Damiana Kądziora, a jego dopieszczone dośrodkowanie zostało wykorzystane przez Ariela Mosóra!

3
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało powstrzymane na przedpolu przez Frantiska Placha.

1
    Jedenastka Górnika Zabrze
    Zestawienie Piasta Gliwice

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 17. Janża, 42. Krawczyk (kar.), 90+9. Jensen – 5. Mosór, 15. Wilczek, 49. Kądzior

Kartki:   56. Szcześniak (GOR) – 41. Katranis (PIA)   90+8. Mosór (PIA)

Górnik Zabrze: Broll – Szcześniak, Janicki, Olkowski (68. Wojtuszek) – Jensen, Mvondo, Kotzke (68. Vrhovec), Janża – Dadok (78. Włodarczyk), Okunuki (85. Pacheco) – Krawczyk (78. Podolski).
    Zmiany: Bielica – Paluszek, Cholewiak, Maroša.

Piast Gliwice: Plach – Reiner (46. Mokwa), Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis (81. Holúbek) – Hateley, Tomasiewicz – Pyrka (85. Ameyaw), Toril (73. Sappinen), Kądzior – Wilczek.
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Dziczek, Kirejczyk, Kaput.