Motor – Wisła K. 1:0 (koniec) | Pogoń – Raków 0:1 (koniec) | Sandecja – Śląsk 2:2 (1:2 po rz. karnych)
Pogoń Szczecin
0:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Środa 09.11.2022, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
    Jedenastka Pogoni

Faworytem starcia przy Twardowskiego jest Raków Częstochowa, który prowadzi w PKO Ekstraklasie i broni pucharu. Z kolei nierówna Pogoń skompromitowała się w poprzednim meczu i przegrała 1:4 z Górnikiem Zabrze.

Pogoń Szczecin: Klebaniuk – Bartkowski, Zech, Malec, Mata, Dąbrowski, Kurzawa, Kowalczyk, Kucharczyk, Grosicki, Zahović.
    Rezerwowi: Stipica – Triantafyllopoulos, Stolarski, Borges, Drygas, Biczachczjan, Łęgowski, Wędrychowski, Silva.
    Trener: Jens Gustafsson

Raków Częstochowa: Trelowski – Tudor, Arsenić, Svarnas, Sorescu, Koczergin, Papanikolaou, Kun, Wdowiak, Ivi, Piasecki.
    Rezerwowi: Kovacević – Rundić, Berggren, Niewulis, Lederman, Musiolik, Szelągowski, Nowak, Długosz.
    Trener: Marek Papszun

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

1

5
    Raków miał pierwszą szansę na zdobycie prowadzenia w 5. minucie. Zaspała obrona ze Szczecina i Fabian Piasecki miał możliwość pokonania Bartosza Klebaniuka z bliska. Piłka uciekła mu jednak, nie dostawił do niej odpowiednio stopy i Pogoń dostała tylko ostrzeżenie.
    5. Fabian Piasecki strzelił niecelnie

8
    Przewinienie na piłkarzu Rakowa Częstochowa kilkanaście metrów od pola karnego.

9
    Zaskakujące wykonanie rzutu wolnego przez Iviego Lopeza, ale jakoś poradzili sobie w obronie podopieczni Jensa Gustafssona.

12
    Pogoń Szczecin odpowiedziała między innymi sprzątniętym dośrodkowaniem Kamila Grosickiego w kierunku Michała Kucharczyka.

14
    Fabian Piasecki z drugą, niewykorzystaną sytuacją podbramkową. Poradził sobie łatwo z Jakubem Bartkowskim, ale nie pokonał swoim uderzeniem Bartosza Klebaniuka.

15
    Kwadrans spotkania za drużynami.

16
    W ostatnim momencie sprzątnięte zostało podanie Rafała Kurzawy w kierunku Kamila Grosickiego.

18
    W polu karnym przewinienie Fabiana Piaseckiego na Benedikcie Zechu.

20
    Gospodarze nie doprosili się Daniela Stefańskiego o odgwizdanie rzutu karnego za zagranie ręką.

22
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Jakuba Bartkowskiego.

26
    Raków Częstochowa od rzutu rożnego, ale dośrodkowanie spadło na głowie defensora Pogoni Szczecin.

29
    Giannis Papanikolaou napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

32
    Pogoń nie ogranicza się do statystowania i od czasu do czasu próbuje przeprowadzić kontratak. Kończy się jednak na próbach pozbawionych ładu i składu. Kacper Trelowski nie musiał jeszcze bronić żadnego uderzenia.

34
    Kibice Rakowa Częstochowa dali znać o obecności w sektorze gości, a Ivi Lopez powitał ich strzałem z rzutu wolnego obok bramki.

36
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Bartkowski, na boisku pojawia się Stolarski.

39
    Ostatnie minuty w pierwszej połowie spotkania, która wygląda równie marnie jak pozostałe mecze o wejście do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

44
    Pierwsze celne uderzenie Pogoni Szczecin. Składne rozegranie, ale Kacper Trelowski nie mógł przepuścić piłki kopniętej przez Kamila Grosickiego.

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Tak groźnie jeszcze nie było! Raków Częstochowa zabrał piłkę Michałowi Kucharczykowi i powędrowała ona do Iviego Lopeza. Uderzenie Hiszpana zostało sparowane do boku przez Bartosza Klebaniuka.
    45+1. Ivi Lopez nie pokonał bramkarza!

45+3

Pierwsza połowa zakończona i na razie bezbramkowo. Nieco groźniejsi podopieczni Marka Papszuna, ale nie na tyle, żeby zdobyć prowadzenie.

Czekamy na wznowienie spotkania.

46

47
    Pierwsze minuty po przerwie pod znakiem ofensywnych prób zawodników Rakowa Częstochowa.

49
    Michał Kucharczyk uruchomił podaniem Sebastiana Kowalczyka, a uderzenie kadrowicza Paulo Sousy w kierunku dalszego narożnika okazało się nieznacznie niecelne!
    49. Sebastian Kowalczyk strzelił niecelnie!

52
    Asystent Daniela Stefańskiego zatrzymał akcję Rakowa Częstochowa z powodu spalonego.

54
    Niepewnie na przedpolu Bartosz Klebaniuk, jednak bez poważnych konsekwencji dla Pogoni Szczecin.

58
    Nieudana próba pokonania bramkarza Rakowa Częstochowa uderzeniem z dystansu podjęta przez Damiana Dąbrowskiego.

59
    Po przerwie nastąpiło delikatne ożywienie. Pierwsza próba Iviego Lopeza została zablokowana, a ripostą Pogoni był nieznacznie niecelny strzał Sebastiana Kowalczyka. Nadal nie było powodu do ekscytacji, ale przynajmniej zaczęło pachnieć golem.

62
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Wdowiak, na boisku pojawia się Nowak.

63
    z boiska schodzi Zahović, na boisku pojawia się Biczachczjan.

66
    W 63. minucie Kamil Grosicki wykonał podanie prostopadłe do Michała Kucharczyka, a ten miał dogodną szansę do pokonania strzałem Kacpra Trelowskiego. Techniczna próba byłego Legionisty okazała się niecelna.

68
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki IVI LOPEZ.

Nie wykorzystała swojej szansy Pogoń, więc zrobił to Raków. Tradycyjnie mógł liczyć na Iviego Lopeza, który pomimo konkretnej odległości, zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego. Nieprzyjemnie bita piłka ominęła skromny mur Portowców i zaskoczyła Bartosza Klebaniuka. Eleganckie trafienie!
    68. Ivi LOPEZ - 0:1

70
    Próbuje cokolwiek zdziałać Pogoń Szczecin, ale bronienie to specjalność częstochowian.

75
    Na kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu było nieznacznie niecelne uderzenie zawodnika Rakowa Częstochowa.

77
    z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Silva.

78
    z boiska schodzi Mata, na boisku pojawia się Borges.

80
    Nieudane ataki Pogoni Szczecin bardziej irytują niż pobudzają publiczność w Szczecinie.

81
    z boiska schodzi Piasecki, na boisku pojawia się Musiolik.
    Tak padła bramka

85
    Świetna piłka z rzutu wolnego Wahana Biczachczjana, ale niewiele wychodzi Portowcom pod bramką przeciwnika.

88
    z boiska schodzi Sorescu, na boisku pojawia się Długosz.

89
    Kacper Trelowski napomniany żółtą kartką za przedłużanie wznowienia gry.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Ivi Lopez napomniany żółtą kartkę za awanturowanie się.

90+4
    Ostatnie szanse Pogoni Szczecin, atakuje nawet Bartosz Klebaniuk

90+5

I tak oto zakończyła się przygoda Pogoni Szczecin w Fortuna Pucharze Polski. W grze o trofeum pozostaje Raków Częstochowa, a zwycięstwo 1:0 zawdzięcza strzałowi z rzutu wolnego Iviego Lopeza.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (00:43:38)

Gole: 68. Ivi Lopez

Kartki:   29. Papanikolaou (RAK), 89. Trelowski (RAK), 90+2. Ivi Lopez (RAK)

Pogoń Szczecin: Klebaniuk – Bartkowski (36. Stolarski), Zech, Malec, Mata (78. Borges), Dąbrowski, Kurzawa, Kowalczyk (77. Silva), Kucharczyk, Grosicki, Zahović (63. Biczachczjan).

Zmiany: Stipica – Triantafyllopoulos, Stolarski, Borges, Drygas, Biczachczjan, Łęgowski, Wędrychowski, Silva.

Raków Częstochowa: Trelowski – Tudor, Arsenić, Svarnas, Sorescu (88. Długosz), Koczergin, Papanikolaou, Kun, Wdowiak (62. Nowak), Ivi, Piasecki (81. Musiolik).

Zmiany: Kovacević – Rundić, Berggren, Niewulis, Lederman, Musiolik, Szelągowski, Nowak, Długosz.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)