Lechia ZG – Radomiak 0:0 (3:1 po rz. karnych) | Pogoń Sdl. – Resovia 1:0 (koniec)
Pogoń Siedlce
1:0 (0:0)
Resovia
Czwartek 10.11.2022, 17:30 • Stadion ROSRRiT, Siedlce • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
    Resovia powalczy w Siedlcach!

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna Pucharu Polski w Siedlcach. Pogoń zmierzy się w nim z Resovią. Początek rywalizacji w czwartek o godzinie 17:30.
    Jedenastki na mecz

Piłkarze wyszli z szatni na boisko siedleckiego stadionu.

Pogoń Siedlce: Kowynia – Lewandowski, Wichtowski, Dzięcioł, Misiak, Wicenciak, Szuprytowski, Fiedosewicz, Marcinho, Nowak, Demianiuk.
    Rezerwowi: Kikolski – Mucha, Piotrowski, Grochowski, Łydkowski, Bujalski, Sinior, Kołoczek.
    Trener: Marek Saganowski

Resovia: Sujecki – Mikulec, Hoogenhout, Kubowicz, Eizenchart, Kwiecień, Wasiluk, Antonik, Wojciechowski, Vieira, Górski.
    Rezerwowi: Pindroch – Bondarenko, Morys, Bąk, Kałahur, Komor, Szymkiewicz, Chuchro, Mikrut.
    Trener: Mirosław Hajdo

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

1

3
    Pogoń Siedlce w niebieskich strojach z białymi elementami, a jej przeciwnik w bordowych strojach ze złotymi wstawkami.

5
    Pierwsze w meczu uderzenie celne i Pedro Vieira trafił prosto w dobrze ustawionego Jakuba Kowynię.

7
    Na razie pressing zespołu z województwa mazowieckiego jest nieskuteczny i nie potrafi on odebrać piłki przeciwnikom.

9
    Po podaniu crossowym piłka uciekła zawodnikom Pogoni Siedlce poza boisko. Po chwili ponowienie ataku i było premierowe uderzenie celne na bramkę Nikodema Sujeckiego.
    9. Nikodem Sujecki bronił pewnie

11
    Bartłomiej Wasiluk nie przebił się w pobliże bramki drugoligowca swoim atakiem indywidualnym.

13
    W rozegraniu na własnej połowie boiska drużyna prowadzona przez Marka Saganowskiego.

15
    Kwadrans spotkania bez bardzo dobrych sytuacji podbramkowych.

18
    Nieudane podanie w kierunku Damiana Szuprytowskiego zostało powstrzymane przez dobrze ustawionego w obronie Rafała Mikulca.

19
    Interwencja Dawida Kubowicza w rywalizacji z przeciwnikiem w pobliżu linii bocznej boiska.

20
    Damian Nowak napomniany żółtą kartką za niesportowe utrudnianie Nikodemowi Sujeckiemu wznowienia gry.

23
    Pogoń Siedlce przed szansą na zaskoczenie przeciwników rozegraniem rzutu wolnego, ale zagranie Nikodema Fiedosewicza zostało zatrzymane.

24
    Bartłomiej Wasiluk zebrał piłkę w pobliżu pola karnego drugoligowca i oddał płaskie uderzenie prosto w bramkarza.
    24. Bartłomiej Wasiluk strzelił w bramkarza!

26
    Jeszcze jedna odważna szarża Bartłomieja Wasiluka na połowie przeciwnika.

29
    Beznadziejne zakończenie dobrze zapowiadającego się ataku Pogoni Siedlce przez Damiana Nowaka oraz Marcinho.

29
    Rafał Mikulec napomniany żółtą kartką za zatrzymanie faulem ataku przeciwnika.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami, a poziom, jak od wtorku w Fortuna Pucharze Polski, przerażająco niski.

32
    Przerwana akcja podopiecznych Marka Saganowskiego na prawej stronie boiska.

34
    Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało powstrzymane przez skoncentrowanego Nikodema Sujeckiego.

37
    Bartłomiej Wasiluk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

39
    Bartłomiej Wasiluk jest najgroźniejszym zawodnikiem Pogoni Siedlce dla Resovii! Podanie na skraj pola karnego i potężne uderzenie nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką!
    39. Bartłomiej Wasiluk oddał mocne uderzenie!

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

42
    Przerwa spowodowana bolesnym urazem Bartłomieja Eizencharta po wślizgu Marcinho.

44
    Szybka akcja Resovii zakończona płaskim uderzeniem. Jakub Kowynia przypilnował bliższego narożnika w bramce i Kamil Antonik nie mógł cieszyć się ze zdobycia prowadzenia.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Nieatrakcyjnie, bezbarwnie i bezbramkowo. Ani Pogoń Siedlce, ani Resovia nie zamierzały zaryzykować w pierwszej połowie spotkania.

46

50
    Po przerwie piłkarze obu drużyn nie przestali poniewierać się faulami. Pogoń Siedlce ma szanse na zdobycie prowadzenia z rzutów wolnych.

52
    Naprawdę piłkarze powinni wstydzić się za tworzenie tak bardzo nieatrakcyjnego "widowiska".

58
    Niecelne uderzenie z dystansu i piłka przeleciała poza światłem bramki zespołu z Mazowsza.

60
    Bezbramkowa godzina spotkania za drużynami.

63
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce:
    z boiska schodzi Marcinho, na boisku pojawia się Bujalski.

65
    Ciekawe, czy któraś z drużyn zdecyduje się na podjęcie ryzyka zanim sędzia będzie zmuszony do zarządzenia konkursu rzutów karnych.

66
    Niewiele wynika z ataku pozycyjnego prowadzonego przez podopiecznych Marka Saganowskiego.

70
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Rafała Mikulca.

71
    Akcja zespołu z województwa mazowieckiego została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

76
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Mikulec, na boisku pojawia się Morys.

79
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Strzelcem bramki NIKODEM FIEDOSEWICZ.

Kiedy wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili i nie czekaj ani chwili dłużej. Nic nie wskazywało na otwarcie rezultatu, a jednak stało się. Po uderzeniu Nikodema Fiedosewicza gospodarze blisko awansu!
    79. Nikodem FIEDOSEWICZ - 1:0

81
    Bartłomiej Wasiluk próbował odpowiedzieć gospodarzom, ale jego uderzenie było równie mocno, co niedokładne.

85
    z boiska schodzi Kwiecień, na boisku pojawia się Bąk.

85
    z boiska schodzi Wojciechowski, na boisku pojawia się Kałahur.

88
    Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od górnej części poprzeczki w bramce Pogoni Siedlce.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Piłka w bramce Resovii, ale nie ma gola, ponieważ piłka wcześniej opuściła całym obwodem boisko.

90+2
    Ruben Hoogenhout napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+3
    Daniel Morys również napomniany żółtym kartonikiem.

90+4

Pogoń Siedlce dołączyła do ćwierćfinalistów Fortuna Pucharu Polski. W bezbarwnym spotkaniu decydująca okazała się jedna bramka na 1:0 w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały na bramkę: 2:3.
    Strzały niecelne: 4:9.
    Rzuty rożne: 2:2.
    Spalone: 2:0.
    Faule: 17:19.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:27:50)

Gole: 79. Fiedosewicz

Kartki:   20. Nowak (SDL) – 29. Mikulec (RES), 37. Wasiluk (RES), 90+2. Hoogenhout (RES), 90+3. Morys (RES)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 4:9. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 2:0. Foule: 17:19.
    Pogoń Siedlce: Kowynia – Lewandowski, Wichtowski, Dzięcioł, Misiak, Wicenciak, Szuprytowski, Fiedosewicz, Marcinho (63. Bujalski), Nowak, Demianiuk.

Zmiany: Kikolski – Mucha, Piotrowski, Grochowski, Łydkowski, Bujalski, Sinior, Kołoczek.

Resovia: Sujecki – Mikulec (76. Morys), Hoogenhout, Kubowicz, Eizenchart, Kwiecień (85. Bąk), Wasiluk, Antonik, Wojciechowski (85. Kałahur), Vieira, Górski.

Zmiany: Pindroch – Bondarenko, Morys, Bąk, Kałahur, Komor, Szymkiewicz, Chuchro, Mikrut.

Sędziowie: Karol Iwanowicz (Lublin)