Piast – Warta 0:2 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Pogoń – Górnik Z. 1:4 (koniec)
Raków – Wisła Pł. 7:1 (koniec)
Piast Gliwice
0:2 (0:1)
Warta Poznań
Sobota 05.11.2022, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 16. kolejka

Warta Poznań zgarnia komplet punktów w Gliwicach! Podopieczni Szulczka pokonują Piasta 2-0. Wynik otworzył Miguel Luis, a ustalił w drugiej połowie Stavropoulos. (14:24:12)

90+5

90+4
    Faul Żurawskiego na połowie Warty.

90+2
    Zmiana w drużynie Warta Poznań:
    z boiska schodzi Adam Zreľák, na boisku pojawia się Wiktor Pleśnierowicz.

90+1
    Mocne uderzenie Destana zza pola karnego. Na raty wyłapuje jednak Plach. Dobra próba rezerwowego napastnika Warty.

90+1
    Jakubik doliczył co najmniej cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Zrelak odepchnął Kadziora przy linii bocznej.

89
    Zbyt mocny przerzut Czerwińskiego na lewą stronę. Przeprasza teraz partnera. Od bramki zacznie Grobelny.

87
    Przez 87 minut tego meczu nie przypominam sobie celnego uderzenia w wykonaniu gospodarzy. Była poprzeczka Chrapka, ale to nadal strzał niecelny.

86
    Ostatnie minuty meczu. Piastunki szukają ataków, gola kontaktowego, ale nic z tego nie wychodzi. Oni nie są w stanie jakkolwiek zagrozić Grobelnemu.

84
    Piast pozostanie w strefie spadkowej i po dzisiejszym spotkaniu ciężko być dla fanów z Gliwic optymistą, że prędko ich sytuacja się zmieni.

84
    Żółta kartka dla zespołu Piast Gliwice (Miguel Munoz).
    80. Dimítris STAVRÓPOULOS - 0:2

80
    Gol dla Warty!
    Strzelcem bramki DIMÍTRIS STAVRÓPOULOS.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Stavropoulos oddaje mocny strzał głową w środek bramki, a Plach nie zdążył odpowiednio zareagować! Asysta Zrelaka!
    79. Maciej Żurawski (WAR)

79
    Deston prostopadłym podaniem uruchomił Żurawskiego, a ten próbował przerzucać futbolówkę nad interweniującym Plachem. Futbolówka zmierzała jednak obok słupka. Mosór jeszcze ucierpiał przy próbie asekuracji.

77
    Piłkarze z Poznania utrzymują się przy piłce. Umiejętnie uciekają spod pressingu przeciwników.