GKS T. – Chojniczanka 1:1 (koniec) | GKS K. – ŁKS 1:5 (koniec)
GKS Katowice
1:5 (0:4)
ŁKS Łódź
Piątek 11.11.2022, 20:30 • Stadion Miejski, Katowice • Betclic 1 Liga • 18 • 18. kolejka

60
    Gol dla GKS-u Katowice!

W końcu udało się katowiczanom przeprowadzić dobrą i skuteczną okazję. Wywalczył piłkę i ruszył z nią na lewym skrzydle Adrian Błąd. Po chwili zagrał pomocnik GKS Katowice na bliższy słupek w kierunku wbiegającego JAKUBA ARAKA i napastnik zespołu gospodarzy na raty, bo po dwóch uderzeniach pokonuje golkipera ŁKS Łódź Aleksandra Bobka! Nie będzie czystego konta po stronie łodzian! Wynik na tablicy – 5:1 dla ŁKS Łódź!

52
    Gol dla ŁKS-u!

Kolejna pomyłka w środku pola gospodarzy. Wprowadzony po przerwie Oskar Repka chyba zapatrzył się na kolegów z zespołu w pierwszej połowie meczu przebywając jeszcze na ławce rezerwowych i zagrał nieudanie do Rafała Figla, a ten nie zdążył i futbolówkę przejął MICHAŁ TRĄBKA, który pociągnął akcję pod pole karne GKS i przeniósł sobie piłkę na prawą nogę, a następnie sprytnym strzałem po długim rogu i ziemii pokonał młodego bramkarza katowickiego klubu. Deklasacja ekipy ŁKS na GKS trwa dalej!

45

Dublet STIPE JURICIA, który po raz drugi wychodzi z sytuacją sam na sam z bramkarzem GKS Katowice i kolejny raz wychodzi on z tej rywalizacji zwycięsko. Świetne, prostopadłe zagranie w przód zewnętrzną częścią stopy od Władysława Ochronczuka i napastnik dokonuje formalności. 4:0 dla świetnie i skutecznie grającego dziś zespołu z Łodzi. Liczba błędów po stronie katowiczan jest rażąca!

39

Całkowicie rozbita jest defensywa katowiczan. Świetnie Michał Trąbka znalazł w polu karnym rywali swojego kolegę z zespołu BARTOSZA SZELIGĘ i zacentrował celnie na bliższy słupek po przełożeniu futbolówki na prawą nogę, a Szeliga pewnie wbiegł i przeciął tor lotu piłki głową, celnie trafiając do bramki na 3:0. Nie będzie najlepiej wspominał pierwszej połowy tego pojedynku młody bramkarz gospodarzy, który dostał dziś szansę od trenera Rafała Góraka!

33

Kolejny raz gospodarze ukarani kontratakiem po stracie futbolówki na połowie rywali. Tym razem wymiana piłki pomiędzy Bródem, a Wasielewskim i zagranie do Figla, który zgubił futbolówkę na rzecz Ochronczuka. Ukraiński defensywny pomocnik ŁKS Łódź dostrzegł wybiegającego na pozycję STIPE JURICIA i zagrał górą prostopadle w jego kierunku, a posiadający bośniackie i chorwackie obywatelstwo napastnik Łódzkiego Klubu Sportowego ruszył z piłką, zwiódł golkipera GKS Katowice Patryka Kukulskiego i pewnie uderzył do siatki na 2:0!

3

Strata Michała Trąbki i z dobrą okazją gospodarze pod bramką ŁKS, ale nie dochodzą finalnie gracze GKS do sytuacji strzeleckiej. Reagują przyjezdni i wyprowadzają bardzo szybką kontrę. Zaczęło się od straty Rafała Figla i dobrego podania do Bartosza Szeligi, który ruszył z piłką w kierunku bramki gospodarzy. Ofensywny gracz łódzkiego klubu oddał mocny strzał, który wybronił pierwotnie Patryk Kukulski, ale do futbolówki doskoczył 18-letni MATEUSZ KOWALCZYK, który pewnie wpakował ją do bramki!

Adam Ka

Gole: 60. Arak – 3. Kowalczyk, 33. Jurić, 39. Szeliga, 45. Jurić, 52. Trąbka

Kartki:   34. Urynowicz (KAT), 38. Janiszewski (KAT)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 4:0. Spalone: 0:1. Foule: 11:12.
    GKS Katowice: Kukulski – Wasielewski (64. Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych (C), Janiszewski (46. Kołodziejski), Rogala – Bród (46. Błąd), Figiel (61. Dudziński), Urynowicz (46. Repka), Kościelniak – Arak
    Zmiany: Kudła – Stromecki, Szwedzik, Roginić.

Trener: Rafał Górak

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski (85. Wszołek), Monsalve, Marciniak (C), Tutyškinas – Kowalczyk, Ochronczuk (78. Kuźma), Nowacki (66. Kort) – Szeliga (66. Janczukowicz), Jurić (78. Ibe-Torti), Trąbka.
    Zmiany: Arndt – Dąbrowski, Koprowski, Biel.

Trener: Kazimierz Moskal

Sędzia główny: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
    Sędzia asystent 1: Michał Sobczak.