Jagiellonia – Stal M. 4:0 (koniec)
Jagiellonia Białystok
4:0 (3:0)
Stal Mielec
Poniedziałek 12.09.2022, 19:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 9. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:56:30)

Świetna gra Jagiellonii

Jagiellonia Białystok odniosła przekonujące zwycięstwo 4:0. Przewaga gospodarzy była absolutnie bezdyskusyjna. Po przerwie spotkanie zostało ozdobione bardzo efektownym golem Jesusa Imaza.

90+3

90+1
    Podanie rozpędzonego Wojciecha Łaskiego do ustawionego w centrum pola karnego Macieja Bortniczuka. Akcja rezerwowych zakończyła się zablokowanym uderzeniem.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90
    Mikołajowi Lebedyńskiemu nie udało się przymierzyć płaskim uderzeniem przy dalszym słupku w bramce Zlatana Alomerovicia.

90
    Przesadnie agresywne podejście pressingiem przez Bartosza Bidę na połowie przeciwnika.

89
    Akcja indywidualna Fiodora Cernycha zakończona uderzeniem w boczną siatkę w bramce strzeżonej przez Bartosza Mrozka.

88
    Pokazany na ławce rezerwowych trener Adam Majewski wygląda na kompletnie zrezygnowanego człowieka.

86
    David Poreba napomniany żółtą kartką za nierozważny wślizg na połowie przeciwnika.

85
    Zaledwie pięć minut do zakończenia podstawowego czasu w tym spotkaniu.

84
    Przez moment upadł na boisko Fiodor Cernych, ale nie doznał poważnego urazu.

83
    Sporo zmian w obu zespołach, jednak wprowadzeni z ławki rezerwowych piłkarze nie dostarczają publiczności aż tak dużo mocnych wrażeń.

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Krystian Getinger, na boisku pojawia się Fabian Hiszpański.

81
    Akcja indywidualna Bartosza Bidy została zakończona płaskim dośrodkowaniem w dłonie Bartosza Mrozka.

Gole: 32. Jesús Imaz, 37. Gual, 40. Gual, 65. Jesús Imaz

Kartki:   29. Romanczuk (JAG), 63. Matysik (JAG) – 86. Poreba (SMI)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 12:12. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 3:0. Foule: 17:11.
    Jagiellonia Białystok: Alomerović – Nastić (46. Matysik), Puerto, Tiru – Přikryl, Nené, Romanczuk (C) (68. Wojciechowski), Lewicki (68. Łaski) – Cernych, Jesús Imaz (80. Bortniczuk) – Gual (79. Bida).
    Zmiany: S. Abramowicz – Kupisz, Pospisil, Ozga.

Trener: Maciej Stolarczyk

Stal Mielec: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Żyra (46. Ratajczyk), Wlazło (61. Poreba), Domański, Getinger (C) (82. Hiszpański) – Gerbowski, Vaštšuk (46. Lebedyński) – Hamulic (61. Mak).
    Zmiany: Dudek – Leândro, Barauskas, Kruk.

Trener: Adam Majewski

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)