Podbeskidzie – Sandecja 2:0 (koniec) | Ruch – GKS K. 1:0 (koniec) | Stal Rz. – GKS T. 1:2 (koniec)
Stal Rzeszów
1:2 (0:1)
GKS Tychy
Sobota 29.10.2022, 20:00 • Stadion Miejski, Rzeszów • Fortuna 1 Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Przygotowania rzeszowian

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Rzeszowie. Stal zmierzy się w nim z GKS Tychy. Marcin Kochanek z Opola rozpocznie rywalizację w sobotę o godzinie 20.
    Ustawienie przyjezdnych

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Pajnowski, Oleksy, Poczobut, Wolski, Michalik, Olejarka, Małecki, Prokić.
    Rezerwowi: Kaczorowski – Mustafajew, Kłos, Danielewicz, Piątek, Wrona, Piotrowski, Ławrynowicz, Kotwica.
    Trener: Daniel Myśliwiec

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Buchta, Żytek, Wołkowicz, Czyżycki, Biegański, Mikita, Dominguez, Kozina, Rumin.
    Rezerwowi: Kostrzewski – Ploch, Jaroch, Malec, Dzięgielewski, Połap.
    Trener: Dominik Nowak

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).
    Zestawienie Stali

1

5
    Pora na pierwsze próby przedostania się atakiem w pobliże bramki przeciwnika. Czas pokaże, czy będzie to atrakcyjna dla publiczności konfrontacja.

7
    W posiadaniu piłki w centrum boiska drużyna z Podkarpacia.

9
    Próba przyspieszenia ataku tyszan została poskromiona przez zawodników Stali Rzeszów.

10
    Tym razem podopieczni Daniela Myśliwca w ataku na prawej stronie boiska.

12
    GKS Tychy odpowiada gospodarzom coraz bardziej niebezpiecznymi atakami na ich połowie.

14
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki MACIEJ KOZINA.

GKS Tychy na prowadzeniu po niespełna kwadransie konfrontacji w Rzeszowie. Maciej Kozina znalazł sposób na pokonanie Przemysława Pęksy w bramce beniaminka!

15
    Po kwadransie bliżej zdobycia kompletu punktów są tyszanie.

17
    Stal Rzeszów musi ruszać do odrabiania strat do przeciwnika po nieudanym rozpoczęciu spotkania.

19
    Drużyna z Podkarpacia w rozegraniu piłki i szuka dla siebie przestrzeni na połowie przeciwnika z województwa śląskiego.

21
    Wznowienie rywalizacji wrzutem z autu zostało przyznane podopiecznym Daniela Myśliwca.

22
    Trójkolorowi pozostają niebezpieczni dla Stali Rzeszów, a uderzenie Patryka Mikity zostało obronione przez bramkarza zespołu z Podkarpacia!

23
    Tym razem akcja rzeszowian zakończona uderzeniem, jednak Andreja Prokić nie trafił w odpowiednie miejsce.

25
    Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Stali Rzeszów.

26
    Skoncentrowani podopieczni Dominika Nowaka, a ich akcja pozwoliła na wywalczenie rzutu rożnego.

27
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na murawie kompanów.

28
    Dla odmiany możliwość doprowadzenia do remisu z rzutu rożnego przed Stalowcami.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za pierwszoligowcami.

32
    Festiwal rzutów rożnych w ostatnich minutach spotkania.

33
    Zablokowane uderzenie Pawła Oleksego w kierunku bramki strzeżonej przez doświadczonego Konrada Jałochę.

35
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom.

37
    Coraz mniej czasu mają gospodarze na dogonienie przeciwnika przed ostatnim gwizdkiem sędziego Marcina Kochanka w pierwszej połowie spotkania.

39
    Mija czas i piłkarze przemieszczają się w ostatnich minutach w spokojnym tempie po murawie. Potrzeba przyspieszenia, jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania.

40
    GKS Tychy od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

42
    Tym razem tyszanie wypracowali dla siebie rzut wolny na połowie przeciwnika.

43
    Ostatnie ataki przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania.

45
    Doliczony czas.

45+2

Pierwsza połowa meczu podsumowana ostatnim gwizdkiem przez prowadzącego go Marcina Kochanka. GKS Tychy na prowadzeniu 1:0 po uderzeniu Macieja Koziny w pierwszym kwadransie rywalizacji.
    GKS Tychy na prowadzeniu!
    Gospodarze muszą gonić przeciwnika

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania po przerwie.

46

47
    Pora na emocje związane z wydarzeniami w drugiej połowie spotkania.

50
    Ataki podopiecznych Daniela Myśliwca, po powrocie z szatni na boisko, zostały poskromione przez Trójkolorowych.

52
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

54
    Wprowadzenie piłki do gry wrzutem z autu zostało powierzone zawodnikom z Podkarpacia.

55
    Czas pracuje na korzyść podopiecznych Dominika Nowaka.

57
    Piłka po raz drugi w meczu w bramce Stali Rzeszów, ale trafienie zostało anulowane z powodu spalonego. Niezmiennie 0:1!

60
    Godzina meczu za drużynami.

62
    Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie sędzia stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

65
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

68
    Sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem rzutu karnego! Kolejna wideo weryfikacja w drugiej połowie spotkania.

68
    Marcin Kochanek przyznał gospodarzom rzut karny po wideo weryfikacji!

69
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa BARTŁOMIEJ POCZOBUT.

Postawili na swoim gospodarze i doprowadzili do remisu. Bartłomiej Poczobut nie pozwolił sobie na zmarnowanie wywalczonego z trudem rzutu karnego. 1:1!

71
    GKS Tychy musi zapomnieć o swoim prowadzeniu.

73
    Rzeszowianie starają się iść za ciosem i rozstrzygnąć konfrontację. GKS Tychy nieco w szoku po golu Bartłomieja Poczobuta.

81
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Mikita, na boisku pojawia się Jaroch.

81
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Kłos.

81
    z boiska schodzi Olejarka, na boisku pojawia się Piątek.

83
    Szkoleniowcy długo zwlekali z przeprowadzeniem zmian personalnych w swoich zespołach.

86

Maciej Kozina wyrasta na zdecydowanie najważniejszego zawodnika spotkania. Drugie uderzenie do bramki tego zawodnika. 2:1 i Stal Rzeszów ma tym razem bardzo mało czasu na odpowiedź!

87
    Jeszcze wideo weryfikacja po lądowaniu piłki w bramce.

88
    Gol uznany.

90
    Doliczony czas do podstawowego.

90+4
    Dominik Połap napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+6
    z boiska schodzi Kozina, na boisku pojawia się Malec.

90+9
    Żółta kartka dla zespołu GKS Tychy (.).

90+9

Dwa uderzenia do bramki Macieja Koziny dały GKS-owi Tychy zwycięstwo 2:1 na stadionie w Rzeszowie. Po przerwie Stal zdołała doprowadzić do remisu i starała się rozstrzygnąć mecz, ale to goście z województwa śląskiego wybrali dobry moment do przeprowadzenia decydującego ataku w końcówce podstawowego czasu.

Posiadanie piłki: 69% : 31%.
    Strzały na bramkę: 8:5.
    Strzały niecelne: 11:2.
    Rzuty rożne: 5:3.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 7:16.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:02:47)

Gole: 69. Poczobut (kar.) – 14. Kozina, 86. Kozina

Kartki:   90+4. Połap (GKT), 90+9. . (GKT)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 11:2. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 0:3. Foule: 7:16.
    Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Pajnowski, Oleksy, Poczobut, Wolski, Michalik (81. Kłos), Olejarka (81. Piątek), Małecki, Prokić.

Zmiany: Kaczorowski – Mustafajew, Kłos, Danielewicz, Piątek, Wrona, Piotrowski, Ławrynowicz, Kotwica.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Buchta, Żytek, Wołkowicz, Czyżycki, Biegański, Mikita (81. Jaroch), Dominguez, Kozina (90. Malec), Rumin.

Zmiany: Kostrzewski – Ploch, Jaroch, Malec, Dzięgielewski, Połap.

Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole)